Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
3. únor 2010

Luzzi: o te metode jsem taky cetla, ale zatim jsme ji nevyzkouseli. Mam otazku, mame ji aplikovat az tehdy, kdyz se deti budi jen tak pro pomazleni nebo i kdyz se budu hlady? Me Mates v noci 1x vstava a vypije tak 180ml. Bude rvat jak turek, kdyz mu nedam najist. I tak ho to mam naucit, jo?
A druha otazka, ten plan se ma dodrzovat az po tom, co deti uspime a oni se vzbudi v noci nebo to plati uz i pro samotne uspavani? Protoze treba 20 minut trva nez zaberou, odkopavaji se atd.

Diky za radu.

luzza
3. únor 2010

mysi...

ta metoda je určena pro děti od 6 měsíců, vážící minimálně 5 kilo a aby byly naprosto zdraví...
je tam přímo napsáno : je li vašemu děťátku více jak 6 měsíců a budí se v noci na jídlo, nejde o hlad, ale o zvyk v noci jíst...
ale záleží fakt na mamince,jestli to chce odbourat...abych řekla pravdu,kdyby se mi malá vzbudila jen jednou za noc,najedla se a zase usnula,asi bych to nijak drasticky neřešila...záleží na tobě...já do toho šla,protože eliška byla schopná vstávat každou hodinu a půl...byl to děs..
a k tomu řvaní... 😉 u nás byl řev,jak když jí na nože berou...zacpávala jsem si uši...chtělo se mi brečet pod dekou!!! ale druhý den už brečela jako člověk a třetí den už jen trochu kňourala...nepočítej s tím,když jim sebereš něco,na co jsou zvyklý,že budou brečet jen symbolicky 😉 😉 😉 😀

ten plán platí i pro uspávání...ale je to hlavně pro děti,které neumějí usnout samy,nebo je potřeba jim poskytovat nějaké rituály k usínání,jako houpání,zpívání nebo kojení... takže uspávací plán se nás netýkal...holky od narození usínají samy, bez nějakého "kravení" jako je houpání 😝 dám je do postýlek a většinou je tam hned ticho a usnou... je jasný,že občas jsou unavený míň,tak tak dělaj kraviny,ale to je nechám a nakonec taky usnou... jestli jsou tvoji mysáci zvyklý,že usnou samy a trvá jim to 20 minut,tak bych to nijak nelámala a nechala je jak jsou zvyklý...

adrosek
3. únor 2010

-ale vydržet ten křik že luzza to muselo být hlavně ☹

luzza
3. únor 2010

adrosku
říkám...chtělo se mi brečet ☹ ☹ ☹ ☹

adrosek
3. únor 2010

-no tak to věřím jako,ale tak hlavně že to zabralo 🙂

luzza
3. únor 2010

adri
stálo to za to 😉 🙂 teď spinkají krásně 😵

sorbona13
4. únor 2010

Ahoj holky, včera jsme měli návštěvu, tak jsem tady nebyla. Byla za mnou kamarádka s dvojčaty, leželi jsme spolu na rizikovém odd. v těhotenství a má taky nedonošená dvojčátka (26tt) a jsou naprosto bez komplikací. Jeden z kluků už je vysoko na rukou a leze dopředu, takže dohání korigovaný věk, ta vojtovka je fakt zázračná 🙂

luzzi: díky za ty informace o tom spaní, objednala jsem si knížku, tak to prostuduju a přeptám se doktorky, jaký na to má názor. Kluci mi teď spí od 19.30 do 0.30-1 a potom do 4.30-5 a v 6.30 vstávají. Pak to máme většinou přes den takto:
7 snídaně
8,45 svačina ovoce + kojení
9-10.30(11) spánek
12 oběd
13.30 - 15 spánek
15 kojení
18 kaše
19.30 kojení

luzza
4. únor 2010

sorbonko
ten režim máte s námi téměř stejný 🙂 , jen po ovoci už nekojíme 🙂 ale holky snědí celou přesnídávku a v ní každá 2 sunarka sušenky, takže dokojit už fakt není třeba 😀

ta knížka je skvělá,bude se ti líbit... je psaná hezkou a srozumitelnou formou...

ale chci ti říct, jako mysce, že pokud vám to noční papání vyhovuje,není třeba to měnit... já byla opravdu zničená, musela jsem s tím něco udělat... od pondělka do pátku se starám o tři děti a o barák, jirka jezdí domů jen na víkend... a když jsem se v noci nevyspala,bylo to pak pro mě těžký, zvládat všechny ty věci přes den... navíc nelunka je dost živá,už všude vleze,všechno otevře,chodí kolem nábytku po dvou! Je to drak 😀 a když celou noc spím, zvládnu to přes den úplně pohodově 🙂

luzza
4. únor 2010

holky
tady je ještě odkaz na autosedačky za super cenu....
http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/detske-autos...

sorbona13
4. únor 2010

luzzi: dneska jsem klukům uvařila 2 malá jablíčka s 2 sunarka sušenkami a sežrali mi to málem i s miskou a pak jsem ještě nakojila a teď spí jak dudci 🙂 Kolik by měla být tak jedna porce, abych už nemusela dokojovat? A dáváš po přesnídávce ještě napít vody nebo čaje? A díky za ten odkaz 😵

luzza
4. únor 2010

sorbi
to si kluci dali mňamku 😀 😀
normální plná porce je v tomto věku 150 až 200 ml , g
po přesnídávce jim vodu sice nabízím,ale nic nevypijou... 😒

myska77
4. únor 2010

Tak holky zdravim po silene noci.

Luzzi: sli sme do toho 😀 v 03 se Mates prihlasil o jidlo, sahla jsem po stopkach a uz to jelo, prosli jsme celou proceduru 3 - (2 u nich) - 5 - (2) - 7 - (2) a byl klid, pak po dalsich 10 minutach znova krik, tak uz jsme pocitali 7 minut, fakt dlouha doba 😅 No takhle jsme blbli az do pul 5 a pak jsme asi oba s manzelem vytuhli, najednou bylo 5, kdy se budi znova na jidlo a opakovali to znova, ale uz byl spis vyspanej. v pul 6 jsme jim teda dali mliko z flasky, Mates pardon zral jako nikdy ani nedutal a ani jednou se nepohnul, vzdycky se mele jak camrda. Christik to same, ten pak hned usnul a spal do pul 9 😕 a Mates sel na hraci deku a v 7 na balkon a spal taky do pul 9., My jsme oba zmlaceni, ale dnes jdem do toho znova. Sama bych to asi nedala, ale manzel chodi uspavat a ja merim casy 😎

luzza
4. únor 2010

mysko
tak to jste skvělý 😅 😅 😅
neboj, už druhá noc je VÝRAZNĚ lepší 😵 😵 😵
moc vám fandím,tak pak hlaš,jak se to vyvíjí dál!!!!!!! 🙂

myska77
4. únor 2010

no jsem zvedava na dnesni noc, rano mame pak plavani, tak nebudu tak utahana jak po dnesni noci. O vikendu uz proste musi chrnet celu noc. Je fakt, ze dneska Mates i lip dlabe a dopoledne spal 2 hodky, to se jeste nestalo. Tak dam pak vedet.

sorbona13
4. únor 2010

myska:máš můj obdiv, že jste se do toho pustili. Já si zrovna dneska v noci říkala, jestli bych měla to srdce je nechat uřvat a rozhodla jsem se ještě počkat. Ono mě to kojení zas tak nevadí, trvá to max. 10min.
Přišla mi dneska ta knížka, tak to jdu prostudovat 🙂
Držím palce na dnešní noc!!!

luzzi. ještě jsem do toho našeho režimu zapomněla napsat spánek od16.30(17) -17/17.30) 🙂 Ale to není pravidlo, někdy usnout nechtějí.

luzza
4. únor 2010

sorbi
my taky tak 😀

mysi
nám se pak zlepšilo i spaní přes den... tak uvidíš 😉

sorbona13
4. únor 2010

luzzi: tak dneska spali odpoledne od 13.30 do 16, tak teď jsem na vážkách, jestli jim mám dát kaši v 18hod. jako obvykle nebo až v 19hod a vynechat kojení ...

adrosek
4. únor 2010

-ahojík mamky,taky vás zdravím všechny
-myska tak vidím že jste měli teda boj jako,no tak snad bude dnešní noc o hodně lepší teda,pak podej hlášení
-jinak my dneska byli na očování a na kontrole v 8.měsících,tak snad nebude žádná reakce po očkování 😉 ,jinak holky mají Sárinka 7.800gr a Adélka 8.300gr tak rostou pěkně,taky 19.jdeme konečně na naušničky

veruleg
4. únor 2010

ahoj holky, vsechny vas moc zdravim.

Byli jsme s Vikym poprve plavat. Myslim ze se mu to libilo. Zase ani nedutal ale ani nebrecel, takze spokojenost. 😅
Jinak je to poradny jedlik. Uz davam i to ovoce a cela sklenicka pro nej neni problem.
Vecer taky zacal trosku blbnout s usinanim....driv usnul hned a byl klid a ted lumpaci, ale vypada to asi na zuby. Dokonce i v tom plavani mel styl jako ze plave na brichu ale jedna pest porad v puse 🙂
Zatim se porad neplazi....takze jen vyckavam 😕

Luzzi : jinak taky mame asi podobny rezim jak vy...jen toho MM je sem tam vic. Obdivuju Te jak to cely tyden bez Jirky vydrzis. Ja vecer uplne hypnotizuju hodinky jen aby uz byl Dominik doma. Zvladam to sama vsechno ale prece jen ta spolecnost cloveku chybi.

Sorbi : uz se kamaradim s tou dvojmamkou co ma ty holcicky narozene v tom 25tt. Myslim ze jsme si padly do noty. Zaroven to snad pro me bude trosku takova terapie......porad to strasne boli ale musim se s tim naucit zit 😔
Kluci jsou moc sikovni, povzbuzuju tim tu kamosku.

sorbona13
4. únor 2010

veru: Vikouš je tedy pořádný jedlík, to kluci celou skleničku nedají ani náhodou 🙂 To plavání je fajn, chci taky chodit, ale asi se přihlásím do kurzu až na jaře a do té doby musím sehnat někoho, kdo bude chodit se mnou.
Kamarádku pozdravuj, držím palce, aby byly holčičky v pořádku, je mi pořád hrozně, když si vzpomenu na tu dobu, kdy byli kluci v inkubátorech, i když v tu chvíli mi to tak hrozný nepřišlo. Teď na to myslím skoro každý večer před spaním, přehrávám si celou tu situaci, porod a tu dlouhou hospitalizaci s břichem. Je to takový můj šrám na duši, který mě ale na jednu stranu hodně posílil a totálně změnil můj pohled na svět. Kdo to neprožil, nedokáže pochopit, stejně jako já nikdy úplně nepochopím tu bolest, kterou zažíváš ty. Nedokážu si představit, že by jeden z kluků nebyl a obdivuju, že jsi tak statečná a pereš se s osudem. Jsi statečná holka a Vikouš má skvělou mámu 😵

luzza
5. únor 2010

VERU
sorbonka to napsala tak krásně,až se mi zalily oči slzičkama.... 🙂

adrosek
5. únor 2010

-ahojík mamky,hezký den přeji 🙂
-moc hezky si to napsala sorbonka 🙂 🙂 🙂
-copak dneska máte vpláně mamky

myska77
5. únor 2010

Ahoj mamky,

Veru: ses silna holka a Sorbi ma naprostou pravdu. Taky jsem myslela na tu situaci, kdyby jeden z nich nebyl nebo na ten pripad te zameny holcicek, bylo jim stejne jako ted klukum a rozhodne bych je za nic na svete nedala. Zacala jsem z toho uplne brecet, jeste, ze nebyl manzel doma. Asi to nikdy nezmizi z duse, jen to bude treba casem min bolet s tim jak bude Vikousek delat pokroky a mit uspechy v zivote.

Ted z jineho soudku.

Luzzi: dnesni noc dokonalost sama, Mates na kojeni ve 3 uplne zapomnel a spal jak nemluvne (vzdyt teda je 😀 ) jen ja se vzbudila automaticky a rikam si, kdy prijde ten rev a ono nic. Pak se vzbudil ve 4:15, tak jsme zase blbli systemem 5 - 2 - 7 - 2 - 9 -------999... az do 05:15 rano a pak usnul a oba se vzbudili v 07, tak dostali mliko a byli tak zlati. Dnesni noc tedy cekam, ze budou spat az do 7 v kuse 😀 😀 , no ten system je teda uzasnej. Je teda fakt, ze kdyby mi nespali oba kluci, byl by to asi mazec, ale s jednim to slo.

Sorbi, vrele doporucuju, zas tak drsny to neni. Rozhodne se mi nechtelo brecet a jeste jsem honila manzela pryc z pokoje, kdyz utekly ty dve minuty a Mates porad knoural. Ale je fakt, ze Tobe se budej casteji nez jednou. No uvidis. Taky jsem si objednala tu knizku, tak budu studovat dalsi figle.

sorbona13
5. únor 2010

ahoj holky, dopoledne jsem byla v práci s klukama a byli hodní, asi budu cestovat častěji 🙂 Jenom ty cesty jsou šílený, potkala jsem mezi vesnicema autobus a musela couvat zpátky na křižovatku, páč jak je navezenej po stranách silnice sníh, tak se mají problém vyhnout dvě auta.
Dneska snědli kluci oba 150ml jablíčka se Sunarkou a k obědu napůl velkou skleničku, snad se do konce týdne dostaneme na plný příkrm k obědu. Už baští s větší chutí, dřív to všechno vyplivali, teď už pěkně otvírají pusiny 🙂

myska: válíte perfektně, já nejdřív přečtu knížku, zeptám se doktorky a uvidím. Nejpozději za měsíc se do toho pustíme, to budou mít ukončený 7 měsíc korigovaně.

luzza
5. únor 2010

mysko
no to si mi udělala s klukama radost 😅 😅 😅 😅 PARÁÁÁDA!!!! 😅 😅 😅 😅
jinak já se taky furt budím,jak se budila eliška 😀 😀 😀 i když už spím líp 🙂
tu knížku pročítám furt... je fakt zajímavá 🙂 pak ji vždycky odložím a za pár dnů nebo týdnů do ní nahlížím zas 😀 😀

sorbonko
to je moc dobře,že se klučíci začínají rozpapávat 😅 za pár dní budeš valit oči,co dokážou spořádat 😀 jsou to šikulové 😵

adri
my byli dnes na plavání,tak jsme vyřízení 😝 😀 k večeři jsme rozmixovali uvařenou rýžičku se sunarem a holky zdlábly 220 a 230 !! (celkovýho množství) ...kaše oni milujou 🙂 střídám rýžovou,jáhlovou,vločkovou,kukuřičnou... ob den tu kaši vylepším přidáním trochou přesnídávky nebo banánu 🙂

blucka
5. únor 2010

Ahoj maminky,
citam, ze zavadzate nove postupy pri spinkani 🙂 , musim zaklepat, ze u nas ted ok, ale ak sa to zmeni tak asi to tiez skusim...
Teda holky vy mi tu svojimi prispevkami brnkate na moje "citlive"struny 😢
Adrosek, tak to uz budu holcicky s nausnickami riadne krasavice. 😵
My sme boli dnes cely den vonku, kluci mi odpadli uz u jedla, krasne chrnia, snad az do rana 😅 .
Prajem vam krasny vikend...

jankatr
autor
5. únor 2010

ahojky tak se jdem pochlubit jak jsme dopadli včera v poradně - tak Maty 8,5kg a 69cm a teď se podržte židle - Kubík 10,8kg a 73cm a já furt proč mám ten kočár tak těžkej 😀 😀 😀 Teď jsem koukala jak na tom byl Daník - a i toho Kuba předběhl - ten měl 10,08 - takže skoro o třičtrvtě kila míň akorát měl o 5cm víc -ale kdo ví jak - ono záleží na tom jak je natáhnou - já myslím že Kuba má víc než těch 73. A to měl Daník do začátku o kilo víc 😅 😅 😅

Luzzi tak přesně takhle nějak jsme to řešili s Daníkem a je fakt že to fungovalo. Ale teď to asi nebudu lámat přes koleno - Mates většinou vstává tak kolem té desáté a to jsem ještě vzhůru tak mi to neva a pak kolem půlnoci a to vstává i Kubík - a myslím že mají spíš žízeň než hlad. A pak už jsou většinou v pohodě. Tak to zatím nechám tak a později uvidíme 🙂

sorbona13
6. únor 2010

Ahoj holky, u nás dneska vstávačka v 5.30. Dopoledne vyrážíme do Pardubic, tak se kluci zase prospí v autě.

luzzi: nemáš recepty na ty kaše doma vařené? Jak děláš tu rýžovou? Rozvaříš rýži a přidáš Sunar? Nepřislazuješ už potom ničím? Mně se ty kupovaný kaše zdají dost sladké a nevím, jestli by mi vařenou nesladkou kaši jedli.

janka: tak to je mazec, ještě že ti kočár nejezdí po dvou kolečkách. Ještě trochu Kubík přibere a ten kočár ti převáží 🙂 A budeš mít jeden biceps silnější od tlačení kočáru 🙂

myska77
6. únor 2010

Ahoj holky, pekny vikend,

jen rychle o nove metode. 3.den vse potvrdil. Mates spal do pul 6 a uz se v noci ani jednou nevzbudil, tak snad mame vyhrano. Jsem nejaka totalne prespana zase 😀 tohle se mi pul roku nestalo 😀 Ranni vstavani doladime pozdeji, hlavne, ze ta metoda funguje. Takze Luzzi jeste jednou moc diky, zachranila si mi zivot. 😵

luzza
6. únor 2010

mysko
já mám teď radost dvojnásobnou!!! 😵 😅 😀 😵 😉

sorbonko
RÝŽOVOU... dělám buď tak,že rozvařím rýži, do ní 4 odměrky sunaru a 2 malý lžičky hroznovýho cukru (glukopur) a projedu ponorným mixérem... nebo udělám sunar a do něj tři velký lžíce rýžový krupičky od nestlé (ta je bez přídavku cukru),ale tady stačí ta dávka sunaru,která tu kaši osladí...
JÁHLOVOU...jáhly propláchnu studenou vodou a pak spařím a pak namočím zase do studené (asi 4 lžíce jáhel),vařím 10 min, pak přidám 4 odměrky sunaru a 2 malý lžičky hroznovýho cukru a projedu mixérem... nebo tam nedám cukr,ale kelímek (100ml) toho 100% ovoce.
OVESNOU...namočím 4 a půl velký lžíce vloček do cca 400-420 ml vody, provařím tak 2 min,přidám 4 odměrky sunaru a 2 lžičky hroznovýho cukru a projedu mixérem...nebo nedám cukr a přidám zase kelímek 100% ovoce.
KUKUŘIČNOU...udělám normálně sunar a do něj 3 vrchovatý lžíce kukuřičný krupičky od nestlé...

tyhle kašičky opravdu nejsou tak sladké,jako ty hotové 😉