Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
17. únor 2010

sorbi
to ta prodavačka pak určitě kdekomu vyprávěla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
17. únor 2010

jani
to znám 😀 😀 😀
přišlo mi to na mail poprvé ještě když jsem chodila do práce 😉 😀 😀 😀
je to super 🙂

luzza
17. únor 2010

čekám ségru...tak zatím pa 😉

adrosek
17. únor 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den
-sorbonka tak vcelku to ušlo ta noc ne,sice to vstávání by se taky mohlo posunout že ještě o kousek,tak si užij solné jeskyně
-nám dneska dělají vestavěné skříne na chodbě a obložení tak máme trocha randál,snad budou holky chvílu chrnět

myska77
17. únor 2010

Ahoj holky,

Janka, to povidani taky znam z mailu, nema to chybu.
Sorbi: tak to si mela pohodovou noc a v krame taky zazitek, s detma je spotreba vina hned vetsi, taky mi prijde, ze ho snad piju kazdy vecer 😀

My chrneli od 19 do 7 a ted od pul 10 jsou na balkone. Odpo prijede kamoska s 5 mes.prckem, tak bude hukot, uz se tesim.

Holky mam VELIKOU PROSBU 😅 Mate nektera blizko domova DM Drogerii a chodite tam? Dosel mi totiz cover stick na bedary (nakoupila jsem si jich asi 6 pred porodem), ale ted mi dochazi posledni a ja zadnou DM dr.tady nemam a do centra se autem bojim. Nechci se nekoho ptat primo, tak kdyby ste se mi nektera nabidla, budu blahem bez sebe. Poslu vam penize klidne predem na ucet i s postovnym. Je to od Manhattanu Clearface odstin Natural 77, maji ho vzdy v regalech spolu s kosmetikou od Garniere a stoji okolo 130,-Kc, potrebovala bych takove 3 radsi zase do zasoby 😵 Dekuji moc predem.

Vcera jsem byla venku a na sidlisti jsem potkala dalsi dvoje dvojcata, 1,5 stare holky a 2 lete kluky, docela hukot, kdyz uz to beha, mamci nevedely, ktere dite driv chytat 😀

sorbona13
17. únor 2010

myska: já do DMka zaskočím a pak ti to předám na plavču 😉 To nás koukám čekají pěkné věci, to budeme mít postavy jak laňky po tom běhání 😉

myska77
17. únor 2010

Sorbi diky moc, jses poklad 😵 no nabehaly se fakt dost a to jsem jim jeste pomahala.

jankatr
autor
17. únor 2010

Včera byla asi nějaká divná noc - Mates taky řádil - řval jak pominutej, a děsně se kroutil a dělal mosty v postýlce - vypadalo to jako by měl nějaký křeče - ale nejspíš jediný co mu bylo byl zápal kostí od blbostí jak se říká 😠 protože jak jsem ho vzala do obyváku tak byl jak mílius a řehtal se jak prdlej 😠 a jen jsem se s ním přiblížila k postýlce tak zas řev a do luku 😠 😠 😠 - pěkná hérečka je to. Ale to už jsem se zatesla a nechala ho tam - Kuba naštěstí spí jako když ho do vody hodí a nenechá se rušit. Tak jsem ho nechala vyřvat a šla si lehnout do obyváku abych tam nešustila peřinama. A spal až do rána 🙂 - teda s jednou přestávkou ale to ho vzbudil Daník kterej byl včera na očkování a v noci se vzbudil a začal brečet na celej byt že ho to bolí, že ztratil tu náplast.... - no samo že ji tam pořád měl, když jsem mu vyhrnula rukáv tak na ni kouká a povídá - sem to nevedel... 😅 😅 😅 No ale to jsem nahodila Matějovi jen dudlík a zas usnul.

Jinak Daník ve svých 5 letech měří 122cm a váží 28kg 😝 😲

kacatko000
17. únor 2010

Ahoj holky

mysko: taky mám DM blízko a chodím tam dost často, tak když budeš někdy něco potřebovat pisni.

mysko a Luzzi: psaly jste že večer děti první nakrmíte a pak koupete, já nad tím už kolikrát přemýšlela a dumala jsem, že by to bylo lepší, protože kluci jsou po koupání vláční a kolikrát by spali hned, teda hlavně páťa, daneček ten je noční pták, ten na večer ožívá a dělá neuvěřitelné kravinky a začne být divokej snad víc než přes den, takže ho uklidnit je někdy o nervy, furt, tancuje, houpe se, kope nohama, rukama, povídá a řehtá se sám pro sebe a někdy mi v postýlce válí sudy, no prostě místo toho aby ho koupel odrovnala tak je jak pytel blech. No ale k věci. chtěla jsem se vás zeptat jak to děláte, co dáváte dětem k večeři zda mlíko a nebo kaši a za jak dlouho po jídle jdete koupat a jestli vám neblinkaj ve vaně. děkuju moc za odpovědi

jani. mě si taky pobavila, já to četla poprvé 😀

Sorbi: my se snad už konečně v pátek uvidíme a pokecáme, těšíme se na vás strašně moc 🙂

Koupila jsem si taky tu knížku, takže budu studovat, ale přijde mi, že od té doby co jsme se rozhodli,že pokud jim nic není tak je necháme v noci uřvat a dudlík prostě nedáme, aby se to vrátilo, jak byli naučení, že usínají bez dudlíku a nedostanou ho dříve než ráno jak se probudí a tak jsme to pár nocí vydrželi, napřed to byl děs, ale postupně se to začalo lepšit, Páťa to pochopil velmi rychle, že nic nebude a řval jen třeba 10 min a pak spal až do rána(a to ze začátku když jsme mu dávali dudlíka a furt ho uklidňovali dokázal být vzhůru i dvě hodiny) a Dany ten je bojovník, ten to zkouší dýl, myslí si, že nevydržíme 🙂 ale my vydrželi a co se nestalo?? napřed se budil třeba i 8x za noc, pak to ustávalo a dnes poprvé oba spali celou noc bez probuzení a bez dudlíku!!!!! 🙂

Takže možná že máme vyhráno, asi pochopili že řvaním si nic nevynutí ale teda než to pochopili, tak to byl mazec, ječeli i hodinu vkuse oba.

Dnes jedu na návštěvu za kámoškou, má 10 měsíční kluky, tak se těším

Tak vám přeju hezkej den

jankatr
autor
17. únor 2010

Kačatko tak to je super - tak ať to klukům vydrží 🙂 🙂 🙂

Jinak my taky dáváme napřed večeři a pak jdou kluci do vany (obráceně to nemá cenu - museli by do vany znova 😅 😅 😅 )
Koupat jdeme tak půl hodinky po večeři protože pak už dlouho nevydrží a jsou protivní. Je to v pohodě - myslím že je to problém spíš u opravdu malých miminek - protože ti naši raubíři už stejně řádí ať jsou ve vaně nebo na suchu. 🙂

blucka
17. únor 2010

Ahoj maminky,
Janka, tak to ma pobavila, super, citam to prvykrat 😀 😀
Kacatko, takze bomba, len aby to vydrzalo, mozna to kluci fakt pochopili, ze ziadne dudle nebudu 😀 .
Tak my pomalinky nabiehame na novy rezim, v noci sa zobudili len raz aj to, ze boli rozospaty a nedalo sa im pretocit spat na zadicka. O 9.30 som ich dala do kocara a sli sme von, spali mi asi 45min, ale boli potom zlaticka, dnes to prislo fakt vhod, lebo uz o 9 boli mrzuty a pritom vstavali az o 7:15. Dali sme si obidek a o 12.45 som ich dala do postielok, najskor zoo, ale za 15minut ticho, vypada, ze sa spi.... 😎 😎 ...uvidime ako poobede...ale zatial to vyhovuje aj mne aj detom...fakt nie su tak mrzuty a nepada im u obeda hlava 😀 .

lucy82
17. únor 2010

Holky děkuji za rady, včera jsme to zkusily obráceně, prvně mlíčko a pak koupačka, a paráda, žádný vztekání u oblíkání, prostě nic, a usnuly taky krásně 🙂 Sice to papání bylo se řevem ale to proto že Nelinka prvně že nemá hlad a v postýlce si to rozmyslela a dopila ještě těch 80ml co nechala.
Jinak Luzzi já se snažím odsávat ale přes den toho moc neodsaju, mám ruční odsávačku a z jednoho prsa tak max. 60ml a to je málo, vypijí mi UM tak kolem 150 až 170ml 😕

blucka
17. únor 2010

...tak dnes nam to slo celkom dobre so spanim...uvidime ako dalsie dni, zajtra to mame trochu rozhadzane doobeda na prehliadku v 8mesiacoch a potom plavanie, mame sa prvykrat ofiko potapat, tak som zvedava 😵 😵 .
Cakam na knizku, dufam, ze zajtra dojde...
Lucy, ja myslela ze mas mliecka dost, preto som sa pytala na to odsavanie 😉 ...ja bola na tom presne ako ty ked mali nasi tolko ako vy...a na konci 4mesiaca to bolo uz strasne malo, skoro nic. ☹

lucy82
17. únor 2010

Teda Blucko jsem chtěla napsat jsem popleta. No asi už mám málo mlíčka, večer odsaju hodně, tak to jim schovám a přes den jim to dávám. Ale dneska jsem zkoušela a zase jen 50ml, možná tou elektrickou bych vytáhla víc, nevím. No prostě ho už nechtějí, dneska zase celý den, a to minulý týden pily obě tak hezky 😢 Mrzí mě to snažím se ale když to hold nejde tak budou na Sunaru 😉

blucka
17. únor 2010

...Lucy, ja som mala tiez manualnu, ale mala som strasne znicene prsa a vytiahla minimalne, potom som zacala normalne rukou a to bolo ovela lepsie, sice modriny... ☹ Hlavne aby boli napapkane 😉 ...

adrosek
17. únor 2010

-ahojík mamky,tak mimča jsou už uložené co,tak přeji všem aby ste klidně spinkali,já jsem taky zvědavá dokdy budeme chrupkat,snad jako vždy do 6.30 aspon
-janka taky som sa pobavila dobře
-blucka tak at dobře dopadnete na kontrole

myska77
17. únor 2010

Kacatko: my taky neblinkame po jidle a to jdeme vcelku hned po jidle. Diky za nabidku, Renca se mi to pokusi koupit, ale kdyz to nebudou mit u nich, tak se rada obratim

Janka: dnes prisel golfac ten PP Aria a je bombastickej, vozila jsem kluky po byte a nemuzou se ho nabazit, Mates si nejak zacina v kocare sedat, tak se mu bude novy kocar za chvili hodit. Ted jen, aby opadl ten snih, na to je porad lepsi EW. Jinak ti nasi Matesove jsou koukam pekny heeerecky, asi to bude tim jmenem, ten nas je taky pekny vycuranek 😀

Bluci no vidis jak Ti kluci dnes paradne spinkali 😀

adrosek
17. únor 2010

-myska takže kočár je super říkáš,tak hlavně že se jim tam líbí,no jen ten sníh že 😠

luzza
17. únor 2010

kačátko
začínám krmit cca v 18,15... v 18,45 jdou do vany... nikdy s tím nebyl problém 😉
večeříme kaši... (např. rýžovou, vločkovou, kukuřičnou, jáhlovou, nebo bramborovou...- přidávám do nich sunar)
po koupání jsou z nich mrtvolky 😉 takže usínají super 😉

artep26
17. únor 2010

Ahojda holky, jdu vás jen pozdravit, dlooooooooooooho jsem tu nebyla, ale zítra slibuji si na vás udělám čas, očíhnu dvojčátka a vložím pár foteček našich draků 🙂
A teď hurá hurá na kopy prádla ... a jde se žehlit 😠 😠 😠

jankatr
autor
17. únor 2010

Mysko - už to tak vypadá 😀 😀 😀 - kolikrát mám opravdu pocit že ty jména si sebou nesou určitou charakteristiku -ale spíš to bude náhoda

sorbona13
18. únor 2010

ahoj holky, tak dneska v noci asi 3x nahození dudlana Kubíkovi, jednou Honzíkovi a spánek do 5, to už měl Kuba hlad, tak jsem nakojila a oba chrněli do 6 🙂
Včera dopoledne jsem je dala v 8.30 na 15min. spinkat, už se to nedalo vydržet a nechtěli mi ani jíst svačinu, a potom spinkali 9.30 - 11.45. Ve 13 hod. jsme šli do solné jeskyně, kluci byli vzorní, hráli si na dece a čuměli na krápníky 🙂 Honzík tam potom ke konci pořád válel sudy, najednou se z ničehonic začal otáčet z bříška na záda, jako by to byla samozřejmost 🙂
Další spánek měli od 14.15 - 15.15 (potom svačina) a pak ještě půlhodinku od 16.45 - 17.15.

kacatko: nám taky do vany blindí, někdy vůbec ne a někdy zase hodně ☹ My dáváme kaši okolo 17.30-18hod., v 19hod. koupeme a před spaním ještě nakojím.

lucy: mně taky už potom nešlo moc odstříkávat, tak jsem častěji kluky přikládala a mlíka bylo nakonec pořád dost. Ale kojila jsem třeba po 1,5hod. Měli jsme několik spurtů a jediný, co na to opravdu zabralo bylo hodně pít a pořád kojit 😉

artep: ahoj, jak se máte?

blucka: užijte si plavčo, to budou kluci koukat, až je potopíte 🙂

sorbona13
18. únor 2010

Jinak už zase popíjím každý večer vínko, včera padla skoro celá flaška, čučeli jsme na sjezdy 🙂 Koukáte teď někdo na hokej?

adrosek
18. únor 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den
-sorbonka tak noc vcelku dobrá,sice když má člověk vstávat vnoci a dávat jen dudlík tak to taky ráno cítí na sobě že,taky se mi to občas stane,ale naštěstí jen málokdy,jé solná jeskyně to muselo být super že,já si dávám taky vínko na večer,po troškách tak nejsi sama,když je dom a je chut tak proč si trochu nedát že
-no mě holky taky občas nechtějí dopolední svačinku,jak jsou už unavení tak nechtějí tak nevím,vstávají tak kolem 6.30 a pak je dávám hned spát po té svačince po 9.hod.
-vidím taky že tady skoro všechny nebo všechny nejprve mimča krmíte jako na večeři a pak je koupete a pak jdou hned chrupkat,já to dělám obráceně,si říkám jestli to měnit zase když jsou nato zvyknuté co myslíte nebo to nechat takto jak nám to vyhovuje
-no nám dneska dodělávají skříně dole tak je ještě randál trochu,ale měli by to během dopoledne dodělat tak bude klid už
-no ven nevím jestli půjdeme,je tady škaredě a pěkná mlha tak asi budeme doma dneska

sorbona13
18. únor 2010

Dneska dopoledne už bylo o chlup lepší než dva dny předtím, vydrželi celkem v pohodě bez řvaní do 8.30, zkusila jsem dát ovoce, ale Honzík mi u toho usnul, Kuba zase dělal blbosti, tak jsem je šoupla na 15min. do kočáru, Kuba spal asi 10min., Honzíka jsem vzbudila a snědli oba zbytek svačiny, dokonce víc, než by měli. Potom si zase s dobrou náladou hráli až do 10 a teď spinkají 🙂
Jenom to ranní vstávání se tedy moc nelepší, takže začínám uvažovat, jestli je přeci jenom nenechat spinkat dopoledne tak, jak byly zvyklý, tj. od 8-9 a 11-12, mám pocit, že by jim to vyhovovalo asi nejvíc, ale zase na druhou stranu chci, aby ráno vydrželi alespoň do 6.30.

adrosek
18. únor 2010

-sorbonka tak to ranní vstávání ještě nějak vylepšit že,jenže jak
-mě taky holky chrní už asi hodinu tak uvidím dokdy budou

kacatko000
18. únor 2010

Ahoj holky
moc vás zdravím

mysko, Luzzi, Sorbonko, Bluci díky za rady

Holky tak my hlásíme první zub!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dnes ráno jsem ho našla u Danečka, dole se mu prodírá 1, zatím má jen kousek venku ale už je to hezky vidět. 🙂

lucy82
18. únor 2010

Ahojky holky🙂
Sorbonko já bych pořád kojila ani nevíš jak ale oni se mi prostě nepřicucnou, jen je nasměruji k prsu tak zvrátí hllavu a můžu je tam tlačit jak chci ale nejde to, už mají celkem sílu a po chvilce se začnou vztekat. Když se mi to podaří tak mají bradavku v puse ale nesevřou ji ☹ Myslela jsem že teda budu kojit aspoň v noci ale bohužel dneska se Sofi cukla i v noci a ve dvě si vyřvala flašku. Prostě se zase nepřicucla. Nelinka jo, ale k ránu kolem 8 měla zase protesty a vypila toho málo ☹ ☹ ☹

adrosek
18. únor 2010

-kacatko tak veliká gratulace k zoubku

blucka
18. únor 2010

Ahoj maminky,
dnes mame rezim este trochu prehadzany, koli tej kontrole a plavani, ale klukum doobedne spinkanie chybalo, Sebik si dal par lyziciek obeda a zaspal...snad sa trosku prespia, lebo o 13:30mame to plavanie, ale zajtra ideme opat v novom.
U dr., hlasim Adam 8960g a 77cm, Sebik 9240g a 78cm 🙂 , inak ok.ko az v 10mesiacoch. Jo a dostala som pre Adamka na tie jeho 2 tesaky 🙂fluor.
Sorbonka, to ti cez den naozaj spinkaju krasne este to vstavanie, vid 😉.
Adrosek, u nas tiez pocasie nic moc, boze nech to uz ide dole, tento rok je to fakt nekonecne. ☹
Kacatko, blahozelam k zubku, ci sa fakt nebudil koli nemu??
Artep, ty si tu dlho nebola....
Holky, my tea nesvacime vobec, obcas im ju skusam davat, ale vzdy odmietnu ☹.