Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
5. říj 2011

@bubisek my to máme taky jako Jankatr 😀 -kurňa už mě ty naše náhody a společné věci nějak děsí😀 )taky ho máme na stolku v rohu vedle telky a dárky máme teda pod stromkem a na zemi-i když mám takový dojem,že letos budem rádi,když budou aspoň pod stromkem na stolku 😀 První Vánoce jim bylo 8 měsíců,Máťa nestál,takže pohoda,jen ležel pod ním 😀 a Míša ta sice už stála,ale nějak jí to nefascinovalo a jednou ručičkou se moc neudržela dlouho ve stoje 😀 Loni to už bylo horší,ale ještě to šlo,jen na to koukali a občas stáhli nějakou kouličku,ale já už na ten první rok koupila ty umělé,takže se nic nedělo,když spadli na zem 😅 ale druhý den už ubírali na zájmu,letos........snad ani zdobit nebudu 😀
A už máte nějaké tipy?V Konzumáckém katalogu(Konzum obchod-nevím jestli znáte 😅 )mají traktor s vlekem za 129kč,je to teda za 1 vyplněnou kartičku co máš polepenou jejich samolepkama,ty dostáváš za jejich nákup)a voňavou panenku co umí nějaké ty zvuky a bumbá z lahvičky za 299kč.chtěla jsem to vzít,ale tchýně mě předběhla 😠 😅 takže jsem zase na mrtvém bodě 🙄 ale napadlo mě-dneska jsme si z toho dělali s Michalem prču,že ještě koupím někde ty dětské lyžičky-jedny máme ty červené s medvídkem a vločkou-ještě po Michalovi(já je měla taky jako dítě 😅 )tak jim je dáme 😀 Je to jen na ty normální boty-nemusejí být přeskáče,nebo lyžáky 😉 Včera dostali od sousedky kolo,jsem se úplně vrátila do svýho mládí 😵 malinké a skoro stejné jako jsem měla já 😵 -jenže dneska jsem s nima drandila na střídačku po zahradě a nevím jak zítra vstanu 😀 Uf tak už jsem domluvila-hau 😀

jankatr
autor
6. říj 2011

@crca no co se divíš - víš přece že maj společný geny když jsi chytala t y moje těhubacily 😀 😀 😀
U nás to prozatím jistí takovýty skládací hliníkový koloběžky - zatím řáděj na starej pospravovanejch po Daníkovi - jenže on jak je velkej a těžkej tak už jsme mu kupovali bytelnější - nejsou hliníkový ale nějaký asi železný či co a jsou dost těžký. A taky aby měli "svoje" a "nový" 😉

crca
8. říj 2011

@jankatr nojo ale to mě právě nějak děsí 😀 😀 asi si nechám udělat rodokmen 😀 😀
Tak už nám začíná ten hnusnej podzim na tvrdo 😖 venku jsme tak max hodinu dopolko a děcka doma na zabití 😀 Pořád chtěj čučet na Třetího prince a už mě z toho hrabe,jenže kdyby aspoň vydrželi 😒 to jim to pustím jdu si teda něco dělat a za minutu je mám za prdelí,tak říkám,že to teda vypnem,když nekoukaj a to je zase šílenej řev 😖 😅 Te´d jsem doobjednávala nějaké mikiny a svetry z Brumly,a ještě splašit ty kalhoty zateplené,ale chtěla bych hlavně i na ven něco zatepleného,jenže nikdo nenabízí aspoň po 3 kuse,klidně bych vzala s dírkou,nebo s flekem,je to na ven,ale kupovat od každé jiné byť za 30kč,tak se mě to nevyplatí,to dám pak víc zase za poštovné 😒 Ještě kouknu u nás do hrabáku,ale tohle mě příjde jako nedostatečné zboží 😀

jankatr
autor
8. říj 2011

@crca no to jo - zvlášť teď jak zas podražili... 😠 😠 😠 to za chvilku asi přijde levněji si pro to dojet na druhej konec republiky - jestli budou takhle pokračovat 😝
Jinak s těma genama - kdo ví jak to je - dyť my je máme taky ze Sanusu - i když z Jihlavy 😀 😀 😀

bubisek
10. říj 2011

Ahojky, no tak to si @jankatr @crca pekne notujete. Mate stejne stare potomky🙂,tak je to fajn.
Ja jsem vcera pres bazar koupila kocar, stary mam easy walker a ted jak je kosa a fuci,tak jsem si rikala,jak to pres tu zimu zvladneme. Za hlavama je totiz jen takova slaba latka,ktera se da pripnout jen kdyz sedi a kdyz leti,tak to dolu nedosahne,takze jim strasne tahlo na hlavy. No radost z toho,ze mame dva kocary teda nemam,ale aspon mam lepsi pocit,ze jim ted na tu hlavu tolika nepotahne. Ten novy kocar je zas sirsi nez futra☹,takze clovek si opravdu nevybere.

@crca Jak pises s temi nakupy,to je des nakupovat pres bazary vid. Clovek nez neco najde a kupovat to vsechno od kazde jine osoby a odepisovat a psat adresy a chodit vyzvedavat na postu. Taky jsem to vzdala. Chodim sem k nam k Vietnamcum a leda kdyz neco nemaj,tak kupuju pres bazar.

Nase holky koukaj na krtka. Sice nemam rada zcela televizni deti,ale ma to velikanske vyhody,kdyz chvilku vydrzej sedet u telky a daj pokoj. Najist se v klidu nebo si v klidu dojit na zachod, balzam na dusi🙂.

jankatr
autor
10. říj 2011

@bubisek Tohle je přesně důvod proč se mi ten Easy walker nelíbí - tenkrát jsme se byli podívat v Kolíně na kočárky a jedna děsně chytrá paní nás do něj pořád tlačila - a když jsme krom jiného argumentovali i penězma, tak vymyslela že bysme mohli ušetřit když nebudeme tolik chodit ven a necháme děti ten první půlrok v autosedačkách a nebudem pořizovat korbičky... 😝 😝 😝 - škoda že tu nemají "šílenýho" smajlíka - no prostě nápad jak noha fakt. Když jsem si vzpomněla na to jak mi ten starší nespal zásadně nikde jinde než v kočáře venku tak jsem si o ní pomyslela svoje a už jsem ji brala jedním uchem tam a druhým ven. Jako kdyby to byla nějaká holka těsně po škole nějaký mladý tele co neví co a jak - ale ta ženská měla tak kolem 40 tak buď neměla děti nebo byla fakt uplně pitomá 😅 😅 😅
Jako fakt je že má suprovej podvozek ale jinak mi to přijde hrozná "hadrárna" a jak říkáš není tam ty děti jak schovat. I když spousta holek ho tu měla a nestěžovaly si - tak nevím.

majkl81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bubisek
10. říj 2011

@jankatr Ja si taky doted vubec nestezovala, do cervna byly holky v korbickach a v lete ve sportaku. To az ted,jak zacala byt ta strasna kosa a frisno,tak jsem to zacala resit. A prave ze mi taky spej jen venku v kocaru. I vecer,kdyz jsou spat,tak vyzaduji kocar. Kdybych je dala rovnou do postylek,tak je zle. Ale kdyz je dam do kocaru,tak do peti minut jsou tuhy.
Ale novej bych si ho za ty prachy taky nekoupila. Meli jsme ho z druhe ruky,takze za 1/3 cenu.

Jo a objednala jsem ty sane, nasla jsem ty same u jine firmy o 300 levnejsi.Takze jsem je vzala.

crca
10. říj 2011

@bubisek Jojo,dneska jsem vlítla k ťamanům-jen tak,že kouknu a hlavně koupím punčocháče i když mám objednané z internetové stránky,co objednávám od narození http://www.obleceni-next.cz/plavky-litex i ponožky,ale na doma je spotřeba a přeci jen je rozdíl za 80kč,nebo za 40kč 😅 a na doma od ťamanů jim to stačí,ale docela jsem byla nas..á,protože na obalu vel.88-100 a vzhledem k tomu,že je medí,to věčné rozbalování od lidí,tak jsem nic nerozdělávala a hlavně měli neporušený obal,tak mě nic nenapadlo,jenže doma jsem je rozdělala a uvnitř-V OBOU vel.110-122 😠 já myslela,že mě picne,jsou dlouhý jak sami oni 😅 ,ale k tomu hlavnímu...měli tam zateplené šusťáky fleesem za 150kč 😉 Tak jsem samo že vzala,rptože na bazaru je mají za 180kč a ještě poštovný 😝 tak jsem spokojená,že už máme skoro zazimováno 😀 Ještě boty 😀

crca
10. říj 2011

Jéé holky,včera jsem dala inzerát na MMB,že sháním nějaké zateplené tepláky a kalhoty na lítačku,jak jsem psala pokud možno po vícero kusech,abych na tom neprodělala na poštovném a teď se mě ozvala jedna pani 😵 Jinak nevíte někdo kolik se teď pohybuje poštovné?Jak to zdražili? 🙄

jankatr
autor
11. říj 2011

@bubisek no vidíš - šikulka 🙂 kdyby kluci byli menší tak se nad nima asi taky zamyslím ale u nás už budou lepší boby 😉

@crca mrkni na http://www.ceskaposta.cz/ tam je to všechno vypsané 😉
Já jsem taky včera dobře nakoupila - sousedka o tři patra výš co má taky dvojky našla ještě dvoje zateplený šusťáky tak mi je donesla - po 60kč jedny - a jsou v pěkným stavu takže super (škoda že měla jenom dvoje) ale dvoje tam máme, pak ještě oteplený laclový manšestráky a rifličky - i když to je teď s tím čůráním nepraktický ale co se dá dělat. No a ještě mám od ní kombinézy a komplety nám zůstaly ještě z lonska - byly jim větší a měly ty ohrnovací rukávy a nohavice takže to vydrželo. Tak snad už tu zimu nějak překlepem.

bubisek
11. říj 2011

@jankatr U tamanu ty velikosti nikdy nevis. I kdyz to ma neporuseny obal,tak to stejne vytahuju,protoze to jejich cislovani je uplne naprd. Neco mi prijde hrozne veliky a naopak neco zase malinky.
Taky jsem u nich kupovala puncochy a i kdyz ted mame velikost 80, tak jsem vzala velikost 0-3 mesice. A jsou jim akorat na tuhle zimu.
My ted v zime pojezdime jeste v zimnim fusaku, na chozeni v jednom roce to teda opravdu nevypada. I kdyz jsem teda rada. Takze mam koupeny zimni kombinezy vetsi,aby jim byly jeste pristi rok. A boty jsem zatim nekupovala,mam jen zdedene,ale myslim,ze toho letosni zimu opravdu jeste venku moc nenabehame,takze nebudu zbytecne vyhazovat penize za male velikosti bot.
To mas dobry,ze mas starsi dvojcata v baraku, to je pekna vyhodicka.
Ja mam teda kamaradku,co ma taky dvojcatka, kluky, jsou jim ted dva roky,takze bysme si od nich taky mohli neco odkoupit,ale oni jsou tak droboucci,ze maj ted 10 kilo a to my mame taky. Takze co my nosime ted,tak to oni nosili tak pred 3 mesicema,takze ten vyskovy rozestup je bohuzel strasne malinkej.

crca
11. říj 2011

@bubisek jo to je pravda,že toho moc nepochodíte,my měli sice první zimu 8 měsíců a už i za tu ručičku šli,tak jsem koupila jen na MMB zimní botky ,ale světe div se-oni se toho sněhu báli 😀 Když jsme je vyndali z kočáru a dali na zem tak brečeli 😀 takže jsme ty botky taky neužili a představa,že by měli boty po 600kč 😝

@jankatr Díky za odkaz jdu šmírovat 😀 Jinak ty velikosti,ono kamarádka má kluka o rok od nás-mladšího a tak když něco mám tak jí taky nabízím,jenže jak psala Bubísek,my jsme drobní a i hlavičky máme malinký,takže jí to stejně je buď akorád,nebo malé 😀 a to my to nosili třeba ještě před 14 dny 😀 U nás je teď burza oblečení,tak se v sobotu zajdu juknout 🙂

crca
11. říj 2011

Holky,tak jsem objednala k Vánocům první dárek 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34819293

jankatr
autor
11. říj 2011

@bubisek To znám - já jsem chvilku brala věci ještě od jedné holčiny co bydlela ve vedlejším paneláku (no jo na tak malém místě - slušnej výskyt dvojčat 😀 ) oni jsou v podstatě přesně o rok starší ale taky už jsme je dorostli - hlavně Kuba 😅 takže teď už bysme leckerý věci mohli dávat my jim 😅 😀
S těma botama máš recht - i kdyby ti během zimy začali chodit tak budou chodit ještě tak málo - že je venku sotva vytáhneš a když půjdou jednou za týden pět minut v poděděných botách tak se prd stane. Spíš to budou trénovat doma 😉 kor když tydle malinký děti maj ty botky tak na tři měsíce 😝

@crca ty mašinky už máš zaplacený??? nechci ti do toho kecat - ale být tebou tak pokud by to ještě šlo - tak se na tohle vyprdnu a koupím spíš tu dřevěnou vláčkodráhu - kluci si s tím ohromně vyhrajou, je to prakticky nerozbitný - NEŽERE to baterky a dají se k tomu dokupovat různé díly - nejlíp v Tescu - tam to většinou vyjde tak na polovic. A zrovna teď jsem viděla v letáku tesca že mají tu základní sadu asi za 250 kč. TOhle vypadá dost maličkaté takže to bude asi taky poměrně háklivý na zlámání 😒

crca
11. říj 2011

@jankatr nemám to ještě zaplacené,na tu v tom tescu jsem taky koukala,ale máme nabíječku na baterie,tak to je v poho 😀 Jenže u nás je to na štíru,pokud to něco nedělá něco samo,tak nevědí co s tím😀 😀 a můžu jim to ukazovat jak chci 😀 😀
Dneska se mě Máťa polil horkou vodou ☹ ,dá se říct,že to nebyla chyba ani zanedbání nikoho,šla jsem dolů pověsit prádlo,Michal je"hlídal",vše uklizené,na to si dávám majzla,ale jen jsem bohužel nechala termosku s vodou co si do ní vařím vodu na ráno na Sunar a on jí chytl,otočil a nevíj jak,ale trochu se vylilo a zrovna jemu za vejstřich ☹ -no njeli jsme nikam,jen mu to Michal ledoval,ale má to trochu stržené -tu kůžičku 😔 Dala jsem mu teda Nurofen na bolest,ale nějak drasticky nebrečel-jen,že pálí,tak mu to pak mázla infadolanem, a jelikož to bylo teď před spaním,tak jsem mu tam na to nejhorší dala ten čtvereček Steril-je to vlastně jako fáč,ale čtverečkovej,na to ten Infadolan a ovázala ho obvazem,aby si to pyžamem ještě víc nestrhal,tak uvidím zítra jak to bude mít a kdyžtak holt směr dr. ☹ Ten si fakt vyžírá snad všechno i za Michalku 😒 😅 No snad jsem něco nepodělala 😔Ale teda ta termoska byla zavřená,takže nechápu,protože když jsem jí otočila já,tak nic,mám tu nerez s tím čudlem nahoře co se zmáčkne a ten byl taky zacvaklý,takže fakt nechápem ☹

jankatr
autor
11. říj 2011

@crca Teda Marky to je fakt něco - vy si vážně musíte vyžrat kde co 😒 😒 😒
No my zas máme děti jak válečný invalidy - Kuba skákal v kuchyni z židle, ujelo mu to a nějak blbě doskočil - bohužel jsem to neviděla tak ani nevím co s tím vlastně má - ale už dva dny pajdá, nemůže pořádně došlápnout ale myslím že nějak blbě doskočil na špičku, protože se mi zdá že mu to pod palcem na té horní straně nártu začíná kapku fialovět. Zlomené tam prý nic nemá ale kdyby to pořád šetřil tak máme raději přijet ještě jednou na rentgen - prý jak to mají celé chrupavkovité tak to nemusí být hned vidět a ukáže se to až se to hojí.
No aby Mates nezůstal pozadu, tak prozměnu včera žuchnul z vany. On ten pitomeček malej si sedá na ten venkovní roh vany a pak hodí prdelkou a sjede tam jak po klouzačce - jenže včera se mu to jaksi nepovedlo, a spadl po zádech ven - a aby toho nebylo málo tak tam měl přistrčenej kyblík s práškem po kterým tam lezou místo stupínku, takže si přejel cestou dolů žebrama po okraji toho kyblíku - takže má asi přes šest žeber modřiny a odřeniny, a k tomu bouli na hlavě.

Ale jestli si myslíte že se aspoň trošku poučili a na chvíli sklidnili.... - tak na to honem rychle zapomeňte 😝 😠 😅 je jim to uplně jedno a řáděj dál - akorát Kuba při tom šmajdá 😝 😝 😝

No naši kluci si s těma kolejema docela vyhrajou - Kubu to baví stavět a Matese zas víc jezdit těma mašinkama. Koupili jsme jim k tomu tenkrát i na baterky - jenže oni s tím pak stejně jezdej jako s těma normálníma takže to akorát ničej.

Jo a ještě něco k pobavení - v sobotu jsme se chystali do Jihlavy za mou ségrou - hodila jsem ještě prádlo do pračky aby bylo vypraný až přijedem, šla jsem oblíct dětičky a před odchodem se ještě trošku zkulturnit do koupelny - přijdu tam, podívám se na pračku a najednou mi přijde cosi divnýho... - za tím sklem dvířek je cosi... chvíli přemýšlím než mi to dojde a pak už přemýšlím jen o tom, kterýho z nich přetrhnu jak hada... 😠 některej malej dobráček (podle vzorku plíny to odhaduju na Kubu) chtěl nejspíš "šetřit" tak dal mamince s prádlem vyprat i svou počůranou plínu... No prostě paráda - takže následovalo - vypnout pračku, počkat až se odemče, všechno vyndat, jedno po druhém pořádně vytřepat ten pitomej gel co v plínách saje vlhkost, půlku várky (aby se to vůbec mohlo pořádně vymáchat) vrátit do pračky. Uklidit koupelnu, umýt hlavu - páč ten bílej bordel byl uplně všude. A pak konečně zpocená až na pr.... , nacpat děti do auta a vyrazit na slibovaný výlet - a hlavně si ulevit abych to nemusela doma zabít. No a večer druhá várka - povlečení - který jsem stejně i po druhém vyprání i s předpírkou - musela před pověšením znovu vytřepat ale znovu do pračky už jsem to fakt nedávala - suchý se to pak naštěstí dalo vyklepat docela solidně. Tolik k naší humorné sobotní vložce 😅 😅 😅

crca
12. říj 2011

@jankatr 😀 tak koukám,že začínáme psát zase o bojovém ataku 😀 už jsme byli dlouho zdraví co?Ta plína to je mazec,mě takhle málem švihlo,když je v noci přebalím,tak ráno když jdeme ze schodů dolů tak si hážou polštářky,je to fajn,aspoň se držej zábradlí,jenže mě takhle hodili i tu pochcanou plínu 😀 byla to Pamperska,takže jak dopadla,tak se to rozletělo všude kolem 😅 ,ale je fakt,že jsem to neměla na prádle,ono stačí,když se zapomene kapesníček v kapse,ale pračku mám dole v prádelně,takže naštěstí pro mě,že mě tam nic nemůžou hodit 😀 Dneska jsem zajela k dr.s Matesem,pro jistotu,tak nám to namazala a přelepila a v pátek na kontrolu 😒 ,ale jinak dobrý-naštěstí! 😉

jankatr
autor
12. říj 2011

@crca to nohlo bejt taky dobrý 😀 😀 😀 A proto já radši používám "nekvalitní" plíny z Tesca páč narozdíl od pamprsek leccos vydržej 😅 😀 😀 Bohužel ta pračka byla už i na ně moc. Ale zas na druhou stranu -čemu bysme se tu řehtaly kdyby ty naše ratolesti neměly tyhle úžasný nápady 😎 😉 😀

Hlavně že s tím Matýskem je to dobrý 😉 čert vem vypraný a rozškubaný plíny - hlavně aby byli zdraví caparti 😉

Jinak ti naši prezenti tam dneska ještě řádí 😝 😠 já už jsem ve stavu lehké apatie - a dokud nevytáhnou paty z pokojíku tak je neřeším ale vidět už je tady nechci 😠 😅 - před chvílí dostali od tatínka na zadek všichni tři tak jsem zvědavá jestli už se konečně "urazí" a sklapnou 😝 😝 😝

crca
12. říj 2011

Hele tak teď mě taky Michal přivezl z Tesca ,ale ty Gaga,jenže vzal 11-(teď nevím až kolik 😅 )kg a jsou nám velké a to vzal 2 balíky 😒 takže v noci přebaluju,protože by byli do rána fakt počůraný,ne ,že by byli tak nasáklí,ale proteče jim to bokem 😀 No budou posílat balík z Kladna,tak tam zase budou Pampersky 😀 Prostě jsme nudle 😀
Já je musím uspat a odcházím až když spěj,protože bych se bála je tam nechat nahoře bez dozoru 😀 ,ale hlavně ani by mě nepustili-jako dát dobrou noc a odejít??To nehrozí 😀 ,ale zase přečtu pohádku,zhasnu,někdy i zaspívám a teď teda jsou do půl hodinky k.o 😅 Už je neuspávám hodinu 😀 Míšu musím držet za ručičku,ale já si to tak nějak ještě užívám,za pár let mě pošlou do háje 😀 😀

adrosek
13. říj 2011

-ahojík mamky,všechny vás zdravíme po delší době,nějak to tadyy zanedbávám,ces den není nejak času a večer se mi už nechce,taky mi nebývalo dobře stím mimčem tak snad se to ž upravuje a bude to lepší
-vidím tak zběžně že řešíte oblečení na zimu,to já taky ještě musím pořešit,zjistit co nám je už malé bo co ještě oblečeme,taky tady čtem vaše zážitky s plinkami,v pračce a rozplácnuté na zemi atd.vidím že máte stále veselo
-my máme ještě u \sáruš na noc plinku,má ji ale suchou už jak dlouho ráno vždy že vydrží,ale když sem ji ji nedala tak se počurala tak nevím včem to vězí a či ji ju nemám dávat a naučí se bo nevím
-jinak sme bli nemocní teda naclazení dost,holky už jsou snad ok ale ted jsem to chyla pro změnu já od nich
-a jak v jak se máte a co děti

jankatr
autor
13. říj 2011

tak za chvilku valíme do nemocnice - nastupujem na ty trubičky a nosní mandli - tak snad bude všechno v pohodě 😉

jankatr
autor
13. říj 2011

@crca my máme pro matese ty 4 (7-18kg) a ty jsou fajn Tyhle co máte nosí Kuba a má je akorát 😅

adrosek
13. říj 2011

-
@jankatr tak at všechno dobře dopadne,ddržíme pěsti

crca
13. říj 2011

@adrosek jéé ty máš stejný termín jako jsem měla já s prckama 😉 Já měla teda termín 12.5 😉
@jankatr Tak držíme palečky,ať vše zvládnete co nejlíp 😉
Jinak
@adrosek to jste dobrý,že máte suchou plínu i v noci,my jsme starší,ale plínu na noc ještě asi budou mít dlouho 😀 Jsou durch a ještě je přebaluju i v noci-teda ne pokaždé,ale většinou 😀

adrosek
13. říj 2011

@crca děkuji snad to bude všechno ok,hlavně at je to zdravé a bude to do konce těhu vpořádku
-stou plínou to brzo doženete taky,no Adulks spí už dlouho bez plinek jak ces den tak vnoci tak ještě tu sáru musíme dopilovat

crca
13. říj 2011

@adrosek Tak naštěstí přes den už neplínujeme,ani na odpolední spaní nemají i když občas ujedou 😀 ,ale na noc mě to je v celku už jedno,hlavně,že pokud by šli do školky,tak na den už nepotřebujou 😉 to co mají v noci,může být učitelkám putna 😀

adrosek
14. říj 2011

@crca tak nějak asik,tak to noční se však časem dopiluje,taky jsem ráda žeces deen nic a vnoci jn sára,ale aj tak má plinu suchou

lucie77smolek
14. říj 2011

Ahoj maminy! Ke dvojčátkům vám to přeji 😀 😀 dvojnásobná radost,ale někdy i průšvihy-mluvím z vlastní zkušenosti. Držím vám palečky! 🙂

myska77
15. říj 2011

@lucie77smolek k cemu nam vlastne prejes, k detem? Vsichni zde mame deti kolem 2,5 roku, takze uz jiste zkusenosti mame, sice ne 13 lete, ale o prusvihach i radostech uz vime kazda sve.
Promin, asi jsem nejak nepochopila Tvuj vstup 😅