Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

artep26
6. dub 2009

Ahojda holky,
udělalo se hezky a já nějak nemám čas sledovat co se na MK děje 😅 😅 😅
Právě se chystám do HK do Sanusu, chce mě vidět doktorka (jen klasický UTZ po plodovce).
Myslela jsem že tam mám být až v pátek, ale nějak jsem se sekla.
Doufám že jste všechny v pořádku, snad vás odpoledne stihnu dočíst.
Pokud máte některá vyšetření, tak držím palec 🙂 🙂 🙂
Na Katy jsem myslela celý víkend a i teď mi to pořád nejde z hlavy pryč ... 😔 😔 😔 snad se brzy dušička uzdraví, nic jiného snad popřát nelze. 😔
Přeji hezký den kočky 😵

adrosek
6. dub 2009

-ahojík artep tak at to dobře dopadne všechno

tina30
6. dub 2009

ahoj holky. ještě se hlásim než pojedu na kontrolu.
musim teda souhlasit s myškou, že takhle sem si to těhotenství nepředstavovala. každej říká a všude se píše, jak je to nejkrásnější období života ženy. tak s tím si dovolím nesouhlasit.
myška i když nejlepší období - když to tak porovnám - bylo právě mezi 20tt a 30tt. pak jak už naroste větší bříško, tak už to není ono. člověk je nemotornej a přidávaj se potom další a další problémy.

tina30
6. dub 2009

jo a ke včerejšímu večeru - mimča se zřejmě rozhodla vrátit se do 2.trimestru a zkoušeli se mi nahečmat na pravou stranu - tak jak to dělávali.
no vlevo úplně propadlý břicho a v pravo taková boule. no to sem zvědavá, jak tam budou dneska uložený. to přeci není normální aby v 38tt takhle řádili. vždyt tam nemůžou mít žádný místo.

adrosek
6. dub 2009

-no tinka mě se to taky stává,že se mi nakupí na jednu stranu a na druhé straně jsou propadlí,no taky se divím jak si tam můžou vegetit
-no taky som myslela že to bude ok,sice si to užívám ale už cítím že nějak nezvládám všechno tak jako vy a to jsem 27.týden

sorbona13
6. dub 2009

ahoj holky, dneska jsem si dala za úkol lehárko, ani nádobí mejt nebudu a na praní taky kašlu, břicho tvrdne i v klidu, už jsem volala doktorovi, ale zrovna operuje, tak si zavoláme okolo druhý hod. Jediný co mě zatím netrápí, jsou otoky nohou.

myska: já tě naprosto chápu, taky nejsem žádná cíťa a pěkně mě štve, že nejsem schopná doma normálně uklízet a dělat aspoň základní věci jako dřív, stačí nést kousek sebemenší zátěž a břicho je jak kámen, kolikrát tvrdne i při mytí nádobí. Nejhorší je umět se na všechno vykašlat, já s tím pořád bojuju. Držím palce, ať ten test ustojíš, já se toho taky bojím, mám nízký tlak a vyrazit z domu bez snídaně je pro mě pohroma, čeká mě to za 14 dní.

Holky, taky cítíte pohyby jednoho prcka hodně dole? Já ho cítím kopat hodně nízko, jakoby kousek nad místem, kde končí ochlupení. Ten druhý prcek je o dost výš.

lenulinka21
6. dub 2009

ahoj mamči 🙂

Musím se přiznat iže i já jsem jak nemotora 😀 břicho mě sice tak často
netvrdne ale nic moc nedělám delší chození je mazec takže jsem stejně nejvíce
doma.
Sorbi: já už je teda cítím a to dost často.Je to fakt klasické STEREO 😀 😀

adrosek
6. dub 2009

-jojo sorbona taky mě tam jedna prdola kope a druhá zase výš,asi tam má jedna znich nožky

veruleg
6. dub 2009

ahoj holky pri pondelku

Jankotr. obrovska gratulace k jedlikum 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Me brisko obcas taky zvrdne.....nekdy mam pocit ze ho mam tvrde i delsi dobu.Zacla jsem brat 1x denne ten magnosolv. Cipek byl v patek OK, pani doktorka rikala, ze snad do toho 37 tydne nejake vydrzim, ale i ze 34 neni zadna tragedie.
Nohy mi otekaji hlavne kdyz je tepleji.O vikendu jsem vecer skoro nesundala prstynky. Jinak si taky pripadam,ze nic nezvladnu udelat a to je tepre tyden 25. 😖

Holky drzte se.....nadobi ani uklid nam neutecou...ja snad po velikonocich zacnu prat ty oblecky 😕

Jo rano sem tam uz od 4 nespim....mimousi se sem tam melou....a nekdy to jsou poradne buchy 😎

myska77
6. dub 2009

Tak jsem holky zpatky, test trval 3 hodiny, nejdriv mi nabrali krev, pak jsem hodinu cekala na potvrzeni jestli je dobra, jestli na ten test vubec muzu jit a pak mi to dali vypit, to jsem se malem poblila no a pak jsem tam 2 hodiny cekala a zase naber. celou tu dobu se mi to vracelo do krku a zadne piti ani jidlo, ted se tady naprasknu 😀 jinak vysledek nevim, poslou to mymu doktorovi pry.

veruleg
6. dub 2009

myska77:me to ceka v utery po velikonocich v 7 rano 😖

sorbona13
6. dub 2009

právě mi volal doktor, kdyby se to zhoršovalo, tak mám jet do Podolí, jinak mě zkontroluje zítra ráno, břicho mi tvrdne i 6x za hodinu ☹

myska: super, že už to máš za sebou, hlavně, že ti už není špatně. Jela jsi autem? Já se bojím, abych sebou třeba někde cestou nesekla, jestli mi bude blbě...ale zase když se tam pak dvě hodiny čeká, tak se mi snad udělá líp. Vezmu s sebou snídani a nacpu se ještě než pojedu domů.

myska77
6. dub 2009

Tak jsem vas docetla, diky holky za podporu a ja si myslela, ze ste vsichni v pohode a jen ja jsem takovej neschopa. ono to s tema dvojcatama je fakt asi vetsi zahul, segra mi neveri, ze proste plno veci uz ted nemuzu nebo nezvladam delat, rika, ze jsem simulant 😝

Sorbi: spravny pristup, nic nedelej, ja s tim mam taky problem, ale musime si to dat jako predsevzeti 😀 Jo a s tim tlakem a snidani mas pravdu, taky mam nizkej tlak a malem jsem tam omdlela.
Jo a jednoho prcka taky citim hoooooodne dole, ten je zrovne hlavou dolu, tak tam boxuje rucickama a toho druhyho mam zase vecne pod zebrama 😎

adrosek
6. dub 2009

-myska tak si to zvládla tedy,tak to je základ že si to udržela
-já se ted npraskala a jdem zalehnout na chvílu

myska77
6. dub 2009

Sorbi na to tvrdnuzi fakt bacha, zvys si magnezko, ja si po precteni Katy sama zvedla magnezium z 3x1 na 3x2 a musim rict, ze od vcerejska mi netvrdne. jela jsem autem, a hned jak jsem jela odtamtud jsem se najedla jeste pred jizdou

Veru: budu na Tebe taky myslet, je to hnus, ale da se to prezit, me spis vadilo to cekani tam, nesmela jsem nikam odjet, kdyby se mi udelalo zle.

veruleg
6. dub 2009

myska77 : s tim simulanstvim to znam 😔 Bydlim ted u tchana s tchyni, neb muj vlastni otec absolutne nebral ohled na to ze mi muze neco byt...nezajem. Na moji adresu pry pronesl, vzdyt neni nemocna je JENOM tehotna.
Takze se mi podpory nedostalo ve vlastni rodine (mamku uz bohuzel nemam) tak jsem se sbalila a odjela k rodicum manzela. Jenom pocitam dny aby uz jsem byla dohromady s manzelem.....casto je to dost na hlavu....ale delame to pro miminka 😵

Takze nesnasim ty reci od tech co to neprozili.....a reknou vzdyt jsi JENOM TEHOTNA.

Taky jsem netusila ze to bude takovy zahul a jsem rada,kdyz me nekdo v busu pusti sednout. V aute jsem byla srab i pred tehu a ted je to jeste horsi....no budu muset trenovat

adrosek
6. dub 2009

-je to záhul,ale určitě to zvládneme všichni,je to sice záhul ale co už naděláme
-já mám taky magnesko 3x2tbl a je to mnohem lepší to břicho,tvrdne mín
-já se asi vypravim do obchodu,pokupit jen maličkosti,trocha se vyvětrám a já vypadnem ztoho hluku tady na chvílu

sorbona13
6. dub 2009

myska: já beru magnesko už dlouho 4x2 a břicho stejně tvrdne, pokud se to do odpoledne nezlepší, tak pojedu asi do Podolí, nechci být cíťa, ale i doktor říkal, že lepší jet zbytečně než pozdě...
veru: já naštěstí oporu v rodině mám, o víkendu jsme byli u našich na chatě a máma mě nenechala ani umýt nádobí...máma měla obě těhotenství rizikový, při druhém ležela od 20tt v nemocnici, protože se začala otvírat 😖

lenulinka21
6. dub 2009

Holky fakt je to záhul já to cítím stejně jako vy.
Nesnáším t ykecy tipu však si těhotná a né nemocná je to dvojnásobná zátěž
nemluvě o zádech hl.kříže t ydostavají zabrat. Ale na řeči kašlu sama vím co je
pro mě dobré a co ne.
At si okolí mluví, co chce.Navíc to máme rizikové takže nějaké větší aktivity nepřichází
v úvahu.
Mysko: tak hl. že to máš za sebou. 🙂

myska77
6. dub 2009

Veru: to fakt zamrzi, kdyz vlastni rodina nema pochopeni, ale aspon, ze mas jeste kam se obratit a manzelovi rodice jsou v pohode.

ja si z toho uz nic nedelam, kdyz mi nekdo rekne at neprehanim s tim hekanim a funenim, reknu jim, tak si to pojd vymenit nebo je poslu do haje rovnou. Vetsinou ale v klidu vysvetlim nejaky katastroficky scenar co se stal tady bud na chatu nebo jsem cetla v knizkach atd. a oni uznaji, ze to neni prca. Vzdy jim reknu story, ze primati a lidi nejsou staveni na to mit v sobe dva plody, a ze casto umiraji prave ty matky a ono to zabere. Ale myslim si, ze je kazdemu houby do toho jak si narikame, jsou to nase tela, my to podstupujem, tak az se to stane i jinym, tak si to muzem porovnat a povypravet, jinak at drzi drsticku 😀 😀 😀

Sorbi: no to magnezko mas tedy uz tak vysoke, tak to bych fakt asi jela trosku kluky prekontrolovat, zvlast ted po tom vikendu od Katy, ze. a jela bych i tak, kdyby se to sklidnilo, nedej se ukolebal chvilkovou pohodou, chytne Te to v noci a co pak. budu drzet palce

lenulinka21
6. dub 2009

Holky a nohy Vám otékají? Mě teda zatím ne ale myslím, že Veruleg psala
že ano tak jak jste na tom vy?

myska77
6. dub 2009

no me jen vecer, kdyz je delsi dobu nedam do vzduchu, jinak zatim klid

sorbona13
6. dub 2009

ahoj holky, pisu z nemocnice, cipek je 15mm, takze me hned hospitalizovali a zitra se uvidi. Mam infuzi s horcikem, strasne se bojim, ze me postihne to co Katy a Andru, lezim a brecim, je to naprosta bezmoc. Manzel mi priveze notebook, takze budu na prijmu, ted pisu z mobilu.

kacatko000
6. dub 2009

Ahoj holky zdravím vás

moc jsem toho nedočetla, jsem strašně nachlazená, takže nic moc.
Co se týká katy, tak z toho jsem špatná od včerejška, musí to být peklo a bohužel žádná slova utěchy to nezmírní, moc na ni myslím. je to fakt strašné ☹

janko obrovská gratulace k nádherným mimískům, hlavně hodně zdravíčka 🙂

Žanetík má úžasné drobečky

Holky jak poznám tvrdnutí břicha, mě se občas zdá, že je nějaké tvrdé celkově ale nevím zda je to ono

kacatko000
6. dub 2009

Sorbonko bobku drž se, určitě to dopadne dobře, hlavně že jsi už pod dohledem. Musíš doufat a věřit, že to zvládnete. A co říkají doktoři??????
Budu na vás myslet

myska77
6. dub 2009

Sorbi: zaplat pan Buh, ze si tam jela, drz se neklesej na mysli, ve spitale Te daj dohromady, nebrec a mysli pozitivne, bude to dobry, oni Te nadopujou a udrzis to!!! myslim na Tebe a drzim palce.

Kacatko: pekne lez a kuryruj se, ono to otepleni svadi k tomu vyjit si jen tak nalehko, ale porad je to zradne.

Holky musime byt vsechny opatrne, nejak nas to horko vsechny rozklada.

adrosek
6. dub 2009

-ahojík mamky,tak som zde zase
-sorbi tak se drž hlavně a at je vše vpořádku,neboj myslíme na tebe a budem držet pěsti aby to bolo ok zase
-kacatko neboj to poznáš,mě se tak našpulí a docela to bolí aji,je to takové nepříjemné
-mě teda taky tvrdne,ale potom zvýšeném magnesku bych řekla že je to lepší,asi to chce více odpočívat aji

hanulka3112
6. dub 2009

Ahojky Holky.
Sorbi, tak hlavně, že jsi už pod dohledem a určitě to bude dobré, moc na tebe myslím a hlavně neměj černé myšlenky, ikdyž vím, že se to lehce řekne a těžko dělá.

Mě teda taky tvrdne břicho docela často, ikdyž beru magnezko 3x2 některý den je v pohodě, jindy zas tvrdne hodně často 😅 dnes docela taky, ale to bude asi tím, že celý den něco dělám, hlavně dnes peru všechny pidi věcičky ať už to mám hotové+povlečení teď jsem vyžehlila tak půlku a půlku nechám na zítra, bo stejně ještě není doschlé.
Holky kolik míváte vy čípek, mě se celou dobu držel na 47mm poslední dobu začal klesat byl 39mm a teď dvakrát po sobě 35mm tak jsem byla fakt ráda, doufám, že vydržím co nejdýl.

adrosek
6. dub 2009

-n já měla naposledy 48mm,ale na minule kontrole mě jen vyšetřil a řekl že drží tak nevím kolik byl tedy

lenulinka21
6. dub 2009

Sorbi. drž se a jak píšou holky hl.že jsi pod dohledem.

no já ho měla ted naposled 46mm ve čvtrtek idu na kontrolu tak se uvidí.
Když nedělám vůbec nic tak je to v pohodě. Jakmile chodím delší dobu
začne tvrdnout. Takže kašlu na řeči a radši skoro nic nedělám.
Kacatko: hl.se vykurýruj a pozor na zrádné počasí.