Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

septim
17. bře 2009

luzza dekuji za pochvalu ty mas zas hezkyho kluka 😉 Zanetik tak uz budes mit prdolky brzy u sebe. To je nadhera to jakeho tydne jsi az dosla. Skoda ze nebudes rodit u nas sla bych se na vas podivat. Drzim moc palecky at ti vse dobre dopadne 😉 Dej mi pak vedet jsem mooooc zvedava 😉

myska77
17. bře 2009

Tina: s tim pocitacem to mysleli tak, ze i kdyz nekdo pracuje z domova a mysli si, ze je v klidu a teple, tak porad sedi, deloha tlaci na porodni cesty, a ze i par hodin v kuse skodi, a to i kdyz se pominou otoky zpusobene tim, ze trisla nejsou dostatecne prokrvena a pruchodna tim sezenim.

adrosek
17. bře 2009

-holky tak se hlavně opatrujte všechny

jankatr
autor
17. bře 2009

Katy - autosedačky jdou i na ten náš (mám ho v albíčku) https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... - ale fakt je že má ty malý kolečka v předu - jinak se mi líbil asi ze všech nejvíc, je i pěkně odpruženej

Na tu Teutonii jsem se taky koukala, ale přišla mi na místě taková nějaká fórová (zdálo se mi už v tom obchodě že tak různě upadávají blatníky atd. - a to byl jenom v obchodě) A taky, jak už psala artepa nemá vůbec oddělený sedačky na sporťáku takže dětičky se ti pak různě sesypávají na jednu stranu. Na tom našem se mi líbí že nejsou děti vyloženě rozdělený, můžou spolu komunikovat, ale při tom jsou ty sedačky tak vytvarovaný že má každej svůj důleček. 😉

luzza
18. bře 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
ty moje prďolky mi nedají spát...
kroutím se tam jak paragraf 😝
vadí mi ta bolest žeber...prostě nemůžu najít polohu 😝

luzza
18. bře 2009

Katy
my ten Hartan chtěli... mám 2 známé s dvojčátkama a s tím kočárkem byly maximálně spokojený... ono každý kočár má něco... i malá kolečka mají své výhody... tyhle jsou vážně pevný a kočárku tak zajišťuje skvělou obratnost 😉 ale jak říkám,každému vyhovuje něco jiného 😉
žanetko
moc se těším na nové zprávy 😵 😵 😵
mysko
tu šťávu budu muset zkuset 🙂 ty otoky jsou fakt nepříjemný... třeba to smíchaný fakt nebude tak hrozný 😀
tinko
ty se musíš předem zaregistrovat u pediatra?? 😨

luzza
18. bře 2009

mysko
k tomu sezení... je fakt,že když někde dlouho dřepím (třeba na návštěvě 😀 ) tak mi hned natejkaj ruce i nohy

myska77
18. bře 2009

Dobre ranko holky,
Luzzo: no ted to s tim spanim asi lepsi nebude, jediny spac tady je Zanet, nechapu v jake kondici to dotahla tak daleko. Ja denne presvedcuju manzela at si prcky vezme k sobe zase on, ze ja uz toho mam dost 😀 a to jsem teprve v polovine.
Vcera uz zacaly normalne i ty velke pohyby, ktere jsou citit pres bricho, tak si manzel vecer uzil par kopanecku, byl uplne nadsenej 🙂
S tou stavo to zkus, fakt je to dobre smichane a pomeranc a mrkev ten celer uplne zneutralizuje.

v 10 jedem do Motola na gen. UTZ, tak jsem zvedava co noveho se dozvim, jestli mi zase reknou, ze misto druheho kluka vidi holku, tak se uz picnu, porad to meni, no aspon, ze jeden klucina je jistej 😀

katy.m
18. bře 2009

Dobré ráno 🙂

holky,děkuji za tipy kočárků,ještě by bylo fajn je vidět ve skutečnosti.Nejste některá z moravy a víte,že v nějakém městě je vystavený kočárek pro dvojčata?My jsme z opavy a tady nic není,vybrat si můžeme pouze z katalogu 😖 .CHystáme se do Ostravy,tam je obchod pro dvojčátka(dvojcatka.cz),tak snad tam budou i nějaké vystavené kočáry.

Přeji pěkný den všem,já jedu do města omrknout obchody,protože se nám tady konečně ukázalo sluníčko 🙂

adrosek
18. bře 2009

-ahojík mamky moje,tak vás všechny zdravím moc a přeji hezký den všem,.tady se snaží vylézt sluníčko tak snad se mu to podaří a bude konečně hezky
-jinak stím spaním,já nějak taky nemůžu spát poslední dobou,né že by mě ty naše holky nějak kopaly pořádně ale nějak nemůžem spát,spíš teda nad ránem
-myska tak at dobře dopadne kontrola ti a už definitivně budete vědět co to je

sorbona13
18. bře 2009

Dobré ránko, tedy spíš už dopoledne 🙂
myska: myslím na tebe, písni pak dojmy z UTZ, my jdeme až 31.3...a chceš radši páreček nebo dva kluky?
luzza: k tomu spaní, já teď taky blbě spím a to jsem teprv na začátku 😒 Na zádech ležet nemůžu, páč mi pak tvrdne břicho a při ležení na boku mě zase bolí kyčle, takže se celou noc převaluju okolo kojo polštáře 🙂 Zeleninový šťávy miluju, nejradši mám celer, červenou řepu a mrkev, asi si to taky naordinuju pravidelně 🙂

adrosek
18. bře 2009

-já mám taky ráda mrkvovou štávu a z červené řepy jinak moc ne
-dneska budem mít takový flákací den,max.posbírám prádlo a jinak nic asi
-co vy budete porábat co mamky

jankatr
autor
18. bře 2009

Katy - já bych řekla že tam v těch vašich koncích ten obchod dvojcatka.cz toho má asi nejvíc. 😉 - ale teď jsem jim koukala na stránky a v těch dvojkočárcích tam toho teda taky moc nemají skladem - My jsme kvůli tomu jeli do Kolína (z Třebíče) takže jsme si udělali takovej menší vejlet. Ale pokud máš nějaký konrétní kočárky vybraný tak zkus obvolat prodejce, jestli je nemají na prodejně. Já si pak nakonec kvůli tomu patronu volala přímo na marketingové oddělení výrobce a paní mi to zajistila v Jihlavě. Ale je fakt že ten je českej tak to nebyl problém.
Nebo zkus hodit dotaz na holky co chodí na dvojčátka ve volné diskusi, jestli nemají tip na nějaký dobrý obchod.

adrosek
18. bře 2009

-kočárky stále,to je dilema co mamky vybrat ten nejlepší

jankatr
autor
18. bře 2009

jé adrosku - já jsem nějak uplně přehlídla že jste byli taky na tom 3D - jsou kouzelný 😉

gabina26
18. bře 2009

ahojte holky,
dneska jsem se byla dívat v obchodě, kde se nám líbil kočárek, je to tento typ:
http://www.detskyruzek.cz/kocarky/dvojcata/delt...
Je to jeden z nejprostornějších kočárků, má pevné vložné tašky, je bytelný, na vesnici super, a protože je to poslední kus, tak ho mají ve slevě z nějakých 10 tis na 8700,-. Firma Deltim, ale už bohužel u nás nefunguje a proto se tento kočárek nevyrábí, což je škoda (říkala ta paní z obchodu). Takže se máme do pátku rozhodnout a když tak nám ho rezervují. Jediné, co mi na něm trošičku vadí, že má hodně světlou barvu (takovou zelenkavou - ne jak na tom odkazu, tam je tmavší barvička zelené)... asi bude na něm vidět každá špínka.. tak nevím. Ale zase si říkám, že na tu vesnici, by to snad stačilo... co myslíte?

Jinak pan z www.detskyruzek.cz mi k tomu kočárku řekl, že už se bohužel nevyrábí, ale že tato firma (asi ta polská pobočka) chystá v březnu nějakou novinku pro dvojčata. Dnes je prý nějaká výstava v Brně a oni tam jedou. Takže se mám na konci týdne připomenout a oni mi napíši, co se dozvěděli... tak uvidíme. Možná že to bude ten kočár duo boston, co je na polských stránkách.. Jen mě štve, že tam nejdou vidět ty korbičky (jak jsou řešené apod.)...
😉

adrosek
18. bře 2009

-jankatr nic se neděje šak,my jsme boli ve 20.týdnu tak jsou ještě také malinké a né úplně hezounké,ale jsou roztomilé a už se konečně podobají človíčkům
-tak uvidíš gabina tedy

adrosek
18. bře 2009

-gabina taky nevypadá zle ten kočárek,vidím že každá máme své favority krom některých,které se shoduji na tom easy walkerovy-ten byl zrpvu taky můj favorit

adrosek
18. bře 2009

-tak som dala do alba náš kočárek,který budeme mít nakonec

myska77
18. bře 2009

Ahoj holky,
tak jsem zpatky z toho gen.UTZ a to vam byla tedy story. Narazila jsem na toho samyho debila (omlouvam se za slovnik v tomto vstupu, ale nejak mi zase z nej stoupnul tlak dneska) co me prijimal jednou na pohotovosti, kdyz jsem krvacela, tenkrat me skoro serval co tam lezu, kdyz ,,jen" krvacim. Dneska na kazdou otazku odsekaval, kdyz jsem se ho ptala jak jsou decka velky a kolik vazi, tak rekl, ze to se ted nemeri, ze meri jen organy, hlavicku, brisko a stehenni kost a vypocte mu to prum.vahu a prum.miru, tak rikam, ze se ptam presne na tohle, ze me nezajima jestli ma 386,7896gramu a on zase, ze tedy asi maji kolem 400 gramu (fakt velice ochotne), k upresneni miry mi rekl jen to, ze v tomto mem tydnu meri kolem 25 cm. Minulemu doktorovi to vyjelo presne v tabulce, tak nevim co mel tento za psychicky problem.
Taky jsem se ho ptala, kdyz tam u nich budu rodit, jake jsou zvyklosti u dvojcat, ze na webu maji napsano, ze si maminy dvojcat muzou vybrat a on, ze preci normalne vaginalne,ne? jak jinak asi bych je chtela rodit. Tak rikam, ze by treba jeste existoval cisar? 🙄 a on at na to zapomenu, ze bto je velka operace, tak mu rikam, ze se bojim komplikaci u normalniho porodu, ze se to druhe muze otocit, a on jako proc by se melo otacek, ze pokud jsou obe dolu hlavou, tak tam ta hlava proste spadne do te panve a je to. To uz me fakt sral, tak jsem mu rekla, ze se to stalo me kamosce, ze to druhe pak akutne rodili cisarem, a on, ze o tom neslysel. To se pridala i sestra, ze jako jak se chci starat o dvojcata po cisari a proc nechci rodit normalne. Fakt mi prisli jak z praveku, jako kdyby v Motole v zivote nikoho cisarem neodrodili a vsechny zensky mely do smrti problemy potom. Ukoncili jsme to tedy s tim, ze to budem resit az v 35.tydnu, tak jsem tak uz ironicky poznamenala: ,,no jestli se tak daleko dohrabu", a on zase : ,,a proc byste se tam jako nedohrabala?", tak ja zase: ,,no protoze se muze cokoliv stat a porodim predcasne", on zase: ,,a proc by se jako melo neco dit" 😀 😀 to uz jsem rekla, vite co, ukonceme to, jdem domu. Fakt story, omlouvam se za tak dlouhy vstup, ale vetsiho kretena jsem dlouho nezazila 🙄 Doufam, ze me jednou nebude rodit. Zitra jdu do poradny, tak si spravim naladu a pokecam si konecne s doktorem s mozkem.
Jo a jeste diskuse o pohlavi, mu rikam, jestli je videt dobre pohlavi, ze mame jen vice ci mene presne odhady a jestli je to ted videt jasneji. On na kazdou otazku odpovidal take otazkou, takze rika: ,,jak jako pohlavi, vy si myslite, ze jsem Einstein? V duchu jsem si rikala, chudak Einstein, ten se asi otaci v hrobe. Rekl jen, ze jestlitam nevidi sourek, tak to porad neznamena, ze to nemuze byt kluk nebo naopak, pokud tam uvidi neco jako pindika, tak ze to porad muze byt pup.snura, a ze to muze byt klidne holka. To sekal od boku, ani na jednoho se nepodival a nezkoumal to. Ze takovi lidi nejdou radsi k lopate, fakt.

myska77
18. bře 2009

Gabi: pekny kocar, bude urcite bitelny
Androsku: uz ten tandem mate koupeny? Je to ten od Jane? Kamosce se zlomil v pulce, kdyz s nim chtela vyjet na chodnik v Praze, ale nevim kam ho potrebujes Ty do jakeho terenu. Pry to taky byla pekna paka ho nekam nadzvedavat treba na ty chodniky. Pak si koupila vedle sebe.

adrosek
18. bře 2009

-tak to by naštvalo aj mě teda mysko,asi neměl dobrou náladu že

myska77
18. bře 2009

Androsku: no spis on je takovej asi porad, podobne prijemny byl i tenkrat na te pohotovosti, ale tam mi slo jen o zachranu prcku, tak jsem se ho radsi na nic neptala a ted tedy perlil 😎 No hlavne, ze jsou kluci v poradku, to je hlavni a rostou stejne.

adrosek
18. bře 2009

-jojo myska to je nejdůležitější jako že jsou kluci ok,ale i tak to zkazí náladu pokud se dr.chová nepříjemně že

jankatr
autor
18. bře 2009

Teda Mysko - to jsou zážitky -takový lidi by měli dělat někde kde nepříjdou do styku s jinejma - a ne ještě navíc tam kde mají pomáhat a naopak psychicky podpořit 😠 😠 😠

Gabi - myslím že by se s ním mohlo dobře jezdit - ale nemáš trošku strach, aby nebyli nějaké problémy kdyby se vám s ním něco stalo? Myslím z toho důvodu že už ho nedělají - tak třeba se sháněním náhradních dílů atd. 😕

adrosek
18. bře 2009

-no to je pravda gabi,aby ste pak na něj sehnali kdyby se něco pokazilo

gabina26
18. bře 2009

teda myska77: no doktor fakt děs.. 😒
já psala email tomu mému, že jak to je teda s těmi ultrazvuky... nakonec mě uklidnil, že mi opravdu ten ve 20 tt dělal a že je vše v pořádku, taky mi měřil čípek ultrazvukem... on mi totiž dělá ultrazvuk každou kontrolu, jen u toho teda moc nemluví, jako že by popisoval co všechno sleduje, ale je to primář a prý kapacita, tak snad by něco nezanedbal...
trochu jsem stresovala, protože tady každá z vás viděla játra, žaludek apod... a já teda ne. jen mi je změřil a zvážil.. a zběžně prokoukl....
dle doktorů na ultrazvuku srdíčka, je to srdíčko nejdůležitější a další věci se stejně nedají 100 % zjistit a tak to neřeším...zbytečně bych se stresovala, dle mého ošetřujícího lékaře je vše v pořádku... 🙂

gabina26
18. bře 2009

jankatr: jo, taky jsem nad tím přemýšlela, musím se pak v tom obchodě pozeptat... ale je to takový jednoduchý kočár a tak snad by neměl být poruchový... a i kdyby ... nějakou záruku musí mít a když tak by nám vrátili penze, ne?
už jsem tu psala, že já budu jezdit jen na vesnici a po zahradě, že do města se nedostanu vůbec, takže to stačí a investujeme až do sporťáku, až budou mimča větší..
každopádně budu čekat na zprávu od toho pána, co jel dnes na tu výstavu, tak vám dám vědět co mají za novinku... 😉

gabina26
18. bře 2009

jo a v tom obchůdku,kde je ten kočárek dnes byla 30 procent sleva na vše kromě kočárků... a tak jsem nakoupila první věcičky (dupky, bodíčka) a celkem bych platila něco kolem 1000 a ušetřila jsem přes 300 kč, takže jsem ráda...

holky, když vám začaly pohyby, jak často jste je vnímaly? Já to vnímám fakt hodně malinko... třeba chvíli večer, třeba jen jendo mimčo (kopne dvakrát a pak nic)... a dopoledne zase nic... pak kopne to druhé třeba jednou a pak zase dlouho nic... ze začátku to je asi takto málo, co?

myska77
18. bře 2009

Gabi s pohyby je to strasne individualni, ja ty male pohyby co citi jen zena mela od 16tt a to dost silne, porad takove stouchani, nekdy simrani, ale jen vyjimecne a to jsem o nich vedela cely den, hlavne v noci. A od vcerejska mam ty velke pohyby co se daji citit i pres bricho a to jsou tedy rachy, ale desne roztomile 🙂