Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

xenie131
3. únor 2009

ahojky, jen jsem vás chtěla pozdravit a popřát vám vše nej nej k mimískům, věřte, že i když o byl pro vás prvotně určitě trocha šok, tak už si ted nedovete představit, že byste měli jen jedno mimi. At to všechno v pohodě zvládnete a máte krásná a hlavně zdravá miminka, ničeho se nebojte, at budete rodit císařem, můj případ, nebo přirozeně, vše dobře dopadne. Jak budou prcci na světě, bude to nádheram dvojnásobná, a tak to bude i nadále, je to úžasny, to samy poznáte. Tak at se vám daří, držím pěsti 🙂

adrosek
3. únor 2009

-ahojík xenie,tak děkujeme za povzbuzení a za uklidnění
-kukala som do alba a prdolata pěkně rostou že?
-tak se opatrute všeci

xenie131
3. únor 2009

jj, rostou jak z vody, pravda nám trocha přerostli, proto jim to všechno víc trvá, teprve přichází na to, že by mohli list po 4, ale to prej všechno doženou
díky

adrosek
3. únor 2009

-doženou určitě neboj,tak se opatrujte

tetes1
3. únor 2009

Tak jsem se byla podívat na kojící polštáře v Galerii Dvořák je krám nějak Angel (měli by mít i webovky), měli tam fakt super kojící podprdy za 298 Kč, ale fakt i pěkný....a kojící polštář v akci za 500 Kč, byl parádní, hodně vysokej,pevnej, jenže mi přišel děsně krátkej na dvě mimča ☹ , myslíte, že se dělají i různé délky?

veruleg
3. únor 2009

ahoj tetes1
Pokud si vzpomenes na ty webovky ohledne tech kojicich podprd tak budu jenom rada. Toho nakupu se docela desim. Ja mam tottiz i normalne problem sehnat dobrou podprdu.....75 E-G zalezi podle strihu. Prodavacky se na me vzdy vydesene divaji a v 95procentech slysim stejnou odpoved "na vas? no to opravdu nemame"
Ja budu asi vyckavat az co to pujde, neb nevim jak jeste narostou...doufam ze ne moc. Nejvic pry to je na zacatku a pak az se to zalije mlikem.....no uvidime.

ahoj xenie131.... fotky uzasne, opatrujte se

tetes1
3. únor 2009

Holky,můžete mi poradi jestli třeba tenhle:
http://www.zdravotnipotreby.cz/kojici-polstare-...
nebo
http://obchod.teplodomova.cz/polstar-eps-valec-...

veru:zkusím najít.

tetes1
3. únor 2009

veru:tak na webovkách té prodejny ty podprdy neměli, ale mám jeden odkaz
http://www.astratex.cz/tehotenske-a-materske-pr...
http://www.tehotne.cz/produkty_detail.php?id=486

zanetik
3. únor 2009

Ahojky, všechny vás moc zdravím, v pátek nám odešla deska na pc, takže nečekaný výdaj daly jsme si sestavit nový pc, ten starý praděda už dosloužil, bude snad v pátek, takže nemám čas dočítat, jsem u mamky v práci.

Jen jsem vás chtěla informovat, že jsme byly včera na kontrole a jsme v pořádku, čípek 38mm, vody mají holky dost, váha mě docela překvapila ta menší Ačko přerostrala Béčko a mají 1692g 1613g, takže nádhera, tolik jsem ani nečekala říkala jsem si aspoň 1,5kg aby měly a ono jo...jinak dr. ale říkal, že tašku si mám už zabalit 😅

veruleg
3. únor 2009

tetes1 : dik za odkazy, super, tady si urcite neco vyberu

adrosek
3. únor 2009

-tets tak stěmi polštáři nevím tedy,no je to hrozné si vybrat že?
-zanetik tak vy takhle pěkně rostete tedy,no super jako,takže jako myslí dr.že by o mohlo být o měsíc dříve jo?,tak snad ještě nějakou chvílu tam vydrží ne

gabina26
3. únor 2009

jankart: no, já přesně nevím, jestli má ten či onen, ale říkala, že kupovala opravdu pro dvojčata, takže asi ten z www.dvojčatka.cz..
jen mě tak napadá, že by se mohl vznést dotaz na diskusi o dvojčatek maminek, co už mají prcky na světě, jak válčí s polštáři.... takže se zkusím zeptat a snad nějaké zkušenosti dostaneme... 🙂
Jo, okolí mě teda v kojení moc nepodporuje.. (naštěstí jen pár osob) nicméně všem tvrdím, že se budu snažit, abych prostě kojila obě miminka... děsím se představy, že vyvařuji flašky a chystám umělou výživu... ☹

adrosek
3. únor 2009

-gabina tak potom dej vědět jaké máš zkušenosti ju?

gabina26
3. únor 2009

už jsem maminky dvojčátek oslovila a dala jim odkaz, ať píšou sem, ať to teda každá vidí... tak snad někdo zkušenosti podá.. 🙂

arwenka
3. únor 2009

Ahoj holky, jdu se k Vám na radu Gábiny vetřít.....mohu?

gabina26
3. únor 2009

jo jo, arwenka, jen pojď... tady ti bude lépe... 🙂

arwenka
3. únor 2009

To jsem ráda 🙂 V okolí není ani jedna známá těhu, natož s dvojčátky 🙂

gabina26
3. únor 2009

No,já jsem na tom stejně... všechny už mají mimča a nebo ještě vůbec neplánují... takže sedím tady... 😀

marrha
3. únor 2009

ahoj dvojtěhulky 😵

jdu vás pozdravit a říct, že já měla ten kojo polštář Terabag comfort
http://www.zdravotnipotreby.cz/kojici-polstare-...
a můžu doporučit...je super velký...opravdu vhodný pro dvojčata..
já bohužel neměla to štěstí a nekojila jsem , neměla jsem mlíko...ale i tak jsem na něm děti krmila, opřela jsem o něj děti a pily z lahviček 🙂

držím palečky at drobečky donosíte co nejdéle 🙂

gapka.h
3. únor 2009

Ahojky,
..tak já kojím doteď.Mám kojící polštář,co píše Mrrha.Úplně stačí,chce to pevné nervy,ale hlavně vydržet.Já je kojila oba naráz do 11.měsíců.

přeji,ať je co nejdéle donosíte 😉

tetes1
3. únor 2009

Děkujeme za rady, tak jsem si to myslela dobře, že tenhle by se hodil. 🙂
Akorát kdyby nedělali všechno tak přeplácaně barevné....

issaga
3. únor 2009

ahojky holky,
tak jsem vas taky prisla podporit. preju at se vasim mimiskum dari v brisku co nejdele a hlavne jste vsichni v pohode a zdravi 🙂
stejne jako holky prede mnou musim doporucit kojopolstar terabag, je fakt super. ja jsem sice nekojila obe holky zaroven, ale uz v tehotenstvi jsem pouzivala tenhle polstar na spani, pak jsme ho pouzivali na kojeni (kazde ditko zvlast), nasledne na krmeni z lahvicek obou naraz a doted, i kdyz uz je holkam 16 mesicu ho dost vyuzivame - porad s nim holky spi a povaluji se na nem 🙂
tak vam tady nebudu sepisovat dlouhe referaty, jeste jednou preju hlavne to zdravi a uzivejte si tehulkovani 🙂
kdybyste mely nejake dotazy, tak se klidne ptejte v IP...

luzza
4. únor 2009

issaga
moc děkujem 😵 😵 😵

luzza
4. únor 2009

žanetko
tak to je prima,že jsou holky takhle velký 😅 😵 😵 prostě se jim u tebe líbí 😵

luzza
4. únor 2009

jinak je moc prima,že je tu víc dvojtěhulek 😉 😉 🙂 🙂

luzza
4. únor 2009

naše holky mají asi 600 gramů...ale jsou to pěkný divoženky 😀 😀 poskakujou tam téměř celý den 🙂
včera jsem byla na měření čípku a má 48 mm, takže mě asi minule blbě změřili... to bylo 34mm,takže počítám,že mi asi nedorostl 😉

jirule33
4. únor 2009

ahojte, mám taky terabag comfort, tzn.náplň i náhradní potah, holky nekojím, tak ho budu prodávat, kdybyste někdo měl zájem, písněte do IP, pošlu i foto

všem těhulinkám přeju co nejdelší a pohodové těhu a samozdřejmě zdravé broučky na závěr 😉

luzza
4. únor 2009

jirul
prohlížela jsem si tvoje fotky 😵 😵 😵
KRÁSA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tina30
4. únor 2009

ahoj holky. jdu vás dneska jenom krátce pozdravit. poslední dobou to mám nějaké rozlítané. za chvilku pádim do města - mám tam srazík s kolegyněmi z práce.

jinak já mám doma taky kojo polštář terrabag a je super i ted. různě si jím vypokládám záda na gauči když odpočívám nebo ho mám v noci v posteli.

holky mám na vás dotaz - kolik hodin tak v průměru spíte? já spim poslední dobou min. 10hodin a nějak mi to nestačí. kolikrát se nemohu ani vyškrábat z postele. to je hrůza co. ani si neumim představit jakej bude spánek až budou mimča na světě a budeme v noci kojit. 😀

arwenka
4. únor 2009

tina: Ahojky, musim rict, ze jsem proti Tobe na zacatku, ale spala bych snad vecne. 10 hodin je minimum a pokud spim mene, je to pres den katastrofa. To je tim dvojn asobnym tehu, berou nam vice energie a je to normalni jev 🙂