Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
1. pro 2010

@luzza Tak to mu to manža pěkně naservíroval 😉 😉 😉 ale má uplnou pravdu 🙂
Jinak teda argumenty fyzikáře mi tak "trošku" připomínají Daníkovi argumenty - akorát že tomu není ještě ani šest let - tak to člověk tak nějak pochopí... 😅 😅 😅 On je buď magor nebo senilní - že by se taky vracel do dětských let - soudě podle těch argumentů??? 😅 😅 😅

To s tou učitelkou - snad ani nemá cenu komentovat - ať to bylo jak to bylo - v každým případě ti to říct měla - i kdyby si to Domča celý zpískal sám a vyprovokoval ho. Prostě tohle by měla rodičům sdělit - ony ty komplikace se nemusí projevit hned a za dva dny pak člověk těžko bude řešit z čeho by to mohlo nebo nemohlo být když o ničem neví 😠

luzza
1. pro 2010

@jankatr tak už máme léky k ADHD.. 1000 kč měsíčně.. docela mazec 😝

adrosek
2. pro 2010

-dobré ránko mamky,tak unás je pěkná sněhová nadílka,škoda že nemůžeme ven
-zítra jdeme na kontrolu k dr.tak snad už to bude dobrý a holky si vyzkouší pak co je to sníh
-jinak luzza tak to je mazec stěma lékama teda

adrosek
2. pro 2010

-mamky ještě se chci zeptat jaké máte vy sportáky pro mimča,já jak jsem se zminovala tak bych chtěla prodat ten náš kočár už,je těžky už na mé a zvlášt vzimě sním není šance je,váží 19kg,tak jaké máte jestli se můžu poradit,nejprv sem rozmášlela že bychom koupili jen jeden sporták a ktomu to závěsné stoupátko ale nevím jak by to dopadlo,jestli se jedna nebude hádat že chce být vkočárku a obráceně,navíc když někde pojedem a zdržíme se tak ta druhá nebude mít kde spát že
-já ale nechci ten sporták vedle sebe,jsem zvyklá na kočár za sebou,měla jsem abc design,objevila sem tento,dám sem odkaz,tak pokud ste někdo oněm slyšel děkuji
http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-101386-koc...

luzza
2. pro 2010

@adrosek my používáme trojkolku zekiwa s velkými koly a vzhledem k místními terénu to nemůžeme měnit... a musím říct, že mi vyhovuje... i když do města se asi moc nehodí... 😉
já bych teda variantu jednokočárku a stupátka na 100% nevolila ani kdybych bydlela ve městě 😉 😉 😉 😉

adrosek
2. pro 2010

-děkuji luzza no už taky rozmýšlím že jeden kočárek je blbost
-tak už mám vyhlídnuté dva tedy
-ještě tento
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1037

jankatr
autor
2. pro 2010

@luzza A co máte? Nám chce dát dr. Ritalin nebo tak nějak - a pravda je že o ceně jsme se zatím nějak nebavily -ale asi bych se zeptat měla 😲 😲 😲 🙄 🙄 🙄 1000,- je fakt docela darda... 😝 😝 😝

luzza
2. pro 2010

@jankatr taky začínáme na ritalinu, ten je hrazenej, ale dává se třikrát denně a bude ho brát jen měsíc...jestli zabere, najedeme na CONCERTU, ta je nehrazená a bere se jen jednou denně...

jankatr
autor
2. pro 2010

@luzza aha tak tenhle název se mi nějak ani nevybavuje že by o tom mluvila. No tak uvidíme co z nich vyleze - a už to berete? Tvrdili mi že je to hrozně poznat a děsně rychle se to prý projeví - opravdu to tak skvěle funguje?

janicka.slunicko
3. pro 2010

Ahoj holky tak jsme včera byly s Valčou na chirurgii sna kontrole s pupecní kilou,ma to dobry. Co doktor to jinej nazor, v Praze nam říkaly že at to nepřelupejeme a nedavame pas nato a tady na Kladne nam to přelepily a pak daly pas,ja je jí to nedavala a jak se jí pekne zatahl,no proste si vyber...
Jinak už deti teplotu nemají akorat kašel ...
A jak jje tam nekde u vas mate také hodne snehu, už jste byly sankovat..

adrosek
3. pro 2010

-ahojda mamky,tak všechny zdravím a přejeme hezký den
-tak unás je pořádně nasněženo a opět zase začalo sněžit,to zase budou kalamity odpoledne,raději autem nikam nejedeme
-tak sme byli u dr.na kontrole a je to dobrý,atb.máme dát poslední ráno v neděli,ještě trocha kašleme ale už je to lepší mnohem
-tak odpoledne asik vyrazime na chvilku ven aspon před barák,holky už řádily ve sněhu chvilku jak sme se vrátili od dr. a byly spokojený,tak uvidíme odpoledne
-janicko slunicko taky dobře že ste už ok,stou kýlou si vyber teda,my měli taky pás jen chvilku a pak už nic a krásně se to zatáhlo tak nevím
-

adrosek
3. pro 2010

-ahojda mamky,tak všechny zdravím a přejeme hezký den
-tak unás je pořádně nasněženo a opět zase začalo sněžit,to zase budou kalamity odpoledne,raději autem nikam nejedeme
-tak sme byli u dr.na kontrole a je to dobrý,atb.máme dát poslední ráno v neděli,ještě trocha kašleme ale už je to lepší mnohem
-tak odpoledne asik vyrazime na chvilku ven aspon před barák,holky už řádily ve sněhu chvilku jak sme se vrátili od dr. a byly spokojený,tak uvidíme odpoledne
-janicko slunicko taky dobře že ste už ok,stou kýlou si vyber teda,my měli taky pás jen chvilku a pak už nic a krásně se to zatáhlo tak nevím
-

adrosek
3. pro 2010

-se mě to podařilo sem nakliknout dvakrát tak se omlouvám

luzza
3. pro 2010

Jirka si kvůli Nelince zažádá o test otcovství...

janicka.slunicko
5. pro 2010

Ahoj holky jak se mate? Mi už dobře deti jsou zdraví...
Dneska jsme mely velkou naštevu skoro celé přibuzenstvo,tak to byla obrovska slezina,jsme ríkaly že příste to musí byt až bude teplo a venku to udelat ...

luzza
5. pro 2010

jo..jirka vlevo nela vpravo 😀

adrosek
5. pro 2010

-luzza no úplně jak ces kopírák

myska77
5. pro 2010

@luzza Jak ten test dopadl? 😀 az k nevire. Neco noveho od reditelky?Asi jeste ne, vid?
@janicka.slunicko jsem rada, ze se ste z toho uz vyhrabali a muzete si uzivat snehu.
@adrosek S kocarem Ti neporadim, my mame porad sportak EW, ale ted ve snehu jezdime na sanich a dnes jsme dostali od Jeziska i dvoje boby nebo pekace, jak kdo tomu rika. K sanim jsem objednala i dve ohradky, protoze do kopce se kluci drzi jak vosy na bombone, tak to budou mit pohodlnejsi, navzajem se umi i tahat a fakt je to ted prca s nima na snehu.

luzza
5. pro 2010

holky, nám se posralo topení 😖 takže super víkend 😝 ☹

jankatr
autor
6. pro 2010

@luzza teda v tomhle počasí to je dost drsný... 😒 😒 😒 snad to budete mít brzy v pořádku 😕

adrosek
6. pro 2010

-luzza no to je radost ted při takové zimě,tak at je to brzy zase ok
-myska jojo my taky sme vytáhli nyní saně a taky boby,tak se to dá zatím,holky jsou nadšený

janicka.slunicko
6. pro 2010

Ahoj holky to se mate že už chodite bobovat a sankovat,ja se také na to strasne tesím až s prckoma vyrazíme ,dneska jsem jela kočarem,no hruza ty chodníky ty jak tak sly ale u přechodu to vubec nejde projet to jsou tak uzké pešinky...
Po zítrí jdeme na neurologii a ve čtvtrek k detské tak jsem zvedava na vahu...

Luzza,tak to je mi líto s tim topení,snad už vam funguje..

adrosek
6. pro 2010

-ahojík janicko.slunicko-no to věřím že to musela bý cesta,unás je to to samé ty chodníky
-potom nám musíš dát vědět jak ste dopadli u dr.budeme držet palečky
-my máme váhu v 18.m-Adulka 11600gr a Sárinka 10500gr

jankatr
autor
6. pro 2010

@janicka.slunicko To si dovedu představit ty boje na chodníku - my to takhle měli loni a to ještě jsem říkala když jsme kupovali kočár (měli jsme patron a ten má vpředu malý kolečka) že to přežijem že za posledních deset let nepamatuju pořádnou zimu a když bude tejden sníh tak to zvládnem - a jak na potvoru po tolika letech přišla zima jak na sibiři 😠 😠 😠 to by se na to jeden fakt vyprdnul 🙄 🙄 🙄 🙄

@adrosek Holky už jsou taky pořádný ženský 😎

sorbona13
7. pro 2010

@luzza: ta podoba je teda až neskutečná 🙂 A cena za ty léky, to je teda mazec 😒
@adrosek: my už kočár vůbec nepoužíváme, jen když jedu sama nakupovat, jinak jezdíme na bobech.
@janicka.slunicko: to je bezva s tou kýlou, nám se to nespravilo vůbec, chvíli jsme lepili, pak jim to zčervenalo, asi reakce na náplast, tak jsme to nechali.

Kluci ještě pořád kašlou a mají rýmu, mluvila jsem s mudrou a prý mají tak silnou imunitu, že jí ani silnější mít nemůžou, takže neví, co s nimi, asi mají slabší obranyschopnost sliznic, měl by na to do měsíce zabrat ten immunal, tak uvidíme. Kašel už je teda lepší, ale jestli se to do příštího týdne nezlepší, tak na ní dupnu, ať nám udělá výtěry a pošle na ORL, to už nebude samo sebou ... V jeslích byli naposledy 1.11, už snad ani nevěřím, že se uzdraví a budou tam chodit, asi spíš seženu někoho na hlídání u nás doma, teď se střídáme s Tomášem a je to celkem záhul, hlavně teda pro něj, vstává každý ráno v 5, aby byl brzy doma
V sobotu jsme byli na mikulášský, Kuba viděl mikuláše a řval na něj "dědek" pak šel hrdinsky pohladit čerta, v půlce cesty se otočil a mazal zpátky, Honzík se dost bál, asi neměl čistý svědomí oba tam lítali jak pošuci, ještě že tam byl se mnou mm, jinak bych je tam asi honila doteď, byli tam ze všech dětí nejčipernější, mají teď takové nějaké lítací období, nevydrží chvilku v klidu a to ani při jídle, takže si někdy připadám jak v ZOO, abych je nakrmila, tak musí ukazovat v knížce zvířátka a mezi sousty je to samý "bé, mé, haf, ihaa, mnau, iá" atd.
Kuba si začal sám říkat pravidelně na velkou, přijde a říká "bóba bóba", jen já matka pitomá mu říkám, co povídáš, dyť tam bóba není a za 5 min. už tam je, takže začal hlásit dopředu a ne jako dřív až po "akci"

luzza
7. pro 2010

ahoj holky, nestíhám dočítat, ale pak to zkusím 😉
máme půjčený 3 přímotopy a horkovzdušnej ventilátor 😝 takže odběr za cca 2000 kč týdně ☹ podělal se kotel ☹ vinu nese neustálé vypínání proudu 😒 vyměnujou v okolí sloupy vysokýho napětí, takže jsou odstávky každou chvílí a to od 8 do 17h 😒 a kotel měl čerpadlo na elektriku, takže bez proudu se kotel tlakoval, až odešly nějaký zpětný klapky nebo co a už nefunguje vůbec ☹ museli jsme koupit novej (super výdaje před Vánoci ☹ ) a přes víkend by ho měl jirka napojit..
máme tady 18 stupňů, ale okusili jsme i 10! Holky maj punčocháče, tepláky, tílko, triko, svetr a na nožičkách botasky, páč od podlahy je fakt kosa. V takových chvílích člověk vzpomíná na panelák 😉
jedinou útěchou mi je, že jsme všichni zdraví 😉

adrosek
7. pro 2010

-ahojík holky,tak dneska nám tady prší tak asik budeme doma nebo snad se to trocha umoudří do odpoledne než se holky vychrní
-luzza-no teda to je peklo zrovna ted před Vánocema že hlavně,to fakt naštve jako,no at už to máte vyměněné a můžete se pořádně zahřát

jankatr
autor
7. pro 2010

@luzza a nemůžete se po nich aspoň domáhat nějaké náhrady škody??? nebo příspěvku na tu elektriku co teď protopíte??? Tohle je fakt hrozný 😕 😕 😕

jankatr
autor
7. pro 2010

Přihodili jsme dalších pár aktuálních fotek 🙂 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jankatr/albu...

luzza
8. pro 2010

@jankatr kluci jsou suprový 😀 😀 😀 všichni tři 😉 😵 😵

škody se nevymůžem 😒 soudit se s čezem je boj příliš drahý a předem prohraný 😒 prostě nás letošní vánoce vyjdou hodně draho 😒

jankatr
autor
8. pro 2010

@luzza Tak to je fakt na prd... 🙄 🙄 🙄