Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
10. bře 2009

hmmm Kathy, tak mi nejde nejak net, jen takhle aktualni stranka, budu to zkouset dal, ale koukni na www.dvojcata.cz a tam se to doctes, kde vsude maji pobocky.

gabina26
10. bře 2009

tak holky, jsem z kontroly zpět... výsledky triple testů negativní 😀 😀 jsem šťatná jak blecha, máme 300 a 304 gramů a jsme v pořádku... 😀 a půjdem na ultrazvuk srdíčka..
holky... jak je to s těmi ultrazvuky (velký, genetický, ultrazvuk srdíčka??)
jsem se ptala doktora a on mi řekl, že mi ultrazvuk dnes dělal (měřil jim hlavičky a zběžně na ně koukl), ale já měla dojem že se na velký ultrazvuk chodí a sledují se i další věci...
genetický chápu, že asi bude, pokud je nějaký problém...
a ultrazvuk srdíčka? sleduje se jenom srdíčko nebo i něco jiného? má tam cenu brát přítele? uvidí mimča, nebo jenom ta srdíčka? a myslíte, že mi u toho mohou říct i pohlaví? dneska mi doktor zase nic neřekl... 😠

sorbona13
10. bře 2009

gabina: gratuluju!! to je super! my jdeme na orgánový ultrazvuk koncem března, tam by měli prohlídnout všechny orgány, srdce, ledviny atd.

gabina26
10. bře 2009

hmmm další pojem ... orgánový... tak a teď jsem z toho jelen... 😒

zanetik
10. bře 2009

Ahojda dvojmamky, vy jste se teda rozjely drby 😀
Já dopolko vařila a pak pekla kynutý buchty s tvarohem, takže se hodím do gala a jdu procházkou k našim s něma dokud svíítí sluníčko a mrknout na chatu za přítelem ja staví rodičům a domů už se nechám hodit....
Artep taky jsem je měla tak otočený jako ty a Béčko se otočilo až nkědy po 28tt hlavičkou dolů a ještě v pondělí tak byly, ale nevím jestli se mě někdo bude ptát jestli chci císaře, dr. říkal, že pokud bude vše ok, budu rodit normálně, kdyb cokoliv se dělo, mám jet hned do porodnice, aby byl čas natočit srdíčka, zjistit polohu atd. prostě na nic nečekat. Jinak já mám aktivnější Ačko.
Artep a ty nechceš vědět pohlaví?
Gabi já myslím, že kdekoliv ti můžou říct pohlaví, stačí si říct 😉
Jinak psala mi holka co už má dvojčata, že stahy taky necítila až když ji to řekly...
Janko tak malýmu už jsou 4roky tak to už jde, horší třeba holka z koníka má asi 6letou dceru, půl roční dvojčata a nečekaně znovu otěhotněla, tak tomu říkám mazec...

tina30
10. bře 2009

ahoj holky, teda vy jste dneska pěkně upovídané.

zan - obdivuju teda atvoji aktivitu. docela se divim že se ti ještě chce stát u plotny a péct buchty. a co takovej "hnízdící reflex" - to už taky máš?

myska77
10. bře 2009

Gabi: gratuluju, supr zpravy, to uz jsou prckove pekni cvalici🙂) JInak tech pojmu pro UTZky je plno, ale v zasade velky=geneticky=organovy (20-22tt), na ten maji narok vsichni, to srdicko se bude dela pri nekterem z beznych UTZku nebo si doktori zvou zvlast. Me ta srdicka doktor treba vysetril, kdyz jsem si zaplatila jeden UTZ u uplne jineho doktora, kdyz jsem chtela videt pohlavi, tak projel vsechny organy, prepnul na srdicko, ukazal mi vsechny jeho soucasti, komory, sine, aortu atd. a rekl, ze vse tece a funguje tak jak ma. Srdicko delaji bezne i v ramci toho genetickeho UTZ.

Zanet: tak to ses dobra, me se uz nechce ani varit a to to zboznuju, jak se prinutis, prosim Te 😉

myska77
10. bře 2009

Katy: uz mi jde ten net, tak ten klub se schazi v techto mistech: http://www.dvojcata.cz/clanek.php?IArticle=191&... najdi si co mas nejbliz, pokud Te to bude zajimat

gabina26
10. bře 2009

myska: díky za info..
no já jsem čekala, že mě dneska pošle na ten velký ultrzvuk... ale on mi řekl, že ultrazvuk mi udělal dnes, změřil děti a vše je OK, a poslal mě na vyšetření srdíčka... a prý další ultrazvuk až kolem 30 týdne,,,
takže tomu asi rozumím tak, že velký ultrazvuk nebudu mít? nebo už mi ho dnes dělal? ale to fakt měřil hlavičku a nic víc... trochu tomu nerozumím...

katy.m
10. bře 2009

mysko ,děkuji 🙂 .už jsem si našla Ostravu
gabi ,můj gynekolog mě automaticky poslal do fakultky,kvůli dvoj´čátkům.Ale jinak ho maminkám dělá taky on.Třeba má ten tvůj lepší UTZ,nechceš zkusit zavolat do fakultky a zeptat se?Já se tam taky objednávala sama...

gabina26
10. bře 2009

katy a co se zjištuje na tom velkém ultrazvuku... já měla pocit, že právě se sledují ty orgány..

myska77
10. bře 2009

Gabi: presne tak, objednej se sama do spitalu pokud chces mit uplnou jistotu, protoze mereni hlavicky neni geneticky UTZ, aspon Ti reknou, jestli potrebujes zadanku od gynekologa nebo ne, ale pokud pujdes tam,kde budes rodit, tak Te vezmou.

katy.m
10. bře 2009

co přesně se zjištuje,se dozvím až tam,taky to ještě nevím.A k té žádance: sestřička mi řekla,že by bylo dobře,pokud mi ji můj gynekolog napíše,ale když se domluvíš,tak by tě mohli vzít i bez

gabina26
10. bře 2009

no já právě nevím, napsal mi do žádanky, že prosí o vyšetření srdce plodu... takže asi jenom srdce... budu tam asi volat a zeptám se na to.. a kdyby mi fakt řekli, že jen srdce a ty další orgány dělají jinde, tak se objednám...i bez žádanky...

jankatr
autor
10. bře 2009

Gabi - možná že ti ani neřekl co dělá a při tom ty orgány prohlídl - ono když ti to ten doktor vyloženě neřekne tak to ani nepostřehneš.

gabina26
10. bře 2009

jankatr: a trvalo by to 5 minut, jo? u dvojčat? to se mi moc nezdá... ☹

myska77
10. bře 2009

Gabi me kdyz ten soukr doktor delal ten UTZ, kde hledal i ty organy, tak jsem tam byla kolem pul hodiny. Dost casu venoval pohlavi, ale fakt mi ukazal kazdy organ a popsal a rekl co tam ma byt a co tam vidi a jestli je to v poradku a zmeril je (ty organy myslim). Takze za 5 minut fakt nic nestihl ten Tvuj.

tetes1
10. bře 2009

Ahoj holky,
po dlouhé době píšu a zkopíruju sem co jsem psala na svojí domáckou diskuzi, páč bych se chtěla optat jestli některá máte zkušenost s takhle položenou placentou?
Ahoj, takže výsledky krve ještě nebyly, budou zítra dopoledne,mám si zavolat, ale paní doktorka říkala, že jak na mě kouká tak jí fakt přijdu anemická, takže sází, že to bude tím. Dále ještě jedna blbá zpráva, mám placentu přes děložní hrdlo, né teda úplně přehrnutou,takže je šance, že se sama "nadzvedne",ale jestli se tak nestane do 24.tt, tak mě hospitalizují v nemocnici buď do doby než se sama zvedne nebo až do porodu Na KO mám jít za tři týdny, takže to bude hodně dlouhé.... Je prý riziko, že bych začala masivně krvácet a nestihla bych ani dojet do nemocnice a bylo by to prý život ohrožující jak pro mě tak pro mimča.
A konečně ta nejlepší zpráva čekáme kluka a holku.

tetes1
10. bře 2009

Jedna placenta je přes děložní hrdlo a druhá hluboko do DDS.

jankatr
autor
11. bře 2009

Gabi tak to je fakt divný 😒

Ahojky Tetes - já si říkala že jsem tě tu dlouho neviděla a ty máš takovéhle starosti kočko 😖 tak to mě mrzí.
Zkušenosti s tím žádné nemám a ani neznám nikoho kdo by měl - takže ti neporadím. No aspoň budu moc a moc držet pěstičky ať se to spraví. A když ne - tak hlavně aby se podařilo všechno udržet alespoň tím pobytem v nemocnici. I když je mi jasný že to není žádná slast - ale hlavně aby byly mimča v pořádku 😕

myska77
11. bře 2009

Ahoj Tetes: tim prehrnuta myslis vcestna placenta? To je znamy pojem a jsou na to i zalozeny diskuse, ale nikdy jsem neslysela, ze by cloveka hospitalizovali cele tehu. Clovek akorat nemuze porodit prirozene a je to jasnou indikaci k cisari. Taky pokud vim a mam nacteno se vetsinou uz nikam nepohne a zustane tam, kde byla zalozena. To riziko krvaceni hrozi z duvodu predcasneho odlucovani placenty, protoze se mnohem rychleji zatizi nebo podrazdi, holky psaly, ze mely zakazany sex, vetsi namahu a zustaly na rizikovym. Jinak vic poradit nemuzu, to mam jen z bezneho cteni tech diskusi, rok jsem cetla uplne vsechno nez se nam povedlo IVF. Budu Ti drzet palce at do toho spitalu nemusis a vse je OK.

myska77
11. bře 2009

Tetes: tak jsem Ti nasla jednu diskusi na ,,Pritelkynich": http://poradny.pritelkyne.cz/poradny-1/tehotens...

myska77
11. bře 2009
tetes1
11. bře 2009

Holky,děkuji moc.
Mysko: ono prý do toho 24.tt je ještě šance, že se placenta pohned, tak uvidíme. A díky moc.

myska77
11. bře 2009

Holky chodite nektera cvicit s dvojcatama? ja citim jak jsem rozkydla, ale preci jen se bojim, aby se neco nestalo, tak jen obcas doma zavrtim nohou, zvednu kilovou cinku na ruce, ale tot vse. Jak se na to divate vy?

sorbona13
11. bře 2009

myska: já jsem chodila na těhu cvičení, ale doktor mi to zakázal, mám nízko placentu a tvrdne mi často břicho, takže naprosto klidový režim. Já myslím, že pokud nemáš problémy, tak určitě lehčí cvíčo neuškodí.

katy.m
11. bře 2009

Dobré poledne ,dvojmaminky 🙂

tetes: v tom Ti neporadím,ale budu držet pěsti,ať jste všichni tři v pořádku 😉

mysko:mě gynekolog cvíčo zakázal,pouze mi dovolil bazén,ale ten taky klidový,prý sama musím vědět,co mi dělá dobře a co ne. Doma si občas poskáču na baloně,kvůli zádům,ale taky to nějak nepřeháním.Hold se budeme muset dát po porodu dohromady,pořídím si orbitrec a hned po šestinedělce začnu 😀

adrosek
11. bře 2009

-ahojík mamky,tak vás všechny moc zdravím,konečně jsem se sem dostala,měla jsem tady mamku na dva dny tak sem nestíhala
-dneska jsem byla u dr. a naštěstí všechno dopadlo ok,holky mají každá 400gr takže to odpovídá týdnu,jedna je hlavičkou dolů a druhá zadkem,tak uvidíme jak se to změní ještě a otočí se třebas ještě
-čípek taky prej ukázkovej tak snad to vydrží,jen za týden mám jít na ten OGTT tak snad to zvládnem
-no a co vy provádíte mamky

jankatr
autor
11. bře 2009

Tak už jsme taky doma z kontroly -pan doktor opět spokojený - nález prý super a uvidíme se znovu za dva týdny. Jinak mi znovu udělal biometrii, aby zkontroloval jestli kluci rostou souměrně tak jak mají - ta byla taky v pořádku, a ještě udělal dopplera (průtoky) obou pupečníků, protože rozdíl tam mezi prckama je - ale je skoro stejný jako byl minule takže je to v pořádku.
Na další poradně už bysme měli probrat jak budu vlastně rodit - dneska říkal že by to mohlo být i na normální porod (oba jsou hlavičkou dolů) ale uvidíme co to do příště udělá.
Každopádně jsem alespoň zjistila zásadní informaci - a to - že pokud bych musela na císaře, tak je možné i tady u nás to prodělat jen s epidurálem, tudíž při tom může být i manža, může fotit prcky a hlavně můžou je hned zkusit přiložit atd. Což je docela důležitý (aspoň si myslím) pro spuštění tvorby mlíčka 🙂
Jinak mají kluci 2,2 a 2,5 kg - takže paráda 🙂 🙂 🙂
Jo a ještě mi znovu brali krev na krevní obraz a infekční nemoci.

Na cvíčo jsem to tentokrát nějak nezvládala - i když bych asi možná mohla - ale já mám dostatečný rozcvičky kolem malýho 😀 😀 😀

adrosek
11. bře 2009

-jankatr tak samé dobré zprávičky teda že,tak to je dobře,hlavně že kluci rostou a jsou ok,mají pěknou váhu už co
-no já taky rozmýšlám,že bych chtěla raději asi císařě než normálně rodit,nevím ještě