Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
2. dub 2011

@luzza 😒 😒 😒 tak to je mazec... 😖 škoda že jim toho nemůžete aspoń část nechat uhradit 🙄 🙄 🙄

jankatr
autor
2. dub 2011

Nám za chvíli tatínek doveze dort a odpolko slavíme 😵 😵 😵 - to je hrozný jak ten čas letí... 😨

crca
2. dub 2011

@luzza No pane jo 😨 to je teda pálka 🤐
@jankatr Jj Míša ta je jak tank 😀 Teda vy máte teď už ty narozky co?? 😲 No však než se nadechnu,tak je slavíme taky 😀 Co máte pro kluky? 😅

crca
2. dub 2011

Až se teď děcka vyspěj,tak jedeme do bazénu 😵 😵 😵 Už jsme dlouho zdraví 😀

jankatr
autor
2. dub 2011

@crca Tiše závidím - jednak jsme věčně nachlazení, a navíc dva dospělí na ty naše tři draky je dost málo 🙄 🙄 🙄

jankatr
autor
3. dub 2011

fotky z posledních dnů - snad to bude fungovat 😉 https://picasaweb.google.com/118032867306728242...

luzza
3. dub 2011

Nelča objevila u dědy lupu 😉

luzza
3. dub 2011

@jankatr fotky naprosto úžasný 😵 😵 😵

crca
3. dub 2011

@jankatr Hezkýýý,hlavně ty videa 😀 Kubík bude asi nějaký náruživý hudebník co? 😀 No já po dnešku uvažuju,že jim koupím,takové to auto,co se dá rozšroubovat,je u toho šroubovák 😀 Míša objevila ve skříni šroubováček a jsem ráda,že mě stojí aspoň kuchyňská linka 😀 Co mohla,to "šroubovala" 😀 U Máti taky vede xylofonek 😅 Takže jak to tak vidím,tak dostanou odrážedla,šroubováky,něco hudebního a dort 😉 ten musím jít ještě zamluvit,takže ani nevím jaký bude 😀
@luzza To je jakoby koukala z akvárka 😀
My dneska měli opékačku 😵 -Michal vzal děcka,zajel s nima pro buřtíky a už se to žhavilo 🙂prdlata u vytržení,čučeli jak joja,Máťa jako vždy,děsnej chytrolín 😀 Pořád,že pájí(pálí)oheň 😀 Když přišla k ohni blíž Míša,tak Mates zařval"Míša auví 😀 "No evidentně z něj roste bráška obranář 😅 Ale dlabali ani nedutali a Michal jen dodal-to je snad vidím poprvé,že u jídla sedí v klidu a jedí 😀 Nojo,jak říká Máťa-Mašo(maso) je maso 😀

jankatr
autor
3. dub 2011

Přihodila jsem ještě ze včerejška s dortem 🙂

crca
4. dub 2011

@jankatr No kluci jsou nádherný 😵 a jak jsem tak koukala na ty fotky s tím dortem a pak jak měli tu lopatičku,tak si říkám"že by je nenapadlo,zabořit tu lopatku do dortu?" 😀 A ejhle další fotka a už tam je 😀 😀 Pak to video jak (s prominutím 😅 )ožírají ten dort 😀 super 😉 Dort byl pěkný-jednoduchý,ale hezký 😵 Já mám ze včerejška natočené video,jak asistujou u krmení kůzlátek a ze dneška jak Míša tancuje 😀 ,ale hodím to na Face,nevím teda kdy,ale hodím 😀 Kdyžtak pro ostatní,jsem na Facebooku pod jménem Markéta Motyčková 😉

jankatr
autor
4. dub 2011

@crca No samotný by je to možná napadlo a možná ne - ale tatínek se pro jistotu postaral aby to bylo jistý 😀 😀 😀

adrosek
4. dub 2011

@jankatr -ty fotky všechny a ta videa jsou suprový janka,taky přejeme všechno nej k narozeninám,toto uteklo tedy hrozný jak to letí všechno
-jinak holky měly včera premiéru v nových postelích no a řeknu teda,že odpolední spaní včera jako masakr 😠 ani za nic nespaly jako,slézaly,chodily jedna k druhé a po pokoji no strašný fakt jsem znich měla nervy už 😠 naštěstí večer spaly hned pač byly unavený že,no dneska odpoledne to samé jako tak snad si zvyknou a bude to pak zase vklidu to odpolední spaní
-jak dlouho vám děti dělaly lumpárny než se zase naučily spát v postely ☹ jinak nevím jako jestli nebudeme spávat odpoledne

crca
4. dub 2011

@adrosek mě teda psolední dny "vysíraj" večer,to se pořád točej,kopou,Matěj ten furt povídá.....,takže už na ně prostě musím houknout aby zalehli 😅 od té doby posunu času je to na h..o 😠 dřív se sice taky mleli,ale do 15-20 min,byli v limbu,teď když je to do půl hodiny,tak jsem šťastná 😖 třeba i skoro hodinu 😠 Odpoledne-respektive dopoledne,to mám jednodušší v tom,že je uspávám v golfáči 😅 ,Te´d mě choděj většinou tak o opůl 12,když jsme dopoledne venku tak příjdeme,dají si aspoň polívku teplou do bříška a je to,ale opět.....Dřív usnuli a tu 1,5 hodinu byl klid,teď po půl hodině se začnou mlet,já je vždycky pak jen přehodím na deku na zem a tam dospávaj,ale Máťa se zase budí s šíleným křikem,zase ho bolí bříško 😖 a to vzbudí samozřejmě i Míšu,jenže Mates pak klíďo usne i na hodinu,ale ona už ne 😠 Taky už jsem přemýšlela,že je asi dávat spát nebudu,ale čekám,až bude venku hezky,aby byli aspoň tam 😀 Takhle jsem ráda,že je aspoň na chvilku klid 😀 a hlavně,se bojím,aby mě pak nevytuhli v 17.00hod 😅 I když při jejich temperamentu a elánu....no nevím 😀

jankatr
autor
4. dub 2011

Tak u nás je to po obědě pohoda - po 15-20 minutách čtení je po nich (samozřejmě těch prvních cca 10 min. na ně hučím aby zalehli a podobně - ale spíš tak mezi řádky vždycky procedím Matěji lehni - a za chvíli zas Kubo lehnout a taknějak to spíš vměstnám do textu a kupodivu to funguje možná líp než když na ně fakt hulákám) Horší je to večer - spávají tak od 12 do 2 což není zas tak dlouho tak by člověk řekl že večer padnou a ono prdlajs. To dřív usne Daník. A navíc se opičáci v tom zlobení střídaj - vždycky jeden z nich usne tak po půl hodině čtení a druhej lumpačí a druhej den zas naopak - střídaj se prevítci aby vydrželi 😠 😠 😠 - nakonec většinou to čtení po hodině kdy už málem nemluvím vzdám a prostě si k tomu druhému lehnu a nepustím ho z postele a jsem u něj dokud neusne - hodím přes něj ruku a dělám že spím (občas si u toho i zchrupnu 😅 😅 ) A on nakonec taky zabere. I když zrovna dneska měl Mates zatraceně výdrž - funěl že už to vypadalo že spí a kouknu na něj a on vejrá do stropu 🙄 no bylo to dneska tak na hodinu a půl... 😝

crca
4. dub 2011

@jankatr Tak to máš dobrý,že ti takhle dlouho spěj,mě spí holka hodinu a to ještě ne v kuse,tak si říkám,jak večer odpadne a ono nic 😠 😀 a to teď choděj spát dýl a stejně je to k prdu 🙄 Máťa je protivnej amuřvanej,ale zjistila jsem že lezou stoličky 😖 má taký bule na dásníčkách a dneska si i dobrovolně řekl o gelík na zoubky 😀 ale když u nich pak ležím a on se ke mě připrdelkuje a silou obejme a řekne rádííí 😵 ,tak je ten jeho řev tu tam,co bylo přes den a Míša ta je poslední dobou taky mazlivá,hladí mě po tváři,tak si to u ní fakt vychutnávám 😵 tohle nikdy nebylo její gusto,nějaké mazlikování a začíná být vidět už ten rozdíl-holčička,kluk,Míša se zklidnila,hraje si po nejvíc s panenkou,které se snaží dávat plínu 😵 a Máťa teda z toho roste kluk jak vyšitej-lumpárny mu koukají z očí,co může s tím háže(teď nemyslím ve vzteku-to je jiná kapitola 😀 )hrozná prča přehazovat gauč s čím koliv 😠 takovej ten tipickej případ,kdy ségře bude dělat naschváli a ulamovat panenkám hlavičky 😀 😀 😀

luzza
4. dub 2011

u dědy se nám líbí 🙂 vždycky má pro nás něco dobrého 😀 😀 😀

zuzka72
4. dub 2011

@luzza krásny holky a zdá se mi to, nebo ta jedna je větší..ptám se protože já mám dvojčata s rozdílem 2 kg a každej se tomu diví

luzza
4. dub 2011

@zuzka72 nezdá se ti to 😀 😀 mají mezi sebou cca 4 cm rozdíl a aktuální váha (včera na digitální pro dospěláky) je 14,65 a 13,40. A měly i období, kdy byly od sebe 2 kg 😉 prostě dvojky jak maj být 😀 😀 jankatr má klučíky taky hodně odlišný, co se týče konstituce 😅 😅 😉 mrkni na ně 🙂

zuzka72
4. dub 2011

@luzza dík tak to jsem klidná, já už myslela, že jsme divní 😀 @jankatr o kolik jsou tvý kluci váhově momentálně od sebe?

luzza
4. dub 2011

@zuzka72 takže v klídku 😉 🙂 jinak klučíky máš moc krásný 😵 😵 😵

zuzka72
5. dub 2011

@luzza 😀 dík, to víš, stará přecitlivělá matka 😀 😀 😀 😀 😝

adrosek
5. dub 2011

-ahojík mamky přejeme všem hezký den 🙂

@zuzka72 unás je taky Adulka větší asik o 2cm a těžší o 1.5 takže taky nejsou stejné,ale my máme dvojvaječné holky tak možná aj proto
-jinak dnešní noc ok na postýlkách tak jsem zvědavá co bude zase odpoledne jak je tam uložím 😠 jestli zase nebudou chrnět tak se asik zblázním,už nevím jak jinak na ně na opice jedny

lenulinka21
5. dub 2011

@zuzka72 i moji kluci mají váhový rozdíl ten starší Pavlík má ted cca 13 kg a Tomášek
je od pohledu drobnější má tak asi 11 kg a je i menší o 3 cm 😀
když se narodili tak Pavlík měl o půl kila víc než brácha 😅 😀

Jinak koukám, že jste řešili postele na spaní 🙂 noo unás to zatím nehrozí a zatím sem
ráda, tak nám to vyhovuje v postýlkách 🙂 ¨položím a jdu pryč máme to tak od mala.
Samozřejmě sme to zkoušeli ale výsledek stejný...vylézali oba a já se nebudu nervovat 😝 😝
Takže ten správný čas teprve příjde 😉 je to jak s nočníkem 😀 Pavlík už vlastně na něj chodí
a Tomášek ani za boha 😀 máme čas a léto před námi 😎

lenulinka21
5. dub 2011

@jankatr tak jste vstoupili do 2 roku GRATULACE 🙂 🙂 nedávno sme rodili, že?
Fotečky úžasný kluci vypadají nadšeně a dortík bezkonkurenční 🙂 😉 je vidět, že si to umíte
užít a hlavně KLUCI 🙂 🙂

zuzka72
5. dub 2011

@lenulinka21 děkuji, tak to je přesně, jako u nás i s tou porodní váhou... 😉

lenulinka21
5. dub 2011

@zuzka72 🙂 naše váhy při porodu 3,15 a 2,62 kg 😀