Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
28. kvě 2009

sorbonko
než moje holky usnuly,tak jsem jim vyprávěla o dvou malých klučíkách,kteří se teď ohřívaj v inkubátoru...a že pak začnou brzy papat a budou růst a sílit a nakonec si je vezme maminka sorbonka domů,kde se z nich všichni pos... štěstím 😀 😀 😀 😀

sorbona13
29. kvě 2009

luzzi diky, to je krasny pribeh, nemuzu se dockat, az ty nase bobanky uvidim!

luzza
29. kvě 2009

sorbi
chápu 😵 😵 😵 hoříš zvědavostí,že?? 😅 😅 😅
no to my taky 😀
budou to dva vlasatý uzlíčky 😀
po 9 hod. jedem do poradny...ale budu pořád čekat na nové zprávy o broučcích 🙂 😉

hanulka3112
29. kvě 2009

Lenuli přesně tak, by to potřebovala zažít na vlastní kůži, jak nikomu nic zlého nepřeju, tak by to potřebovala, aby věděla co je za trápení když to nejde! 😠
Sorbi už se moc těším až ty tvoje uzlíčky uvidím 😵

adrosek
29. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-sorbonka tak to se nedivím že se jich nemůžeš dočkat,já bych taky byla nedočkavá jako hrom,hlavně podávej zprávy

zanetik
29. kvě 2009

Ahojky dvojmamky nemám nějak čas teď dočítat, chci zmenšit nějaký fotky a hodit do alba, Verunka ještě spí a Nela už pobrekává, tak spěchám...
V pondělí v poradně měly obě 53cm a Nela 3,9kg a Verunka 3,8kg, takže ji pěkně dohnala, až budeme mít 5kg dostaneme očkování co se dává ve třech měsících a pak nám dr. nastřelí naušničky který jsme tento týden koupily 🙂
Artep je prý snad v pořádku, tak jsem moc ráda...co je jinak novýho u vás?

adrosek
29. kvě 2009

-ahojík zanetik,super že se máte ok a že holky tak nabírají,jen tak dál jako
-tak pak se pochlub naušničkama tedy a opatrujte se

zanetik
29. kvě 2009

ok vyfotím po jídle a dodám teď jsem tam dala 15fotek 😉

veruleg
29. kvě 2009

ahoj Zanetik....tak to holky krasne rostou, jen tak dal 😉

sorbona13
29. kvě 2009

Ahoj holky, byla jsem se za klukama už 2x podívat, poprvé jsem odstříkala půl zkumavky mlíka, ale odpoledne už to nešlo, zkoušela jsem to po dvou hodinách a bylo to už jen pár kapek A to jsem od rána vypila už 3l čaje, musím holt přidat, aby se mělo mllíko z čeho tvořit. Nemáte nějak tip, jak se rozkojit? Mamka mi přiveze čaj pro kojící, ráno snad už dostanu meltu a jinak mě nic nenapadá. Kluci to zvládají dobře, ale jsou stále na CPAPu, mají 21% kysllíku, což je stejné množštví, jako dýcháme my, ventilátor nepotřebují. Hladila jsem je a vyprávěla, jak to budou velký kluci a že už pro ně táta shání vozík za kolo, aby s námi mohli jezdit na výlety, až trochu povyrostou. Manža to zvládá všechno naprosto skvělě, viděl kluky hned po porodu a pak za další hodinu už je fotil v inkubátorech, pořád mi říká, jak jsou nádherný a skvělý a já nevím co všechno 🙂. Hodila jsem do alba jejich první fotku. Já se strašně bála, že budou hubeňoučký, že z nich polezou žebra, ale vůbec to tak není, dneska jsem viděla kubíka celého rozbaleného a je to nádherný miminko, jen je malinký. Já se cítím naprosto skvělě, v noci jsem už spala asi hodinu na břiše, ráno mi vyndali cévku a šla jsem se osprchovat, za klukama chodím každé 3hod.

adrosek
29. kvě 2009

-zanetík moc hezké fotky,holky jsou suprové a pěkně rostou tedy
-zanetík jak vám jde to solečné kojení co,koupeš je denně nebo ob jeden den každou,možná sem se už ptala,taky kolik spotřebujete plinek asi denně

lea77
29. kvě 2009

Sorbi, já se taky přidávám ke GRATULACI!!! Super, přeji ať kluci pěkně rostou a ať jste brzy doma ...
Opatrujte se moc.

veruleg
29. kvě 2009

Sorbi : to jsou super zpravy. Moc Ti fandim 🙂 Odstrikavas rucne ? Sestrenka rikala, ze nejlepsi jsou ty jejich elektr. odsavacky. Neboj rozkojis se...asi to chce pravidelne zkoouset. Jdu mrknout na mrnata. 🙂

veruleg
29. kvě 2009

Sorbi : to jsou bobanci roztomili....clovek by nerekl ze maji jen kilo... 😉 Ja si ted ani neumim predstavit ze mam o krapet vetsi tvorecky v brisku 😵

adrosek
29. kvě 2009

-sorbonka kluci jsou moc hezcí,vypadají moc dobře na to že mají jen kilo,tak hlavně že se jim daří dobře a tobě taky,stím kojením neboj,se rozkojíš,taky to dělají aji nervy myslím

myska77
29. kvě 2009

Ahoj holky,
Sorbi: krasna miminka, vubec nevypadaji na kilove kluciky, fakt jsou krasne vybarveni a velici, budou to silaci. S tim kojenim fakt nevim. Chces poslat kontakt na tu nasi laktacni poradkyni z klubu dvojcat, aby Ti poradila?

Zanet: ty mas ty holky tak nadherne az se tomu nechce verit, jsou jak z cukrkandlu 😀

zanetik
29. kvě 2009

Jé něco mi uteklo, Sorbi blahopřeju mooooc koukám, že kluci jsou už na světě, co se stalo, že musely tak brzy ven? Ale jsou krásný vůbec nevypadají, že mají jen kilo a ty to zvládáš báječně, já ještě na břiše do teď neležím, ale už musím začít....
Určitě se rozkojíš pravidelným odstříkáváním, ono to ze začátku rychle nejde, proto se i v nemocnici dokrmuje...myslím, že hodně tekutit kor kojící čaj a melta jsou nejlepší variantou 😉, já piju denně k snídani Caro 😉 a ta elektrická v nemocnici je fakt dobrá...já si pořídila domů mechanickou,ale moc ji nepoužívám, zatím pořád kojím, jen když nemůžu třeba na zahradě, tak jsem odstříkala...
Adro koupeme obden obě najednou, teda tatínek koupe a maže a já už jen oblíkám, nechce mě k tomu pusitit, ale už jsem řekla, že dnes koupu já jinak to nebudu umět 😅 a o kýblíku nechtěl ani slyšet a teď koupeme jenom v něm 🙂 a plínek jsem nějak moc nepočítala, ze začátku to 3h po kojení, teď po těch 3-4h jak nám vyjde jídlo to jsou pročůraný a občas jako teď Verunka se podělala po jídle, si myslím že min. 8x2 denně 😉 ..za první měsíc co jsme kupovaly Pampersy tak nás to vyšlo na 2800Kč pak jsem to radši přestala počítat....
Jdeme ven pa

luzza
29. kvě 2009

sorbonko
klučíci jsou překrásní 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
určitě nejhezčí miminka ve špitále 😀 😀 😀
a jsou teda moc šikovní!!! ale to jsme přece věděli,že budou,ne????? 😀 😀 😀 😀

s kojením se netrap,po císaři se spouští mlíčko až tak 4.den,takže je normální,že mlíčko ještě nemáš 😉
mě se taky zpustilo až za dýl 😉
nejlepší na tvorbu mlíka je JESTŘABINA!!!!! vařili mi ji v porodce třikrát denně a vážně se mi vždycky prsa hned nalily 😀 😀 takže máš čas,neplaš! 🙂 😉

zanetik
29. kvě 2009

No a teď se mi po třech dnech pěkně podělala Nela jsem si říkala proč tak z ničeho nic řve 😅

luzza
29. kvě 2009

jéé ahoj žanetko to jsem ráda,že tě vidím 😅 😅 😅 jdu omrknout ty tvoje princezny v albíku 😉 😵

luzza
29. kvě 2009

jinak
tak nelí nám přibrala za týden 280 g a elí 200 g 🙂 🙂 takže pohoda 🙂 doktor nás pochválil a pozval si nás až na šestinedělní prohlídku 😅 řekl sestřičce : oni jsou šikovní, nebudou sem lítat každej tejden 😅 😅

luzza
29. kvě 2009

teda žanetko 😅 ty táák vyrostly 😅 😅 a jsou tak hezoučkýýý 😀 😀 😀 😀 😀 moc vám toslušííí 😀 😀 😀

adrosek
29. kvě 2009

-děkujem zanetík za informaci tedy,no asi je lepší to nepočítat že tu spotřebu těch plinek co

blucka
29. kvě 2009

Ahojky kocky,
Sorbonko, tak to su super spravy, malicky naozaj nevypadaju na to, ze by mali kilo, su to chlapici 😀 .Ja mam od kamaratky na kojenie este nejake homeopatika, beru sa 2xdenne pod jazyk a vraj jej velmi pomohli...tesim sa na dalsie spravicky... 😵
Luzz, prosim ta, to je nejaky jestrabinovy caj?Kocicky krasne rastu...
Adrosek, to asi naozaj nema zmysel pocitat 😉, ale orientacne je to dobre 😉
Zanetik, krasne holcicky..

anny84
29. kvě 2009

Ahoj,
Zanetik, holcicky jsou opravdu prekrasne 🙂
Prosim te, jak koupete v kybliku? Jak tam holky drzis? My jsme kyblik poridili jako prvni, ale pri navratu z porodnice jsem se bala tam kluky dat, tak jsem letela koupit jeste vanicku. Ale uz bych na kyblik rada presla

luzza
29. kvě 2009

blucí
lepší než jestřabinový čaj je sušená jestřabina... holky z porodky mi odsypaly domů... 😉 😅
spaříš si 1 nebo 2 lžičky horkou vodou,zaklopíš hrnek a necháš 1O min zakrytý...pak přecedíš 😉 a ještě teplý vypiješ 😉 účinost je opravdu 100% 🙂

luzza
29. kvě 2009

anny
my jsme teda ve vaničce spokojený... 🙂 holky ležej na pěnovým lehátku,takže cítí jen měkko a teplo 🙂
kyblík bych možná taky ráda zkusila...ale pořizovat ho kvůli tomu nechci... ale kdybych ho měla jako ty,určitě bych ho testla 😅 😉

luzza
29. kvě 2009

blucí
s tím účinkem jestřabiny-my máme štěstí,že kojíme dvojčata,že pravidelně vyprazdňujou obě prsa,ale po té jestřabině jak se hodně nalijou a jedno miminko by vypilo jen jedno prso,tak to druhý je nutný odstříkat,jak je moc přeplněný 😅 😅 tak moc ta jestřabina působí 😅

anny84
29. kvě 2009

Luzz, my jsme teda taky ve vanicce spokojeny, ale kluci jsou strasne dlouhy, a zacina nam byt vanicka mala 🙂 takze budu muset co nevidet na kyblik prejit. Ale porad si nedovedu predstavit, jak je budu drzet, asi ho fakt vytahnu a vyzkousim 🙂 🙂

luzza
29. kvě 2009

anny
jestli jsou klučíci dlouhý 😀 ,tak se spíš budete brzy stěhovat do velký vany,než do kyblíku 😅