Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
7. dub 2009

Tak ty odkazy mě trochu uklidnili a fakt je že když delší dobu polehávám
tak je to super a netvrdne vůbec!!!

Takže to chce abysme opravdu polehávaly co nejvíce. 🙂

lenulinka21
7. dub 2009

Luzz:jsem ráda že i ty hlásíš lepší zprávy 🙂

adrosek
7. dub 2009

-ahojík mamky tak vás zdravím dneska konečně
-sorbonka tak hlavně že je už líp a je to ok vcelku
-no jak tady píšete všichni stím čípkem tak začínám mít taky strach,asi si budu sledovat taky jak často mi tvrdne to břicho
-nám začali ode dneška dělat tu kuchyn tak jsem bez netu ces den asi

lenulinka21
7. dub 2009

Androsku ahojík sem si říkala kde ses nám zatoulala?
Takže nová kuchyně? No to se máš na co těšit. My ted děláme na baráku
novou koupelnu to bude koupáníčko 🙂

artep26
7. dub 2009

Ahoj holky,
jdu vás jen pozdravil, skolila mě chřipka jako blázen, tak jdu zase zalehnout 😔 😔 😔
Mějte se bájo a až mi bude líp tak si vás hezky dočtu 😉 😉 😉
Pa pa pa

luzza
7. dub 2009

artíku chřipajzna?? 😨 😨 no to ti ještě chybělo, viď?
tak hezky hajej 😉

myska77
7. dub 2009

Artep poradne to vykuryruj cajickama s medem a odpocivej.

Androsku a Lenus: to budete mit krasne doma, juuuu, hlavne pak nic neuklizejte po delnikach, odpocivat odpocivat a zase odpocivat.

Ja uz jdu zalehnout, mam toho dneska uz nejak dost, tak dobrou a zitra pa.

Sorbi: peknou a klidnou noc ve spitale, snad Ti tam nebude ta spolubydlicka moc chrapat

luzza
7. dub 2009

chci popřát všem sladké sny... 😉 😉 😉
ale hlavně sorbonce 😉 😉 😉 ta je teď potřebuje nejvíc 😉 🙂

luzza
8. dub 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
tak magnézko zabralo 😅 mám za sebou klidnou noc bez tvrdnutí 🙂

adrosek
8. dub 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny dneska,dokat nemám ještě odpojený net,možná mi jej dneska nechají zapojený no uvidíme,já už musela vstát pač manžílek musel dneska do práce a zedníci dorazí už na sedm,tak se mi nechtělo ale,pač ráno dospávám to co v noci nenaspím
-jinak jojo bude to nové a už se těším,ale ten nepořádek jako,ještě že mám manžílka a ten uklidil trocha včera ještě aspon ten prach,sice to nemá moc cenu pač se zase bude prášit,ale už mín než včera
-luzza tak hlavně že si se vyspala ok
-tak hezký den přeji všem

luzza
8. dub 2009

adrosku
to se máte 🙂 aspoň to bude hotové,než se holky naroděj 🙂 a bordel se uklidí,neboj 😉
mě dneska přijde mamka povysávat a vytřít...chuděra...bojí se,abych něco nedělala 😅
tak jen utřu prach a pověsím prádlo 😉 pak se zase natáhnu 😉

adrosek
8. dub 2009

-jojo to jediné mě těší,že to bude nové všechno a hlavně že se to stihlo než se holky narodí,to se pak nějak uklidí,dorazí mi taky mamka potom na závěr,ale to už pak nebude tak hrozné poklidit
-já taky jinak stále odpočívám u telky a jsem aj ráda,pač to břiško tak netvrdne aspon potom,ale nějaká procházka zase mi prospěje,stejně když vyjdu ven tak jak je tam horko tak to je mazec docela,funím a potím se jako kůn a nohy nateklé atd.a bude hůř asi až začnou horka

luzza
8. dub 2009

adrosku
já taky venku funím,jak když jde kanec z bukvic 😝 😀 já už radši moc necourám 😉

adrosek
8. dub 2009

-no já taky moc nikam nechodím,jen občas at se trocha vyvětrám zase,jenže to láká když je tak hezky že 🙂
-stejně mě stále vozí manžílek někam nebo tak když někam jdeme 😉

luzza
8. dub 2009

adri
když mě auto začíná hodně vadit...
když řídím,tak je to OK,ale když sedím jako spolujezdec,často mi tvrdne břicho...
jdu vypravit Nikyho do školy 😉

adrosek
8. dub 2009

-no to je pravda taky,takže raději být doma že?
-tak jej pěkně vyprav tedy

artep26
8. dub 2009

Ahojda holky,
tak už je mi líp, tak jsem ráda, ale frkám, kašlu ale hlavně že ta hlava přestala.
Na noc jsem si vzala Paralen a asi to zabralo. 🙂
Luzz super že ti bříško přestalo tvrdnout, mně to taky trošku polevilo ... jo a dětičky řádí jako blázen, v neděli jsem mále fňukala že se v břiše nic neděje a včera mi poskakoval pupík jako blázen. 😀
Doktor na UTZ říkal, že jsou děti samá noha samá ruka, to asi budou po manžovi, ten má bez 3 cm 2 metry a je to taky takový "rukavec nohavec" 😀 😀 😀
Co se chystáte dnes dělat?? Já jedu na 14 hod. do poradny, tak jsem zvědavá zda je vše OK ale mělo by, v pondělí jsem byla na KO po té plodovce a pan doktor v Sanusu měl radost, že jsou děti pěkné a nic zvláštního se mi v břiše neděje 🙂

adrosek
8. dub 2009

-ahojík artep,tak hlavně že je už líp jako,tak se ještě pořádně vykurýruj
-taky at dobře pořídíš v poradně
-já budem doma pač dohlížím na dělníky

artep26
8. dub 2009

Adri ahojda,
dohled je důležitý 😀 a moc se u toho člověk nenadře a o tom to je 😀 😀 😀
Snad bude vše OK, už si přeji mít alespoň 30tt za sebou, byla bych o fous klidnější, ale až budu 30tt tak si zase bud přát, abych byla 34tt atd atd 😀 😀 😀
Já teď čekám na manžu, že mi pomůže vyházet ven peřinky aby luftovaly, půjdu vyklidit myčku a pak se budu ca do 11 hod. poflakovat. Pak skočím do vany, shodím srst 😀 a po o razíme do HK 🙂 🙂 🙂

sorbona13
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

artep26
8. dub 2009

Sorbi tak ať je kontrola v pořádku a čípek nezlobí.
Jak máš čípek teď?? Já dosud měla 40 mm a bojím se že z toho tvrdnutí se mi o něco zkrátil.
Hezky papej, ať kluci rostou 😉
S těma věcma ... my postýlky už máme taky, ne sice nové, jednu mám po Aničce a druhou zamluvenou u známé, kočár jsme ještě nekupovali, ale věcičky mám komplet vyprané a vyžehlené, takže si nic nevyčítej. Já to chci mít radši hotové teď, protože člověk nikdy neví, jak dopadne a kdy ho naženou do nemocnice a zastelou.
Držím palec ať vše dobře dopadne ... Řekli ti jestli a kdy tě pustí domů?? 🙂

sorbona13
8. dub 2009

artep: já mám čípek pořád 1,5cm, dneska mi ho asi měřit nebudou. Doktorka se na mě prý podívá v pátek, nějakou dobu si tady asi ještě poležím, ale je mi to nějak jedno, hlavně, když budou kluci v pořádku. To tvrdnutí v tým případě asi nemá na čípek vliv, 4cm je naprosto normální. Já měla v 16tt čípek 3,63cm a doktorka říkala, že to je naprosto OK, tvrdnutí vliv na čípek nemělo, až o víkendu to asi začalo zlobit, já jsem taky v neděli spíš seděla a to prý není na čípek vůbec dobrý.

artep26
8. dub 2009

Sorbi a cítila jsi něco když se ti ten čípek zkracoval??
Mně když břicho tvrdne, tak to cítím až na čípku, je to docela nepříjemné ...
Moc držím palec aby to dopadlo dobře, taky bych radši ležela v nemocnici celé těhu, jen aby to bylo v pořádku 🙂
Přeji hodně štěstíčka 😉

myska77
8. dub 2009

Ahoj holky, dobre ranko,

Sorbi, to je dobre, ze uz nebudes potrebocat kapacku, je to otrava porad byt na neco napojena a aspon je to znamka toho, ze to bude dobry. S tema vahama prcku, vcera jsem cetla v Betynce, ze vubec nezalezi jak hodne mamy jedi, ze prave tohle panuje z dob, kdy zensky makaly na poli a museli mit silu a cpaly se, aby mely silu jak na opakovane porody tak na tu praci. Ale ze prckove si stejne vezmou kolik potrebuji a je dulezite, abys mela dost vitaminu a vsech latek kolik oni potrebuji, ale o kvantite to neni. Je to taky pry ovlivneno geneticky, moje znama pribrala 5 kilo v tehu a mela 4 kilovy dite a pak jsou pripady, kdy zenska nabere 25 kilo a ma malicke dite.
Jinak k Tve otazce, mam nahore 5 kilo zatim a to mam pocit, ze se fakt neomezuju.

Dobre, ze spolubydlicka zitra vyfici a budes mit konecne klid, uz ste se bavili s doktorem o tom, jak dlouho si tam nechaji Tebe? A vubec se nestresuj tim, ze si nakupem vecicek neco uspechala, v tomhle jsem ja pragmatik a nemyslim si, ze kvuli tomu, ze ma nekdo doma kocarek napr. od 3.mesice se mu musi neco stat nebo potratit, na tyhle povery neverim. Je to spis o psychice, kdy o tom lidi porad premysleji, jestli neudelali chybu a pak si ty problemy sami vyvolaji, psychika je mocna. Takze bud v klidu, mysli pozitivne, povidej si s klukama a bude vse OK. Manzel nasim klukum denne opakuje, jak jsou sikovni a jak jdou mesice po sobe, co nasleduje po dubnu, a ze tedy oni maji nastup az v cervenci, je to prca 😀 😀

luzza
8. dub 2009

artíku
já při tvrdnutí břicha cítím velký tlak a trochu bolest těsně nad sponou...jako by mi někdo škrtil páskem ten dolní pruh...naposledy jsem měla čípek 34 mm,tak uvidíme...

adrosek
8. dub 2009

-sorbona tak hlavně aby to bylo ok a mimča tam co nejdřív vydrželi
-stěma věcma si neříkej,že ste něco zakřikli,my už taky nakupovali asi od 12.týdne,taky jsem si říkala,co kdyby náhodou pak ležela v nemocnici sem a pak by nebolo nic koupeno
-tak mě taky tvrdne stále,ale někdy mám dojem,že spíš jak se jedna či duhá vyboulí na bok nebo nějak dopředu tak jej mám tvrdý,jinak mě nebolí naštěstí tak snad to nebude nijak zlé
-sorbonka a tebe aj nějak výrazně bolelo to bříško nebo jen hodně tvrdlo?

luzza
8. dub 2009

v 11 hod vyrážím do nemocnice na měření...

luzza
8. dub 2009

sorbonko,děláš nám radost 😵

luzza
8. dub 2009

mysko
já taky na pověry nevěřím 😉
všechno jsme měli pořízený dost brzy... teď už jsem ráda,že nemusím nic zařizovat... 😉 mám starosti sama se sebou 😅

artep26
8. dub 2009

Luzz tak to mně je ten tlak spíš nepříjemný, ale jak psala Adri, někdy se mi zdá že je to spíš tím, jak se bubliny otáčejí a převují, než že jde o klasické tvrdnutí břicha 🙂
Držím palec na kontrolu, pak se ozvi jak jsi dopadla 😉