Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
16. dub 2009

haha, tak to je vtipny, ted jsem si vsimla, ze je ten prispevek od Tebe 😀 😀 😀 , tak nic

maui
16. dub 2009

Díky moc, myska, to jsem studovala včera do noci hned jak jsme přijeli od doktora 🙂 Ale asi jsme fakt rarita 😒 Narazila jsem jen na jednu maminku, která měla vedené těhotenství stejně jako já, ale po porodu se ukázalo, že mezi dětmi byla přepážka....takže strachu asi zažila taky dost, ale k tomu zamotání pupečníků dojít nemohlo.

maui
16. dub 2009

Sorbon, transfuzní syndrom je v našem případě naštěstí spíš výjimka, ale jistotu samozřejmě nebudu mít nikdy.... No prostě si oddychnu až až... 🙂 Zatím jsem tak nějak klidná....myslíte, že se dá spolehnout na vnitřní přesvědčení? Já jsem prostě přesvědčená, že to dopadne dobře 🙂

myska77
16. dub 2009

Maui: to vis, ze se da psychykou strasne moc ovlivnit. Kdyz se budes strachovat a bat, budes nervozni a s tim i deti a nikdy nevis co si privodis za neurozu. Mysli pozitivne, stejne veci neovlivnis a co se ma stat to se stane. Jen se vic hlidej a pozoruj a hned jak by se Ti neco nezdalo, tak maz do porodnice. Radsi 4x zbytecne nez 1x pozde. Tot vse co muze udelat. A neskakej, neblazni at to s nima nehazi a bude vse OK 😀

adrosek
16. dub 2009

-ahojík mamky,vy jste toho napisaly teda
-vítám nové přírustky tady mezi námi,to je fajně že je nás více zase
-sorbonka tak se konečně vyspíš až ji pustí že?
-a jak se máš co jinak,co prdolata dělají
-já si akorát ohřála polívku a čekám kámošku co dojde na návštěvu

artep26
16. dub 2009

Sorbi tak to je super, že je to lepší,uvidíš vše dobře dopadne 😉
Maui mně ty vedra zatím nevadí, protože nikde zbytečně necestuji, jsem doma kde máme příjemně, a nebo jsem na terásce, která je zastřešená. Tak střídám pobyt doma, na sluníčku a ve stínu a moc to s ničím nepřeháním.
Co nehoří, tak si hezky pomaličku podělávám, někdy je sice frmol, ale to patří k životu. 🙂
Adri, Mysko čusík 🙂 🙂 🙂 jak je dneska??
Adri si vychutnává polču a bude návštěvička, jo?? Před chvílí od nás jedna odjela, stavil se tu kamarád na kafčo,tak jsme s ním poseděli, pokecali ...
Po obídku se dám do toho mytí auta, ať to mám z krku a ve 4 jedu pro Aničku do školy, má do 4 tancování a nemá se jak dostat domů 😉

adrosek
16. dub 2009

-teda artep se nenudíš co?
-no já se mám jinak ok,jen na to noční nevyspání tak to jde,ted jsem pojedla polívku a ted budu čekat na kámošku než dorazí tedy,pak se uvidí co budeme dělat,ale budeme asi doma

maui
16. dub 2009

Jo a myska, teď půjdu na UZV po týdnu (ve středu), pak po dvou týdnech a pak po třech. Do 16.týdne se musíme rozhodnout, jestli nepřistoupíme na řízené přerušení pupečníku jednoho z dvojčat, ale myslím, že v tomhle máme doma jasno...

adrosek
16. dub 2009

-takže by ste měli jen jedno maui tedy

lenulinka21
16. dub 2009

Fíhááá mamky jsem tu 🙂

vítám Blucku 🙂

No ještě Veruleg má jednovaječná miminka zítra se spolu sejdeme tak
se moc těším.

Jinak noc stála za houby- no jak píše Adrosek bříško se napíná
a boule na každé straně až to tlačí že si musím v noci sednout a povrtět
a pak zase lehnout říkím tomu "noční poplach" 😀 😀

žanetík pokud vím měla holky taky hlavičköu dolů a měla císaře takže asi fakt
záleží co řeknou doktoři.

myska77
16. dub 2009

Artep cusik, s tim autem opatrne prosim Te jo, je tam horko, tak zadne moc velke predklony. Ja jsem ted dospavala tu probdelou noc, ptacci tu zpivaji, tak je fajn. Porad vaham, jestli mam jet auten k memu gyndr. pro listek na penize nebo az v pondeli az bude horsi pocasi, ta vedra tezko snasim.

Maui: Jsem rada, ze mate s tim prerusenim jednoho tehu jasno a doufam, ze to znamena, ze si nechate obe, protoze jedne holcine u nas v CARU to delali taky u mono dvojcat a po 4 tydnech to vzdalo i to druhe, protoze chytlo nejakou infekci ci co od toho, ktereho tam nechali na vstrebani. Stejne to zni desive, kdyz to pisu, brrrrrrrrrrr.

adrosek
16. dub 2009

-jojo taky si myslím že si raději nechat dvě než pak přijít aj oto druhé že

artep26
16. dub 2009

Mysko neboj ... teď jsem ho vyluxovala, tak odpočívám 😀
Půjdu si napustit vodu a trošku to přelajznu, pak zase budu odpočívat 😀 a pak vyleštím okýnka.
Zvenku se bude činit manža 😉
Ahoj Lenul 🙂 mně se dnes spalo docela dobře, mrňata vyvádějí teď malinko míň ... 🙂
Maui taky bych si nechala obě 😉 ale je to vaše rozhodnutí, ať je jakékoliv 😉

maui
16. dub 2009

Adrosek, myska - no právě! Připadá mi, že tímhle umělým ukončením akorát ohrozím to druhé. Nikdy bych si nepřestala pokládat otázku, jestli jsem udělala správně. Jestli se nemají narodit, tak se nenarodí, ale rozhodnutí necháme na přírodě 🙂

artep26
16. dub 2009

Holky jdu ohřát obídek, manža bude mít dostříkáno (je truhlář 😀 a stříká komodu a skříň dětem lakem ) 😀 😀 😀 a objednal si hned poté oběd 🙂

myska77
16. dub 2009

Maui a taky si vem, ze Kub uz mate velkyho a ti dva si mali si potrebuji hrat spolu, takze si je proste musis nechat 😀

rritulka
16. dub 2009

maui tak jsem po tobě pátrala až jsem tě našla ty jsi už utekla do dvojčat?? Tak já sem tam sem taky nakouknu jestli můžu 🙂

myska77
16. dub 2009

Ahoj rritulko, vitej mezi nami. Tak nam na sebe neco praskni 🙂

rritulka
16. dub 2009

Já ani nemám co psát, těhotenství neplánované a to že to budou dvojčátka nás málem porazilo ale teď už se strašně těšíme a doufejme, že doklepem až do konce. Jinak já jsem z dvojvaječných dvojčat, mám ségru a ta má také dvojčátka kluka a holku takže jsme to mohli předpokládat. Doma mám dva puberťáky kteří jsou zatím ze sourozenců nadšeni to oni neví co je čeká 😀

myska77
16. dub 2009

Tak to je super, ze se topodari takhle neplanovane, my to tady mame temer vsichni vydrene po IVF 😀 Jojo, ono to detickam dojde, ze se budou muset zapojit, vid? 😵

maui
16. dub 2009

Ahoj rittulko 😀 To víš, hledám útěchu ve spřízněných duších....akorát že tady holky už mají pořádný náskok 😵 Musíme to tu trochu těhotensky omladit 😀

maui
16. dub 2009

Tedy, jestli tady vůbec můžeme být....na jaře už to porodit nestihneme ani náhodou, takže jsme asi mimo téma 🙂

rritulka
16. dub 2009

No já jsem teda mladice 😀 fakt jen těhotensky
Řekla bych že většina je stejně letňat tak snad tu můžem i my 🙂
Maui vůbec se neboj o dětičky a fakt to nechte přírodě, já bych na redukci nešla ani náhodou, všechno zvládnete 🙂

myska77
16. dub 2009

holky co byste tu nemohly byt, vsechny jarni uz porodily, jeste Luzzu to mozna ted v nejblizsi dobe ceka, jinak my vsichni zbytek rodime az v lete 😵

blucka
16. dub 2009

teeeda, ja na chvilku odbehla a tu sa tolko napisalo... 😀
ja by som na redukciu tiez nesla, bala by som sa, ze stratim aj druhe, ale je to na kazdej maminke.
K tomu porodu, ja si myslim, ze aj ked su hlavickami dolu a budu musiet rychle von, tak sa pristupi na sekciu a bude, ale vsetko ma svoje pro i proti, hlavne nech su nase mrnata ok, no nie. 🙂
Ako casto chodite do poradne? Ja som vzdy kazde 3tyzdne a teraz az po mesiaci, trosku som zostala kukat. 😕

myska77
16. dub 2009

Blucka: ja chodim kazdych 14 dni, uz jsem predana do porodnice a mam vzdy UTZ a pak hned poradnu. Vetsina holek tu chodi taky uz po 14 dnech.

maui
16. dub 2009

Holky a jak vlastně probíhá ten císařský řez? Slyšela jsem, že vás stejně nechají projít všemi možnými kontrakcemi, takže si to musíte celé odtrpět tak jako tak... Je to pravda? Já jestli to dotáhnu, tak mě CS nemine, navíc už jeden za sebou mám, ale to byl akuťák ve snaze zachránit mímo, tam žádný čas na kontrakce nebyl 🙂

blucka
16. dub 2009

Myska, takto mas super, a kam ides rodit? Ja uz tiez chodim do porodnice k Apolinari, ale teraz ma dr.prekvapil, aby som tam nesla skor rodit, nez na prehliadku..
Maui, to zavisi ako rychlo budu musiet mimca von a viem, ze jednovaj.idu vacsinou sekciou. To, ze niekto presiel kontrakciami, tak to bol asi pokus o normalny porod ktory skoncil sekciou.

artep26
16. dub 2009

Ahoj, tak jsem tu 🙂
Auto nableštěné, obídek už slehnul, za chvilku půjdu nakořenit masíko, chystáme se naposledy před tou změnou počáska grilovat 🙂
Rituš ahojda ... a holky čím nás tu bude víc, nebudeme se bát vlka nic 😀 😀 😀
A jak píšou holky, jsme taky letňačky, je založené i téma dvojčátka v létě ale my se držíme stejně tady.
Co se mě týče, tak jsem se tu sešla s holčinkama, s kterýma jsme povídaly na jiných tématech třeba při IVF.
Maui císař může být i plánovaný, takže podle mě i bez kontrakcí ... ségrušu ale nechali 6 hodin a čekali co bude, strašně pomalu se otvírala, navíc malá byla KP takže nakonec na sekci taky došlo. Ale druhé má normálně, ale chudák měla bolesti asi 4 dny 😅 No nikoho nechci strašit, já třeba rodila v pohodě, za pár hodin, ca za 4,5 po píchnutí vody byla venku 😉
Maui koukám taky máte Amálku ve jménech. Co na to rodina?? Moje mamka a babi jsou z toho celé paf, vůbec se jim to nelíbí, ale nám strašně 😀 😀 😀

luzza
16. dub 2009

maui
když je CŘ plánovaný,žádnýma kontrakcema trpět nebudeš 😉
prostě budeš mít nástup do nemocnice,udělají předoperační vyšetření a půjdeš na sál 😉
a u plánovaných ti ještě dají vybrat,zda chceš celkovou anestezii nebo epidurální 😉
takže neboj 🙂