Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
12. únor 2010

-takže je můžem klidně posadit tedy,tak to jsem ráda,no mají nám ty židličky dorazit příští týden už aby to bylo
-a tu vodu koj.ještě převaříš nebo ne luzza

sorbona13
12. únor 2010

Mně kluci taky moc nevypijí, ale zkusím dneska ten obyč hrníček. Z toho učicího hrnku jenom ucucávají, spíš si s tím hrajou, než že by doopravdy pili. Vždycky tu hubičku stisknou dásněma, trochu si cucnou a zbytek jim vyteče z pusy ven. Dávám taky jenom vodu, čaj odplavuje z těla železo a šťávičky jsou moc sladký, my taky pijeme doma jenom vodu z vodovodu (máme městskou ze Želivky) a nepřevařuju.
Nechci je zvykat na sladký pití, protože pak se bude hodit na cesty jenom voda, kdyby se třeba umazali, tak je můžu hned tou obyč vodou umýt 🙂

adrosek
12. únor 2010

-takže jim taky zkusím dát vodu jenom a uvidíme,no já jim čaj dávám s bylinkami a neslazený co je pro děti a štávy jim taky nedávám

myska77
12. únor 2010

ja zatim kluky neposazuju, ani pasivne na kolena na sebe. Nase generace byla desne rychle posazovana a skoro vsichni maji skoliozy. Neni kam spechat. Kvalitni samostany sed prijde vetsinou az ze stoje. Kamoska mi poslala fotku jejiho 5 mes.kluka v zidlicce, tak jsem se uplne zhrozila, ona ho obkladala polstarema uz od mala a tak se neni cemu divit. Lepsi ted pockat nez pak na zakladce cvicit cviky na krivou pater. Ale to je jen muj sourk.naroz. Taky se tesim az budou v zidlickach, uz je mame doma, v tech lehatkach je to nepohodlne pro me, ale co, zidli si jeste v zivote uzivou.

adrosek
12. únor 2010

-no tak v 5.měs.to je teda dost brzy jako,ale si říkám že když už sedí nebo chtějí sedět tak je tam zkusím dát jen na jídlo,no obkládat bych je rozhodně neobkládala něčím,jen ztoho důvodu aby seděly teda
-tak sme po jídle a už chrní na balkoně

luzza
12. únor 2010

vodu pijem z vodovodu celá rodina... holkám nepřevařuju... od půl roku není třeba 😉

adrosek
12. únor 2010

-děkuji luzza

adrosek
12. únor 2010

-toto jsou naše jídelní židličky,už se těším jak dorazí
http://www.e-detskysvet.com/detail.php?zbozi=82...

sorbona13
12. únor 2010

holky, k těm židličkám, my máme Polly Magic od Chicca a jsou to vlastně lehátka a když se zvednou, tak je to židlička, takže je krmím v tom.

myska77
12. únor 2010

Sorbi: ty polly zidle znam, jsou super, ale dost drahe, tak kluky krmim v norm.lehatkach a pak mame ty zidlicky z IKEI.
Vcera jsem si objednala golfac, tak se taky chystam vic jezdit, vazi jen 8 kilo a ne 18 jako Easy Walker. Bude to super na ty moje zily.

luzza
12. únor 2010

adrosku
ty židličky jsou fantastický 😵 😵 😵

veruleg
12. únor 2010

ahoj holky

Me doktorka rekla, ze 10. mesicni dite by melo vypit asi 200ml tekutin extra....krom mlika. Plati to vsak jen pro kojene deti.

Sem tam zkousim Vikymu dat trosku vody. Z uciciho hrnecku moc nechtel...spis si s tim hral a dnes ze sklenice lehce upil....ale vic skoncilo na bryndaku, mikine a dokonce i bodynku.

Jinak mam polohovaci krmici zidlicku neonato ci tak nejak a tak Vikous zatim ji tak vpolosede.

Mysko : s tim posazovanim mam stejny nazor. Nic se nema uspechat. Kamoska fyzioterapeutka mi rikala to stejne. Spousta deti zacne sedet az po tom co lozi nebo az chodi. 😉

luzza
12. únor 2010

dnes jsme se poprvé potápěli 🙂
fotograf bude až za 2 týdny, tak zatím jednu fotku, kde ladíme formu před bazénem 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

adrosek
12. únor 2010

-luzza hezké fotky,to jsou přípravy

jankatr
autor
12. únor 2010

Holky -Kubík už dneska ušel sám dobrej metr a pěkně chodí i za jednu ručičku - je to šikula 😅 A Maty už taky trénuje stání bez držení - takže opět je mu v patách 😅 😉

jankatr
autor
12. únor 2010

Naši kluci si sedli každej jinak - Kubík začal lézt pak seděl a pak teprv si stoupal, a Maty napřed lezl, pak stál a pak teprv se naučil sedět. Do té doby byli jen v těch polohovacích lehátkách, teď máme ty ikeácký židličky - koupila jsem od kamošky co má taky dvojčátka za 300,- obě dohromady 🙂

Mysko - to budeš mít Peg perego aria twin? Soudě podle té váhy? Ten je fajn - taky ho máme jen jsme teď ten normální vyměnili a máme od té samé kamarádky v poměru 60:40 takže Kubík tam má víc místa. Přece jen je proti Matymu dost pořízek. 😵

myska77
13. únor 2010

Janka: to mas kluky teda sikovny, nasi tedy asi v 10 mesicich chodit nebudou, nejak si davaji se vsim na cas. Mates uz leze jak das a dela i strechu, no uvidime. Jojo koupila jsem Aria Twin, uz se moc tesim. Nasi kluci jsou zatim stejni, ale je to vtipne, ze jim beres 60:40 kvuli nim, vetsinou se berou kvuli te autosedacce 😀

Luzzi: holky delaji poradnou pripravu, my uz mame fotky i z potapeni, nejake sem pak hodim.

luzza
13. únor 2010

mysi
tak šup sem s fotkama 😅

jankatr
autor
13. únor 2010

No on je mezi nima fakt dost rozdíl - a ta menší sedačka ta je stejně velká jako u toho 50:50 tak když už jsem tu možnost měla tak jsem do toho šla. Navíc je i líp vypracovanej, víc polstrovanej a dají se mu víc stáhnout boudičky dopredu, když pak svítí sluníčko.

Už zase soutěžíme :oD)))) - dáte nám hlásek?
http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=10651

luzza
13. únor 2010

janičko
máš ho tam 😉 🙂

jankatr
autor
13. únor 2010

díky 😵

adrosek
14. únor 2010

-jani a hlásek je tam
-jinak přeji hezkou neděli všem,tak my jsme dneska sami,tatka šel do práce a dorazí až zítra ráno ☹ tak snad nás tady nikdo neukradne
-no už aby bylo po zimě vážně nebo aspon potom sněhu zmrznutém

sorbona13
15. únor 2010

ahoj holky, víkend utekl jako voda....v sobotu jsme byli plavčit a kluci naprosto úžasní, potápěli se a Honzík se strašně smál, když na něj táta dělal vodníka 🙂 Škoda, že jsem neměla kameru. Pak jsme čučeli na olympiádu, páč byli ti naši plavčíci tak utahaní, že spali 2 hodiny v kuse bez jedinýho pípnutí 🙂
Přidala jsem pár fotek do alba: http://picasaweb.google.com/rhejtikova/Unor2010#

Kluci začínají pěkně žvatlat, ale zatím jenom při jídle nebo po ránu 🙂 Dneska jsme zase spali celou noc, jenom ve 3 jsem nahodila dudlík, zato vstávačka v 5.20 😠 A od 7 už zase chrní. Honzík mi už plazí úplně všude, zatím máme ohrádku ze 3 stran a jedna strana otevřená, takže aspoň zdrhá jenom jedním směrem, to už se dá uhlídat 🙂 A začal se teď hodně stavit na kolínka a pohupuje se dopředu a dozadu 😵 Kuba se zatím jenom plazí, na kolínka se občas jenom postaví, ale hned zase žuchne dolů.

janka: odhlasováno 🙂

luzza
15. únor 2010

sorbonko
z fotek jsem úplně nadšená 😵 😵 jste krásná rodinka 😵 😵 a kluci vypadají moc spokojeně 😉

myska77
15. únor 2010

Ahoj holky,

Jani, odhlasovano 😵
Sorbi: IP, nadherne fotky a kluci uz jsu moc sikovni, museli tam desne radit, vid 😀

JInak mi prisla ta knizka o spani deti, tak v tom porad lezim a studuju. Predelali jsme klukum rezim a fakt pohoda. Spali klidne az 4x denne, ale pisou tam, ze je to spatne, ze deti od 6 - 12 mesicu by meli mit 1x dopoledni a 1x odpoledni spanek, a ze deti, ktere jdou spat dopoledne pred 10 hodinou spi neefektivne v noci. Tak je drzim vzdy do 10 a pak dam na balkon a spi 2 hodiny. Uz je ani neudrncavam v kocare, pry maji i pres den spat sami bez pomoci, chvilku tam nadavali v kocare, ale nez jsem napocitala 3 minuty tak byli tuhi, no to fakt asi bude fungovat. Noci uz mame super, spi od 7 do 6:30. v te knizce je fakt spousta zajimavych rad a postrehu, uz chapu, Luzzi, ze se k ni vracis po case.

sorbona13
15. únor 2010

luzzi: díky 😵 Klukům se to strašně líbilo, budeme chodit asi každý víkend 🙂

myska: IP

Jinak ohledně té knížky, už jí mám skoro celou pročtenou a jsem nadšená. Taky musím klukům upravit režim, ideálně spánek dopoledne 10-12 a odpoledne 15-17, ale nevím, jak je udržím třeba od 5.30 do 10 hod. vzhůru, když mají snídani okolo 6-7, pak svačinu okolo 9, to mi u toho usnou ☹
Zkoušela jsem jim natáhnout to spaní tak, že měli v 6 snídani a v 8 svačinu, ale u tý mi už usínali a skoro nic nesnědli. Asi je ze začátku zkusím nechat spát 15min. před svačinou (jak píšou v té knížce) a vzbudím je na svačinu a pak půjdou spát až v těch 10hod.
Dneska spali třeba od 7-8.20 a teď od 11-12 a dám je spát potom ještě od 15-17.

Luzzi: co si o tom myslíš ty, jako zkušená matka? 🙂

adrosek
15. únor 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den všem
-sorbonka super fotky,jste pěkná rodinka a kluci jsou super 🙂 plávání se jim určitě moc líbí že podle fotek
-no a já jsem konečně ráda,pač sme byli na kontrole na Rhb a skončili sme,huráááá 🙂 takže začíná být pohoda,no vtom smyslu že se nemusíme prudit se cvičení,na druhou stranu tu holkám moc pomohlo,ale jinak otrava

kacatko000
15. únor 2010

Ahoj holky
moc vás zdravím
Renčo fotky jsou super!!!!!!!!!!!!!!! kluci jsou fakt úžasní, je to paráda že se jim to plavání líbí a že se jim vede dobře. A moc vám to slušelo na fotkách. Už se těším až přijedete.

Androsku tak to gratuluju že už nemusíte cvičit, to je fajn.

Knížku nemám ale asi si ji pořídím, my furt nespíme, nevím co je, do půl roku spali úžasně ale ted se každou noc budí a řvou ale spíš se chtějí bavit, no uvidíme.

Včera jsme měly srazík s Bluckou a jejím naželem, bylo to super, kluci jsou zlatička, byli strašně hodní a jsou krásní, okatí, no ženský na ně poletí 🙂 bude mít lucinka pak co dělat 🙂 . Ale opravdu byli strašně hodnoučcí, ne jak ty moje zlobidla 🙂

Holky vkládám odkaz na rajče, mám tam nějaké fotky tak jestli chcete mrkněte, jen tam ještě nemám ty s lucinkou, tot dám až do 7 měsíce
http://kacatko000.rajce.idnes.cz/

kacatko000
15. únor 2010

jani odhlasováno 🙂

blucka
15. únor 2010

Ahoj maminky,
Sorbi, krasne fotecky:o)).
Adrosku, tak to je bomba, ze uz nemusite cvicit, o starost menej, co?:O))
Jani, uz idem hlasovat.
Kacatko, vcera to bolo super, musime zase naplanovat 😉 , to si mla byt dnes u nas, aki su hodnoučcí 😀 , nestihala som si zapchavat usi, jak naramne kricali, evidentne ich to straaasne bavilo 😀 😀 .To sa vzdy pred druhymi predvadzaju aki su oni anjelikovia, ze nevedia ani zlobit. 😠