Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

snehu
12. led 2009

JANKATR - tak to me teda taky nenapadlo ze bych nad tim mela uvazovat.. no od ceho sou diskuze ze myslim ze tam nahore na strese je pruhledny okynko, kterym na ne vidim...

LUZZA - a kterej teda nakonec mas?

o jakym to tu mluvime nejaky Hartan? ja myslim ze kazdej kocarek ma svy mouchy, a kazdej si musi najit ten svuj. Ja chci nejakej lehkej, skladnej, co projde dverma a nemusim kupovat dalsi po par mesicich....

luzza
12. led 2009

sněhu
mám ho v albu 😉

adrosek
12. led 2009

-je pěknej luzza a dají se na něj dát aj autosedačky

snehu
12. led 2009

LUZZA ten kocarek je moc peknej, ale asi bude dosti tezkej ze... az budou mit prcci 10kg tak tam povezes 30-40kg asi to bude dosti tezky do kopce... budes mit poradny svaly 😉 ale je moc peknej

luzza
12. led 2009

sněhu
no mezi nejlehčí zrovna nepatří,ale má zase jiný přednosti 😉
já se s nima nikde extra tlačit nebudu 😀 😀 od čeho máme auto? 😅

adrosek
12. led 2009

-tak hlavně že bude vyhovovat vám luzza

zanetik
12. led 2009

Ahojky všechny zdravím, hlavně nový dvojmamky 😉
To mi teda dalo než jsem vás dočetla od včera rána...my odpoledne totiž byly na pohotovosti, přítel hrál fotbal a přetrhal si v kotníku vazy, takže teď leží jak lazar než mu spadne otok a pak dostane na 5týdnů asi sádru, tak snad do té doby nebudu rodit 😅
Jinak Gabi já chtěla pracovat, poprvé jsem neschopenku odmítla, ale pak můj férový šéf mi dal výpověď po 5,5 letech, tak mi nezbývalo nic jiného než přistoupit na neschopenku i když jsem do práce chtěla chodit, cítila jsem se v poho, jen pak po tom stresu jsem začala špinit a trochu krvácet, ale to se uklidnilo, asi 3x jsem si ráno ublinkla žaludeční šťávy a nerůst mi pupík, tak nevím že jsem těhu, tak jsem teprve přibrala 6kg, tak uvidíme co bude dál..
Do poradny jdu tady ve středu, tak to bude zajímavý 😉
Ke kočárku, to byl můj první požadavek, aby byl co nejlehčí, protože s moji výchozí váhou 47kg a rukama jak závodní pstruh, jak říká můj přítel, to potřebuju a taky velký kolečka, počítám, že budu pořád někde s kočárem i když auto máme, ale přece je nebudu vozit autem na procházku a do města...

zanetik
12. led 2009

Ještě k postýlkám...budeme mít půjčený obyč. 2 dřevěný, tak snad budou podobný, ještě jsem je neviděla, jedna je teda starší, druhá je asi 3roky nová i s nebesama atd., ale nakonec ještě budeme mít po příteli kovovou, kterou měla půjčenou švagrová, měla by být větší, takže by byly holky ze začátku spolu v ní a pak každá svoji dřevěnou...

jankatr
autor
12. led 2009

Tetes - přiznám se že se mi to tu tak trošku slévá dohromady - ale taky se mi zdá ta tvoje přezdívka povědomá - takže asi jo 😅 😉

Satana - tak to tvoje rozhořčení plně chápu - jen se divím že ses udržela a opravdu jí něco neřekla - nebo aspoň bráchovi aby jí domluvil - když ona je tak natvrdlá 😠
A ty máš nějaké komplikace? Překvapuje mě že chodíš na kontrolu každý týden 😨

Luzzi - s tou zácpou máš teda recht - já s tím teď docela začínám mít problémy a je to fakt pakárna 😝 😝 😝

Holky - k těm týdnům - ono je to dobře - počítá to probíhající týdny - ne jen ty ukončené - takže když jste 11+1 tak už jste začaly 12. týden 😉

tetes1
12. led 2009

Zanetik:tak to teda buďte fakt rádi,že to není achilovka, ale "jenom" vazy i když je to bolest pekelná. Já dlouholetá sportovkyně (nohejbal) a manžel (fotbal) a jinak všechno co je s míčem, už jsme těhle nataženin a natrženin měli požehnaně a je to hodně nepříjemné. Tak snad se to bude hojit co nejrychleji, alespoň víš, že to té doby prostě porodit nesmíš 🙂
Jankatr: o zácpě raději ani nemluvit,včera už jsem fakt musela jít říct manželovi ať si zapálí doutník a dát si od něj dva potahy a pak už jsem šla hned, už to prostě nešlo řešit jinak....

luzza
13. led 2009

dobré ráno dvojmamky 🙂
u nás je -8 C
Dominik trochu pokašlává,tak mě to vzbudilo...
snad to nic nebude 😉

luzza
13. led 2009

tetes
ten doutník mě fakt pobavil 😀 😀 😀
jinak manžel hraje hraje hokej,florbal a hokejbal,takže ježdění po pohotovostích máme nacvičené 😀 a díky bohu během mého těhu neměl žádný větší zranění 😅
žanetko
ty kovový postýlky jsou náhodou super! My jí měli na chalupě a Domíno v ní spal do tří let 😅 Sice v ní byl už ke konci jako sardinka,ale byl v ní spokojenej 😀 Takže počítám,že na chalupě se mi v ní (aspoň ze začátku) vyspí obě dětičky 😉 🙂
adri
bydlíme v miniměstečku,takže Hartánek nám na korzování po parku a náměstíčku bohatě stačí... taky cesta k lesu je hezky po rovince,takže s kočárem nevidím problém 🙂 Myslím,že bude hlavně hodně stát na zahradě 😀 a já se budu snažit doma dohnat nějaké to vaření nebo uklízení 😀 😀
jani
tak já čekám na to druhé jméno vašeho chlapečka 😅

tina30
13. led 2009

dOBRÉ ráno holky
luzza teda takhle brzo. to já měla ještě půlnoc. já se probouzim až tak kolem 9hodiny. 🙂

tetes1
13. led 2009

Pěkné ráno 🙂
luzza:no fakt už musel prostě nastoupit těžkej kalibr v podobě doutníku,no 😅 Jé, já jsem hrála 8 let pozemní hokej,to už je skoro jediné co manželovi chybí do sbírky.
tina:já taky vstávám mezi 9-10 a před měsíce většinou tak v 11, prostě jsem mohla spát pořád. Ale já jsem celkově velký spáč,vůbec nevím co budu pak dělat s dvojčatama v noci,toho se strašně bojím, že to nevyspání prostě nezvládnu.....

tina30
13. led 2009

tetes já myslím že všechny najedeme na "spořící program" a nějakej nedostatek spánku nás nerozhodí. a tělo si asi také zvykne. no a navíc můžeme spát přes den, když budou naše robátka taky spinkat. 🙂

luzza
13. led 2009

holky
je mi od těch půl osmý ráno děsně blbě 😝 😝 😝
vůbec nevím z čeho ☹

tina30
13. led 2009

a nechytlas to od dominika?

tetes1
13. led 2009

jako od žaludku nebo nachcípaná?

zanetik
13. led 2009

Ahojky, tak otok pomalu opadá,tak snad to bude dobrý a do konce týdne dostane sádru...
Za tu postýlku jsem ráda, jen na ni nechám ušít nebo seženu mantinel, zdá se mi nebezpečná ta síť...
Já spáč moc nejsem, ale chodím spát kolem půlnoci, takže vstávat taky tak v 9h max. půl 10 dýl se mi nepovedlo...ani na začátku těhu se mi nechtělo a odpoledne jsem nikdy nespala...
Tetes ty jsi teda sportovec...to já jsem lenoch, dělala jsem jen 4roky gymnastiku, pak rok karate a od střední školy mám nemoc jménem lenora 😅
Jinak naštěstí se zácpou zatím problémy nemám, chodím pravidelně každý den a moje mamka vždycky říkala, že jsem jak kačena, co do vnitř, tak ven 😅 , proto asi netloustnu...
Jinak ty týdny mám stejně zmatený...podle UZ bych měla být dnes 27tt a 27+3 a podle PM 28+6

zanetik
13. led 2009

No prej pěkně řádí střevní chřipka, tak pozor pozor!!!

zanetik
13. led 2009

Tak jsem si to upravila, tak jak to opravdu bylo poslední MS i když nepravidelný cykly, tak jsem tam dala 29dní..

satana
13. led 2009

ahoj, ahoj
no já sem do 12tt spala snad permanetně, doma si už ze mě dělali srandu, že jsem se uložila k zimnímu spánku, jak nějakej medvěd 😅 ... teďka už na štěstí zvládám přes den i něco udělat 🙂

satana
13. led 2009

Holky jak to máte s neschopenkama, máte vycházky?? Mě dal doktor včera od 14-00 do 18-00, sem doufala, že mi napíše aspoň do večera ... a ono houby houby, ještě mi vynadal 😅 😅 .

tetes1
13. led 2009

také 14-18,ale bylo mi od dr. řečeno,že těhotným kontroly nechodí a kdyby přeci jen, takže mi přikreje...

gabina26
13. led 2009

ahojte holky, mám po kontrole, čekáme dvojvaječná dvojčata, jsme ve 12 tt, měřil mi i NT a zítra jdu na krev, nevím sice jaké hodnoty NT by měli mít, ale do žádanky mi napsal 0.8 a 0.9, tak snad je to OK.

adrosek
13. led 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny moc jak se máte co,já bola celý den pryč dneska,ráno u holiče a pak som bola u holek,předchvílí sme dojely domů,co vy nějaké novinky nebo jak

zanetik
13. led 2009

Ahojky, koukám že to dnes tady trochu vázne...
Gabi tak gratuluji, ty hodnoty si teda nepamatuju, co to jsou za hodnoty?
Jinak mě napsaly hned vycházky neomezené, celodenní...
Mě čeká kontrola zítra, tak snad je všechno pořád v pořádku..

adrosek
13. led 2009

-já ještě mám omezené vycházky,ale ted jak půjdu k dr.po neděli tak zkusím aby mi je napsal taky neomezené
-zanetik tak zítra t dobře všechno dopadne ju na kontrole

luzza
13. led 2009

ahoj holky
je mi furt blbě ☹
jen ležím a občas zvracím...
možná jsem včera něco blbýho snědla 😒
doufám,že to do zítřka přejde...
protože v půl šestý ráno jdu s prckama na ty srdíčka

tetes1
13. led 2009

Holky,já právě slyšela,že už ty neomezené vycházky napsat nejdou, že to šlo jenom dřív. Tak teď nevím? 😲