Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
19. led 2010

Zdravíme, teda Adélka je vlasatá 😕

zanetik
19. led 2010

My byly na víkend na vojenské chatě u Mladkova a super jsme si to užily, holky tam po chodbách mazaly po čtyřech, byly tam všude čistý koberce a bylo tam dost lidí, tak byly spokojený, za to teď zas po mě lezou
Jezdily tam jen na sáňkách, ale většinou to na nich celý prospaly i když maminka brousila sjezdovku
Včera jsme byly na desetiměsíční a Nela má 7640g a 69cm a Verunka 7960g a 71cm, pořád o 2cm je větší, ale už o 300g těžší i když jedí naprosto stejně...jinak jsme úplně zdravý a v roce jdeme na Pneumokoka, kterýho si bohužel platíme sami a dáme asi ten Synflorix je o 500Kč jedna vakcína teď levnější...jo a prej už přijdem po svých říkala dr a taky se divila, že jsme celou zimu zdravý .

adrosek
19. led 2010

-ahojík zanetík,tak to je super že se máte dobře a že jste hlavně zdravoučcí to je základ,pěkně rostete teda,tak se opatrujte a zase na nás nahlídni jak budeš mít čas

luzza
19. led 2010

adrosku
NÁDHERNÉ FOTKY!!!! 😵 😵 😵 😵 kolik holčičky teď vážej?? 🙂

žanetko
to mám radost,že jste takhle šikovný 😉 😉 a že jste se měli fajn 🙂 naše holky byly na osmiměsíční.. vážej 7,54 a 8,50 🙂 Synflorixy už má každá dvě dávky v sobě... taky za plnou cenu 😝 😝 po té první dávce měly hnusnou reakci ☹ ☹ ale ta druhá dávka už byla OK 🙂

adrosek
19. led 2010

-no nevím momentálně kolik váží,naposledy 31.12 měly Sára 7.300 a Adélka 7.800 g tak uvidíme kolik budou mít nyní,jdeme až 4.2 na očkování tak jej zvážím
-luzza super že druhé očkování bylo ok

luzza
19. led 2010

adri
mě přijdou vaše kočky veliký 😅 😀 vypadají starší.. nebo se mi zdá na fotkách 😉 🙂 jsou krásný 😵

adrosek
19. led 2010

-asi se to zdá nebo nevím,možná jsou jen větší,ted si nemůžem uvědomit kolik měří
-všechny mimča tady jsou krásný 🙂 🙂

adrosek
19. led 2010

-luzza ted sem kukala na ty vaše holky,ty jsou už taky pěkně veliké,hlavně ta šibalka co stojí v postýlce jak píšeš oní 🙂

luzza
19. led 2010

adri
kdyby jen v postýlce... ona se zvedne už i u židle, u skříňky..všude 😝 😝 je hrozná 😅 ťape kolem stolku v obýváku...musím ji furt hlídat...teď nějak nic jinýho nestíhám 😠

ale z vlásků vaší aduš jsem hotová 😀 😀 😅 😅 😀 😀 to se jen tak nevidí 😀

adrosek
19. led 2010

-no to si dovedem luzza představit,že to není už žádná sranda,to musí být pádů co,no tak úplně vidím pak naši Aduš jak bude stále šmejdit a pořád vstávat atd.ona je ten rošták co nevydrží na jednom místě
-jojo vlásky super,ale hodně jich aji vypadalo takže to má prořídlé 🙂

luzza
19. led 2010

adri
taky koukám máte jednu rošťandu a jednoho kliďase 😀 😀

blucka
19. led 2010

Ahoj maminky,
vsetky vas zdravim...
Jukla som na fotecky, krasne deticky 😵 . Sorbi, video nema chybu 😉 .
Minuly tyzden sme boli na tom plavani a bomba, kluci vyskali este ani neboli vo vode, vecer odpadli do postielok v neuveritelnom case 🙂 . V noci mi zacal piskat monitor u Adamka, to boli take fofry, spinkal na nom a zobudil sa az ked som dobehla, tak neviem ci tak tuho spinkal ☹ a to som im ich chcela uz vziat.
V sobotu som sa vybrala MHD do obchodaku, katastrofa, mala som problem sa dostat aj po prechode pre chodcov, keby mi nepomohli stojim tam snad do vecera, sneh mam rada, ale teraz uz ho je nejak moc.
Luzz, mas veselo 🙂

luzza
19. led 2010

bluci
moc tě zdravím 😵 😵 😵

adrosek
20. led 2010

-ahojík mamky,taky vás zdravím všechny a přeji hezký den 🙂 tak konečně svítí trocha slunko tak snad to zase trocha bude tát ten sníh,at můžeme konečně vyrazit ven
-no přesně jak píšeš blucka,tak bych dopadla aj já,kdybych vyrazila ven s kočárkem,proto sme raději doma skoro 14.dní už a pěkně mě to už štve,napsala bych to sprostěji 😠 už at to povolí,je to na palicu být stále doma a dávat holky jen na balkon,to není ono a navíc tam dlouho nevydrží jak normálně když sme venku
-copak podnikáte dneska co mamky,já jdem dneska večer ven s holkama zpráce,jdeme do Aloha baru na coctail,no já jich moc nedám,ale aspon budu venku no a tatka bude hlídat sviště

blucka
20. led 2010

Ahojky holky,
u nas je tiez dnes pekne. 🙂
Adrosku, je to na palicu, ale snad uz sneh bude zliezat.Uzi si to vecer 😵 .
My sme dnes doma, deticky chrnia....tak odpocivam. 😉

myska77
20. led 2010

Ahoj holky, zdravim vsechny. Vcera vecr jsme se vratili z Sumavy, bylo to super, ale kratne 😅 Spousta baleni tady, tam vybalit a za chvili zase zabalit a doma vse vyprat a roztridit, nejak jsem si nestihla ani odpocinout. Ted uz peru 4.varku a oba susaky mam plne. Jeste vecer jsme byli na ockovani, co nam zrusili pred dovcou: 3.Hexa a 2.Prevenar. Kluci to zvladli skvele, ani nemeli v noci teploty, ten se mi v poledne Mates tak poblil chudak, uplne projektilove zvraceni, malem se udusil, vubec nemaji chut k jidlu a porad speji. Jinak vazi 7200gr a 7400gr a meri 69cm, hlava 43cm.
Ctu, ze jste vetsinou doma kvuli snehu, s tim kocarem je to pech, chce to koupit lyze na Easy Walkera a sup ven, uz jsem to malem udelala, pry je prodavaji 😀 Nam balkon zatim staci a tatka vzdy navecer kluky vyveze ven. Dneska jdu prodat korbicky po klukach, tak aspon ubyde dalsi kram doma. Jinak vcera prisly sedatka do vany jako mas Ty Luzzi 😀 , taky ,,voditka" a chranice rohu, tak jsme zase vybaveni.

adrosek
20. led 2010

-ahojík myska,takže ste si užili aspon trochu ne,sice to balení je pech to mi povídej,ale hlavně že ste byli pryč na chvílu ne
-taky dobře že ste zvládli dobře to očkování,ná čeká 3.várka za 3.týdny
-jinak já už mám taky kočár na balkoně aspon a dávám je tam,ale zítra už asi zkusíme vyrazit ven no uvidíme ještě

luzza
20. led 2010

mysi
jaký vodítka máte??

blucka
20. led 2010

Myska, lyze na kocar by sa zisli, to som ani nevedela ze take nieco je na Easy 😀 .
Holky, uz davate deti do sedatiek do vane? Ja o tom tiez uvazujem, ze ich kupim. S tymi voditkami este uvidim, je asi len jeden typ od Farlinu? Ci ich je viac?

luzza
20. led 2010

bluci
my jsme v sedátkách od vánoc 🙂 je to super 😉

my už koupili golfky, takže až sleze sníh, tak na rychlý přejíždění už je můžem použít (hlavně když jdem jen tady kousek ke kámošce,nebo k našim na kafe,nebo do obchodu)... na procházky si zatím necháváme hartan 🙂
ale holkám se v golfáčích líbí, tak je občas povozím doma 😀 😀 jsou v nich děsně důležitý 😀 a nechtěj z nich slézt 😀

blucka
20. led 2010

Luzz, davala si ich do sedatiek az ked ti uplne sedeli sami? Golfky su moc hezke. 😉

blucka
20. led 2010

Ozaj holky, zmestia sa vam deticky este do autosedaciek-vajicok? My uz sme pomalinky na hrane, tak budeme musiet kupit uz vacsie. 😒

jankatr
autor
20. led 2010

Luzzy - já už jsem se dávno koukala jak jsou si svým způsobem podobní s vašima holkama - ty výrazy - okatej skřítek a zamyšlenej puclík 😅 - dát je k sobě tak vypadají jako čtyřčata. 😀 😀 😀

Ten sníh je pakárna - už mi to leze na nervy - ne že bych to těm dětem nepřála, ale mohlo to být až za rok 😝 To je místama sebevražda ten kočár protlačit. Navíc z té břečky a sněhu, mě dost bolí kotník (mám ho operovanej - přetrženej vaz 🙄) takže pak sotva pajdám.

luzza
21. led 2010

jani - úplně jsi to vystihla 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 čtyřčata 😀 😀 😀 😀
ten sníh mě přímo se.. 🤐 🤐 už chci,aby bylo jaro ☹

bluci - začali jsme po vánocích a to už holky pěkně seděly 🙂
s vajíčkama jsme na tom podobně 😒 elišce by ještě bylo, ale nelince hodně čouhaj nožičky a má je tak zapřený do opěradla, takže to moc vhodný není 😒 takže jsme minulý víkend obědnali nové sedačky 0 - 18 kg... už se těším,až dorazí 🙂

myska77
21. led 2010

Luzzi:voditka mame tyhle: http://www.mojemimi.cz/?581,kšíry-womar

Bluci: do tech sedatek do vany je zatim nedavam, jeste sami nesedi a nechci je urychlovat, zatim ve vane blbnem s potapenim, jeste by si asi sami nehrali v sede.

Jinak autosedacky mame zatim porad ty prvni, ale uz jim taky koukaji trochu nozicky, hlavy jeste ne. Jeste asi pockame, preci jen ty vetsi sedacky jsou uz dost vzprimene, tak at se jim nezborti pater. Ale uz je mam vyhlidnute tak pak staci jen objednat.

Jedeme ted do atelieru se vyfotit, tak jsem zvedava jak do dopadne 😀

blucka
21. led 2010

My sa zatial kupeme tiez este vo vanickach, ale akonahle zacnu sediet tak ich dam do tych sedatiek, to bude pre nich vacsia zabava 😉.
My budeme musiet asi buduci mesiac uz objednat vacsie sedacky. ☹
Luzz a ake si si vybrala?
Mysko, tak potom posli nejake foto ked budes mat.
My za chvilku vyrazame na plavanie, tak sa aspon kluci prevetraju.

luzza
21. led 2010

mysko
ty sedačky jsou polohovací,takže se jim páteř určitě nezbortí 😉 😉 a pokud překukují nožičky a jsou zatlačené do opěradla,rozhodně to už není správné sezení...

bluci
my byli taky ve vaničce až do vánoc 🙂 a do velké vany už šly holčiny do sedátek 🙂 takže asi jako vy 🙂

luzza
21. led 2010

mysi
a jak kluky uhlídáš sama při potápění, když ještě nesedí, jak je oba držíš?? mě by se teda holky asi utopily 😅 😅 musela bych je koupat každou zvlášť...

jankatr
autor
21. led 2010

Luzz a ty je koupeš obě najednou vždycky? To máte asi na koupání už doma tátu co? I když vlastně tobě už pomůže i Domča. Já jsem ty sedačky ani nekupovala, protože je stejně musím koupat po jednom - dost často jsem na to totiž sama. A když už jsme doma oba, tak to uhlídáme, ale i tak jdou většinou po sobě - a koupem každej jednoho.

Myska - mohla bys mi prosím ty kšíry poměřit - jak jsou velký všechny ty rozměry při maximálním roztažení? Já jsem se jednou dívala na nějaké v obchodě a přišlo mi to děsně malý 😕