Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
8. pro 2009

-sorbonka tak to byl zážitek co v buse,my taky se vozíme na horu knám domů busem,pač tlačit ten kočár do kopce to se mi nechce
-možná jim nesedí ten maltofer třebas

myska77
8. pro 2009

Ahoj holky,

Sorbi koukam ,ze mas s klukama taky veselo po zmene jidla. Ja taky mam klukum davat kasi do Nutrilonu, aby me nevysavali aspon vecer a vcera vecer vyzahli krasne celou lahev (pres 200ml) a v noci to jste meli videt. Oba zbliti komplet overalek, pleny pod sebou, cele prosteradlo i perinu, no chudackove a to ani nebreceli, proste se zblili a spali dal. Tak jsme je komplet prevlikli s novou koupeli a nove jsem jim povlikla a za chvili znovu. Takze jsem povlikala 3.sadu. Me jich bylo tak lito, kaslu na doktory, budu si je zivit podle sveho instinktu, chudackove. Vubec jsem celou noc nespala a jen je kontrolovala a poslouchala. Nastesti pak uz jim bylo dobre a v noci zase chteli papat mlicko. Radsi skoncim znova na kapackach nez je takhle prezirat.

Jinak tady je taky hnusne, prsi a je tak vlezlo. Ale vcera bylo nadherne teplicko a slunicko.

adrosek
8. pro 2009

-jé myska chudáčci teda,to bych taky asi nespala a chodila je jen kontrolovat jestli se tím blinkáním nějak nedusí,asi byli vážně přecpaní
-no tady je taky pěkně hnusně a už mě to štve to počasí,nemůžeme nikam jít

sorbona13
8. pro 2009

myska: to je teda mazec, to ti povím, ty si chudáku vůbec neodpočineš. A už je ti líp? Já tu rýžovou kaši bez mlíka to nich nemůžu nacpat, nechtějí nic jinýho než prso ☹

veruleg
8. pro 2009

ahoj holky
jdu vas vsechny pozdravit. Nemame internet doma, chteli jsme rychlejsi ale Rakusaci nam ho daji az budem v Rakousku min. 3 mesice 😠 😠 😠

Viky je docela hodny, spi prakticky celou noc. Jen nekdy se vzbudi a to vetsinou tim ze se dost pokadi 😵 Prevraci se na to brisko, ale zatim jen na jednu stranu.
O vanocich jdeme na treti hexu a pak se rozhodnem zda budem ockovat prevenarem doma nebo v Rakousku....vyjde to na stejno.

Ja docela bojuju sama se sebou a se smutkem, ale snad bude lip 😔

Zatim ahoj

adrosek
8. pro 2009

-ahojík veru,dlouho si tady nebyla tak už víme proč tedy
-tak se opatrujte hlavně

sorbona13
8. pro 2009

veru: ahoj, už jsem si říkala, co je s tebou, tak už je mi to jasný 🙂 Viki je šikulka, nám se začal dneska trochu převracet Honzík, ale jenom na bok. Moc ti přeju, aby bylo co nejlíp, prožila sis toho dost, však ono se to jednou obrátí. A kde budete na Vánoce?

luzza
8. pro 2009

zdravím tě veru 🙂 🙂 🙂
a nesmutni holka, máš tak krásnýho kluka! 😉 😉 😉 máš důvod k radosti 🙂

luzza
8. pro 2009

my jdeme zítra na kontrolu s nelinkou na neurologii,tak doufám,že bude vše OK...po třech měsících uvidí dr. úplně jiné miminko 🙂 když ji viděla naposledy,pořádně ani nepásla,měla oslabenou tu jednu stranu tělíčka a asymetrii hlavy... teď umí lézt i sedět 🙂

sorbona13
9. pro 2009

Ahoj holky, koukněte do tohoto shopu: http://direct.asda.com/george/baby-clothes/07,d...
Dají se tam koupit bodýčka 7ks za 7 liber, tj. 36Kč za kus.
Jestli něco budete chtít, tak písněte, budu objednávat asi příští týden.

luzza: držím palce, ať to na neurologii dopadne na jedničku!

adrosek
9. pro 2009

-ahoj holky,tak přeji hezký den,no dneska už snad bude líp a my se konečně dostaneme ven,pokud nezačne pršet než se vypravíme
-luzza držíme palce aby bylo vše ok

luzza
9. pro 2009

sorbi
ty ceny jsou tedy v librách?? a kolik je 1 libra korun??
ten shop vypadá dobře!!
ty bys udělala hromadnou objednávku?? 😅 😅 😅

sorbona13
9. pro 2009

luzza: i s dopravou do ČR je to 36Kč za libru a možná bude i sleva, když toho bude víc 🙂

luzza
9. pro 2009

ok,sorbi,až bude chvilku free,tak na to mrknu 😉

luzza
9. pro 2009

jinak
na neurologii jsme dopadli výborně 🙂 dostali jsme od paní doktorky velkou pochvalu... 🙂 nela jí ukázala jak leze,volala DE DE DE pak zase JÉÉÉ a TATATA,tak byla doktorka fakt spokojená 😀 .Řekla,že je na těch 7 měsíců moc šikovná 🙂 .

adrosek
9. pro 2009

-luzza super zprávy moc gratuluji,my jdeme zítra na Rhb tak jsem zvědavá

sorbona13
10. pro 2009

Ahoj holky, dnešní noc celkem OK, sice nemohli v půl sedmý večer usnout, ale pak zase spali do půl jedný a pak do pěti, v šest jsme vstávali. Teď spí Kuba, ale Honzík nechce zabrat, nějak mi poslední dobou nechtějí spát ve stejnou dobu ☹

luzza: tak to jsou super zprávy!!!

myska77
10. pro 2009

Ahoj holky,

Luzzi: no parada, ste sikulky. Takze uz s rhb.koncite?

Ja mela zase silenou noc: kluci zase nekam asi spurtuji v 18 ulozeni, ve 21 kojeni, ve 23:45, v 03, v 05 a ted v 09. No jsem zase zrala na postel.

Jinak jsem zjistila, ze klukum vubec nechutna Nutrilon, chci je naucit ted bic na flasku, kdyz jdu pryc, aby nebyl problem, tak jim vecer davam neco jinyho nez svoje mliko, aby si zvykli na jine chute, ale desne se u toho ksichti. Mate nekdo podobnou zkusenost, je lepsi napr. Beba nebo Sunar, pry jsou oba sladsi a deti je maji radsi. Dneska neco koupim a uvidim. Jinak moje mliko z mrazaku jim jede, ale chci, aby umeli jist i neco jinyho, kdyz nejsme doma.

Jo, jinak mrkvicka klukum moc chudna, je to fakt sranda a pohled pro Bohy, Matysek se mi sape po lzicce a misce a rve, kdyz se flakam s dalsi lzickou 😀 😀 Tak snad tuk tuk, pujde to. Dnes mame 3.den mrkvicku, zitra dam brokolici.

sorbona13
10. pro 2009

myska: tak my máme naprosto to samé ☹ Honzík vypije Nutrilon nebo Sunar jedině s kaší, jinak to plive. A Kuba z lahve pít vůbec nechce, takže mu to dávám lžičkou ☹ Sunar je trochu sladší, ale taky žádná sláva, řekla jsem si, že jim budu zkoušet dávat ten Sunar před každým kojením, ale stejně to nechtějí a vyřvou si prso. Máš štěstí, že máš aspoň svoje mlíko v mrazáku, já o to svoje přišla při stěhování 😠
Ještě asi vyzkouším Bebu, ale moc šancí tomu nedávám.
Tu už dáváš příkrmy?

adrosek
10. pro 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny
-tak my jsme boli na rhb a dobrý,ale stále máme cvičit,popravdě už mi to leze krkem,hlavně to zabere spoustu času a toho řevu teda,no ale co už naděláme,já doufám že už brzy skončímě
-jinak já dávám ještě večer na dokrmení Nutrilon a musím zaklepat že jim vcelku chutná,bez problémů jej vypijí aj ces den,když nejsem třebas doma a manžel hlídá tak jim dá Nutrilon

myska77
10. pro 2009

Sorbi: ted jsem se vratila z kramu. V lekarne mi rekli, ze Beba je dost podobna Nutrilonu, takze jedine pak ten sladsi Sunar, tak jsem koupila ten od 4.mesice. Moji kluci s flaskou problem nemaji, spis s tim obsahem. Kdyz jsem byla ted pryc, tak jim manzel dal moje mliko z flasky a uplne v klidu, dali si 180 a jeste by dalsi 😵

Jojo, uz jsem zacala, jednak se sapou po nasem jidlu a jednak mi ve spitale rekli,ze bych uz kvuli sobe mela zacit, jinak tam skoncim znovu. Davam v poledne zeleninku od Hami. Dnes to byl 3.den, 2 dny jsem davala mrkvicku a dneska brokolici, moc jim to chutna a cpou se jak divi, vzdy je pak jeste dokojim. Zitra je necham jist jak dlouho budou chtit. Zatim jsem jim dala vzdy tak 7 lzicek a dost. Do toho 6.mesice chci drzet jen tu zeleninku a max s braborama a vecer treba kasi, nic vic a az po 6.mesici to rozjedem podle toho prikrmovaciho planu se svacinkama ard. Ale jsem rada, ze jim to zatim smakuje a nemaji alergie.

adrosek
10. pro 2009

-myska tak to je dobře že jim to chutná,já taky začala jen se zeleninou,jen mrkvičku sem zatím zkusila od příštího týdne zkusím už další zeleninu a podle toho jak nám řekne dr.od toho 6.měsíce

sorbona13
10. pro 2009

adri: koukám, samé dobré zprávy z RHB, to tady máme ale šikovné prcky 🙂 Však taky určitě brzy s tím cvičením skončíte, držím palce. Jak se ti holky naučili ten Nutrilon pít? Chutnal jim hned od začátku?

myska: nám říkala mudra, že s příkrmama začneme asi za měsíc, to jim bude 5 měsíců korigovaně, takže vlastně stejně jako u vás. Já si myslela, že se začíná až od 6. měsíce, ale asi to vadit nebude a hlavně budu dál pořád dokojovat a možná pak nebude to UM nutné, max. na noc. Oni to teda fakt nechtějí, jedině s tou kaší si to dá Honzík, Kuba jedině na lžičce. Tak si říkám, že tenhle měsíc ještě vydržím kojit, popř. budu zkoušet na večer ten Sunar, kdyby měli hlad a i kdyby tenhle měsíc moc nepřibrali, tak to doženou s těmi příkrmy, co myslíš? Jak ty příkrmy připravuješ? Mám parní hrnec, tak bych jim to mohla potom udělat v tom a rozmixovat. Je fakt super, že ti to baští a chutná jim 😵

adrosek
10. pro 2009

-no moc jim taky nechutnal teda,nechtěli jej ale naučily se,jak sme měly dlouho tu žloutenku tak sem to musela střídat s mateřským mlékem takže se naučily

myska77
10. pro 2009

Sorbi: tak jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii, Sunar jim jede, tak zustavame u nej. JInak ty prikrmy zatim jen ohrivam, mam ty jednodruhove sklenicky od Hami, dokud toho nesnedi dost, tak se nevyplati to varit. Taky mam ten parni hrnec tak to v nem pak taky chci delat. Neboj, urcite Ti priberou i tak, ale s prikrmama uz to pojede jedna basen. Mam z toho doposud radost, denne se ted neco noveho nauci a uplne se mi sapou po lzicce 😵

blucka
10. pro 2009

Ahoj holky,
ako sa tu mate? Co nove?
Ja nejak poslednu dobu moc nestiham net...kluci su jak draci, hlavne Adam polozim ho a zachvilku uz je niekde inde a to este nie je na kolienkach, som zvedava co to bude az zacnu chodit. 😉 Je super ich pozorovat ako kazdy den je iny, ako sa menia, niekedy fakt sranda 😀 .No uz urcite maju cez 8kilo, takze zo mna je poriadny Rambo. 😀
Spinkanie sa nam lepsi (tuk, tuk) a papanie tiez, uz sme na masicku, tak to im ide aj so spenatikom, tak som rada, ze s nimi nemusim uz bojovat.
Uz sa pripravujete na Vianoce? Ako stihate pecenie?

adrosek
10. pro 2009

-ahojík blucka,dlouho si tady nebola to je pravda,takže kluci začínají ti dávat zabrat co,no počkej až budou vážně chodit to bude něco teprve
-no já letos nepečem ni,dostanem od ostatních takže som z obliga 🙂

sorbona13
11. pro 2009

Ahoj holky, tak včera nakojeno v 18.30 a vstávačka 23.30 - 4 - 5,20, Kubu bolelo bříško, tak se vzbudil při kakání a už neusnul, Honzík ho samozřejmě hned následoval 😠

myska: tak to je bomba, závidím 🙂 Nám Sunar samotný nevypije ani Honzík ani Kuba ☹ Honzík si dal večer 60ml Sunaru, ale musela jsem mu tam přihodit 1 lžičku kaše, jinak to nechtěl ☹ Ty příkrmy ohříváš v mikrovlnce?

blucka: to máš teda frmol a kluci jsou pěkní cvalíci 🙂 Já letos péct nebudu, včera mi volala prababička, že mi napekla 60 rohlíčků a další pečivo ještě chystá, takže mám vlastně napečeno 🙂

blucka
11. pro 2009

Holky, to mate dobre vymyslene 😉 .Ja chcem len trochu koli voni...🙂 , snad neupustim aj od nich, musim len po veceroch cez den by to moc neslo😅.
Nedavno v telke maminka dvojcat povedala, ze kazde dieta jej uteka inam, nikdy nie rovnako, tak to asi bude fakt "sranda".Predvcerom som isla na zachod, chvilka, vratim sa Adam prekuleny v psiom pelechu a aky bol nadseny z jeho hraciek, takze zabavene a odstahovane 😠.
Myska, ja ked obcas kupim prikrm tak tiez od Hame, su fajn aspon tie zeleninove a kluci za ich spenatom sa idu potrhat.
Sorbi, nejak tak v rychlosti citam, ze zapasite s UM....kluci by radi asi len tvoje?.

sorbona13
11. pro 2009

blucka: přesně jak píšeš, prostě UM odmítají. Honzík si dá Sunar, ale jedině s kaší 😠 Budu to zkoušet před každým kojením a to by bylo, aby si na to nezvykli 🙂