Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
28. kvě 2009

veru
náš dominik říká,že holky jsou dvoužloutkový 😀

lenulinka21
28. kvě 2009

Veru: jednobuněčné???? to se ptal nějaký neználek né???? 😀 😀
snad jednovaječné.

At si kdo chce co chce říká slušný člověk se neptá na to zda jsou TAKOVE nebo ONAKE
hl. že jsou párkrát se mi stalo že jsem jen řekla že je to VYMODLENE těhotenství a basta 😉

A stejně dneska mi SORBONKA udělala velikánskou RADOST 🙂 🙂 🙂 🙂

sorbona13
28. kvě 2009

diky vsem, ted jsem se dozvedela, ze Honzik meri 37cm a Kubik 36cm, apgar skore meli 8-8-9 nebo 8-9-9. Za chvili budu volat na RES, jestli nejsou nejake novinky.

luzza
28. kvě 2009

sorbonko
takové apgary???????????????????? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
no to si děláš pr.... 😅 😅 😅 😅 😅 to jsou prostě hotoví chlapi 😉 🙂 vím,že budou v pořádku a všechno doženou!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
naše eliška měla v první minutě apgar 4!!!!!!

luzza
28. kvě 2009

sorbonko
a spinál ti sedl dobře???
žádná hnusná ostrá bolest???

sorbona13
28. kvě 2009

diky vsem, ted jsem se dozvedela, ze Honzik meri 37cm a Kubik 36cm, apgar skore meli Honzik 8-8-9 a Kubik 8-9-10. Za chvili budu volat na RES, jestli nejsou nejake novinky.

lenulinka21
28. kvě 2009

holky co je to apgar skore??

luzza
28. kvě 2009

lenul
apgar je hodnocení stavu novorozence... provádí se v celém civilizovaném světě 😉
plný počet je 10... smrt novorozence je O.
Hodnotí se dýchání,puls,barva kůže a reakce na podráždění....
Za každou tuhle věc dostává miminko body...
Pokud bije srdíčko,dýchá,je růžové a na podráždění grimasuje,má 10 bodů...
Pokud je promodralé,nebo samo nedýchá,body se snižují...
8 až 10 bodů je normální fyziologický novorozenec...

luzza
28. kvě 2009

takže kluci jsou prostě úžasný 😅 😅 😅

blucka
28. kvě 2009

...taky apgar, ty brdo, Sorbonko to su FRAJERI, mne sa z toho normalne tlacia slzicky...
Musis nam dat vediet ako si to vsetko vnimala, ked si odpocines....

adrosek
28. kvě 2009

-sorbonka tak super apgar,to jsou samé dobré zprávičky,super vážně,jen tak dále,už se těšíme na fotky jak nám se dodáš
-aco jak ti sedlo anestezie co,nebolelo tě nic,jako naši chuděrku luzzu?
-tak nás se občas někdo ptal,jestli máme vrodině nebo ne dvojičky,tak asi záleží na povaze lidí že,já bych se taky nikoho neptala,prostě bych jen řekla,že je to super že zrovna dvě zaráz
-já si jdem nachystat něco na zub,mám zase hlad,to je hrůza,mám dojem že bych ted stále jen a jen jedla

luzza
28. kvě 2009

adrosku
ty ještě můžeš dlabat,ale já už bych neměla 😅 a stejně mám furt hlad 😝 jsem zvědavá,jak to všechno zhubnu 🤐

luzza
28. kvě 2009

když si představím ty dva sorbončí uzlíčky,brečela bych 😵 😵 😵 koťátka malinký 😵

luzza
28. kvě 2009

holky
jinak mi včera kámoška sestřička říkala,že při spinálu vyjekla bolestí a anesteziolog ji hned uspal úplně...
proto nechápu,proč mě taky hned neuspali 😨 😕 asi proto,že jsem celou dobu před tím tvrdila,že chci vidět děti 😔 takže mě uspali až když mi je ukázali (popravdě - holky mi v tu chvíli byly celkem fuk 😔 )

tetes1
28. kvě 2009

sorbono:strašně moc blahopřeji 😵 😵 , mám velkou radost, že všechno dobře dopadlo a kluci mají úplně super apgar skore, ten bodík jim mohou ubrat,třeba jenom za to,že je jim zima a mají modřejší kůži. Takže to je úplnej zázrak,že na tom jsou takhle dobře.Jste všichni velcí bojovníci, přeji hodně štěstí ať to kluci rychle doženou a můžete co nejdřív domů. Gratuluji, fakt z toho mám skvělej pocit. 😵

luzza
28. kvě 2009

jinak
zítra jdeme do poradny,tak doufám,že holky přibraly...
půjdou v nových oblečcích 😉 koupila jsem jim sametové kompletky v HM (polodupačky a kabátky s kapucou ve smetanový barvě)

adrosek
28. kvě 2009

-no luzza jen doufám,že mi to jezení nezůstane aj po porodu pak,pak se budu muset trocha hlídat taky 😉

hanulka3112
28. kvě 2009

Jeeeeee přijdu a taková zprávička Sorbi gratuluju kluci jsou velici, tak ted at pekne prospivaji a mužete brzo domů 😉 🙂
Jo k těm dotazům jestli je to přirozeně či po umělém jsem zatím zažila jen u doktorů, ale jak vidím, tak lidi si nevidí do huby 😠 ja jsem zažila jen otázky ve smyslu jestli to mám dědičné a fakt mě nebaví vysvětlovat, že dvojvaječné nejsou dědičné a že když je to páreček, že nemůžou být jednovaječné tutíž se nebudou podobat 😖 ale až se narodí a někdo se mě na to zeptá, tak teda nevím jak mu odpovím, bo já bych se nikoho na tak osobní věc neptala.

luzza
28. kvě 2009

hanul
já s tím mám teda děsnou zkušenost 😝 lidi jsou fakt neomalený...

luzza
28. kvě 2009

musíme jít dělat úkoly 😝
už aby byly prázdniny 😝

hanulka3112
28. kvě 2009

Tak jsem psala Artepce tu novinu a že ti moc gratuluje Sorbi 🙂 a psala, že se už moc těší domů na víkend, no já mám co říkat, já té soboty snad ani nedospím 😀

veruleg
28. kvě 2009

Sorbi:super skore 😉 😉 😉

Hanulka : no ja cetla a i mi to potvrdili doktori, ze dvojvajecne se dedi....ale jen z matciny strany......no ona ta dedicnost....je tam proste vyssi pravdepodobnost, o chloupek 😨

sorbona13
28. kvě 2009

byla za mnou Dr. z RESu a stav se nezmenil, nicmene nejake komplikace jeste mohou nastat, pry je to u takovych miminek bezne, ale ja si vubec nepripoustim,ze by nemeli byt v poradku. Spinal je super,moc ho doporucuju,vubec nic me nebolelo,jenom je to potom takovy divny,kdyz si sahnu na nohy a necitim to. A kdyz Dr. vyndal Honzika, tak rikal: mame tady vlasatyho chlapecka a hned me nakopnul 🙂 Asi bude vztekloun po tatinkovi 😉

veruleg
28. kvě 2009

Sorbi : a co manza na to?

veruleg
28. kvě 2009

jsme to baby zvedave...Sorbi, radsi vypni notebook a zalehni at mas silu a muzes co nejdriv za klukama 🙂

adrosek
28. kvě 2009

-sorbi tak super tedy,jen tak dál a všechno at je vpořádku

sorbona13
28. kvě 2009

manza je strasne stastnej,ze to kluci takhle zvladli, pisu vam z mobilu, tak se omlouvam za tu diakritiku...Jsem rada,ze vas vsechny mam,jste moje velka podpora 🙂

hanulka3112
28. kvě 2009

Ver no právě někdo nechápe to, že kdyby byly dvojvaječné v rodině od přítele, že našich dětí se to netýká, že to záleží na ženě, že by její tělo uvolnilo 2 vajíčka, že manželovy spermije nebudou stát ve vejcovodech a přemlouvat vaječníky, aby uvolnily 2 vajíčka 😅 😀 jsem to vysvětlovala manželce brášina mého přítele a ta to vůbec nepobrala, no hold je trochu zabržděná hlavně, že má 5letého syna ale pojem vaječníky vejcovody sliznice...ji nic neříkají, ta patří mezi ty nevymáchané huby a ještě kdy jsem nebyla těhu a ještě jsem se s ní bavila než jsem přišla na to, že její náplň života jsou drby 😖 tak padla řeč na IVF a víte co mi řekla?no to je hrozné já bych na to nikdy nešla, tahat chlapa někam do nemocnice, aby se tam udělal do sklenky 😲 😠 Pi...ta patří mezi ty co si jednou vrzli a otěhotněla a ještě schválně, aby vypadla z domy a nakvelbovala se ke tchánovcům a ještě se potají vzala, jen tam byla její rodina a přitom tcháni ji živili... 😖 bylo ji 18 ale dodnes mi připadá jako nezkušená 15 která neví nic o životě 😠

lenulinka21
28. kvě 2009

Hanul: tak to mě dokáže taky pěkně vytočit 😠 😠
Takové stupidní názory jsem už taky slyšela že některé by v životě na "umělé"
nešly právě tohle mluví pi... co ani neví jak otěhotněly a hrajou machry. tyhle v životě
nepochopí jaké to je když to nejde. A navíc jak píšeš většinou mají všechno na co si vzpomenou.

Moja tchyna má 74let ale dost dobře chápe co je to IVF a to je těžce
stará škola. 😀 Když se n aněco vyptala tak jsem jí na vše odpověděla a sama
řekla že ještě že to umělé existuje ale jen ty prachy říkala-TOLIK peněz a má pravdu ale
zase stojí to za to. 🙂 🙂

anny84
28. kvě 2009

Ahoj,
Sorbona: Moooc taky gratulujeme ke klucikum 🙂 🙂 opravda krasna zprava. Apgar mely ukazkovy. Ted uz bude jen lip.