Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

kacatko000
19. srp 2009

ahoj holky
moc vás zdravím po delší době, já vůbec nestíhám, jsem převážně sama a kluci docela zlobí. Daneček byl napřed zlatý a ted se to prohodilo a pořád pláče a chce se chovat nebo houpat. Jinak b už předhonil A má už 2800g a A má 2500. Patriček nám papá až moc, přibral za 6 dní 300 tak mu musíme více ředit mlíčko. Daneček už trošku papá líp ale zase začal více zvracet. Jednoho mám na nutrilonu a druhého na bebě, protože každý snáší jiné mléko, tak je to trochu chaos, aby to člověk nepopletl jinak jsme zdraví.
Nestíhám dočítat, tak až někdy až bude více času.
opatrujte se

jankatr
autor
19. srp 2009

Teda Kacatko to musí být docela pakec... - chtělo by to najít něco, co by snesli oba co?
Jinak teda kluci rostou moc pěkně 😉

sorbona13
20. srp 2009

ahoj holky, jak přežíváte ta vedra? Já jsem celý den na zahradě, pracuju a občas hupnu do bazénu mezi kojením 🙂

myska: to tvoje bříško je fakt luxus!!!! I tu jizvu máš malinkou, já jí mám od kyčle ke kyčli. Já s klukama toho taky moc nestihnu, oni tedy ještě hodně spí, takže cca hodinku zabere kojení a přebalování, pak mám cca hodinku čas než se vzbudí a pak už jenom lítám s dudlíkama, jezdím kočárem tu další hodinku, než mají zase hlad. Ono je naprd, že když jsou dva, tak je nemůžu chovat oba najednou a když chovám jen jednoho, tak druhý řve. Jediná možnost je tedy vydrncat je v kočáru.

adrosek: to jsou super zprávy!

jankatr: ty kapičky máme taky, všechno je potom špinavý, mohla bych po každé hned převlíkat.

myska77
20. srp 2009

Sorbi: tak To se mas, takhle si uzivat na zahrade a jeste mit tu moznost vlitnout do bazenu 😵 Jinak s tema klukama to delam podobne, po kojeni taky zaberou jen na chvili (desne rychle regeneruji 😀 ) no a pak litam jak camrda. V kocaru je moc neudrncam, protoze se mi nechce je porad snaset z toho 3.patra do kocarkarny, takze dame tak jednu dlouhou prochazku vecer za chladku. Prave ted shanim nejaky satek ci klokanku na to noseni dolu, protoze v autosedackach je oba uz neunesu, vecne me boli zada.
Proc mas tak velkou jizvu, to Te tedy pekne kuchli. Me stve, ze nemohli pouzit ten kozni steh a mam tam ten zebrik, pry se jim to trhalo jak ta kuze byla tenka.

Kacatko: no obdivuju jak zvladas kazdemu pripravovat jine mliko, to Ti fakt moc casu asi nezbyde, vid? 😅 Hlavne porad hlidat, ve ktere lahvicce je co a dat to tomu spravnemu.

adrosek
20. srp 2009

-ahojík mamky,tak zdravím všechny dneska
-janka tak super že ste už ok,to se mu ulevilo aji určitě už když je bez teplot,chuda jedno malé,tak se hlavně pořádně uzdravte a at ste fit 🙂
-kacatko tak taky to musí být na pakárnu to takhle chystat každému něco jiného že,tak se drž hlavně a snad něco najdete co bude sedět oběma
-jinak sme dneska byli u dr. a všechno ok,holky mají 4720 a 4750gr takže přibrali za tři týdny 700gr každá,tak řekla dr.že je to dobré,na další kontrolu jdeme za tři týdny tedy ve 3.měsících
-jinak janka taky máme málo železa tak jíme u obou ☹ ale pomalu se to upravuje podle odběrů 🙂
-myska to snášení ztoho 3.patra ti nezávidím a samo vynášení na horu že,to musí být ale fuška teda,je to blbý a věřím že se ti tedy nechce chodit stále ven,taky bych to chodila asi jen jednou denně tedy
-já ani ted vtěch vedrech snima moc ven nechodím nebo většinou až tak kolem šesté hodiny aspon na chvilku je vyvětrat nebo je dám dopoledne na terasu než tam začne pražit slunko 😝

jankatr
autor
20. srp 2009

Sorbonka - taky tiše závidím tu zahradu s bazénem 😵 - ale naštěstí narozdíl od Mysky bydlíme v přízemí takže za normálních okolností chodíme ven dopoledne i odpoledne.

Mysko to je škoda že ti tam nemohli udělat ten lepší steh - kor při tom jak máš super bříško - já mám sice krásný šití, zato nad ním pneumatiku jak blázen a ještě samou strii 😝 😝 😝 😖

lucy82
20. srp 2009

Ahojky holky, omlouvám se že vám sem lezu, ale koukám na vaše fotečky a dětičky vám pěkně rostou. Chtěla jsem se zeptat Mysky jestli bydlí taky bez výtahu? Já bydlím ve 4 patře a vůbec nevím jak to budu dělat s dětmi 😕

myska77
21. srp 2009

Ahoj Lucy,
ja to mam taky bez vytahu (3.patro) a reknu Ti, ze je to fakt hrozne, myslela sem si, ze to pujde lip, ale tahat obe deti v autosedackach dolu do kocarkarny je mazec. Dolu to jeste jde, ale nahoru je to porod. V kocarkarne je prendam do kocaru a jedu ven a cestou zpet zase opacny postup. Ted hledam zpusob, jak jednoho dat do neceho co budu mit na tele a toho druheho vezmu do ruky. Ty autosedacky taky neco vazi. Zatim maji kluci kazdy 3,5 kilo to je 7 kilo deti a kazda sedacka ma taky pres 3 kila, takze clovek taha tak 14 kilo, coz je dost. Vzdy jsem zparena jak blazen, nez dojdu ven a pak hlavne domu. Holt jinak to delat nejde. Vetsinou chodime ven az kdyz prijde manzel vecer z prace a nese je on. Nejsem zadne pirko a chodim cely zivot do posilovny, ale zada boli uz jen od tahani deti po byte natoz jeste tahat je v sedackach. Tak preji hodne sil at to zmaknes.

veruleg
21. srp 2009

ahoj holky
zdravim vas vsechny 🙂

Vcera jsem na vas na vsechny myslela a v duchu obdivovala jak to zvladate. Viktorek mel dva prorvane dny. Silene ho trapilo brisko a nic nezabiralo...az vcera Dominik dovezl rektalni rourku a to se mu konecne na chvilku ulevilo. Po tech dvou dnech uz jsem byla tak KO, ze ani bazen co mame na terase nepomohl 😒
Dneska v noci pekne spal skoro 7 hodin (no asi musi dohnat tu unavu a nespani po ty dva dny)
Jinak jsem ho zkousela vazit a uz ma tak 4.3kg a zacina z nej byt pekny michelinek 😵 😵 😵

Mysko : skoda ze neni ten vytah, to Ti fakt nezavidim....ty autosedacky se pekne pronesou. Brisko super 😉 Ja ho mam podobne akorat bez zebriku, ale za to se striema

jinak u nas jsou taky silene vedra, takze jsme zalezli v baraku...tu je chladek
kocarek jsem teda uz par dni neprovetrala.

Sorbi : preju spoustu sil a trpleivosti se stehovanim.Nas to taky ceka. Ted se jenom rozhoduje kam....zda na dva roky do Rakouska a nebo zpatky do Brna. Tak se toho taky desim 😖

sorbona13
21. srp 2009

ahoj holky, zdravím zase z chaty, ještě hezký počasí, ale za chvíli se to má měnit, tak ještě rychle hupnu do bazénu. Zítra tady máme dětský den, tak jdu okouknout, co kluky čeká za 1-2 roky 🙂

myska: já tě tedy obdivuju, že to takhle zvládáš, klobouk dolů, za chvíli budeš mít svaly jak rambo 🙂
A z těch stehů si nic nedělej, ono to časem vybledne a nebude to vůbec vidět.

veruleg: a proč se budete stěhovat? a kam bys radši, do Brna nebo do Rakouska?

zanetik
22. srp 2009

Ahojda dvojmamky tak vás zdravíme, včera jsme byly na druhým očkování a máme už naušničky, nakonec jsme holkám nechala nastřelit růžové pecičky, vypadájí úžasně a na vánoce jim dáme asi ty co máme koupené, byla to teda rychlovka, trochu holky řvaly, ale z ordinace jsme odcházely už bez breku, Nela teda i očkování i naušničky snáší hůř než Verunka, takže i když je celá po tatínkovi, tak v tomhle ne, protože ten u injekce omdlívá 😀 , tak hned jak se holky vzbuděj vyfotím je s naušničkama, včera jsem na to zapoměla ☹
Janko doufám, že už je vám všem líp, mě to chytlo ve čtvrtek, tak v pátek jsem byla u dr. dal mi léky a když to do pondělí nepřijde, tak jdu na výtěr na salmonelu 😒 , už je mi líp, hlavně od žaludku (nezvracím), ale průjem mám pořád.
Mysko jak potničky? Ty schody ti nezávidím, já jsem v přízemí a ještě jezdím do sklepa výtahem, takže pohoda, ale do auta (do garáže) chodím se sedačkami v ruce a to je mazec, taky mě od toho čtvrtka hrozně bolej uprostřed záda, to mám zas určitě vyskočená žebra jako před porodem.
Jinak holky měly včera 5930g a 6020g a 61 a 62cm, Verča prostě Nelu přerostla a zatím vede 😅
Lusy vůbec se neomlouvej a klidně se přidej, možná by to naše téma chtěla přejmenovat, protože tady jsme stejně dvojčata jaro-léto, tak bych to klidně dala jen na dvojčata...nebo máte jinde téma?

zanetik
22. srp 2009

Jo a s Verčou jdeme na oční, prý ji utíká levý očko, ale to taky zdědila po tatínkovi 😅 , ale jemu se to do 3let srovnalo, tak ji snad taky, bych nepřežila, kdyby měla nosit brýle nebo něco...

zanetik
22. srp 2009

Mysko taky jsem si koupila jednu klokanku, že když budou holky obě chtít nosit, že jednu si dám do ni a druhou jen do náruče, tak za prvé jsou hodný, takže obě jsem zatím nosit nemusela, Nela je pohodářka, to spíš Verča a stejně to nejde praktikovat dřív než držej hlavičku podle mě...

jankatr
autor
22. srp 2009

ahojky - jak je u vás? U nás do rána ani nepršelo zato teď si to vynahrazujou... 🙄 🙄 🙄 což mě pěkně štve - máme tu totiž historické slavnosti a chtěla jsem vzít Daníka na rytíře a je z toho prdlajs. Včera jsme nešli kvůli tomu úmornýmu vedru a dneska jsme tak akorát dojeli autem do města že to přece jenom zkusíme a nakonec po půl hodině čekání v autě jeslti se počasí umoudří jsme se otočili a jeli domů... 🙄
Poprděný počasí... 😠 😠 😠

Zanetko - holky jsou šikulky že to tak zvládly 🙂
S tou klokankou je to fakt komplikovaný chce to aby se už prcek aspoň trošku přidržel i rukou kolem krku.

luzza
22. srp 2009

jani
tak já mám taky plastický steh (takže prakticky bez jizvy),ale zbytek je tragédie 😀 😀 😀 strie a mishelin alpin 😝

luzza
22. srp 2009

holky
to vás moc lituju s těmi schody 😨 to musí být makačka,jste dobrý...
my teda naštěstí bydlíme v baráku,takže si zajedu až ke vchodu 😅 ale naši bydllej ve 4.patře bez výtahu a když tam jdu na návštěvu,táhnu jednu sedačku já a jednu máma nebo táta a to mám vždycky jazyk na vestě 😝 😝 😀 😀 takže máte můj obdiv...

luzza
22. srp 2009

jinak my v těch vedrech moc ven nechodíme...máme v baráku příjemně...
a když chodíme,tak buď ráno nebo spíš až po šesté hodině...
taky se těšíme,až příští rok nachystáme na zahradě pro holky nějaký ten bazének 😀 😀

luzza
22. srp 2009

jinak já jsem během týdne s dětma taky sama...jirka se vrací domů jen na pátek,sobota,neděle...
člověk se musí otáčet... ale o víkendu tu máme větší bordel 😀 😀 v týdnu se to dá hezky udržet,ale s manžou to je děs 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀
a za týden nám zase začíná škola,takže přibydou úkoly a učení 😝 😝

jankatr
autor
22. srp 2009

Holky tak jsem dneska zjistila že máme rozbitej kočár... 🙄 🙄 🙄 V jednom místě se utrhnul nýt který drží konstrukci do které se upíná samotná korba. Tak jsem zvědavá jak dopadne reklamace 😝

veruleg
22. srp 2009

prdici jsou lumpici 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

luzza
22. srp 2009

jani
tak to je teda pech 😒 😒 takže jsi nepojízdná?? 😨

veru
vydrž to... do třech měsíců to úplně přejde... my si s nelinkou taky užili hodně boleníčka... a dneska už je všechno v pohodě 🙂

zanetik
22. srp 2009

Jo jinak já mám bříško naprosto hladký ani jizva (strie), ale pořád malý kulatý tvrdý jako bych čekala mimčo, prý to je staženými bočními břišními svaly doprostřed, po půl roce mi řekl, že můžu cvičit, tak chci začít od začátku školního roku těmi bočními a později na celý bříško, jen nevím nevím pořád mě bolí když lehnu na břicho a vrátím se někdy i z boku na záda... 😒 ☹

luzza
23. srp 2009

bré ranko 🙂
žanetko tak to se máš...to bříško se ti určitě zase oploští... 😉 bolí tě to možná díky těm staženým svalům 😕
mě teda nebolí nic...páč ležím na pěkný vrstvě sádla 😝 😝 😀

adrosek
24. srp 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny,já tady měla mamku ces víkend a včera knám přijela kolegyně z práce a taky má malou holčičku,o měsíc dřív,tak bylo veselo ale dobře zase
-za chvílu jdeme papkat a pak se jdeme vyvětrat ven na chvilku aspon,tak se opatrujte všechny

jankatr
autor
24. srp 2009

Teda holky - teď se nám stalo dvakrát po sobě že se Kuba tak pokadil že to měl doslova až za krkem - podruhé to bylo dneska - byla jsem s Matýskem na kontrole a pak s kamoškou co mi hlídala Kubíka na kafču, s tím že tam kluky rovnou i nakrmím - tak jsem tu katastrofu likvidovala uprostřed kavárny 😝 - ještě že tam skoro nikdo nebyl a je to docela velký takže se ten smrádek měl kam rozptýlit 😅 😅 😅 ale měl to doslova všude - věčná sláva tomu, kdo vynalezl mokrý ubrousky 😀 😀 😀 😀

Luzz - naštěstí máme ten golfáč - ono to sice na dlouhý ježdění není nic moc ale do auta je do fajn, když je tam dám na "placato" - tak teď to můžu vykrýt aspoň tím 🙂 Jinak bysme se asi zbláznili - trčet doma než nám vyříděj reklamaci by bylo asi dost na palici.

luzza
24. srp 2009

jé jani vy vlastně máte ten super golfáč,tak to máte dobré 🙂

kacatko000
24. srp 2009

Ahoj holky

já se tu moc nedostanu, manža je dost často v práci, tak bojuju s klukama. Navíc oni už přes den vůbec nechtěj spát, jen venku v kočáře. Holky chtěla jsem se zeptat jak dlouho mám kluky budit v noci na krmení?? my furt budíme a krmíme co hodiny i v noci a je to dost náročné, pak se jim nechce spát, takže než je uspíme tak můžeme dělat dalí kolečko. Kluci nemaj problém s přibíráním, teda aspon patrik už má skoro kila a daneček se ted taky troku rozpapal. A pokud už nebudíte co hodky tak jak krmíte?? počkáte až se probudí jeden a pak vzbudíte i druhého?? A co když jeden by jed a druhej ne??

Děkuji za rady

jankatr
autor
24. srp 2009

Kacatko a kolik že to kluci mají? Jestli ti pěkně přibírají tak bych je nechala ať si vstanou podle potřeby (jeslti nejsou moc maličcí) Já kluky budila jenom v porodnici, pak už jsem je nechala ať si to řídí sami, jen teda když jeden vstával a druhej ne, tak jsem vzbudila toho druhého aby jedli současně, ale za chvilku si sladili i tohle.

luzza
24. srp 2009

ahoj kacatko 🙂 🙂
já jsem během týdne taky sama...jirka jezdí domů jen na pátek,sobotu,neděle,takže taky mám co dělat..tak se nezlob,že pokaždé nezvedám telefon ☹ když kojím,tak na něj ani nedosáhnu 😅 😉
je to makačka jen děti pobalit do auta a jet si něco vyřídit 😀 a po večerním koupání holek bývám úplně mokrá 😝

k tomu buzení miminek... 🙂
myslíš,že je nutný,abys je budila??? 😕 😕 😕 já osobně bych je v noci už nebudila!!! 😕 byla bych ráda,že spěj...máš jedinečnou příležitost si odpočinout,když přes den málo spinkaj...
a když se v noci jeden vzbudí,vzbudila bych i druhého a nakrmila je... a moc nevěřím tomu,že druhý nebude chtít papat... 😉 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
24. srp 2009

Jak říká Luzza - a hlavně když to budeš dělat při každým krmení (že jim dáš zároveň - i kdyby třeba napřed jeden a pak druhej - ale nenechávat druhýho aby vstával jindy) Tak oni se ti za pár dnů tak sladěj, že už tak budou vstávat sami.

Jinak mě sice chlap domů jezdí každej den - ale jinak jsem na tom úplně stejně - možná o facku hůř, protože většinou dojede až jsou kluci v postýlkách, takže stejně nepomůže - akorát musím ještě navíc k tomu všemu pořád vymýšlet teplý večeře... 🙄 🙄 🙄

A jestli chcete kouknout - přidali jsme srpnový fotečky 😉
http://jankatr.rajce.idnes.cz/

Joo a musím se pochlubit - už jezdím i sama 😵 😵 😵 - i když zatím jen tam kde to znám 😉