Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

tina30
25. bře 2009

lenulinka tak samé dobré zprávy. to je dobře 😵

artep26
25. bře 2009

To nevadí že tam nebyli, jsme rádi že je vše OK.
Já mám čípek zatím 40 mm jako na začátku 😉

adrosek
25. bře 2009

-ahojík mamky tak sem doma,před chvílí sme dorazili domů,byla jsem stou kámoškou si sednout a sedli sme do cukrárny,tak sem si dala ledovou kávu a ktomu zákusek a pak ještě ananasovou tříšt,takže sem se nacpala a pak že ty kila nemají jít na horu že?
-cestou sem se stavila na chlebíčky tak baštím osto šest jako
-artep tak super že je vše vpořádku hlavně gratulace veliká
-co jinak provádíte co

artep26
25. bře 2009

Adri já jsem teď sama doma, manžel jel pro Aničku na koně a tak je vyhlížím.
Pak klasika večeře, koupačka, pusa na dobrou noc, TV popř. MK 🙂

adrosek
25. bře 2009

-tak to jo artep,jako každý večer že?
-já taky už jen u telky s manžílkem

artep26
25. bře 2009

Přesně tak Adri, je to pořád dokola 😉
Manža asi dneska zaskočí na pivko, celý den byl v trapu tak mi bude říkat jakou straaaaaaaašnou žížu má 😀
Už je slyším, tak jdu na to jídlo a napouštět vanu 😉
Pa a hezký večer 🙂 🙂 🙂

adrosek
25. bře 2009

-tak hezký večer mamky

artep26
25. bře 2009

Holky jdu zalehnout a číst si 🙂
Pa pa pa hezký večer 😉

adrosek
25. bře 2009

-mamky tak se rozloučím pro dnešek,tak se opatrujte a zítra dám vědět jak sme doapdli na OGTT,pa 🙂

jankatr
autor
25. bře 2009

já dneska byla tak na kafču - s kolegyňkou z práce - taky čeká dvojčátka někde na srpen ale nevím přesně kdy 🙂 takže pohodička - akorát mě od rána děsně berou záda v kříži a celej podbřišek, málem jsem ani nedošla pro malýho do školky 🙄
Já už se tak těším až budou ti broučci na světě 😅

Zítra se chystám za kamoškou do špitálu - taky je těhulka - ale bohužel to nemá moc jednoduchý - má doma rok a půl starýho klučinu a do toho je jí pořád zle, a už to bylo tak nahnutý že ji doktorka poslala do nemocnice na kapačky... je mi jí líto - užila si svoje už u malýho a teď je to ještě horší 😖 😖 😖

sorbona13
26. bře 2009

dobré ráno dvojmamky 🙂
artep: gratuluji ke kontrole a obdivuju, že jste vydrželi nenechat si říct pohlaví, já jsem strašně zvědavá a chtěla jsem to vědět hned 🙂.
tina: peugeot partner je super auto, jezdila jsem s ním v práci a nemůžu si ho vynachválit.
lenulinka: gratuluju ke klukům!! Tady to bude samý kluk 🙂 My měli v úterý cca 350g a 18cm. Příští týden jdeme na genetický UTZ a 22.4 do poradny a na test na cukrovku.

Včera jsme byli posedět se známými, dlouho jsem se tak nepobavila jako včera a konečně zase vypadla z domova, ta neschopenka mi začíná lézt na mozek, i když si pomalu zvykám. Naštěstí můžu pracovat z domova, tak se ani nenudím, jenom je blbý být celý den sama.

katy.m
26. bře 2009

dobré ráno 🙂

dneska jsem se po dlouhé době skvěle vyspala,usnula jsem kolem čtvrt na deset a vzbudilo mě až čůrání ve 4hod ráno 😎

artep : gratuluji k výsledkům 🙂 a teď hurá na nákupy 😀

lenulinko : Tobě taky velká gratulka ke kloučkům,a hezká jména 😉 .Tomáš je můj manžel 🙂
Jak jste vybírali jména?

Náš prcek měl 21cm a 375g a prcka 20 cm a 360g 🙂 😵

katy.m
26. bře 2009

jo a termín porodu je dle UTZ 2.8. (taky posunutý)

myska77
26. bře 2009

Dobre ranko holky,

vcera jsem vam psala vecer delsi vstup, ale pak mki to najednou zmizelo, tak jsem uz nemela silu to psat znova. Je super, ze tu vsichni maji kontroly na jednicku a vse jde podle planu.

Sorbi: je to zmena, kdyz se clovek pobavi taky s jinymi lidmi a nesedi jen doma vid, trochu toho povyrazeni vzdy pomuze.

Ja jsem byla vcera taky cely den v trapu, jela jsem se podivat do prace, takze jsem dala asi tak 6 ,,kafi" (caju 😀 ), obed a vecer jsem sla s manzelem na prednasku o Baby signs = znakovani s detmi. Fakt super metoda, desne nas to chytlo a budem to praktikovat u nasich deti.

artep26
26. bře 2009

Ahojda holky,
Sorbi já jsem taky zvědavá jako každá ženská, ale když už jsem umluvila manžu, že si to říct nedáme, tak já musím držet basu taky. Nakoupila jsem neutrální věcičky a mám toho dost po dceří a neteři a synovci od ségry. Takže no problemo 😀
Ať ti dobře dopadne cukrovka i gen. UTZ, ten UTZ to je paráda, fakt jsem si to moc užila, je tam vidět krásně vše - od mozku, přes pupečník, po prstíčky ... no prostě jsem se pokochala ...
Katy já mám TP u áčka 28.7. a u béčka 2.-.4.8. 😀 😀 😀 Ale samo že půjdou ven naráz 😉
Áčko je prostě o fous větší 🙂
Zdravím zbytek osazenstva a přeji hezký, ač deštivý den ... 🙄 Kdypak dorazí to jaro, co?? 😕

sorbona13
26. bře 2009

myska: co je to znakování s dětmi? Slyším o tom poprvé 😕

myska77
26. bře 2009

Sorbi: to je metoda jak se dorozumet s detmi, kdyz jeste neumeji mluvit, jsou to ruzne znaky pro jednotlive veci, ktere chces, aby ti dite reklo, treba, ze ho neco boli, nekde tlaci, ze chce pridat, ze venku sviti slunicko, ze je mu zima, ze vidi kacenku na rece atd. Tady je link, kde si muzes precist vic: http://www.babysigns.cz/

Delaji prednasky jak pro rodice, tak pro rodice s detmi. Deti zacinaji znakovat cca od 8.mesice az maji vyvinutou trochu motoriku, no precti si tam par pribehu a uvidis sama. Nam vcera dali i DVD, sadu zakladnich znaku na lednici jako magnet a naucili prvnich 16 znaku, je to primitivni, plno znaku clovek pouziva i tak s detmi aniz by vedel, ze je toz nejake metody.

sorbona13
26. bře 2009

myska: díky za info, pročtu to.

lenulinka21
26. bře 2009

Ahoj maminky. 🙂
Sorbi: jj ted se to rodí sám kluk 😀 u nás v práci mají holky jen kluky
a jen 1 holčičku. Neteř čeká taky chlapečka. Kde vezmeme nevěsty? 😀

Katy- i tak je možné že bychom se potkali v porodnici. 🙂 Víš co se říká o náhodě.
Jméma no jeden je po manželovi to bylo jasné od začátku a Tomáška jsem vybrala já
manžel souhlasil a bylo to. 🙂 Navíc v rodině žádného nemáme.

sorbona13
26. bře 2009

lenulinka: neboj, kluci si nějak poradí 🙂 Budou mít mladší nevěsty, snad se začnou rodit holky 🙂

katy.m
26. bře 2009

lenulinko,no to je dost možné,že se potkáme 😉 ,to by bylo i moc fajn 🙂 ,budeš rodit v Opavě nebo v Ostravě?

lenulinka21
26. bře 2009

No nejspíš v Opavě je to tam nové a mám to blízko.
No my se potkáme přece ještě před porodem 🙂

sorbona13
26. bře 2009

ještě se musím pochlubit, včera jsem na MMA vydražila 4ks bodyček za 130Kč! A dneska se jedeme podívat na sporťák EW z druhé ruky (kupovaný 06/08, takže v záruce) včetně pláštěnky a nánožníku Emitex v modré barvě za 11.000Kč, paní si kupuje golfky a sporťák už nevyužije 🙂

katy.m
26. bře 2009

jasně,že se potkáme dříve a vlastně už zanedlouho 😉

Taky bych chtěla rodit v Opavě,ale všicni mi domlouvají,ať jdu s dvojčatama do Ostravy,jsou tam skvěle vybaveni,kdyby nastaly komplikace

katy.m
26. bře 2009

sorbon,je ten kočárek od paní Štěpánky? 😉

lenulinka21
26. bře 2009

Katy taklhe bych to nebrala máme to nejblíž a je to tam nové a krásné
úplně jiné prostředí než co tam měli dříve. Ostrava je už daleko třeby by se to
tam ani nestihlo 😀

katy.m
26. bře 2009

no,mě se ptal i můj gyn dr. a nebyla jsem schopná mu na to odpovědět 😒 .Ale fakt,že máme ještě čas,tak se to časem nějak vyvrbí samo 😉

sorbona13
26. bře 2009

katy: jasně 🙂

katy.m
26. bře 2009

taky jsemse na něj ptala,ale můj manžel mi ho zavrhnul 😒 .Mu se nelíbí.Trvá si na Herqulesovi nebo Teutonii,dle něj je bytelnější a prostornější

lenulinka21
26. bře 2009

jj to chlapi jsou to praktici 🙂