Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
13. led 2010

ahoj holky

vidim ze resite, zada. Ja jsem teda taky cela ochabla.....des a hruza. 😠 😠 Rano si vzdycky reknu ze vecer zacnu se sebou neco delat, ale to uz jsem tak unavena, ze k nicemu nedojde. Takze mate muj obdiv, ze to zvladnete u tv apod.

Vikymu docela chutna, hlavne ta mrkev s bramborem. Sni toho docela dost. Dnes jsem vyzkousela vecer ryzovou kasi a taky pojedl. Jedine co nechapu je, ze kdyz jsme zacli dokrmovat tak se mi v noci zacal budit 🙄 🙄 🙄 Temer kazdou noc a je to kolem 4 rano....nechapu, zuby nikde.

Davate mrnousum neco na piti ?

Myska : baleni nezavidim. Pres ty vanoce jsme se furt nekde premistovali a auto praskalo ve svech a to jezisek donesl i box na strechu. Uzij si Sumavu, my byli n aSilvestra.

Adrosku : prochazka na balkone taky prochazka 😵 😵

Luzzi : Tak Viky zacal delat ty vrtule jak si vzpominala a jelikoz nemame ohradku tak jsem mu deku na ktere lezi musela oblozit polstarema jako barikadu 😀 😀 😀 Jinak to taky bylo revu kdyz se prekulil na drevenou podlahu. Tak se divam po byte a budu muset zavcasu spoustu veci preorganizovat 😖

luzza
13. led 2010

ahoj holky 🙂
my dnes byli u našich a pak jel brácha se švagrovou ještě k nám... asistovali u koupání i krmení a usoudili, že by s dětmi měli ještě počkat 😀 😀 😀
zítra se nám vrací táta,tak už se nemůžu dočkat...
ale zase máme v pátek očkování druhýho synflorixu,tak doufám,že reakce nebude jako minule...
jinak...
když holkám začnu zpívat,začnou zpívat taky 😀 😀 je to hrOzná pr... 😀 😀 😀 mají široce otevřenou pusu a hučej něco jako áááááhhááááháhá, připadaj si děsně důležitě 😀 a teď už zpívaj i když zpívá někdo jinej 😅 😅 no já z nich nemůžu 😅 asi to maj po nás,my máme s jirkou "ABSOLUTNÍ SLUCH" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrosek
14. led 2010

-dobré ránko mamky,hezký den přeji všem 🙂
-luzza tak at dobře dopadnete s injekcí a neobjeví se žádná reakce veliká hlavně jako minule 😒
-stím zpíváním to musí být sranda to věřím,je už snima legrace alespon že 🙂
-my budeme doma opět,dám holky aspon chrupkat odpoledne na balkon at se vyvětrají

sorbona13
14. led 2010

ahoj holky, jsem tu jen na skok, koukněte na naše uličníky

https://www.youtube.com/watch?v=a4NkI5DCLHs
adrosek
14. led 2010

-sorbonka nějak mi to nejde otevřit tak nevím,asi to dělám špatně

myska77
14. led 2010

Sorbi super video, rechtaji se jak kone 😀

Jdu se rozloucit pred dovcou, uz mam sbaleno, musela jsem si k tomu otevrit flasku vina, takovych kramu snad nikdo nikdy nevidel pohromade, ale co vam budu vypravet, ze 😵 Uz se tesim na masaze, saunu i posilovnu a predem lituju manzela. Tak se tu mejte hezky, snad tam bude net, tak se mi treba podari pripojit, kdyz ne, tak se ozvu v utery vecer. papa

sorbona13
14. led 2010

myska: pořádně si dovču užij, budeme na tebe vzpomínat 🙂 A hlavně si pořádně odpočiň.

adri: to je divný, že ti to nejde, zkus ten odkaz zkopírovat do prohlížeče.

luzza: tak ať očkování dobře dopadne, snad nebudete mít žádnou reakci. Hoď sem video toho zpívání, to musí být strašná prča 😵 A s tím koupáním, mně taky všichni v okolí říkají, že by dvojčata nechtěli, ale mně to tak hrozný nepřijde 😅

veru: s tím buzením ti neporadím, nám kluci spí + - stejně, spíš bych řekla, že teď poslední dva dny spali líp. Jenom tedy dneska vstávačka v 5hod 😝 Na pití zatím klukům dávám jenom prso, ale už jsem koupila hrníčky na učení, dám jim do toho trochu vody a občas jim to dám do pusy, aby si to vyzkoušeli. Nic ale nevypijou, asi jim mlíko stačí.

adrosek
14. led 2010

-zkusím to sorbonka ještě jednou
-myska pořádně si to užijte a ty si odpočin hlavně a manžílek at hlídá

luzza
14. led 2010
sorbona13
15. led 2010

Ahoj holky, tak dnešní noc zase katastrofa, v 19 kaše a potom kojo 23.45 - 3 (to pak nechtěl Honzík usnout) - 5 (Honzík) a vstávačka 😝

luzzi: krásná fotka, tady je vidět, jak Nelča hrozně vyrostla 🙂

luzza
15. led 2010

ahoj holky
dnes jsme byli na osmiměsíční kontrole plus na druhý synflorix... Nela 8,5O kg Eli 7,54 kg...
ale Eliška má bohužel zpět kýličku - žádná uzlinka to nebyla 😖 byli jsme na chirirgii... a jsme objednaní na 1.března na operaci... vezmou mi tam naštěstí obě holčičky...

adrosek
15. led 2010

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny
-luzza moc hezká fotka zté vany,obě holky moc vyrostly teda
-taky mě mrzí stou kýlou,takže Vás to nakonec nemine tedy ☹ no tak hlavně aby to dopadlo dobře a je taky dobře že vás tam vezmou všechny ne
-nám se ta kýla od té doby co cvičíme úplně ztratila a vůbec nevylezla od září asi,tak jsem ráda tak snad už ani nevyleze teda 😠
-jinak my jsme dneska byli na kontrole u dr.nejdříve na hematologii,tak tam dobrý ještě do pond.budeme čekat na biochemii,ale jinak byla dr.ráda,KO byl vpořádku,potom na RHB tak tam nás dr.taky pochválila,mužeme cvičit už jen 2x denně a nebo mín,že odpovídáme svému věku tak jsem ráda,že se to zkrátí všechno to cvičení,holky byly utahaný jako hrom ztoho všeho,ještě nakoupit a celý den byl včudu,ted chrupkají a my si statkou dáváme vínko 🙂
-jakpak vy mamky
-sorbonka snad už bude noc lepší

adrosek
17. led 2010

-ahojík mamky,jakpak se vám daří?
-luzza jak ste zvládli očkování snad ok pokud možno

jankatr
autor
17. led 2010

ahojky - po dlouhé době vás všechny zdravím. U nás byl po dlouhé době fajn rodinný víkend - Daník dostal k vánocům hru -něco jako člobrdo, ale jmenuje se to člověče zasměj se a trošku jinak se to hraje, tak jsme to tu hráli i s tátou, a pak jsme byli včera na návštěvě a dneska venku na saních a Daník zkoušel lyžičky - no prostě po dlouhé době fajn víkend. Já na ten sníh sice kvůli kočáru nadávám ale na druhou stranu - už dlouho jsme si tatínka takhle doma neužili

adrosek
17. led 2010

-janka ahojík tak super že ste si užili 🙂

luzza
17. led 2010

no ahoj jani 😅 😅 😅 😅 ty žiješ??? 😅 😀 😀 😀 😀 😀 koukala jsem před pár dny k tobě na rajče 😉 vaši kluci mi připadaj jako ty naše holky 😀 jeden větší,druhej menší... jeden tmavookej,druhej světlookej... a i ty výrazy v tváři... no prostě se hoděj k našim berunám 😀 😀 😀

adri - očkování naprosto v klidu... večer před spaním jsem jim dala preventivně panadol a spaly jak dudci 😉 😀

sorbona13
18. led 2010

Ahoj holky, jak se máte po víkendu? U nás stále kojo v noci po 3hod., přes den po 2hod. a vstávačka dnes v 5.30, ale od 4hod. jsem skoro nespala, nejdřív se vzbudil na jídlo Kuba a když jsem konečně usnula, tak se zase vzbudil Honzík 😝
Včera už oba spapali napůl celou skleničku brokolice s bramborem, dneska mají brokolice+mrkev+brambor. Navařila jsem včera 6 skleniček, tak máme zásobu. Zítra dostanou květák s bramborem. Po tý brokolici pěkně prděj, nechci vidět, jak s nimi zamává ten květák 😀. K večeři už vypijou plnou dávku kaše a vyloženě se na ní těší, dokonce i Kuba si už poradí s dudlíkem. Ze začátku jsem jim to dávala lžičkou, ale než jsem to do nich dostala, tak u toho většinou usnuli, z lahvičky jim to jde líp a vypijou všechno.
Oba jsou teď hrozně upištění, hračky už tolik nestrkají do pusy, ale mnohem radši s nimi mlátí o kolena nebo o zem, Honzík navíc začal trochu kašlat, ale jenom když je na bříško a vzteká se, tak to asi nebude žádná nemoc (maximálně vzteklina 😀)

luzza: ta kýla je nepříjemná, kluci mají pořád trochu tu pupeční kýlu, není sice vidět, ale když jim šáhnu na pupík, tak to trochu cítím. Ale naše doktorka o operaci nic neříkala, tak se na to musím příště zeptat. Budu na vás myslet, je fajn, že ti tam vezmou obě holky.

adrosek: to je fajn, že už nemusíte tolik cvičit, holky jsou šikulky.

janka: pěkně jste si užili víkend 🙂

myska: jak bylo na dovče?

adrosek
18. led 2010

-ahojík mamky,tak jak se máte dneska,tak my jsme zase zapadení jako blázen,od včera tady sněží a sněží jako blázen takže zase nikam nemůžeme vyrazit ven,no smůla ☹ sem zvědavá kdy já se stěma holkama dostanem konečně ven v kočárku fakt

adrosek
18. led 2010

-holky jak často vám ještě mimča spinkají ces den

sorbona13
18. led 2010

adri: u nás už sníh taje, ale jestli tohle zmrzne, tak se nikam nedostaneme. Kluci spí většinou tak 2x po 2 hodinkách přes den, někdy spí třeba jen 2x hodinu a 1x 2 hodiny. Dneska to máme takto: vstávačka 5.30 - 7-8 spánek, 10.30-12.30 spánek a teď je dám spinkat po 15hod. a budou spát ještě 1-2 hodinky. Večer chodí spát okolo 19.30-20.00.

adrosek
18. led 2010

-no unás už naštěstí nesněží,před hodinkou asi přestalo tak jsem byla ještě odhrnout vjezd aby manžel mohl najet do garáže
-no mě holky spávaly tak půl hodinky dopoledne,pak hodinku odpoledne ještě tak 20.min kolem 17.hodiny,jenže ted se jim už nějak nechce dopoledne,takže je zkusím dát až po obědě tedy zítra,jenže my spíme celou noc od 19.30 do 6-6.30 a pak ještě tak hodinu nebo méně pospí po jídle,takže asi nemůžu chtít už po nich,aby tak často spinkaly že

luzza
18. led 2010

adri
mě holky vstávají v 7 hod...
V 8,30 už zase spěj,jsou ráno úplně hotový... ale spěj jen půl hodinky...
pak jdou ve 12 hod spát, zase na půl hodinky...
a v16 hod jdou znova...tak na 45 min...
a po půl osmý večer jdou chrnět úplně....
takže přes den spí celkem tak ani né 2 hodiny...

adrosek
18. led 2010

-luzza tak to sme tak stejně na tom,tak uvidíme zítra,zřejmě jim to tak stačí,no hlavně že spinkají vnoci

luzza
18. led 2010

ahoj kočky
já dnes večer trochu poklízela a balila nějaký balíčky ... co prodávám po holkách... tak zítra musím zajet na poštu... 😒
dnes se nám sesunul sníh ze střechy... jen kousek to minulo auto 😨 😨 to je štěstí, jinak nevím, jak bych ho vyhrabávala 😅
nela si celý den špacíruje podél ohrádky i podél gauče...je to cvok...my s eliškou to s hrůzou pozorujem 🤐
holky...jak často používáte pro mimča mýdlo?? A jaké??

sorbona13
19. led 2010

Nazdar ženy, tak dneska jsme měli suprovou noc, v 19.30 kaše a pak spali až do 00.30 a potom kojo až v 5 a v 6.30 vstávačka 🙂

luzza: my jsme ze začátku používali denně Sebamed, ale teď ho používám tak max. 1x týdně, jinak koupeme v čisté vodě.

adrosek
19. led 2010

-ahojík holky,taky přeji hezký den dneska 🙂
-já používala od Bupchenu tak 2-3x do týdne,moc je nemydlím
-tak konečně dneska svítí sluníčko tak snad to trochu roztaje a budeme moci ven

adrosek
19. led 2010

-tady aktuální foto holek
http://milanandrea.rajce.idnes.cz/2010-01-17_ma...
-tak toto je Sárinka

adrosek
19. led 2010
adrosek
19. led 2010

-nějak jsem to udělala blbě a dala tam všechny fotky,tak pardon