Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
10. čer 2010

no VŽDYŤ TO ŘIKÁM!!! 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
10. čer 2010

jsem ráda i za vás, holky 😉 🙂

jankatr
autor
11. čer 2010

Luzz - ty vaše pusinky koukejte dát pozlatit 😅 - fakt to funguje 😉

adrosek
11. čer 2010

-ahojda holky,tak vás zdravíme,janka super že je už lépe a to samé sorbonka,jen tak dál
-tak my dneska už valíme domů z atatkou,ale koupelny jsou ještě nedodělané teda,tak už to budem muset dobojovat aj s holkama pak

adrosek
12. čer 2010

-ahojda mamky,tak vás zdravím všechny,tak sme už konečně doma,ale koupelny ještě nejsou hotové bohužel ☹
-jak se máte,už ste zdravé všeci mimina

jankatr
autor
13. čer 2010

Ahojky -přeju příjemnou neděli - taky u vás bylo včera tak ošklivo? Tady teda naštěstí až večer ale o to hůř.

Ta buřina byla dost hnusná 😖 jednu chvíli to tu vodu tak metlo že nebylo ani vidět. Kluci zrovna seděli v kuchyni na židličkách a jedli večeři - okna jsme měli na takovou tu větši mikroventilaci a v jednu chvíli se ten vítr tak opřel že to normálně to okno vyvalilo na klasickou ventilačku - ještě že to ty panty udržely aspoň tak - protože jinak by to padlo přímo na kluky 😖 😖 😖 Takhle se teda příšerně lekli -protože to byla rána, a pak ještě jak ten vítr fouknul tu vodu dovnitř ale naštěstí se nikomu nic nestalo. A to jsem zrovna pár vteřin předtím hnala Daníka od okna protože to byl takovej vichr že kdyby to před barákem ulomilo nějakou větev tak to klidně proletí sklem.
Navíc to okno pak nějak nešlo pořádně zavřít, ale nakonec se to Robertovi povedlo - ale chvíli jsem se bála že to tam budem držet až do konce bouřky. No mazec - já vytahovala vyděšený kluky ze židliček - Robert držel to okno, do toho brečel i Daník..... - prostě děs... 😖 ještě že to za chvilku přešlo.

adrosek
13. čer 2010

-janka tady byla unás taky hrůza jako,kdybych byla sama doma tak jsem asik posr.. strachy teda,já se bojím bouřek
-no ještě že to nedopadlo hůř stím oknem teda

jankatr
autor
14. čer 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jankatr/albu... Tak jsme byli dneska na prochajdě.... 🙄 😒 no nadělalo to v sobotu pěknou spoušť a to ještě není všechno - fotila jsem jen co šlo tak nějak od cesty - do lesa je skoro o strach vlézt - je tam ještě spousta stromů nalomených a napružených... 😒

sorbona13
15. čer 2010

Ahoj holky, tak počasí se trochu zkazilo, ale zase aspoň nejsou tak šílený vedra 🙂 Kdyby nepršelo,tak naprosto ideální 🙂
@jankatr: to tvoje vyprávění je jak z hororu, čekala jsem, kdy se objeví upír nebo vlkodlak 🙂
@adrosek: vítej doma, snad budete mít brzy vše hotové a užívat si 🙂 My zase děláme plot, resp. dělá ho manžel, já odjela v sobotu na chatu k našim, doma se kluci nudili a tam se aspoň vyřádili venku, cachtali se v bazénku a otrhávali dědovi kytky ze zahrádky 🙂

satana
15. čer 2010

Ahoj holky, moc vás zdravím. Ještě než skončím v blázinci se vás chci zeptat, jestli se vám vaše děti taky perou ... klukům je teprv rok, ale už to stojí za to. Ten silnější furt shazuje toho drobnějšího, ten vždycky přistane na hlavě, takže je už celej potlučenej, je lehce hypotonickej, no a vypadá jak kdybysme ho doma bili. Naštěstí má zuby a tak bráchu občas pěkně zakousne, takže má taky sem tam otisk zubů. Nevím jestli dělám něco špatně, ale ... Dneska ráno mi sousedka říká, jakto že vám ty děti nebrečí???...čímž mě dožrala, protože se pomalu stavím na hlavu aby nebrečeli, ale když brečí jeden, automaticky brečí druhej, do toho se perou, nebo si i pěkně hrajou, ale pláčem to stejně skončí, no a taky chtějí být furt venku, takže stojí oba u dveří a brečí. My chodíme ven 2x denně na hodku a pul nebo na dve, ale jim to nejak nestaci,, ale taky potrebuju udelat neco doma. No omlouvam se za delsi prispevek, ale uz jsem z toho dost na nervy... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sorbona13
15. čer 2010

holky, jaké máte teď autosedačky? Budeme muset časem přesedlat do nových, tak hledám inspiraci 🙂

myska77
15. čer 2010

@sorbona13 mi mame tyhle: http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-...
Romer King Trend line a max.spokojenost. kdyz vidim, ze kluci usnuli, natahnu se dozadu a polozim je, maji 3 polohy. Vy jeste jezdite v tech vajickach?

@satana ja myslim, ze je to naprosto normalni co mas doma, takhle zto vypada u me i u Janky, ze jeden holt muci toho druheho, ale u nas se teda neshazuji a nekousou. Tohle asi neovlivnis, protoze do 2 let si neuvedomuji sami sebe a nic jim nevysvetlis a zakazama taky nic nezmuses. A s tema prochazkama, my jsme dopoledne doma a po obede (po 12) jdem ven az do 18. Kdyz je sucho, kluky vyhodim do piskoviste nekde po ceste nebo jen jezdime v kocare, i se tam vyspi a je klid.

jankatr
autor
15. čer 2010

@satana Tak u nás je to podobné - jak píše Myska - akorát teda ti naši se nekoušou a taky to není vždycky jen ten větší kdo si začíná - Mates je sice tintítko ale když něco chce tak má taky zatraceně ostrý lokty - akorát narozdíl od Kuby u toho ječí, piští a vzteká se - téměř ultrazvukem. To Kuba ten nasadí ledově klidný výraz angličana a beze slova ho prostě odšoupne nebo chytí zezadu za triko a odtáhne. Bohužel Mates je taky z těch co pak přistávají na kebuli... 🙄 Kuba ten naštěstí padat umí už od té doby co se naučil stoupat - málokdy se praští do hlavy tak aby ho to bolelo - skoro jakoby se naučil někde dělat parakotouly 😅 😀
S tím režimem to máme s Myskou taky dost podobný - kluci dopo spinkají v postýlkách doma, pak si dáchnou ještě chvíli po obědě, a potom už jsme prakticky až do večera venku.

@sorbona13 no my toho tím autem moc nenajezdíme a počítám že tak za rok budu stejně kupovat ty větší, kde už dítě normálně sedí - teď máme tyhle na tu přechodnou dobu - http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22513420&tab=1 Dají se trochu polohovat s tou kvalitou to sice nebude asi až tak nic moc... 😒 ale nějak nebyly penízky ☹

jankatr
autor
15. čer 2010

Tak ještě jednou znovu - radostněji a lépe - tady už to nesmažou 😅 http://picasaweb.google.cz/11803286730672824273...
Doufám že to bude fungovat.

satana
15. čer 2010

myska janka - a jak s nema chodite ven?? Ja s nema byla pred barakem a stacilo to, oba jedli kaminky, hlemíždě, hlínu, trávu a kazdej utika nekam jinam, po ctvrt hodine sem to vzdala a chodime jen na dvorek (bydlime v RD a kluci chodí od 10m.), kterej je ohranicenej. Ovšem ten už maj okoukanej a už je to tam nebaví. A jak zabráníte tomu, aby nejedli písek, kdyz jdete na pískoviště - možná blbá otázka, ale jíst by ho neměli ne??

myska77
15. čer 2010

@satana my jdeme ven s kocarem a nejdriv jezdime, pak je to prestane bavit tak dam deku na travu a oni si to tam prosmejdi, pak jim dam ve 3 svacu a zase jdem jezdit. A kdyz je to opet nudi, tak najdem piskoviste a jdem tam az do 18, kdy jdem domu na vecu. Pisek mi uz teda nejedi, znaji ho z chaty a uprimne jim teda nechutna. Samo, ze si ho poprve narvali plnou hrst, ale hned vyplivli a ted je klid. Kaminky ji jen jeden a to ohlidam a nic jineho mi nejedi a trava mi nevadi. Zatim je stiham hlidat. U nas jsou ohranicena piskoviste, takze mi nemaji kam utect. A zatim chodi jen kolem nabytku, je jim 11 mesicu, takze mi taky daleko neutecou, i kdyz lezou desive rychle. No a nebo objizdej kamosky s detma, aby meli pokazde jine prostredi a podnety, taky obcas nekoho navstivime.

myska77
15. čer 2010

@sorbona13 jen jeste pro doplneni, my mame tu variantu ,,JetL a maji super vzdusny potah a dobre se cisti.
@jankatr Janka tyhle sedacky jsou uz taky pro normalne sedici dite (do 4 let), ale je tam ta vyhoda, ze se daji i trochu polozit. Jo a Sorbi maji super operky hlavy, nikde jim nebimba, kdyz usnou. Nekupovali jsme je primo v tom odkazu, tak jsem je jen rychle nasla pro ukazku, hledali jsme, kde budou nejlevnejsi. Normalne stoji cca 5 tisic jedna a poridili jednu za 3,5 tis.tusim.

jankatr
autor
15. čer 2010

@satana No tak u nás je to tak že bud jdeme na prochajdu - lépe řečeno se kluci vezou, naštěstí dokud jsou v pohybu tak jim to ještě tak nevadí - a nebo jdeme na písek - jsou tu taky oplocená pískoviště s houpačkama takže nemají kam zdrhnout. Co se týče toho pojídání - tak Mates je teda "pískožrout obecný" je schopnej si to tam ládovat lopatkou aby mu to šlo líp, ale upřímně řečeno - už to ani moc neřeším mám pocit že čím víc ho hlídám tím víc se tím cpe - prostě ho baví nade mnou vyhrávat - navíc máme v pískovištích teď nově vyměněný písek. No a pokud jde o Kubu tak to je estét - ten se pískem necpe - toho facinujou spíš kamínky kolem pískoviště - dlouze se soustředí, vybírá, pak si jeden vyhlídne a jde ho cumlat - což se docela dá uhlídat 😅 😀

@myska77 tak pokud bude Kuba to samé co Daník -jako že to vypadá že asi jo - tak pro nás by to byla sedačka tak do dvou let - Daník měl 18kg právě ve dvou letech 😅 🙄 Navíc my jsme oba dost velcí, takže už tak mají kluci tak tak místo na nohy - a přece jen tyhle sedačky jak mají ten podstavec tak jak jsou výš tak jsou k tomu opěradlu blíž.

sorbona13
16. čer 2010

@myska77 díky za tip, mně se ještě líbí Maxi Cosi XP nebo ještě mám typ od sestřenky na Babypoint, tak uvidíme, zatím je čas, kluci jezdí ve vajíčkách, hlavička jim z toho ještě nekouká, tak dobrý 🙂

@satana nám kluci taky zbodnou na co přijdou, kamínky, trávu...jenom hlídám, aby to nespolkli a menší kamínky hned beru z pusy....jo a kluci se nám taky pošťuchujou, minule strčil Kuba do Honzíka a ten spadl ze židličky 🙄 A taky se perou o hračky...Jinak my se snažíme být taky hodně venku, dopoledne jsme většinou doma, odpolko vyrážíme ven na zahradu nebo na procházku, dneska jdeme plavat, pak do dětskýho koutku a domů přijedeme určitě až večer.

@jankatr tvůj popis pískožrouta obecného mě pobavil 😀

Holky, jestli chcete poslat nezávislý test opalovacích krémů pro děti (z časopisu dtest), písněte mi e-mail, docela mě to překvapilo, Daylong dopadl hůž než Sundance z DMka 😕

sorbona13
16. čer 2010

@jankatr koukám na vaše fotky a je to teda mazec, úplná kalamita 🤐

satana
16. čer 2010

holky moc díky 😅 😅 😅 !!!!! Tak to s něma taky nějak zkusim. Dvorek je už moc nebaví, tak zkusíme jít někam ven na pískoviště, to sem teda zvědavá 😀 . A když se kluci žduchaj nebo se perou o hračky, necháváte je?? Nebo zasahujete???

myska77
16. čer 2010

@satana Ja zasahuju, kdyz jeden vezme neco druhemu s cim si soustredene hral a ten pak pisti, tak reknu, ze to musime brachovi vratit, ze se ho ani nezeptal a takove ty vychovne ,,keci", ktere jsou stejne uplne k nicemu 😀 a dam mu do ruky jinou hracku. Ale kdyz vidim, ze si vse berou navzajem a nemaji si co vycitat tak je necham at si to poresi sami. Je fakt, ze vetsinou se domluvi spolu. Kdyz ale Mates leze po Christikovi nebo mu lomcuje s vlasama tak to teda zasahnu a dam mu pres prsty a posadim ho na druhy konec mistnosti, to me teda vzdy zvedne ze zidle. Ale oni to stejne do 2 let nepochopi tu vychovu tak to moc neresim.

jankatr
autor
16. čer 2010

@satana Tak myslím že s tím zasahování to Myska vystihla uplně přesně 😉

@sorbona13 Taky ti řeknu že už dlouho jsem se tak nebála - a to ještě když si představím co to muselo být když se zlomily ty stromy před tím barákem - to bych asi byla pos...ná až za ušima. Uplně mi stačilo to okno 😖
V tom lese to vypadá fakt jako by tam kličkovalo tornádo - vždycky pás polomu pak kus nic, jakoby ani žádná bouře nebyla a pak zas další pás polámaných stromů.

S těma krémama jsi mě potěšila - ten náš Daník ví co si má koupit 😀 😀 😀 Onehdy mi totiž právě v DM hodil do košíku ten Sundance 50Faktor - pak mi pomáhal u pásu takže to vytahoval zatímco já lovila lístečky na slevy, a ještě jsem se pak nějak zašprtla při placení, popletla jsem PIN tak mi při tom zmatku ani nedošlo že platím o 150,- kč víc - všimla jsem si toho až doma když jsem ten nákup vyndavala. Tak aspoň že koupil dobře 😀 😀 😀

adrosek
16. čer 2010

-ahojda mamky,tak vás zdravím všechny,takže počasí zase nic moc jako,unás pěkně vesele prší takže se nedá nic podniknout
-no koupelny ještě nejsou hotové,do pátku nato mají poslední limit jako,už tak sme se snima dost dohádali,už na to nemám nervy jako,ale fascinuje me,jak jim to prostě nevadí a vklidu něco dělají,ikdyž ví,že jsem už s dětma doma,no prostě už to nekomentuji
-jinak mě se holky taky hádají o hračky,tak jak píš myska tak to tak dělám jako výchovně 😉
-jinak holky jsou nachlazený takže poslední dvě noci stálo za prd 😠 vstávala jsem knim asi 10x néli víc jako,mají sopel obě dvě a ještě kašlo teda,ale teploty zatím nemají takže nic zatím,dostávají na vykašlávání a do nosu kapeme libenar,ale jsou dosti otrávené teda,jinak Sárince ještě navíc lezou 4.zuby na hoře současne tak to taky stojí docela za to teda a ktomu ještě to nachlazerní takže mě z 😠 nich občas hlava jde kolem přes den,no uvidíme,snad nedostanou teploty ještě ktomu,asi je to ztoho počasí,nejprv horko strašný a pak zase zima no nevím odkud to jinak chytnuly

adrosek
16. čer 2010

-jo a ted o víkendu budeme konečně slavit rok našich holek,tak se těšíme teda,mají dorty objednané a ten stan s těma kuličkama,tak jim to v neděli rozložíme

jankatr
autor
16. čer 2010

@adrosek No vy si teda taky užíváte 😒 Tak ať jste brzo fit - a pěkně to oslavte 🙂 🙂 🙂

luzza
16. čer 2010

holky
tak já mám zánět ledvin, takže mi je bídně 😖 beru antibiotika...
holky jsou naštěstí ok...

myska77
17. čer 2010

@luzza chuderko mala a jak si k tomu prisla? zanet ledvin je neprijemny a desne to boli vid? ja to mela taky. Tak hodne pij a chtelo by to teplo v posteli, ale to Ti asi s detma nehrozi, co. Drzim palce a dej vedet jak Ti je.
@adrosek at jsou holky brzo fit, tohle pocasi je zradne, snad budete mit aspon klidnejsi noci

My jedem zase do nedele na chatu tak se vsichni mejte a pekny vikend.

luzza
17. čer 2010

mysi
vůbec nevím... ☹ v noci mě začalo bolet a píchat v zádech... ráno se přidala horečka... a trochu pálení při močení... 😒
nikdy jsem to neměla 😒 je to dost nepříjemný...
ale dnes už taťka přijel domů, takže bude líp 😉

sorbona13
18. čer 2010

luzza: ☹ To znám, já to měla naposledy v listopadu 2008, brala jsem ATB, páč jsem to zanedbala, myslela jsem, že to je jen zánět močáku a nakonec se z toho vyvinul zánět ledvin, měla jsem 40 horečky 😝 A 3 týdny na to jsem byla u doktora a ten mi oznámil, že jsem těhotná 😝 Měla jsem strach, že bude prcek (to jsme ještě nevěděli, že budou dva) postiženej.... a navíc mi doktor řekl, že to stejně asi odejde, když jsem měla tak vysoký horečky, že je nepravděpodobný, aby se to chytlo 😒 .... no a vyšlo to nakonec dvojnásobně 😀
Drž se, ať je brzy líp, držím palce.