Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
17. črc 2009

Janka, deticky su nadherne, ale tiez neviem ako hlasovat 😅 😅 ...

adrosek
17. črc 2009

-ahojík mamky,tak se vás pokusila dočíst trochu aspon
-no já ještě odstříkávám ces den,mám mechanickou odsávačku takže docela makačka,ale je výborná,stála taky 1300kč,vnoci je už normálně kojím,dr.nám řekla že už nemusíme převařovat,ale si říkám že postupně ještě,aby nám to zase nevyletělo na horu,že ještě tento týden a po neděli budem třebas ob jedno kojeí převařovat
-jinak my taky rosteme,máme už 3425gr a 3360gr tak sem ráda že pěkně rostou,no já jsem taky zvědavá jak dlouho mě vydrží kojení,mám strach abych nepřišla o mlíko když většinou odstříkávám,tak uvidíme
-jinak lea já je ze začátku budila co 3.hod aj vnoci a aj ces den aby nabraly pěkně,ted je vnoci nechávám spinkat už a ces den tak 4.hod.je nechávám,ale většinou se budoí ces den tak po 3.5 hod.

jankatr
autor
17. črc 2009

Zanetik - já bych to kojení nevynechávala - spíš je po kojení třeba přikrmit - čím míň je budeš přikládat tím máš mlíka, takže každý vynechaný kojení ti v podstatě snižuje produkci mlíka.Ze začátku to vypadá že je ho pak víc, ale to jen do té doby, než si tělíčko uvědomí že zas má o jedno kojení míň a srovná hladinku.

Lea - moc gratuluju 🙂 A co nějaký fotečky... 😵 😵 😵 - to víš jsme zvědavci 😅

jankatr
autor
17. črc 2009

Lea - já mimča budila v noci jen v porodnici, doma už pak ne, vlastně ani přes den ne, jen první dva dny - než jsme šli na převážení kvůli Matýskovi, kterej v porodce stál na váze, ale protože se rozjedl a pěkně přibral tak už jsem to pak nechala na nich 🙂

jankatr
autor
17. črc 2009

Podle toho kolik chcete dát hvězdiček, tak na tolikátou hvězdičku kliknete 😉

lea77
18. črc 2009

ahoj holky, ještě mám dotaz, jestli jenom kojíte nebo i přikrmujete?
A kdyžtak čím, jak často a tak, já zatím jen kojím, ale připadá mi to strašně vyčerpávající, si říkám, že jim občas dám i BEBU 1. Co vy na to?

jankatr
autor
18. črc 2009

Leo - jestli jim tvoje mlíčko stačí tak bych se do přikrmování nehrnula. Nevím jak to máte jestli s tím netrávíš příliš moc času. U nás trvá kojení maximálně 20 min. a vystačí jim to na další tři hodiny (teď v tom vedru spíš tak na dvě) ale i tak se to dá. Dost času ušetří kojení naráz - jednak je to jen jedno kojení a za druhé je i rychlejší protože si mimča pomáhají navzájem a mlíčko jim líp teče.
Teď není nic lepšího co bys jim mohla nabídnout - tak pokud nemusíš z důvodu že by jim to fakt nestačillo tak vydrž. 🙂 🙂 🙂

luzza
18. črc 2009

ahoj holky 🙂
tak táta nám dojel pro snídani a připravil ji 🙂 taky udělal oběd 🙂 měli jsme rybu v pivním těstíčku 😵 😵
tak si ted šel lehnout a my jsme s holkama v obýváku 🙂 koukáme na Mravnost nade vše 😀 😀
jinak se holkám moc líbí pod hrazdičkou 😅 😅 😅 ale už se z toho děsně unavily,takže to vypadá,že usnou 🙂

jinak je u nás hnusně a prší,takže z procházky nebude nic 😒
jen Dominik šel s klukama ven...

luzza
18. črc 2009

jani
taky dávám holkám ted v tom vedru častěji pít...ty tři hodiny mi přišly moc dlouhý...beru to i podle sebe 🙂

luzza
18. črc 2009

leo77
moc gratuluju k dětičkám 😵 😵 😵
a neboj se,všechny začátky jsou těžké,ale všechno se zlepší...i to kojení 😉 🙂

luzza
18. črc 2009

veru
tvůj tchán je pěknej necita 🙄 🙄 místo toho,aby se ti snažili vynahradit všechny ty stresy,co máš za sebou,tak tě ještě nervuje 🙄 kašli na něj 🙄 2 měsíce utečou jak voda a pak at si trhne protézou 😝 😝 😝

kacatko000
18. črc 2009

Ahoj holky

všechny moc zdravím

lea moc moc gratuluju k mimískům a těším se na fotečky. S tím kojením maj asi holky pravdu, je lepší vydržet bez příkrmu, já sice ještě nemám zkušenosti ale je fakt, že v mlíčku máš vše co potřebujou, ale chápu, že je to strašně náročné, kdoví jak budu pak mluvit já...
Tak vydrž, určitě to bude lepší a lepší....

kacatko000
18. črc 2009

Luzzi ty máš teda fajn manžu, nechceš ho k nám na pár dní poslat, že by mi toho mojeho trošku zaučil 🙂
Né, že by mi nepomáhal, to ne ale možná by to chtělo nějakou školu od chlapa co už doma dítka má.Tak o tom popřemýšlej 😀 náš budoucí tatínek umí uvařit zatím jen párky 🙂

veruleg: to je mi tě líto, vím jaký to je, když člověk bojuje s tchýní a tchánem a tohle je od nich teda pěkně hnusné, měli by tě spíše ted podporovat co nejvíce můžou. Ale evidentně to tchán vůbec nechápe, ten můj je taky ujetej. Vydrž holka, dva měsíce utečou a náhodou ty jsi úžastně statečná a silná holka, na tchána kašly, vím, že to někdy nejde ale musíme se naučit být trochu splachovací.

Nevím co ty tchýně a tcháni maj za nemoc, to prostě nemůžou být normální??? Já jestli se někdy dočkám, že budu tchýně, tak se budu snažit být spíše kamarádka. Já už byla jednou vdaná a moje první tchýně byla snad nejlepší ženská na světě, byla pro mě víc než má vlastní máma (ta se hodně let totiž jako máma nechovala),bohužel zase bývalej manžel nebyl zrovna ideál, takže ted mám fajn chlapa ale jeho rodiče mě fakt drtí...no jo nemůžeme mít vše

kacatko000
18. črc 2009

Holky prosím celej den je mi blbě, asi na mě něco leze, bolí mě v krku, hlava a celé tělo, poradte mi co si můžu vzít?? nevím zda můžu v totmto pokročilém stadiu třeba paralen nebo nějaký bylinkovej čaj. nemám ted doma med, takže nevím co na ten bolavej krk ☹
nedokážu si představit, že budu rodit s chřipkou a taky už mám co dělat abych mohla nějak fungovat a do toho ještě tohle. Jo a nemůže to nějak ublížit dětem??
děkuju za pomoc

luzza
18. črc 2009

kacatko
jasně že paralen můžeš... neboj...
tak si skoč do lékárny a oni ti poradí něco dalšího pro těhotný.. 😉

luzza
19. črc 2009

bré ranko 🙂
tak dneska holky jedly až ve 4 hod 😅 😅 😅 ,takže paráda 😵 😵 😵

u nás počasí nic moc 😒

lenulinka21
19. črc 2009

Ahoj všem při neděli 🙂 🙂

Tak já už se psychicky připravuji na zítřek- nástup mám v 9HOD ráno a
v uterý ráno jdeme na TO.
Rodit budu přesně ve 37+0 tak jsem ráda, že jsme to dotáhli tak daleko.Manžel mi ted udělal
bezva obídek-tak jsem si pošmákla 😀 pak už mě čeká zase nemocniční strav. 😝

Holky myslete na mě jsem takový strašpitel-zároven se těším ale mám i obavy.Do toho pak to stěhování
no máme toho hodně před sebou akorád mě mrzí, že je na všechno manžel sám.Dělá svou práci a po
ní chodí ještě makat do našehonového hnízdečka. Až nastane to přestěhování tak jdu k našim na týden
mám tam pořád svůj pokoj 🙂
Tak PA maminky 😉 já už za chvíli budu taky.... 🙂 🙂

lenulinka21
19. črc 2009

Jo a ještě dodatek: VERU vás bude informovat co a jak.

sorbona13
19. črc 2009

ahoj holky, mám dotaz, odstříkáváte po kojení ještě mlíko odsávačkou? Dřív jsem odsávala každé 3 hod., teď co kojíme, tak odstříkávám tak 3-4x za den po kojení. Bojím se, že když přestanu odsávat, tak se mi mlíčko bude ztrácet. Kluci vypijou dohromady 70-110ml a potom ještě odstříkám okolo 70ml. V jednom prsu mám pořád mlíka míň, tak kluky každé kojení střídám, ten co je u toho horšího, tak vypije míň (i když potom z toho samého prsu odstříkám 15-20ml), protože to asi hůř teče...

lenulinka: moc na vás budu myslet a držím palce!!!!

adrosek
19. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny moc
-tak vidím že porbíráte kojení,já kdybych mohla tak jen kojím tedy,no kojím ale odstříkané takže nic moc,ale už to střídám,vnoci kojím a ces den odstříkávám a jednou denně je nakojím už aji,jinak odtříkávám a stále převařujeme ☹ tak snad to brzy skončí už

sorbona13
19. črc 2009

přidala jsem fotky do alba, koukněte.

sorbona13
19. črc 2009

Kubík dnes přibral na 1705g, Honzík má 1845g, takže máme volný režim a koncem příštího týdne hurá na rooming 😀 ...... no a koncem července domůůůů!!!! Se mi normálně bude stýskat po Podoli, jsem tady už od března 😕

adrosek
19. črc 2009

-ahojík sorbonka,tak to je super tedy že už pak půjdete domů

luzza
19. črc 2009

sorbi
krásné fotky 😵 😵 😵
určitě se ti bude trochu stýskat,to je normální 🙂 🙂 😉 ale za pár dní to přejde 😉 budeš mít plné ruce práce,takže na stýskání nebude už čas 😀 😀

adrosku
já tě lituju s tím odstříkáváním... ☹ a nechceš se už na to vyprdnout? 😨

lenulko
budem na tebe myslet všichni 🙂 neboj 😉 😉

adrosek
19. črc 2009

-no už to pomalu odbourám asi,pač nedělám nic jiného a navíc se nikam stakovou nedostanu,jen mám strach aby ji to zase nevyskočilo ta hodnota tak proto

jankatr
autor
19. črc 2009

Sorbonko - kluci jsou kouzelný - a je super že za chvíli už je budete mít doma 🙂

Lenulko - tak se drž, at to jde jak po másle 🙂 🙂 🙂 - už teď se těšíme na fotečky 😉

Kacatkoo - tu léčbu bych konzultovala spíš s doktorem - protože v lékárně ti většinou nedají vůbec nic kde je napsáno že pouze po dohodě s lékařem - a doktor u většiny takových věcí řekne že není problém. Oni se v lékárně sychrují - přece jen nevědí o tobě vůbec nic takže nemůžou odhadnout jestli by to mohlo něco zkomplikovat nebo ne - např. nějaký kontraindikace atd. Kdežto tvůj doktor o tom má přehled.

luzza
19. črc 2009

adrosku
já věřím,že už to půjde jen dolů 😉

luzza
20. črc 2009

dobré ránko všem 🙂
lenul - myslím na tebe 😵 😵 😵 😵

jani - chci se tě zeptat,kdy plánuješ dát kluky do sporťáku?? kolem půl roka?

adrosek
20. črc 2009

-ahojík holky,tak my sme taky už hore,holky ne a ne od půl šesté zaspat,od posledního kojení tak sem už vstala taky
-no snad ano luzza pač je to otrava a bojím se at nepřijdu o mlíko,spíš aby se mi tvořilo hodně když zněj holky tolik nepijí a jen jej odstříkávám
-lenul myslíme na tebe

myska77
20. črc 2009

Ahoj holky, zdravim vas. Omlouvam se, ze nepisu, ale mame trosku fofry. Z porodnice jsme prisli v patek a vcera jsme byli na prvni prochazce, bylo to super a vsichni ocumovali 😀 tak jsme se dmuli pychou. Posilam vam nase fotky, pokud budete mit zajem se pokochat. Doctu vas casem a budu reagovat.

Kacatko: mas ode mne IP.

http://picasaweb.google.cz/misule77