Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
24. led 2012

-ahojík mamky,hezký den všem přejeme
-jepravda jankatr,že když sme doma tak taky většinou spát odpol.nechtějí,záleží jak jsou unavení,přesně jak píšeš,tak uvidím jak dlouho je přinutím ještě spát po obědě,ale ten klid aspn ta hodka je knezaplacení že
-jinak dneska jdeme dopl.vyzkoušet taky tu solnou jeskyni tak jsem zvědavá co na to budou tyy opice říkat

crca
24. led 2012

Zdravím 😀 Já už jsem z Matěje zase na prášky 😠 ,ubrečenej,vzteklejchce tohle chce tamto,v zápětí to nechce tamto nechce..... 🙄 Venku je to o ničem,za půl hodiny jsou jak žáby namočený 😠 bože asi mám depku 😀 😀

jankatr
autor
24. led 2012

Marky - ta Sedalie - má to nějakou dobu než to začne účinkovat? Nebo by se to mělo projevit hned po té první dávce? Za jak dlouho po té lžičce to na nich poznáš?

crca
24. led 2012

@jankatr Copak ještě nespěj?? 😀 😀 Jsou to homeopatika,takže mě bylo řečeno,že tak do týdne,ale já jak jsem jim to začala dávat teď tak mě přišlo že to začalo působit do pár hodin,teda myslím,protože jsem jim to dala ráno kolem 8 a v 11 už byli k.o-nikde venku jsme nebyli,nedělali nic jiného,takže jsem to přikládala k tomu a hned ten večer spali jak špalky 😅 Teda Míša se sice vzbudila 2x-nic neobvyklého,ale neměla ty hysteráky,prostě jen kvikla že chce míko,napila se a spala dál a hlavně nekníkala celou noc 😅 Večer jim to dávám kolem 18hod,choděj spát tak o půl 8.Dneska jsme to teda vynechali 😅 ,ale spěj zatím 😀

jankatr
autor
27. led 2012

No tak zatím to nějak moc nepozoruju - ale možná jim to dávám pozdě - koukám že píšeš kolem šestý večer - dala jsem jim to až někdy po sedmé tak to možná nestačilo zabrat.

crca
27. led 2012

Tak uvidíš jak to bude třeba po týdnu,já jim to dneska lila do pití,takže to lemcali po celý den 😀 Holky já včera byla na jedné přednášce od Bioptronu,zastavili mě tenkrát jak jsem byla s Míšou na kontrole s tou mandlí a že se mě ozvou,že kdyžtak vyhrávám rehabilitační metodu tímto světlem a že je to pro dvě osoby 😀 Tak jsem vzala tchýni-no samozřejmě to bylo to posezení a kecání co je to za super stroj 😀 ,ale osvítili mě,tak aspoň to 😀 ,ale...samozřejmě že nás ukecávali do koupě....no já jim hned řekla,že se mnou toho moc nevyhrajou,že na to nemám a oni,že je to na splátky po 435kč a já zase,že mě je to jedno,že semnou nic neudělaj,že jsem na RD a za pár měsíců budu na podpoře 😀 ,jenže tchýně to vzala 😅 azačala,že děti jsou stejně pořád nemocné 😠 -nechápu kde k tomu přišla 😀 no mazec-to bylo naposledy co jsem jí někam vzala a pořád,že to kupuje kvůli dětem 😝 jakoby jsme byli nějaký maroďáci,sama pořádně nemá...,je zlatá,ale koupí taky kde co 😠 Jí že to pomůže určitě na ty nohy a bla bla bla,dospělá ženská a neumí prostě říct ne,je pravda,že takové lidi oni potřebují 😅 Minule si koupila matraci za 15000kč,s nějakým tím stříbrným vláknem a 14 dní jak je to super a potom jak jí bolej nohy a jak se dopuje práškama 😀 Všechno je skvělí a super,ale tak na měsíc 😀 😀 No děs teda.Tchán s ní nemluvil celej večer 😀 Prostě když na to nemám tak nemám 😅

jankatr
autor
28. led 2012

@crca tyhle akce to je neštěstí - zvlášt pro ty starší lidi - oni ti zástupci moc dobře vědí jak na ně jít... 😠 🙄 a z 99% je to fakt akorát zlodějina... 😠 😠 😠

crca
28. led 2012

@jankatr jojo,ale tak snad,když zase nějak závratné peníze nemám,tak prostě řeknu ne a ne se ještě vymlouvat na děcka 😠 Poslední dny mě zase pruděj,nejdřív to je samej čert,jakmile udělaj něco co se zrovna nehodí,tak pro ně příjde čert,ale taky jim to vrátili-teda já jsem to řekla za ně,ale děcka mě to řekli-poslední dobou nechtěj spát u babí po obědě a jeden večer vypadlo z Míši-nebudeme u babí spinkat že ne??Já na ní koukám a říkám jí"a proč ne??Vždyť jste tam chtěli spinkat a Míša"tam čert u dědi u postele-Máťa to přelouskal a přetlumočil a říká,"No???pod postelí dědy tam je a kouká 😀 😀 Jsem je uklidnila,že tam žádnej není,že je jen v pohádkách a bla bla,ale tchýni jsem to hned druhý den vpálila,že u ní nechtěj spát,protože je čert pod postelí 😀 Koukala jak jojo 😀 Dneska jsme tam přišli odpoledne a zase čuměli na sport a strašně důležitý krasobruslení 😠 Já si vypila kafe,běhala za děckama,a když tchýně prohlásila"počkejte teď buďte hodný a potichu,jede náš krasobruslař,jede o medaili(stejně to posral 😀 )tak to už mě teda našláplo a řekla jsem děckám,že se jdeme strojit a jdeme domů,třeba nám za to zvýšej prodporu když vyhraje 😝 😝 To je ale denodenně 😠 to je pořád jak nemají na nic čas,ale příjdeš tam a čuměj na sport,jedno skončí přepnou na jinej.V létě nemaj čas na děcka kvůli zvířectvu a poli a v zimě když není do čeho píchnout tak než aby je vzali ven tak seděj a čuměj na televizi a pak ti říkaj co všechno musej udělat 😀 Nejde mě o to,že si je musej brát ven...nemusej,ale pak ať nekecaj,jak pomáhaj a jak si je berou.Beze mě si je vzali jen 2x do města 😀 Nevím no,jsem zase nějaká napruděná 😀 Jinak děcka teda držej(ťuk ťuk) a jsou to moje prdelinky,Máťa mě pořád pusinkuje a objímá 😵 Míša ta pořád říká"ládí mamí že jo?(rádi mamí že jo?) 😵

jankatr
autor
29. led 2012

@crca Koukám taky to nemáš jednoduchý 🙄 no já zas v tomhle směru nemůžu říct ani půl slova - hlavně pokud jde o babičky, ty by se pro děti rozkrájeli. Tchán je sice lemra líná a nevytáhne paty z baráku, ale zas když mu děti dovezu tak se o ně postará a vyblbnou se s tím. Pravda někdy je to až trošku nebezpečný, když si třeba hrajou s pistolí -zapalovačem, kterej je naplněnej... 😝 No ale co se dá dělat. Pravda - ven s nima nejde ale můžu být ráda že aspoň doma se jim pověnuje. S naším taťkou je to horší - čím je starší tím víc je nervní jak je kolem něj víc rušno, navíc spoustu zdravotních problémů - popravdě asi bych ani moc neměla odvahu svěřit mu je samotnýmu. Ale tam to zas vynahrazuje moje mamka na entou protože ta je s náma v podstatě denně.

Jinak teda musím přiznat že u nás se to čertama taky hemží - Kleofáš nám bydlí ve skříni a když je nejhůř tak se jdem podívat jestli ještě spí nebo už se probudil. (máme tam uloženou masku a je daná tak aby bylo vidět do obličeje. vím že to není zrovna nejlepší způsob ale já už jsem z nich fatk zoufalá a ono ve finále stejně už i z toho mají čurinu... 🙄 🙄 🙄

jankatr
autor
29. led 2012

Tak už máme doma velkýho chlapa

crca
29. led 2012

@jankatr jéé teda to už je fakt velkej chlap,gratulujeme 😉 Ono tchýně je taky zlatá,jak jsem psala nebýt jí tak je vlastně nemám kam dát v případě nutnosti,je to jedinej člověk na pomoc 😅 teda samozřejmě kromě Michala,ale teď to beru z té stránky pohlídání když jdu k dr a pod.nemusí jezdit Michal z práce i si je bere k sobě,sjme tam taky denně,ale někdy se to ve mě prostě nashromáždí a pak mě vadí kde co 😒 Třeba dneska...jsme tam byli na oběd a jeden pes doma,samozřejmě děcka hned k němu,matlali Zorinku a ve mě už to bublalo,pak samozřejmě kostičky hned dávali a ani nedojedli,takže oblízlej prst od hafana a pak šup do pusy zase z dalším kouskem sobě 😠 mě tohle vytáčí,prostě je maj zavřít do kotelny když se jí a basta,nemluvě o tom,že Míša jí furt šmrdlá a pusinkuje-je to hezký,ale mám obavy že má alergii na srst,protože příjdeme domů a je v obličeji olezlá,červené fleky,přes noc to trochu zmizí a druhý den na novo,asi si nechám vypsat žádanku na alergologii dokud z toho nemá nějaké záchvaty,taky mě říká,že jí pálej očička 😖 když blbnou venku tak mě je to jedno,ale doma jsem z toho úplně na mrtvici,to nejsou domácí hafíci.Lítaj venku pak šup domů,pak zase lítaj venku..... a mě docela taky pálej oči když tam jsem tu hodinu,ty chlupy v koberci 😠 Děcka nechtěne vylejou trochu šťávy na koberec a to je hned řečí"jak je ten koberec už upatlanej",ale že tam lítaj psi z venku... 😠 No comment 🙄 Teď ležej na sedačce na dece,pak tam příjdou děcka,ty se do tý deky schovávaj.... a příjdeme domů a svlíkaj se,protože je to samej chlup,halvně na ponožkách a punčochách 😠 Uf,jsem se zase vykecala,ale mě tohle tak medí 😀 Míša dneska párkrát hrábla do jídla a nechtěla už jíst a tchýně hned "pojď si ještě vzít nebo si tě vezme čert 😠 😠 "To už ěm teda fakt už našláplo,tak jí říkám,že když bude mít hlad,tak se nají,takže jí žádnej čert nebude brát a ať se nediví,že už tam nechtěj bejt 😠 Ano,použiju taky čerta,ale ve chvíli,když už neposlouchaj a jsem z toho na prášky,ale strašit jí tím,že když nebude jíst jí vezme čert.... 😠

crca
29. led 2012

Jinak teda dneska byli poprvé lyžovat 😵 a teda musím pochválit Matýska,ten na po 4 ujel 5 metrů sám,než sebou buchnul 😅 se nezdá trdýlko moje 😀

crca
29. led 2012

hele tak mě tak napadlo,když jsme měli o měsíc a půl delší mateřskou,neprodlužuje se nám i ta rodičovská?? 😀

jankatr
autor
29. led 2012

@crca Tak to chápu že tě to štve - u nás naštěstí žádný pesani nejsou - to víš panelákový babičky... Ale na druhou stranu je to škoda - bylo by fajn mít ty děcka kam vypustit.
Maty je teda šikula - a to máte tolik sněhu že chodíte lyžovat??? 😲 tady není vůbec nic 🙄 tak si říkám že snad aspoň fakt začne pořádně mrznout že bysme aspoň ty brusle vyzkoušeli - zatím trénujem doma na chodbě (teda ty kolečkový) 😅 😅 😅 Ale musím říct že Kuba na to jakej je to valibuk je fakt šikulka - myslela jsem že to půjde líp Matýskovi, při tom jak je pohyblivej - ale v tomhle případě je to spíš na škodu - jak pořád kouká co kde lítá tak je v jednom kuse na zemi a pak ho to nebaví a kňourá. Kubu to naopak vyloženě baví a už se tady moc pěkně plouží kolem. Jezdí sám a začíná mu to už sem tam jít i trošku do skluzu. Daníka to teď taky chytlo - obouvá je třikrát denně a trénuje. No tak jsem zvědavá až přijde jaro, jestli fakt vyrazíme někam ven 🙂
Jinak ty lední maj dvojčata akorát kačenky ale myslím že i to jim bude stačit 😅

jankatr
autor
29. led 2012

@crca obávám se že rodičovskou nám asi nikdo neprodlouží 😀 😀 😀

crca
30. led 2012

@jankatr tady je asi 10cm sněhu,ale je to krásně umrzlí a na boby a lyže je to super 😉 taky mě ta šikovnost u Máti překvapila,spíš jsem to měla myšleno jako ty,že Míša je co se týče pohybu nadaná,ale jí to za chvilku už nebavilo,kdežto Máťa spokojenej jak ryba ve vodě 😀 Prosím tě,ty kolečkové brusle máš jaké pro děcka?

jankatr
autor
31. led 2012

táááááááááááááákk a je to v prdelíííí..... 🙄 🙄 🙄 dneska jsme rozstřelili auto 😖 😒 🙄 oprava prý tak 50-60tis - to je v podstatě cena auta - takže na odpis... 🙄 🙄 🙄 to jsem zvědavá jak to teď budem dělat 😖 No naštěstí bez úrazu - odneslo to "jenom" to auto...

crca
31. led 2012

@jankatr 😕 😕 😕 co kdo dělal??No jak píšeš,hlavně,že je to bez zranění,ale taky nevím co by jsme dělali bez auta(teda když si odmyslím,že tchánovci mají dvě,takže by bylo k mání jedno 😅 )
Jinak holky trochu uklidnění pro ty co jim končí letos mateřská a půjdou na pracák 😀 Jak jsem se ptala ohledně té delší rodičovské....dneska jsem potkala kamarádku a tak jsme hodili řeč,ležela jsem s ní v porodce a ta má kamarádku co má dvojčátka akorád v červnu jinak taky 09 a že jí na pracáku řekli,že může prodloužit tu rodičovskou,tím,že jí měla o měsíc a půl míň.No nechci taky něco šířit,příští týden se snad na ten pracák dostanu,tak mě to buď potvrdí,nebo vyvrátí 😅

crca
2. únor 2012

Holky,dneska jsem si byla pro antikoncepci-teda pro další recept.....vždy jsem jen zaťukala,řekla že chci prášky,dr. je napsal a šla jsem-dneska mě zvážila,změřila tlak a ještě po mě chtěla 30kč 😅 což jsem tak trochu nechápala,copak to vážení a měření tlaku budíž,aspoň je člověk pod kontrolou,ale těch 30kč??? 😕 Za co??Vždyť mě ani dr.neviděl,dělala to sestra a na to mají místnost zvlášť.Dr.jen vypsal ten recept 😕 Až si je půjdu vyzvednout,tak dalších 30kč za recept 😠 Jsem byla trochu v šoku 😅 Taky jsem byla u zubařky,ale tam naštěstí nechtěli nic(byla jsem jen na preventivce),čekala jsem tam s nervama v kýblu půl hodiny,poslouchala vrtání,broušení a nakonec jsem byla za 2 min venku 😀 Pán co byl po mě,se zděšeně na mě kouknul a říká"jéžíš to bylo rychlí,to jsem s tím nepočítal 😀 "jsem ho nenechala ani psychicky připravit na jeho úkon 😀
Jinak Jankatr je na pozorování v nemocnici,tak se určitě ozve,až bude o.k 🙂

danie
3. únor 2012

@crca vím,že za změření tlaku se platí.Občas už neví co by udělali jen aby dostali 30kč.

crca
3. únor 2012

@danie mě to jenom dost zaskočilo 😅 ,brala jsem HA 7 let a nikdy za celou dobu mě nevážili ani neměřili.I te´d jí beru po porodu 2rok a až te´d mě najednou chtěla měřit tlak a vážit,já myslela,že těch 30kč se platí jen v případě,že tě vyšetřuje dr ne??? 😕 A já jsem ho ani neviděla 😀 Nejde mě o těch 30kč,ale tak z principu....

jankatr
autor
3. únor 2012

@crca tak už jsem doma - potřebovali uvolnit postele 😅

Jinak k tomu placení - těch 30,- jsi platila právě kvůli tomu vážení a měření - to už stačí na to aby mohli požadovat poplatek. parchanti 😝

crca
3. únor 2012

@jankatr jéé ahojky 😅 jak je?Tak to je dobrý,já jsem myslela,že to musí provádět doktor aby to bylo zpoplatněný 🙄 takhle jsem vytáhla 30kč,dalších 30kč dám za recept a 400kč za prášky(teda na 3 měsíce) za dvoje 800Kč na půl roku,ale já si to vybírám takhle 😀
Holky , dneska zase měli den D 😠 ´já už myslela,že je fakt vyfouknu a strčím pod postel 🙄

adrosek
6. únor 2012

-ahojík mamky,všechny vás zdravíme
-jak se máte,snad ste zdraví všeci pokud možno
-jak to vypadá ještě uvás s odpol.spaním,my už víc jak týden odpol.nespíme,dám je na horu do postele ale dělají tam čurbes místo spaní,tak po hodině to vzdávám beru je dolů,tak s říkám jestli má vůbbec význam je tam dávat,pač zase lítat horem dolem po schodech se mi taky nechce,jak to máte vy

jankatr
autor
6. únor 2012

@adrosek kdybych je nechala usnout samotný, tak je to bez šance, ale když je nacpu do postele a čtu dokud neusnou tak to jde - je to většinou tak na půl hodniky ale za tu hodinu a půl klidu, někdy i dvě, mi to fakt stojí 😅 kupodivu po obědě se dají uspat líp jak večer - to musím číst kolikrát i hodinu. Ale zas když nečtu tak se dvě hodiny rozčiluju... 😝
@crca už je to lepší - dneska jsem byla na kontrole u doktorky -takový to celkový bolení celýho těla po tom nárazu už přešlo, ale pořád ještě se mi občas zamotá hlava - no bodejť by ne - pořád mám spodní tlak někde kolem stovky což se jí vůbec nelíbilo - pokračuju s mým slušivým límečkem a za týden znovu na kontrolu.

jankatr
autor
6. únor 2012

jooo a od března jdem do školky 😎 😎 😎

crca
6. únor 2012

@adrosek já je uspávám v těch golfkách takže mě vytuhnou,ale v posteli by mě taky dělali brajgl a taky máme pokojíček v patře,takže abych tam lítala a byla z nich na nervy tak radši ten kočár,mám ho v obýváku 😀 Ještě nejsem dost zralá k tomu,abych je nechala dobrovolně bez spaní,by mě asi do večera kleplo 😀 😀 Ale párkrát taky už nespali,ale o šesté to bylo na mašli 😀 Uvidíme až bude hezky,teď je člověk doma,ven jdeme odpoledne tak na hodinu-víc se ani nedá,vyblbnou se na kopci a pak jdeme ke tchýni 😉 Až je budu moc prostě "vyhodit" na zahradu i dopoledne až bude hezky,tak to bude jiné 😵
@jankatr Já ti tak závidím tu školku 😀 😉 gratuluju,ale zase je to jiné když máš i tu práci....u nás jsou teda příjmačky v té co bych je chtěla dát 26.4 už to mají oficko,teď čekám na tu druhou co jsem mluvila s tou ředitelkou,ale taky to vypadá na stejný datum.Teď potřebuju zajet na pracák abych věděla co a jak protože jsem to počítala a do května(za duben)mě vyjde rodičovská na nějakých 215422kčcož by znamenalo,že bych ještě jeden ten měsíc mohla dobrat do těch 220000kč,tak se zeptat jestli to jde,na jednu stranu by to nic nevyřešilo,ale na druhou bych si posunula aspoň ten pracák,takže bych nastoupila až o měsíc dýl a mohla být v klidu až do října,takže pokud by je přijali od září,měla bych ještě měsíc klid 😅
My teď měli zase krizi období,jsem myslela,že už fakt někam zdrhnu-teda z dětí 😀 Dneska už to šlo,ale z toho jejich buzení v noci jsem už fakt na mrtvici 🙄 představa,že bych měla ještě ráno do práce....Sedalka nám zabrala,tak na týden,ale jsme tam kde jsme byli 🙄 Dneska jsem byla 6x za noc vzhůru,šli na střídačku,nejdřív Míša,za hodinu Mates......už jsem přemýšlela,že jim švihnu normálně Protazin 😀 😀 A to nemluvím o tom,že vstáváme už o půl 7 😠 teda ne,že by jsme hned vstali a šli dolů,ještě poleháváme,ale už se nespí 😠

adrosek
7. únor 2012

-ahojík mamky,tak já jim dneska zkusím přečíst tu pohádku a uviidíme jstli to zabere,pokud ne tak asik hold ted ces zimu spát nebudou,zase v kočáře je uspávat nechci,no jdnak anik nemáme kočár a zase ab si zyknuly na spaní v kočáře taky nechci,to pak když budou na hlídání u baiček tak ty kočár tak nemají,ono totiž dma jsou v postelích a u babiček v pstýlkách tak nemají takovou možnot se pokoušet,ted jdou od čtvr.do neděle k babičce tak jsem zědavá jestli tam budou spát teda
-jankatr super že máte tu školku,m ted čekáme na zápis v únoru,tak vyzvedneme přihlášky ašup zapisujeme jak e jen dá,máme tady 4.školky v okolí tak snad jedna vyjde 🙂 jina nevím co bude 😠

crca
7. únor 2012

@adrosek ono je zajímavé,že když jsou u babí,tak si sami zalezou do postele a spěj 😠 😀 ,ale zkoušela jsem je dávat spát do pokojíčku a peklo bylo,že jeden chtěl spát v posteli a druhý dole 😠 ,takže jsem zase vytáhla kočár a je to 😅 To máte fajn,že máte zápisi už v únoru,u nás je to až na konci toho dubna 😠 Příští pondělí snad zajedu konečně na ten pracák abych se dozvěděla co a jak.Tchýně jde zase na operaci s kolenem 24.2 a to se pak nedostanu vůbec nikam ☹ Zrovna na Matýska 😀
Ale teda asi jsem to zdraví zakřikla....Máťa je nachcípanej a asi má teplotu-píšu ASI,protože mě odpadl už o půl 12,sice neusnul,čekal na Míšu 😀 ,ale po chvilce když oba usnuli tak se vzbudil,šel se vyčůrat a klepal se jak ratlík,teď taky chrápe(doslova) vedle mě na gauči a je zabalenej v dece 😅 Ráno mě hned ukazoval do pusinky,že ho tam bolí...no koukala jsem,ale spíš mě to přišlo na zub,protože tam má na stoličce bouli a je to bílé-no uvidíme co se vyvrbí 😀

adrosek
7. únor 2012

-jé crca tak snad budete brzo fit bo to je je ztoho zubu,no já doufám že to naše nachlazní nepřejde vněco horšího taky,vidím že máte taky veselo,je pravda že u babiček většiinou spí taky dobře,no tak jsem zvdavá
-takže nás nezabralo ani čtení pohádky jako,víc jak půl hodinu takže unás se zřejmě spávat po obědě už nebude,asik jak nejsou tolik unavené bo nevím už,uvidíme vlétě boo jak bude teplejii a budeme více venku tak třebas je to zase zmože a budou chrnět aj odpol.