Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
26. dub 2010

adrosku
tak jak je adélce??? myslím na vás...

luzza
26. dub 2010

u nás bylo hezky jen dopoledne, odpoledne začalo pršet 😒 😒 takže jsme byli u babičky...ale aspon nemusím večer zalívat tůje 😀

jankatr
autor
26. dub 2010

Adrosku - to je mi líto... 😒 tak ať je brzo líp

U nás CRP 8 - což je úúúplllněě suuuuprrrrrrrrrrr - takže zítra ráno mažem na ušní, a snad už bude pokoj.

luzza
26. dub 2010

jani
tak to mám radost!!!! 🙂

adrosek
27. dub 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem
-jani tak to mám velikou radost moc,super zpráva 🙂
-tak unás včera večer opět 38.5 chudina,byla jak z jinýho světa jak byla unavená a jen polehávala v náručí,naštěstí vnoci teplotu neměla až opět ráno o půl šesté,ale už trocha mín 37.8 tak uvidíme,zatím je bez teploty tak uvidíme až ji zase změřím za chvilku,takže budeme i dneska doma raději 😒

adrosek
28. dub 2010

-ahojda mamky,tak už bez teplot,ještě na večer 37.4 a dneska už zatím nic,tak doufám že ani nic nebude už
-myslíte mohla bych jít snima ven,když měla Adulka ty teploty

zanetik
28. dub 2010

Ahojky Adrosku, já bych to nehrotila, záleží z čeho má ty teploty to jsem se nedočetla ještě, ale pokud má jen zvýšenou lehce a venku je krásně...a nebudeš ji vystavovat sluníčku, tak proč ne...

zanetik
28. dub 2010

Luzzo krásné fotečky jak je tam vkládáš?

adrosek
28. dub 2010

-tak si říkám že na chvilku půjdeme,je tam nádherně,už dva sme boli doma
-no nevím zčeho má ty teploty,žádný zub jsem zatím neobjevila a nachlazená taky není tak nevím,zatím je ok už tak snad aj bude

jankatr
autor
28. dub 2010

Tak trubičky máme úspěšně za sebou - Kubík byl uplně suprovej - sestřičky ho moc chválily - prý byl nejmenší a nejhodnější pacient. Na pokoji dostal něco na zklidnění takže když ho odvážely tak jen koukal a vůbec neplakal, a když mi ho pak přivezly zpátky tak ještě dobrý dvě hodinky spal (brali ho kolem půl desáté a trvalo to tak půl hodky - takže nám to vyšlo zhruba na dobu kdy stejně doma chodí spinkat) Pak se protáhl - otevřel oči, usmál se na mě a byl uplně v pohodě 😵 😵 😵 prostě sluníčko 😵. Po zkušenostech s Daníkem jsem se připravovala na to jak bude uplakanej a rozmrzelej ale vůbec nic... 😅 takže paráda. Jediný kdy se rozčiloval bylo, že se mnou musel být na posteli, kde zas byly na zdi takovýty čudlíky na připojení nějakých přístrojů a já ho k tomu nechtěla pustit. Na zem nemohl, protože pořád padal, a nechtěla jsem aby lezl po zemi, a oni tu na tom ušním nemají žádnou hernu pro děti 😒 což mi přijde dost blbý. Když je tam někdo dýl, tak sice může jít na dětské oddělení, jenže to je zas přes půl špitálu ... Ale naštěstí jsme šli ve tři hodiny domů tak se to dalo. Kubík si po obědě (mým obědě - on dostal jen přesnídávku) ještě hodinku zdříml. A pak už to uteklo raz dva.

Ale jestli mě něco dostalo, tak postýlka.... - měli docela plno a ještě se mě setra přišla zeptat jestli mi nebude vadit když nás dají na pokoj k jednomu pánovi, že jinde není místo. Mě to bylo jedno - stejně jsme tam byli jen na chvilku - jenže když jsme tam došli tak tam sice byla postýlka - ale postranice tak 30 cm vysoký...???!!! 😲 😕 jako fakt nechápu jak to myslely. Já mám doma strach že mi vyleze z normální postýlky, protože dá nohu až nahoru, a oni mi dají postýlku pro novorozence... 😕 😕 😕 - takže jsme stejně byli spolu na velký posteli. Akorát po tom zákroku na ní spinkal. Prostě logika jak blázen.

jankatr
autor
28. dub 2010

Andílek hned po probuzení 😵

adrosek
28. dub 2010

-jé janka vážně andílek,to jsem ráda že ste to zvládli ok a všechno proběhlo vpořádku,tak snad už to nyní bude ok co stěma ouškama,pokud možno teda,tak se opatrujte hlavně 🙂

myska77
28. dub 2010

Jani to jsem moc rada, ze ste to takhle nadherne zvladli a vse probehlo bez problemu. Moc jsem na vas myslela a doufam, ze ted uz vas cekaji jen same lepsi zitrky 😀 Co se tyce postylky a pana na pokoji, tak to se neda ani komentovat, jeste, ze ste sli hned domu.

Nasi kluci meli dnes premieru dopoledniho spanku v postylkach, uz je jim kocar na balkone malej a taky je tam vedro, je na jizni stranu. Pokojicek maji na sever, tak jsem je dala spat o pul hodky dyl, az v deset a chrnej do ted, fakt to nechapu. Mela jsem z toho strach, ze budou sceny, ale v poho. Odpo se vyspi v kocare na prochajde a mame zase na chvili vyreseno. Pak uz jim zrusim i ten dopoledni spanek a budou snat hned po obede v postylkach a ven se bude chodit az pak.
Pristi tyden mame dovcu, budem ale na chate trochu predelavat a budovat, neni tam net, tak se ozvu az prijedem. Mejte se krasne a ja jdu balit.

jankatr
autor
28. dub 2010

Mysko - oni by nás tam nedali, kdyby jsme tam měli být dýl - to by nás museli objednat na jiný termín tak abysme se jim mezi ty plánované prostě vešli. A pokud jde o mě, tak to bylo v pohodě - ten pán byl moc fajn - bylo mu tak kolem 40 a má dva malý kluky. A byl moc ohleduplnej - měl puštěnou telku a pořád se ptal jestli to má nechat zapnutý, nebo jestli tam chcem něco jiného - dokonce tam dal Kubíkovi kouzelnou školku 🙂 🙂 a byl takovej docela komunikativní. Takže v pohodě. Mě spíš dojímala ta postýlka - protože když jsem chtěla na záchod musela jsem poprosit sestřičku aby mi Kubu podržela (zas tolik jsem toho pána otravovat nechtěla 😅 ) A z toho Kubík zrovna nadšenej nebyl - podstatně líp by nesl chvíli sám v postýlce než ten bílej plášť....

jankatr
autor
29. dub 2010

Holky - teda ještě že jsme na ty ouška šli - On mi doktor v tom špitále říkal že tam měl uplný rosol - musel chudáček hrozně blbě slyšet. Je na něm teď vidět jak strašně ožil - to je uplně jiný mimčo 🙂 🙂 🙂

adrosek
29. dub 2010

-janka tak to je dobře že se má tak k světu,hlavně že je to vpořádku

adrosek
30. dub 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den,unás opět slunečno tak snad to aji tak vydrží 🙂
-jak se máte všechny a co mimča,jak je tak hezky tak ani není tolik času na koníka že,stále venku s dětma,no musíme toho využít,zima byla dlouhá
-tak se opatrujte všechny 🙂

luzza
30. dub 2010

tady je videjko, kde nelinka smrká 😉 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=WqJoNRXtRPE
sorbona13
30. dub 2010

Ahoj holky, jsme pořád někde venku, konečně super počasí, ale prý se to má kazit 😠

jani: zvládli jste to perfektně a Kubíkovi se určitě ulevilo.

luzza: to je bomba, jak jsi naučila Nelinku smrkat? Taky už to chci začít kluky učit, Honza měl tuhle soplana v nosu a nechtěl si ho nechat sebrat 🙂

adrosek
3. kvě 2010

-ahojda mamky,hezký den přeji,unás je škaredě ☹ ,zataženo tak z venku asi nic nebude,pojedeme na návštěvu za kámoškou alespon

jankatr
autor
3. kvě 2010

Tak jsme ukončili kojení - hoši to vzali docela v pohodě - akorát Maty sabotuje UM 🙄 ale to se nedá nic dělat - násilím ho nutit nemůžu. Na druhou stranu miluje jogurty a taveňáky tak snad to nějak doženem tímhle směrem - to mlíko s ním nevzdávám - jen zatím to dopadá tak že si párkrát cucne a zbytek dorazí Kuba - tomu je jedno co pije, hlavně když něco teče 😅 😀
Pořád si říkám že mu docela dlouho trvalo i než začal vůbec pít z flašky čaj, tak třeba tomu ještě přijde na chuť - teď zkoušíme banánovej sunar ale zatím je to pořád na stejno. Výhoda je že to s tím zkoušením máme jednodušší než mamky s jedním - protože co načnem nemusíme dávat pryč - Kuba to dorazí 😀 😀 😀

adrosek
3. kvě 2010

-janka tak snad si Maty zvykne na UM a ude to ok,ale jak říkáš papkáte jogurty tak myslím že to doženete všechno neboj
-jak si to stopla,prostě si jim nedala ale dala z flašky ju

jankatr
autor
3. kvě 2010

jo jo - tak nějak - ale my už jsme to kojení měli jen na usínání večer a někdy když byli třeba nemocní tak jsem jim dala v noci. No ale i tak to bylo ty první dny docela honička - první večer jsem něco odstříkala ale další den jsem jim stejně ještě dala protože jsem myslela že my ty prsa prasknou. Pak už se to ale tak nějak upravilo 😉 Pořád jsem to tak nějak udržovala kvůli těm ouškám - přece jenom je to takový zaručený uklidňovadlo a já nevěděla jak bude Kuba reagovat. Ouška už jsme vyřešili tak nastal čas na mlíko 😅 😅 😅 - já myslím že do toho roku je to tak akorát. Ono je to sice pohodlný ale přece jen je to pak komplikace když je potřebuju pohlídat a tak.

Jinak teda tady je dneska pěkně hnusně 🙄 🙄 🙄 🙄

adrosek
3. kvě 2010

-jojo janka do roku je to ok si myslím,taky chcem po roce přestat,jak říkáš pak hlídání je obtíž,ale mě naštěstí holky vypijí i UM,já je kojím ještě ráno a pak večer na usínání tak uvidíme jak to půjde pak
-no je pěkně hnusně teda

jankatr
autor
3. kvě 2010

já si pořád říkám že se to třeba zlomí - s čajem jsme taky děsně dlouho bojovali. Tak uvidíme -nějak to dopadne - a když ne, tak taky tak nebude první ani poslední co nepije mlíko - však on ty bílkoviny dostane jinak 😉 🙂

sorbona13
3. kvě 2010

ahoj holky, kluci mají šestou nemoc, tak je doma mazec.

janka: s tím kojením chci taky postupně přestat, klukům bude za 3 týdny rok, tak po narozeninách je přestanu kojit ráno a do konce července, kdy budou mít rok korigovaně seknu i s večerním kojením. Jenom teda nevím co s Kubou, taky nechce UM, snad se to časem naučí. Mně nechtějí moc pít ani z hrníčku, za celý den dají každý max. 50ml 😢

adrosek
3. kvě 2010

-přesně tak janka nebude první ani poslední,on to dožene jinak no ne
-sorbonka tak se brzy uzdravte hlavně ☹

jankatr
autor
3. kvě 2010

Sorbi - a jinak má rád třeba jogurty a tak? Jestli to baští tak bych se tím asi zas až tak nestresovala..... - myslím že takových dětí je víc co nechtějí mlíko. Však to doženou jinak 😉 🙂
Jinak já jsem teď zkusila ten banánovej sunar - a dneska už vypadal že by to snad i šlo 😉

luzza
3. kvě 2010

sorbonko
my už máme šestou nemoc za sebou...teda jen nelinka...a byl to teda taky pocuc 🙄 onemocněla začátkem týdne, kdy jirka odjel a já tu byla na všechno sama...nelinka vysoký horečky, k tomu eliška, co mě taky chtěla, furt po mě šplhala a dominik, kterej taky musel něco jíst a pomoct připravit se do školy 😖 no hrůza... 2 noci jsem nespala...

luzza
3. kvě 2010

jani
my máme teď s mlíkem taky starosti...
nelinka začala pít třeba sedmkrát denně 😨 , říká si "cici" a odhrnuje mi tričko..prostě si tu kozu najde sama..a když jí nedám, tak vyvádí..
eliška naopak pije hrozně málo... tak dvakrát denně a to je jen takový švindl pití... párkrát cucne a odleze...

tak mám dilema, co s tím... jedna začala pít jak blázen a druhá skoro nic... přiznám se, že odstříkávat pro elišku se mi nechce ☹ jsem na to moc líná ☹ ale eliška sunar taky nechce 😒 ale má ráda jogurty, sýry a pije i kefírový mlíko 😅 jakmile si ho rozdělám pro sebe, hned je u mě a vypije třeba polovinu..pak jí už nedám 😠 😀 tak nevím, jestli si s tím vystačí 😒