Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

tina30
16. únor 2009

ahoj dvojmamky. tak se hlásim až dneska. víkend byl trochu náročný, takže sem dneska víceméně odpočívala.
napadlo asi 15cm novýho sněhu, takže hrůza.

zanet - je skvělý že ti kontrola dopadla ok. já jdu za týden v pondělí, tak sem moc zvědavá. jinak sem ti koukala do albíčka a máš tam krásný fotky z focení. náádhera. 🙂

adrosek
16. únor 2009

-ahojík tina,no ten sníh je kalamita zase že?
-tak pěkně odpočívej tedy

zanetik
16. únor 2009

Díky Tino, na to že jsem strašně nefotogenická, neumím se tvářit natož usmívat, tak fotky dopadly dobře, zatím jich mám jen osm, ale musím si zajet pro CD, kde jich bude víc, tak třeba bude ještě něco kloudnýho.
Tak ti budu držet palečky v pondělí ať dopadnete taky dobře, jsem zvědavá kolik ti děti budou vážit, víš kolik mají teď nebo teda když ti je vážily, jestli teda vážily 😅

Já jsem v prvním trimestru nezvracela, jen jsem neměla chuť k jídlu a jedla malý porce, tak jsem trošku ani ne 2kg schodila a zatím mám nahoře 10kg, teď jsem od posledně za 14dní nabrala 1,8kg což je nejvíc za celý těhu.

jankatr
autor
16. únor 2009

Katy - neboj - asi máš prostě pevnější břišní vazy - ono je to s tím bříškem dost individuální. 😉

Sorbona - v tom Kolíně jsme byli taky - je fajn že aspoň někde se dají ty kočárky prohlídnout, podle fotek na netu se to fakt nedá - my se tam jeli rozhodnout mezi dvouma a od nich jsme nakonec hned upustili. Fakt to chce ošahat a vyzkoušet.

Zanetik - super výsledky 🙂

To mikádo duet vypadá fakt pěkně ale ta váha se mi zdá docela dost - 22kg 😒

adrosek
16. únor 2009

-mamky tak se opatrujte a zítra zatím pa a dobrou noc

sorbona13
17. únor 2009

jankatr: a jaký kočár jste nakonec vybrali? My chceme takový, aby se s ním dalo jezdit i v terénu a nebyl moc těžký, ideálně s brzdou a hlavně s otáčecími kolečky, abysme nemuseli jezdit jenom rovně, sama bych kočár s dvouma dárečkama asi neotočila 😀

adrosek
17. únor 2009

-ahojík mamky,tak přeji všem hezký den,ikdyž zasněžený,tady unás stále sněží takže bude zase kalamita
-jinak já jdem dneska na 16.hod.ktomu dr.tak se už nemůžu dočkat a zároven se bojím zase aby bolo ok všechno,dám potom vědět

katy.m
17. únor 2009

ahoj 😉 ,
androsku,tady taky pořád sněží,připadlo dalších 20 cm 😖 .U Dr. držím palce,ale neboj,vše bude o.k.,a už se třeba dozvíš pohlaví 😉

adrosek
17. únor 2009

-no říkal,že se jej už dozvíme pokud budou dobře natočení
-no hlavně at je vše ok

tina30
17. únor 2009

ahoj dvojmamky. tak venku je spoustu nového sněhu, ještě že nikam nemusim, uff.

žanetik - když jsem byla na poslední kontrole - to sem byla 30+0 - tak mimča vážila 1,480kg a 1,530kg. Sem moc zvědavá kolik přiberou za dva týdny. a hlavně kolik přiberu já. a taky doufám že se umoudří počasí a nebude na silnici žádná kalamita.

adrosek
17. únor 2009

-tak to josu pěkné váhy ne tina
-já se pomalu vypravuji a fičím kdr.jdem tam na 16.hod.ale než tam dojedu tak to bude tak půl hodky trvat
-tak potom dám vědět jak sme dopadli,jdem potom spát ke kamarádkám,pač manžílek má službu tak snad se dostanu na net,abych vám napsala jak a co tedy,papa a bojím bojím

sorbona13
17. únor 2009

ahoj holky, v kterém týdnu jste se dozvěděly pohlaví miminek? My jdeme na kontrolu 26.2, to budeme 16+1, myslíte, že už by mohlo být něco vidět??
Jak se vlastně počítají ty týdny? Dnes jsem 14+6 a koník mi počítá jako 15tt? Z rodina.cz mi chodí mejly taky s info, že jsem v 15tt, přitom bych měla být pořád ještě v 14tt?? 😒

tina: to je bomba, to jsou pěkný mackové, to už máš co nosit 🙂

Zanetik: krásné fotky, kde jste byli u fotografa? Taky uvažuju, že bych se nechala vyfotit od profesionála, až na budu mít pořádný pupík 🙂

veruleg
17. únor 2009

sorbona : ono je to spravne. 14 tydnu uz maz za sebou a jsi v 15. Je to stejne jako kdyz rok napr. 1952 je ve 20.stoleti. Jinak Te taky vitam.

tina : to jsou super vahy, hlavne mezi nimi neni velky rozdil. Drzim pesti at vydrzis co nejdele.

zanetik : no taky jsem se rozplyvala nad fotkami.... 🙂

adrosku : tak co jak to dopadlo ?

adrosek
17. únor 2009

-ahojík holky,tak som u kámošek,dostala som se sem na chvílu tedy
-tak kontrola dopadla ok,sme všeci vpořádku a čekáme samé holky!Prý je to na 100% tak snad se ztoho nevyklube něco jiného posléze jako u luzze nebo u koho se tady pak změnilo
-mimča váží 290gr.takže odpovídají to mu začátku 20.týdne,tak som hlavně ráda,že je vše ok,som kludnější zase,další kontrola za čtyři týdny asi zhruba
-tak vás zdravím

tina30
17. únor 2009

jééé adrosku tak blahopřeji k holčinám. je dobře že jste v pořádku. hezky si to užij u kámošek.

veruleg
17. únor 2009

adrosku : no supeeeeeeeeeer, ty jo tak mi pripada ze holky nejak vedou. My snad uvidime v patek 😵

adrosek
17. únor 2009

-jojo holky som ráda moc,manžílek snad taky teda určitě je
-jojo užijem si tak zatím pa

gabina26
17. únor 2009

tina - hezké váhy.. jen tak dál... 😉
androsku: no, to je super... dvě holčičky.. gratuluji k bezproblémové kontrole... 🙂

zanetik
17. únor 2009

Ahojda dvojmamky, děkuji za pochvalu fotek, zatím mi jich poslal jen asi 8 a zbytek mám připravený na CD, je to spolužák moji kamarádky, který to studoval, ale je mu teprve 23, ale na to že nejsem fotogenická, neumím se smát a vůbec focení nemám ráda, tak se mu povedly.

Tino a to jsi byla ty 30+0? Máš týdny stejný? Já např. včera byla 33+3tt, ale holky podle váhy 31+5 a 31+2 a váhy 1860 a 1820g.

jankatr
autor
17. únor 2009

ahojda - jdu jen v rychlosti - dočtu až zítra

dneska jsme byli v poradně - pan doktor nadmíru spokojen - čípek perfektně drží a kluci mají jeden 1,8kg a druhý 2kg - takže pěkní chlapíci
Už nám zbývá jen asi 7-8 týdnů (do toho 38.tt) a dneska mi říkal že by to po tom IVF ani dýl neprotahoval. No já myslím že toho tou dobou budu mít už sama tak akorát dost 😅

katy.m
18. únor 2009

Dobré ,opět usněžené,ráno 🙂

včera jsem měla nějaké divné křeče v břiše( a prdy to nebyly 😀 ),tak nevím,co se malým nelíbilo 😒

androsku,tak to je skvělá zpráva 😵 ,dvě holčičky,přemýšlely už jste nad jmény?

andy5
18. únor 2009

Ahoj budoucí maminy, jsem ráda, že je zde toto téma, na jiných tématech o dvojčátkách je to fakt dost rozjeté. Snažím se Vás dočíst, ale dává mi to dost zabrat, je toho nějak moc, no snad to zvládnu. Jestli Vám to neva, tak bych chtěla napsat pro uklidněnou pro maminy, které čekají triple testy. My jsme si zaplatili v 10+1 sreening v I.trimestru a vše dopadlo ok. V 15tt+3 jsme byli na odběrech na triple testy, když jsem volala na výsledky, nenapadlo mě, že by mohl být nějaký problém. Doktor mi řekl, že mám zvýšenou hladinu AFP a že mě musí vyslat na genetiku do Hradce a že si mám co nejdříve k němu dojet pro žádanku. No vybláznění jsme byli až až. Hodnoty jsme měli 106,5 iu/ML ; 3,92 Mom. ☹ Na genetiku a velký ultrazvuk nás objednali až na 20tt+

andy5
18. únor 2009

Ahoj budoucí maminy, jsem ráda, že je zde toto téma, na jiných tématech o dvojčátkách je to fakt dost rozjeté. Snažím se Vás dočíst, ale dává mi to dost zabrat, je toho nějak moc, no snad to zvládnu. Jestli Vám to neva, tak bych chtěla napsat pro uklidněnou pro maminy, které čekají triple testy. My jsme si zaplatili v 10+1 sreening v I.trimestru a vše dopadlo ok. V 15tt+3 jsme byli na odběrech na triple testy, když jsem volala na výsledky, nenapadlo mě, že by mohl být nějaký problém. Doktor mi řekl, že mám zvýšenou hladinu AFP a že mě musí vyslat na genetiku do Hradce a že si mám co nejdříve k němu dojet pro žádanku. No vybláznění jsme byli až až. Hodnoty jsme měli 106,5 iu/ML ; 3,92 Mom. ☹ Na genetiku a velký ultrazvuk nás objednali až na 20tt+0 a případně po zvážení genetičky na 20tt+1 hned na plodovku. Nepřipouštěla jsem si nic a hledala na netu co se dalo. Vyčetla jsem, že AFP je u vícečetného těhu skoro nestanovitelné a dokonce v cizině od toho i prý ustupují, kvůli chybným výsledkům i u 1mamin. Genetička se nejdřív vůbec divila proč nás tam posílají, že je to téměř zbytečné a naštěstí ještě po 25 minutách zkoumání na UZ také nenašli nějaký problém. To byl velikáááánskýýýý šutr, co nám spadl ze srdíčka a tak si dál užíváme těhulkování a doufám, že už bude jen poklidné. Čekáme dvojčátka po 3 letech snažení a 2.IVF, tak je fakt, že dost vše prožívám a taky se dost o mrňousky bojím. Přeji Vám co nejméně starostí, nervů a jen krásné bezproblémové těhulkování 🙂

andy5
18. únor 2009

a sorráček koukám, že jsem moc šikovná a vlítlo mi to tam dvakrát. Nevím jak se mi to povedlo 😀

tina30
18. únor 2009

ahoj dvojmamky.

zanetík - tak na kontrole jsem byla já 30+0, ale mimča odpovídala 29+4 a 30+2. Tak jen doufám, že i váhy jsou odpovídající. ale když porovnám tebe a tvoje holčiny, tak je to takovej docela rozdíl-váhovej. tzn. že by teoreticky mohli přibírat za týden až 300gr. to by byl fofr. ale jen at rostou a maj sílu.

zanetik
18. únor 2009

Ahojky děvčata koukám, že to tady dnes nějak vázlo 😅
Andy vítej mezi námi, pokus se dočíst a jinak se ptej, rádi ti odpovíme..
Janko ty máš teda chlapáky nějaký veliký 😕 a pochybuju, že někoho z nás nechají dýl než do 38tt, mě dr. říkal, že to vidí na 36-37tt, takže mě už asi zbývají jen 3tt...

zanetik
18. únor 2009

Tak mi teď volala mamka, moje spolužačka se přistěhovala k nim do vchodu a čeká taky dvojčátka, termín má prý 25.3 takže o týden dřív než já a v pondělí ji manžel s nějakýma problémama odvezl do nemocnice, převezly ji do HK a daly něco na utišení asi dělohy, tak jsem zvědavá kdy bude rodit nebo jestli na mě počká 😀

luzza
19. únor 2009

dobré ránko,holky 🙂
hlásím se po krátké pauze... dostihla mě totiž choroba 😝
rýma,bolení hlavy a kloubů,zvýšená teplota 😝 😝
ale dnes už je mi o moc líp 😉

luzza
19. únor 2009

nemám moc sílu dočítat...
písněte,co je u koho nového 😉 😉
doufám,že ste všechny zdravé a vaše miminka se mají skvěle 😵

luzza
19. únor 2009

koukám jen na váhy janky kluků a úplně valím oči 😅 😀 😀 😀 😀
jani,aby nebyli velký jak tvůj daník 😀 😀 😀 😀 😀
jo! a kup si nový hrnce!! takový ty z jídelen 😀 budeš vařit pro 4 chlapy 😀 😀 😀 😀 😀