Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

artep26
6. srp 2009

Ahoj,
Kacatko tak to si taky užíváš a s tím záchodem mi mluvíš z duše, jen si tam sednu nebo se chystám jíst, tak se někdo probudí. Ale přes den spí hodně, Amy i v noci, MIki je ubrečenější a víc zlobí. Nejhorší je to v noci od 11 do 3 do rána, to se mu prostě spát nechce 😠 😠 😠 takže jsem vyždímaná no děs.
Janko s těma sedačkama ti rozumím, máme Citroena a jen 1 dveře u dětí, takže děs běs, někdy je to kovbojka 😉
Na gyndě taky OK, mám antikoncepci, jmenuje se to Cerazette, je to pro kojící maminky. No a když jsem odcházela od doktora, tak se na mě zařehnil a povídá: Tak zase za rok, jo?? A ať jsou to zase dvojčátka!
No jsem se usmála že mi 3 děti stačí a když si na to po dnešní probděné noci vzpomenu, tak mi to už ani k smíchu nepřijde 😖 😀

luzza
7. srp 2009

ahoj zlatíčka 🙂
hlásím,že já i holky jsem v pohodě 🙂
trávíme veškerý čas s taťkou,páč to je do vánoc jeho poslední delší volno...takže MK teď zanedbávám 😀
dnes má moje velký miminko Dominik narozky,takže bude oslava 😵
všichni si užívejte krásné letní dny 😉 🙂

veruleg
7. srp 2009

ahoj holky 🙂

Tak jsme byli vcera na kontrole v 6.tydnech a musim se pochlubit.Viky je pekny zroutik, coz rekla i pani doktorka.Za tri tydny pribral 850g, takze ted uz ma 3770g a vyrostl o 3.5 cm.Tak jsem strasne rada. dostali jsme sab simplex a vecer jsem mu to dala, nakojila a on vydrzel od 20h az do 3 do rana az jsem se divila jestli mu neco neni. Prsa byly jak kameny...ale uz je to lepsi. Jinak uz zacina lehce past... 😵 Tatka ho ani nepozna az zitra prijede...za ty dva tydny uplne jine mimino

Luzzi: tak to krasne oslavte...gratulace i od nas 😉

Kaci : ahoj, neboj to se podda 😉

Jankatr : Jani vcera jsem zase zkousela ridit...asi 15 km ale i to se pocita ze? Zatim ale ne sama....vse chce cas. Rikala jsem tchyni ze na vse dojde...ze priste mozna zaradim i petku 😀

stazina
7. srp 2009

Ahoj Holky,
byla jsem tu jen párkrát , ael neměla jsem moc času už v těhu a ted s 5 týdeníma dvojčátkama toho času je ejště mín.
Sem tam sem vás přečetla , ale nikdy se moc nezapojovala do diskuze, až ted bych se k vámc htěla přidat, protože koukám, že máme opravdu většina tady stejně staré děti a přece jen je dobré , si občas vyměnit zkušenosti.
Kluci se nám narodili 30.6 plánovaným císařským řezem v 37 +5 - porod docela šel - kluci byli dost nalokaní,ale zvládli to. Měli jsem velké problémy s pitím, naštěstí jsem rodial v |Havlíčkově Brodě a tady kojení hodně podporujo,takže mě řekli, jaké polohy mě vzhledem k mým prsům budou vyhovovat a v noci sestřičky chodili přikládat - no, prostě super...
|KLuci hodně spaldi s porodní váhy , Roman měl 3100g a Matěj 2930g - oba spadli skoro o 40dkg - nechtěli nás ppustit, dokud nepřiberou - nakonec se jedna sestřička smilovala a připsala klukům pár deka a pustili nás.
Doma pár nocí šílených, ted mě přijde , že si kluci vytrvořili režim a dá se to.
Trápili je prdy - Sab simplex - jim trochu pomáhal, lepší je ale tan Baby calm - nebo jak se tomu říká - jsou výborné. nebpoužíváte je některá? dáváte je před každým kojením?

Jo a ješět sem se vás chtěla zeptat, jak vypadají po porodu vaše břicha? Já o mám v katastrofálním stavu ☹ pomůže na to něco?Strie už mi aleasi nezmizí....no, ale vždycky si pak říkám, hlavně , že máme zdravé dětičky, copak nějaký břicho 😉

holky, opatrujte se, přeju vám víc a víc hodin spánku a zdravý dětičky, až najdu zase chvilku, mrknu sem, Tak papa

blucka
7. srp 2009

Ahoj kocky,
tak tie moje mrnata chvilku podriemavaju, takze na vas juknem... 🙂 🙂
Vonku zase hic, to sa pojde von az podvecer, uz aby sa malinko ochladilo 😠 .
Veru, tak parada, no a ze vydrzal tak dlho spinkat.. 😵 , to by som sa aj ja divila, aspon si si odpocinula.
Normalne ma tu "lamete" 😀 ,ze by som aj ja opat zacala so soferovanim, uz som pekne dlho za volantom nesedela...a chcelo by to sa rozjazdit.
Luzz, len si pekne tatku uzivajte a krasnu oslavu 🙂
Stazi, vitaj, kluci mali pekne vahy, moje bricho....sa malinko zatahuje ale stale vypada akoby som bola este tehotna a strie, tak tie vypadaju dost strasne, uz len malinko vyblednu ale nezmiznu....super prianie viac hodin spanku, to ma pobavilo 😀 😀

myska77
7. srp 2009

Ahoj mamky,

kdo ste rodily driv (Luzz, Janka, Zanet), tece vam stale mliko z prsou, kdyz se postupne zaplnuji nebo uz se to ustalilo a nemusite nosit ty prsni vlozky? Chceme jet k mori a zajima me, jak dlouho trva nez se to ustali a clovek nemusi nosit ty boule v podprde 😵

Veru, vy ste teda cvalici, je to krasa a jen tak dal.

Luzzy: at si to Domca uzije, mate na to pekne pocasi.

Stazi: vitej, Sab mame taky i Baby calm, davam oboje narazove podle potreby. Jinak bricho se zatahuje, dost na nem lezim a porad promastuju olejem na strie, aby se kuze stahovala a ziskala zpet svou elasticitu. Jinak strie jsem zadne nemela, takze pohoda. Cvicim taky Mojzisovou a to taky dost pomaha. Cvicim v noci, kdyz kluci radi a stejne se neda spat 😀

Bluci: pekna nova fotky, rizeni je fajn, jdi do toho. Budes vic mobilni a uzijes si s klukama vic vyletu.

jankatr
autor
7. srp 2009

Já dneska jen ve zkratce - mám tu jak po výbuchu atomovky - snažila jsem se zbalit nás na týden a je to zoufalství... nevím jak to do toho auta naskládám - kdyby aspoň mělo být hezky, jenže má být napřed pěkně a pak hnusně - což znamená od každýho něco a pro dětičky minimálně ve trojím vydání a pro mě v podstatě taky páč Kubík je slušnej "nahazovač" a když má být hnusně tak nemůžu spolíhat na to že si něco přemáchnu a ono mi to za půl dne uschne... 🙄 🙄 🙄 No jsem na to zítra zvědavá.

Takže loučím se a nazdárek za týden 🙂 😉

Jinak teda razíme k babičce do Police nad Metují - je to kousek od Náchoda - tak se tam vrhnem na výlety - doufám že nám to počasí nakonec dovolí - tak potom přihodím nějaký fotečky 😉 🙂

Verul to jsi šikulka 😉 🙂 - budem se tu vzájemně v tom řízení podporovat ju? 😅 😉

Já jsem včera spáchala hrdinskej čin - kamoška tu byla v porodnici - tak jsem se vydala na návštěvu a jela jsem autem - bylo to poprvé co jsem jela uplně sama - teda s dětma - prdelku jsem měla slepenou, ale jela jsem cestu kterou už jsem předtím jela s mamkou a dopadlo to dobře - dokonce i s parkováním - tak mám ze sebe děsnou radost 😵 😵 😵 poprvé v životě jsem jela sama autem. I když jen přes půl města 😅

Stazi ahojky 🙂

Myska - ono je to s tím mlíkem u každého jinak - mě se to ustálilo tak kolem 2-3 měsíce od té doby můžu klidně i spát bez podprsenky a to kluci prospí celou noc. A třeba zas kamoška co má o 10 dnů mladšího klučinu ty vložky nosí ještě teď a to kojí jen jednoho. Takže ti moc neporadím - je to dost individuální záležitost.

luzza
8. srp 2009

mysi
vložky do podprdy už nenosím dlouho... mlíko neteče 🙂
a v noci už spím taky bez podprdy 🙂 je to úleva 🙂

myska77
9. srp 2009

Ahoj mamky,
Luzzy, Janka, diky za info, tak snad mi to taky nekdy prestane tect, uz se nemuzu dockat 😀 Jaka to baleni Ti nezavidim, je toho hodne, vid? A jestli berete i kocar jako, ze asi jo, tak to aby clovek volal pomalu stehovaky. My se chystame do Chorvatska za 2 tydny a tak uz premyslim co vsechno sbalim.

Vcera jsme byli na grilovacce u znamych, bylo tu super, plno novym mimin od nasich znamych, tak jsem se zase dostala mezi lidi. Dneska jsem nejaka pouzita, tak odpol chceme s manzelem do centra obejit stejnou cestu, jako pri nasem prvnim rande 😀 Ted uz ale s dvema pisisvorama 😵 Tak peknou nedeli.

luzza
9. srp 2009

mysi
já bych se letos s holkama k moři nevydala... přijdou mi na to moc malý...a ta cesta mi přijde pro miminka dlouhá..jéé a těch krámů,co bych sebou musela pro ně táhnout 😝 😝 😝 příští rok už budou capkat,tak to bude lepší... 😀 😀 😀 😀

blucka
9. srp 2009

Ahoj kocky,
prajem pekny zvysok nedele 😉 .
O tom baleni sa mi uz sniva, ideme v piatok na 14 dni na Slovac a uz mam teraz o tom sny, aby som nic nezabudla a hlavne ako to dame do kufra, este by sa siknul privesny vozik 😵 .
Ja uz sa moc tesim ked budu capkat a aj my sa vybereme na dovcu, juj, to bude parada.

luzza
10. srp 2009

dobré ránko 🙂
tak nám taťka odjel a budem zase 4 dny samy.. 😒
holky jsou v noci moc hodný... ale přes den spěj už míň,než dřív... no jo,taky jsou jim zítra 3 měsíce 😵 😵
a bolení bříška nás zřejmě nadobro opustilo 🙂
přeju všem hezký start do nového týdne 😉 🙂 😵

adrosek
10. srp 2009

-ahojík holky,takÿ se hlásím po delší době,nějak nestíhám sem chodit,ale jak tady spíš stále někoho mám,mamka,pak babička zase na týden a ted dojela od manžela maminka na tři dny,takže nechodím na pc.skrz to,ted sou venku tak sem si říkala že sem nahlídnu,ale nestihla jsem vás dočíst ještě
-jinak stále kojíme,občas je dokrmím umělým mlíčkem,ale jen vyjímečně tak uvidíme tedy
-jinak pěkně rosteme,už máme 4300gr každá,teda před dvěma dny tak uvidíme kolik mají nyní
-v noci spinkáme pěkně,dneska mi vydržely od půl desáté do půl paté až sem se divila tedy,ces den už taky moc nespíme takže je to sranda vcelku,jedna si stále vyžaduje pozornost,aby uní někdo stál pořád a mluvil nani atd.
-jen bojujem stou tříselnou kýlou u jedné,stále ji ju zastrkujem když vyleze tak uvidíme tedy jak půjdem za měsíc na kontrolu jestli to bude už an operaci,ale ta nás zřejmě nemine ☹
-jinak od čtvrtka budem prvně sama už s holkama tak snad to zvládneme,ale snad ano
-tak se opatrujte všechny a pak zase nakouknu ajk bude čas

luzza
10. srp 2009

adrosku
to jste šikulky,že ste to s tím kojením zvládly 🙂 🙂 a váhu máte moc pěknou 🙂
jinak s tou tříselnou kýlou je to u nás stejné.. elišce vylézá a zase zalézá...na kontrolu máme přijít koncem září a uvidí se...
ty jsi měla manžu tak dlouho doma? 😅 😅 že budete až od teď samy?? nebo jak? 🙂

luzza
11. srp 2009

TAK DVOJMAMKY 😅 😅 KDE JSTÉÉÉ VŠECHNY?? 😅 😅 😅

sorbona13
11. srp 2009

ahoj všem, jak to zvládáte s prckama doma? Já mám pocit, že pořád jenom kojím, kluci se rozhodli strávit mládí u prsu 🙂
Zítra jdeme do nemocnice na kontrolu s krví a pak jedu na celý den ke švagrový, uděláme si takovou pánsko-dámskou jízdu 🙂 A holky budou tentokrát v přesile, za 16 dní má termín porodu a čeká holčičku 😀

sorbona13
11. srp 2009

Jo a ještě jsem zapomněla, včera jsme byli na kyčlích a oba kluci je mají dobrý. Honzík dokonce ještě lepší než Kubík, takže nemusíme nosit ani plínu navíc, stačí jen ty papírové.

adrosek
11. srp 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-luzza ne manža byl semnou tři týdny doma,ale pak dojela babi na týden,pak moje mamka na 14.dní a pak ještě jenou babička chtěla na týden tak proto tak dlouho tady semnou vždy někdo byl,takže od čtvrtka začínáme sami
-sorbonka tak super že kontrola dopadla dobře teda,já mám taky ten dojem že jen jíme atd.
-luzza takže vás taky nemine operace asi posléze nebo jak?

luzza
11. srp 2009

adrosku
to je dobře,že ti takhle všichni pomohli 😉 🙂 🙂 je to v začátku dobrý 🙂 🙂 a neboj,teď už vám to půjde samotným 🙂 😉 jste holky šikovný 😀
s tou kýlou nevím 😒 prý se uvidí ... 😕 ale má jí tam furt 😒

sorbi
to je príma,že maj klukánkové kyčle OK 🙂 🙂
jinak já taky furt kojím 😀 holky maj v těch teplech pořád žízeň... 😉

veruleg
12. srp 2009

ahoj holky

nejak jsem ted nestihala a navic jsem mela KO pocitac. Jinak Vikous ma nekdy tak urvane noci. Vcera byl cele dopoledne tak uknourany a urvany, chtel se furt krmit. Ztichl az po 13h a to kdyz jsme ho dali do autosedacky a vydali se do Opavy na kontrolu po sestinedeli. Kontrola u mne teda vpohode. Dalsi dite ale mame zkouset az po roce aby se ta deloha po cisari mela cas zeregenrovat.

Vikous zvladl jezdeni po obchodech....spal skoro 6 hodin v kuse.
Probral se az v Globusu a to na vse tak cucel. Mrkli jsme na nej s dedou a deda mu rekl "tam bude ale pekne nasrano " no a nas Vikous se poprve usmal s otevrenyma ocima. To bylo fakt trefne 😀 😀 😀 😀 😀 😀
JInak jeste vcera kdyz jsme zkouseli past koniky....behem rvani...tak se mi pretocil z briska na zada. Jsem na nej hledela jak mimon. 😅 😅 😅 😅

Sorbi : no super s tou kontrolou. Ono je to fakt otrava s tim sirokym balenim. Ja teda pouzivam rakouske pleny popoliny (latkove kalhotkove) ktere delaji siroke samy, ale na noc mam jeste dodavat rucnik...jen preventivne a to pak Viky vypada jak obrovska hruska 😨

ahoj Luzzi 😉 ja uz mam Dominika konecne doma, ale pristi tyden zase jede pryc na pracovni pohovor na tri dny.....tak to budu uplne sama. Ikdyz ted uz clovek nikdy neni sam 😵

kacatko000
12. srp 2009

Ahoj holky posílám vám odkaz na fotečky kluků tak se koukněte

http://kacatko000.rajce.idnes.cz/

zanetik
12. srp 2009

Ahojda dvojmamky, koukám že jsem napsala článek a on nikde ☹
Tak ve zkratce, koukal jsem na fotečky, miminečka krásně rostou, my teda taky i když pořád nosíme vel. 56 a sem tam něco 62 i když nám to je trochu vetší, holky asi budou velký po mě 😅 , hodila jsem do alba nějaký fotečky 😉
Jinak už se kulíme na bříško, každá na jednu stranu 😅 ... a pořád jsou hodný i když Verča se umí vztekat, když se chce chovat, ale Nela je zlatíčko a spinkáme pořád celou noc od těch 21-22h až do 7-8h.
A co vy? Všechno v pořádku?

veruleg
12. srp 2009

ahoj Kaci : kluci jsou nadherniiiiiiiiiiiiii.Budem vas s Viktorkem pravidelne sledovat jak rostete. Dej jim od nas pusinku. Drzim pesti at to vsechno zvladnes. 😉 😉

Zanet : holky maji ty kukadla....a jak se smejou 😵 😵 😵

adrosek
12. srp 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím
-tak my boli dneska na té rehabilitaci,tak musím holky pěkně trápit tedy před každým jídlem,pač mi stáčí hlavičku na jednu stranu více,ale říkali že nemají určenou stranu jako tak to musíme jen trocha pocvičit,tak se asi tak uřvaly,že se najedly a ted chrní,tak snad budou spát aj vnoci
-jinak mě holky zatím spí tak od devíti do čtyř nebo do tří tak snad se to prodlouží
-jak dá manžílek fotky dokupy tak je dám do alba naše aktuální holky

luzza
12. srp 2009

ahoj holky 🙂
tak dnešní dopoledne bylo krušné 😝 😝 Nelinka se mi posrajdila tak,že když jsem ji zvedla z lehátka,tak to na mě kapalo,takže jsem byla špinavá i já 😝 měla to úplně všude,včetně hlavy,páč jsem jí musela sundat to zesr... bodýčko přes hlavu 😝 takže jsem pak vytáhla vaničku a vykoupala ji 😝 uběhlo pár minut a zesrajdila se mi eliška 😢 😢 😢 né tak šíleně,ale měla to skrz hadry,takže jsem ji taky koupala 😝
oni si to pak nějak spletly a po tom koupání spaly 3 hodiny,pak jsem je vzbudila,páč jsme musely jít pryč😅
když se vzbudily,zvedla jsem nelinku,abych ji ukázala elišce a naklonila jsem ji bříškem dolů,aby dala ležící elišce pusinku a ona jí pozvracela 😢 😢 😢

luzza
12. srp 2009

ale objevily ručičky a furt je kroutí a dívají se na ně 😅 😅 😅 je to nádhera je u toho pozorovat 🙂 🙂 🙂 🙂
strašně mě to dojímá 😔 😵

luzza
12. srp 2009

zítra se jedeme ukázat paní doktorce z CAR 🙂 🙂 🙂 jedou s námi ještě 2 kolegyně přímo od nás z oddělení,které mají dítka také s její pomocí 😅 jedna při třetím IVF (holčička 4 měs.) a jedna po IUI (chlapeček 9 měs.)
takže to bude takové hezké setkání 🙂 dr. o nás ví a psala,že se těší 😀
naše holky budou mít na sobě bodýčka,která mají na předním díle nápis WWW.PRONATALNORD.CZ 😀 😀

adrosek
13. srp 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny dneska,tak dneska už bojujeme sami po delší době
-holky jsou napapkaný a tak spinkají,aj to počasí je asi uspává a taky je zřejmě dost vyčerpá to naše cvičení,chudata u toho plačou tak jsou potom zřejmě unavení
-my jdeme k dr.za týden se ukázet tak jsem zvědavá tedy
-holky už vám mimča pěkně pasou koníčky nebo ještě ne

luzza
13. srp 2009

ahoj holky 🙂
tak mi dnes byli za tou paní doktorkou z CARu a bylo to super 😀 😀 😀 😀
pochovala si všechny čtyři dětičky,popovídali jsme si...no byl tam hroznej šrumec a chaos 😀 tři maminky,čtyři děti,sestřičky a doktor,kterej nám z legrace vynadal,jestli by tu nemohl být chvíli klid,ale my mu řekli,že to si musí vyřídit tady s paní doktorkou 😀 😀 😀
rovnou jsme tam děti nakojili a přebalili 😀 😀
bylo to moc příjemný 😵 😵 😵
bodýčka s nápisem WWW.PRONATALNORD.CZ se jí moc líbily 😀 a poprosila o fotky v těšch bodyčkách,takže jim je pošlem 😀 😀