Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
1. lis 2009

jo holky, vam co uz se deti pretaceji ze zad na brisko.....jak to zacalo?????
Nas Vikous se snazi delat jakoby maly most a mrska sebou...je to asi snaha o nejaky pohyb. Dnes jsem navic vypozorovala, ze jako nahac se mu zaclo libit na brisku 😨

myska77
1. lis 2009

Ahoj holky,

moc vas zdravim po dovolene. Bylo to uzasne, ale jsme radi, ze jsme zase doma. Kluci to zvladli nadherne, po ceste jsme jen jednou kojili, bylo to jen 4,5 hodiny z Prahy. Prostredi super, krasny podzim a ty termalni bazeny moc prijemny 😎 Jen jsme nemohli chodit s manzelem, protoze pro kluky to jeste neni, tak jsme si je stridali po hodine a pul a sel zase ten druhy do bazenu. Pak jsem je nakojila a sli treba vsichni na prochazku, no proste pohoda. JInak pred odjezdem jsme byli u doktorky, dalsi ockovani 2.na rotaviry a 1.hexa. Kluci vazi 5,200kg a meri 62cm, priste dostanou 2.hexu a 1.prevenar.

Tady posilam link na fotky z lazni: http://picasaweb.google.cz/misule77/MadarskoLaz...

Az budu mit vic casu tak vas vsechny doctu a budu reagovat. Jdu zase prat a zehlit, je toho dost 😵

Tak zatim papa.

jankatr
autor
1. lis 2009

ahojky - musím se pochlubit - dneska Kubík poprvé ulezl kousek opravdu po kolínkách 😵 😵 😵

Myska - koukala jsem na fotečky - muselo tam být nádherně 🙂 🙂 🙂

blucka
1. lis 2009

Veru, mrkvicku davam len Sebikovi, Adamko ma krupicu okolo krku, vobec neviem z coho, aj ked asi nie po mrkve ale nedavam mu ju a zajtra sa dohodnem s dr. co s tym.
Myska, krasne fotky, deticky su uz velky cestovatelia 😉 , su jednovajecny?? velmi sa na seba podobaju. 🙂
Janka, to su krasne pokroky 🙂 .

jankatr
autor
2. lis 2009

Bluci - vy máte taky krásný fotečky 🙂 - mimochodem - co říkal Sebíkna mrkvičku? Naši hoši to rezolutně odmítli 😠 😠 😠

sorbona13
2. lis 2009

ahoj holky, koukám, co jste toho za víkend nakecaly 🙂 Kluci dneska spinkali od 20.00 do 01.00 a potom do 6 hod. a nakonec zalehli ještě do půl deváté, kéž by to tak bylo každý den 🙂 Jak jsem se bála, že mám málo mlíčka, tak to tak asi nebude, za týden přibral Honzík 200g a Kuba 270g 🙂
Teď mi kluci chvilku spí, tak vás rychle dočítám 🙂

janka: to je super, že jste nemoc překonali 🙂

luzza: krásné fotky, holky budou asi pěkní smíškové, co? 😵

myska: ti tvoji kluci jsou skoro stejný 🙂

adrosek
2. lis 2009

-ahojík mamky,taky přeji hezký den dneska všem
-myska moc hezké fotečky,asi bylo úžasně že,hlavně že to kluci zvládli 🙂
-já ještě holkám nic nedávám,zatím jenom moje mlíčko tak uvidíme kdy sněčím začneme a vyzkoušíme to
-jinak venku je opět zima a zřejmě už to tak bude,máme jet na víkend na chatu s partou známých tak snad to zvládneme v pohodě

blucka
2. lis 2009

Ahojky,
u nas prsi... ☹ a my sme sa chystali von...
Adam sa dnes naucil pretacat z chrbatika na brusko, to bolo radosti 😵 , len to nevie este dobre spat tak tie kriky.. 😀
Janka, mrkvicka mu chuti,ale dnes uz pri nej plakal, tak neviem ci mu prestala chutit, zajtra skusim brokolicu, tak som zvedava a co papate vy miesto mrkvy?
Adrosek, snad sa do vikendu pocasie umudry.

veruleg
2. lis 2009

ahoj...
u nas dnes taky skarede a navic jsem uplne KO z nachlazeni 😠 Takze Viky ma ted prochazku na balkone 😝 Doufejme ze to nechytne a pristi tyden muze dostat druhou hexu.

Bluci : a varis to z cerstve zeleniny nebo davas ze sklenicky. Ja jeste nevim jak to budu delat...asi se poradim s doktorkou. Jeste takovy blby dotaz...jsem hold amater 😖 mas nejake detske lzicky nebo klasicky malou lzickou ?

Sorbi : to Ti kluci pribiraji vic nez dost...jsou to schopni jedlici 😉

jankatr
autor
2. lis 2009

Bluci - zkusila jsem brokolici ale taky žádná vášeň, když jsem to zkusila i s bramborou a nadrobenýma kukuřičnýma křupkama tak něco málo pojedli, ale nic moc. Pak jsme vlastně měli asi dva týdny pauzu - v těch horečkách jsem neměla nervy na to je do toho tlačit, a teď jsme to zkusili znovu - Maty jakš takš ale Kuba to totálně sabotuje. Dneska jsem zkusila koupit nějaké ty skleničky kde je i maso, tak to zítra zkusím a uvidíme.

Verul - my máme dětské lžičky - v reklamním balíčku z porodnice jsem měla takové šikovné od Hippu - ale klidně jakoukoli jinou - jde hlavně o to že se nemusíš bát že bys ho nějak škrábla nebo něco.

blucka
2. lis 2009

Veru, varim z cerstve zeleniny, snazim sa kupit bio, teraz som si urobila vacsie mnozstvo a zasterilizovala, uz len ohrejem a je to. Kupila som aj hotove od sunarku a vsetko som vyhodila, bol to fakt hnus 😝 , akoby tam davali citron, oproti tomu co urobis doma sa to neda porovnat. Teraz som kupila v dm cistu mrkvu v sklenicke, tak to zajtra chcem vyskusat na Adamovi a uvidim.Zo sklenicky by som chcela vyuzit ked cestujeme, ale ked nekupim nieco co bude chutit tak budem robit doma.
Janka, mliecko je mliecko, ja si myslim, ze jak vy tak aj my si zvykneme a kluci budu bastit o 106 😉 .Aspon dufam. 🙂
My papame umelou detskou lyzickou, na trhu ich je vela a vypada, ze su skoro vsetky rovnake.

jankatr
autor
2. lis 2009

Tak dneska se nám kluci poprvé místo sabotování o jídlo poprali 😅 - ovšem to jen díky tomu že to byla přesnídávka s jogurtem - takže mňamka 😀 - mlsouni jedni 😀 ale byla to sranda - měla jsem je vedle sebe a dávala jim na střídačku - než jeden dostal tak druhej už ječel a natahoval se po lžičce a chvilkama šli i po sobě - Matýsek chtěl Kubovi ochutnávat ucho 😀 😀 😀

artep26
3. lis 2009

Ahojda holky,
jdu vás po delší době pozdravit, jakpak se máte??
Okoukla jsem albíčka, dětičky jsou kouzelné a rostou jako z vody 😀
U nás vše v pořádku, stále kojíme a 1x denně dávám Sunar, páč k večeru už není co papat 😉
A to jsem se bála, že kojit nebudu když byli v inkubátoru a nakonec nám za chvíli bude 5 měsíců 🙂
Janko tak 1. bitka o jídlo, jo?? 😀 😀 😀 To je kouzelný 🙂
Blucko a ty už dáváš příkrmy?? Já se o tom zatím s mudrou ani nebavila, ale ty asi nekojíš, nebo jo?? Nějak jsem ztratila přehled ... 😅
Unás chumelí a trochu do toho prší, to bude břečka 🙄 🙄 🙄
Holky která máte Wolkra kočárek?? Já včera byla kupovat nánožníky na sporťák, páč se nám drobečci do korbičky začínají trošku nevejít 😕 sice ještě v pohodě ale myslím tak za měsíc, už budeme muset přehodit na sporťák a nánožník ... 😉

blucka
3. lis 2009

Ahoj holky,
Janka, to je roztomile 😉 , tak to dufam, ze nieco podobne prebehne aj u nas 🙂 .
Artep, ja uz nemam mliecko vobec, tak Sebikovi som 1xdala mrkvu ked mal 4m a tyzden a Adamkovi(koli vyrazkam) dam mrkvicku az dnes 1x.
Jam mam tiez Wolker a plastenku mam od emitexu.

artep26
3. lis 2009

Blucko já nánožník taky koupila od Emitexu, ještě jsem ho nezkoušela ale myslím že bude OK.
Já už se na příkrmy taky těším, oba jsou docela jedlíci, tak doufám ža jím bude chutnat 😀 Amy je trošku vybíravá ale snad jí taky bude chutnat 😉
Kluci jsou úžasní 🙂 🙂 🙂
Obě dítka mi od půl 12 chrupčí zachumlaní v kočárkách, tak čekám že se každou chvilku vzbudí a bude po klidu 🙂 🙂 🙂

artepa
3. lis 2009

Ahojda, zase nachvíli zdravím 🙂 . Teď jsme byli týden u našich a bylo to celkem fajn. Děti byly v pohodě. Já jsem akorát pořádně nastydla, teče mi rýma, bolí hlava a lochtá v krku. Snad ode mě děti nic nechytnou. Pokouším se doma chodit s rouškou, ale moc přes ní nevidím, nebo mi jí děti stahují. Asi nechtěj mít doma bubáka 😅 .
Koukám, že už dáváte do sporťáku. Děti rostou jak z vody a už se mi do hlubokého Easy Wolkra taky skroro nevejdou. Hlavně Domísek, ten je tam narvanej a řve jak tur, než se uřve k spánku. Chudáček. Já jsem myslela, že sporťák může být až od půl roka, ale koukám, že vy už je dáváte teď. Fakt to nevadí? No pokud to takhle bude pokračovat dál, tak je taky budu muset přeložit do toho sporťáku. Koukala jsem, že jste kupovali nánožník. Co to je za značku??? Asi taky pořídíme. A jak jste spokojené s tím sporťákem? Já musím říct, že hluboké korbyčky byly přes léto super, ale jak děti rostou, jsou více oblečené, musím je více balit, tak už tak odvařená z toho nejsem. Doufám, že tes porťák bude lepší. Jen mě mrzí, že nejdou zvednout ty nožičky 😒 .

artep26
3. lis 2009

Artepo ahojda,
já už mám taky co dělat je tam narvat v kombinézkách nebo zimních bundách.
Já si koupila nánožník univerzál od Emitexu. 😉

blucka
3. lis 2009

Nanoznik od Emitexu sedi uplne super.
Artepa, najlepsie je dat deti do sportaku ked uz sami sedia, ale bohuzial, nasi cvalici sa tam vo fusaku ani v bunde nezmestia tak inu moznost nemam. mam ich skoro v leze, ked su hore v miernom polosede, podla mna zadicka netrpia, pod sebou maju makucky fusak.To ze sa nedaju polohovat nozicky zatial neriesim, kedze malym skoro von ani nepresahuju, neskor to snad nebude az taky problem 😒 .
Je oproti korbickam lahsi, tak sa s nim aj dobre cestuje, ale priznam sa kym som ho zlozila bola to hotova maturita. 😠
Artep, to mas stastie, ze ti spinkaju aj ked s nimi v kocary netrajdas, to ti moji maju snad detektor-pozor, mama stoji. 😠 🙂

blucka
3. lis 2009

-a skoro som zabudla..., brokolica nam moc nechuti...

artepa
3. lis 2009

blucko, tak to naše děti mají ten samý detektor 😅 😅 😅 😖 .

Je to tento nánožník? http://www.kocarky.cz/prislusenstvi-nanoznik-dv...

Jinak taky vkládám odkaz na naše fotečky 😎 http://artepa79.rajce.idnes.cz/

myska77
3. lis 2009

Ahoj holky,

koukam, ze resite nanoznik. Nam se tam kluci zatim ve fusaku vejdou, ale taky se melou nez usnou a jsou tam nacpani. Rikam si, ze jim v korbickach bude v zime lip, ze je to vice uzavrene nez sportak, ale taky ten sportak uz mozna sestavim. Dneska jsem poprve klukum dala kasi. Doktorka mi doporucila od 4.mesice davat na noc kasi Sinlac od Nestle, je bezlepkova a docela dobra. Kluci mi ji malem sezrali i s tou lahvi. Po hodine a pul od kojeni ted vecer v pul paty rvali hlady, ze jsem je tedy vykoupala a dala tu kasi a ve vterine usnuli. Tak jsem zvedava jak dlouho vydrzi 😀 Pres den je kojim uz tak po 2,5 hodinach, maji nejak vetsi hlad nebo ja mam malo mlika.

Artepa: tak snad to vykuryrujes a deticky nic nechytnou. med a cibule jsou zaruceny lek 😵

Janka Tobe uz kluci takhle dlabou, to je super, uplne bych chtela videt ten boj, musi to byt kouzelne 😀

Bluci kluci jsou dvojvajecni, prijdou mi uplne jini, ale lidi rikaji, ze si jsou trochu podobni. Ale povahu maji tedy uplne jinou., Je nadhera je pozorovat jak se vyvijeji.

Zitra jdeme na krev, rekla jsem si o ten krevni obraz kvuli chudokrevnosti, mam ji odjakziva tak si chci byt jista, ze kluci jsou v pohode.

jankatr
autor
3. lis 2009

no ono ještě není moc nad čím jásat - sice se poprali ale jen o ten jogurt s přesnídávkou což byla mňamka - ale jak přijde na zeleninku nebo na kaši - tak je to boj. Hlavně s Kubíkem.

Teda dneska jak bylo tak hnusně tak jsem si říkala jak to děláte s tím Easy walkrem na sporťáku, když to nemá skoro žádnou boudu ??? To pak asi jediná možnost je jezdit s pláštěnkou, aby tam ti drobínci byli schovaní... - já nevím - já tomu kočáru pořád nějak nemůžu přijít na chuť. Já sice u toho našeho nadávám na ty malý kolečka ve předu - že to musím nadzvednout na každej obrubníček, a taky je těžší než ten váš ale jsem ráda že jsem si ho vybrala - protože kluci tam mají hodně místa, a i když jsou na sporťáku tak je můžu mít otočený k sobě a ta boude je docela dost velká. To moje nepohodlí oželím - hlavně když oni jsou v pohodě. A navíc - při tom jakej je Kubík "rambo" mám obavu že by se nám tam ani nevešel - i v tom našem už má trošku honičku, když má kombinézu - a to ho máme poměrně dost širokej. No není to žádná sranda.

jankatr
autor
3. lis 2009

a jeslti chcete tak můžete juknout na prcky 😉
http://www.youtube.com/results?search_query=jan...

jankatr
autor
3. lis 2009

Jé Artepko - teď jsem koukala na ty vaše fotečky - a koukám že máte uplně stejnej potah na sedačku jako my 🙂 Je to suprovej matroš už na něm bylo kde co, a všechno jde krásně dolů a zatím jediný co jsem na to použila jsou vlhčený ubrousky 🙂 - šla s tím i krev. A hlavně k dětem je to k nezaplacení - ani nedokážu vypočítat co všechno už na něm napáchal Daník - a zůstalo to bez následků.

blucka
3. lis 2009

Myska, daj vediet ci ti s nou vydrzali dlhsie spinkat a davas ju z flasky? Mne na fotkach sa zdaju tvoji kluci uplne rovnaky, preto som zostala v pomykove ci su jedno, alebo dvojvajecny.
Napadlo ma tak, ze je zaujimave, ze deticky v brusku zazili rovnake situacie, stres, radost a kazdy su uplne iny 🙂 ...
Artepa, presne ten mam, aj som ho kupovala v Daniele.Zajtra musim juknut na foto 😉 .
Janka, ja som zo zaciatku "jasila"az im neni zima, chumlala je a oni chudackovia boli zo zaciatku taky spoteny v tom sportaku, pekne ich zababusim do fusaku, stiahnem okolo hlavicky a je im krasne, mam fusaky od Kaiseru a su fakt dost teple.Takze sa nebojim, ze im je vo Walkeru zima.

jankatr
autor
3. lis 2009

No mě by spíš asi vadilo to že jim fučí přímo na ty papulky - copak u těch větších už to není takový problém - alě některý mimča tam musíš šoupnout už kolem 4.měsíce a to jsou přece jen ještě dost mrňavý... - já nevím mě to přijde nedomyšlený, a zas když jsi někde venku a chytne vás nějaká fujavice tak dát jim hned pláštěnku to je taky na prd, když je máš v kočárku nabalený aby jim bylo teplíčko tak pod tou pláštěnkou jim pak musí být horko. Nevím - přijde mi že ten kdo ty kočárky vymýšlí s tím moc zkušeností nemá... Navíc pak na ně ani pořádně nevidíš jestli si třeba neublinkly a tak... - Mě by se ze všeho nejvíc líbilo kdyby ten náš vršek i s tou možností přehození směru jízdy, posadili na váš podvozek - to by pak byl bomba kočár 😵 😵 😵

adrosek
4. lis 2009

-ahojík mamky,taky vás dneska zdravím všechny,to počasí je vážně strašné že,nedá se nikam vyjít,my teda včera nikde neboli pač tady snežilo,pak zase pršelo a tak dokola
-já mám holky ještě v hlubokém kočárku aj s fusakem,ale taky jsou tam tak tak,takže ještě tak měsíc to vidím a pak budou muset do sportáku,taky si říkám že aby jim tam nebyla zima,ale když to jinak nejde,tak je zababolám a bude to
-jinak vidím že aj kaši už tady někteří dáváte,já právě nevím kdy začit,jestli sama od sebe jim něco dát nebo počkat až nám řekne dr.že jim můžem začít něco dávat
-myska já taky ces den kojím co 2.5hodiny,asi mají větší hlad prostě

myska77
4. lis 2009

Bluci: davam jim to z flasky, on i ten pomer davkovani na te krabici je delany na flasku pro ty 4 mesicni deti, takze neni problem. Celou noc nevydrzeli, to jsem ani necekala, ale vzbudili se jen jednou a to skoro az rano, takze pohoda a budu v tom pokracovat.

Adrosku: me i doktorka rikala, ze k veceru je i clovek uz takovy vyzdimany a deti nemusi mit dost mlika, takze dobre, ze to delam po 2,5 hodinach a vecer jim davam tu kasi. A v noci jim pripravim flasku s mym mlikem. Dneska zase vytahli 200 ml a jen to zahucelo a to chteli jeste prso. Bala jsem se, ze vubec nejedi a dneska na krvi jsem si je zvazila a oba pribrali za 10 dni 400 gramu, tak jsem klidna a mam tak pry dal pokracovat. To musis vedet sama, jestli holkam staci to co jim davas nebo uz potrebuji zasytit necim jinym. Pokud jim to ale staci, tak jeste pockej, je to urcite lepsi at se jim nezatezuje zazivaci trakt. Kase ale pripadne vubec neublizi, kdyby si se rozhodla.

Ja dneska sestavila kocar na balkon, koupila jsem ho za 1000 a kluci tam ted chni, je to pohoda. Mame zaskleny balkon, ale zima je tam tak akorat, ale hlavne, ze na ne neprsi. Zimu tedy preckame doufam v pohode a nemusim s nima ven za kazdeho pocasi.

sorbona13
4. lis 2009

Ahoj holky, včera jsem tu nebyla, jeli jsme kluky ukázat gyndařovi a zastavili jsme se u mě v práci, tak jsem ukápla cestou zpátky slzu, dost se mi po práci stýská, ještě že můžu pracovat částečně aspoň z domova, jinak by mi asi hráblo. Kluci mi v noci spali do 2 hod. a potom do 6.30 a pak ještě Honzík do 8.30 a Kuba do 9.30, začíná to být lepší a lepší, tak jsem to snad teď nezakřikla 🙂

myska: ty už tedy na noc nekojíš, ale dáváš tu kaši? nemáte další spurt? Koupila jsem si řecké seno a dělám si vývar, chutná to tedy hrozně, ale na mlíko je to zázrak, už mi zase teče z prsou samo před kojením. Jenom je problém, že Kuba kolikrát kvůli tomu řve, asi to nestačí polykat, tak se pustí a to mlíko na něj stříká proudem ☹
A tvoji kluci jsou si tedy opravdu hodně podobní 🙂 Naši kluci jsou sice stejní, předevčirem mi manža nesl na kojení Kubu a dává mi ho k prsu, ze kterýho saje vždycky Honzík, tak mu říkám, že se spletl a on se se mnou hádal, že mi přinesl Honzíka 😀 Ale povahu mají taky každý jinou.

jankatr: krásná videa 🙂 Ty první minutky po narození, to je tedy mazec, když si vzpomenu na naše drobky, tak ti vaši jsou fakt velký chlapáci 🙂

adrosek
4. lis 2009

-no já nevím jestli jim to stačí,když je musím ces den tak často kojit,ale snad ano,když nabírají,na noc jim dávám ještě Nutrilon pač mi u toho prsa chrní a nepijí tak jim dám ještě každé 120ml mlíka a někdy to vypijí celé a někdy ne,ale spinkají do 5,někdy do 6.30 tak snad jim to stačí,tak uvidíme tedy