Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

snehu
2. bře 2009

jo a jinak holky, na kontrole pred tydnem ve 28tt podle utz meli kluci 1210g a 1250g, jak jsou na tom vasi prcci?

tina30
2. bře 2009

ahojjky dvojmamky
snehu - já byla ve 30tt a mimča měli kolem 1,5 kg. takže to by snad mělo odpovídat.

adrosek
2. bře 2009

-ahojík mamky tak se hlásím už zdomu,manžílek je už doma tak sme vybalovali,taky prohlíželi co vše nakoupil na prdolata,dovezl celou cestovní kabelu,takže si myslím že už máme výbavu snad hotovou,pak dovezl aj chůvičky a nějaké lahvičky
-jinak já dneska byla na echu se srdíčkama a hlásím že je vše vpořádku tak sem ráda
-tak ted už jen odpočíváme

stazina
2. bře 2009

Ahoj Holky,
všechny vás moc a moc zdraví a omlouvám se , že vás otravuju ,a le už nevím, kde to vyčíst 😖
čekáme dvojčátka po ivf, jsem ve 21tt, na začátku jsem ležela několikrát v nemocnici kvůli krvácení , poslední týden cítm celkem tlak na podbříšek, a občas mi tvrdne břicho. Doktorovi to řeknu , jdu tam za týden. snažímse polehávat ,a el občas někam vylézt přece musím. Proto se vás chci zeptat, zda máte zkušenost s podpůrnými pásy v těhu. Slyšela jsem , že se u dvojčátek doporučujou kvůli tomu, že břicho potom tolik netlačí dolů a netvrdne...nevíte o tom něco? A myslíte, že když koupím nějaký levnější( adi 400,-) bude to mít nějaký účinek? nebo musí sáhnout mezi ty dražší?
Jinak si připadám už jako slonice!! 😀 A to jsem teprve krátce za půkou!!
děkuju za odpověď a moc se optrujte , papa

zanetik
2. bře 2009

Ahojda děvčata, tak hlásím, že je zatím vše v pořádku, čípek se sice zkracuje CS3, ale pořád je v pohodě, takže týden bych prý ještě měla do další poradny vydržet 😅, byla jsem i na monitoru srdíček, tak tloukly o 106, holky váží 2190g a 2180g a já mám nahoře skoro 13kg, ale hodně bude voda, na nohy chvílemi nemůžu došlápnout, tak jsem dostala léky na odvodňování a zítra jdu na UZ žil radši. Pak už budu jezdit do poradny a na monitor do porodnice,ale kdo ví jestli to stihnu a kolikrát, zatím prej vypadám, že je donosím do termínu 😅

No ale leze na mě asi nějaká chřipka nebo nachlazení, tak budu tento týden odpočívat a léčit se ☹

Stazino já mám pás, za 250Kč z bazaru, docela to uleví bříšku i zádům, ale jestli to pomůže od tvrdnutí to nevím, ale teď už ho nenosím, asi jak mají holky hlavy dole, tak mě to tlačí, teda hlavně v sedě a pěšky nikam moc už nechodím a když jo, tak ho zapomenu 😅

stazina
2. bře 2009

Zanetik - děkuju za radu .
takže máš obě holčičky otočený? To je super! takže budeš praděpodobně rodit normálně? V kolikátém jsi týdnu a odky jsou otočené? Promin, že se tak vyptávám, zajímá mě to.

adrosek
2. bře 2009

-já to mám taky stazina občas,pás zatím ještě nepoužívám tak se chcem taky zeptat dr.
-taky mi občas tvrdne,hlavně vnoci bych řekla,ale jak beru to magnesko tak je to lepší
-zanetík tak to jsou dobré zprávy tedy
-já som taky ráda,že nám srdíčka tloukla tak jak mají dneska

artepa
2. bře 2009

ahojte, tak od minulého týdne můžu s jistotou říct, že cítím pohyby 😀 . V neděli je cítil už i manža.
V sobotu jsme byli v Kolíně, podívat se na kočárky. S největší pravděpodobností vyhrál Easy Wolker, jen se nemůžeme dohodnout na barvě. Někdo se tu ptal, na který kočár jdou připevnit autosedačky, tak právě na tenhle kočár jdou. Nandání mi nepřipadá složité. Korbičky se sundají potáhnutím za takovou uzdu zespoda a adaptéry se jen nacvaknou. Vzhledem k tomu, že bydíme na skorovesnici a na nákupy jezdíme autem, tak si myslím, že to docela využijeme. Taky se mi líbilo, jak jde všechno složit. Tak uvidíme, ještě si necháváme tak 3 týdny na rozmyšlenou a pak je dojedem objednat.
Holky, co si ho objednáváte, nebo ho už máte, do jaký barvy jste šly?
Zítra mám velký UZ, tak už se těším.
Břicho mám čím dál tím větší, zachvíli neprojdu futrama 😀 . Musím dokopat manžu, ať mě vyfotí.
Zdravím Kačátko. Já ze začátku taky měla velké obavy, jak to zvládem. Někdy až skoro depky. Už je to ale OK a moc se na naše broučky těším. Jsme holky šikovné, všechno zvládnem, neboj 😀 😎 . Taky jsem se přestěhovala ku Praze. Do Prahy se ale moc nedostanu. Možná až mi pořídíme auto a já se přestanu bár jezdit. Pocházím z jižních čech. Takže rodiče taky nejsou až tak po ruce. Tchánstvo je o něco blíž, tak v případě potřeby snad vypomůžou.

artepa
2. bře 2009

Ještě k tvrdnutí. Zatím mě to potkalo jen jednou a to když jsme si dělali dobře. Sex máme zakázaný, ale nenapadlo mě, že máme zakázané naprosto cokoliv. Docela mě to vyjukalo, tak jsme řekli, že odteď je fakt utrum 😕 . Jinak na křeče beru magnézko 1-1-1 a k tomu ještě 1 magnosolv denně.

artep26
2. bře 2009

Ahojda holky,
tak jdu v pondělí na amnio, mám vyšší hodnoty u Downa a jiných chorob a chceme mít jistotu zdravých dětí, tak jsem to dneska podepsala.
Ale bude to dobrý 😵 😵 😵
Jdu vás dočíst a přeji hezký večer 🙂

gabina26
2. bře 2009

artep: tak to ti budu držet palečky, aby to bylo v pořádku a budu se za to modlit... 🙂
Pevně věřím, že to bude OK.
A jaktože tě přesvědčili, aby jsi šla ještě před genetickým ultrazvukem?

artep26
2. bře 2009

Tak mně bříško tvrdne trošku a tlak dole taky cítím, ale dle dr. je to OK.
Pás nemám ale vím že ho holky používají. Já když se necítím dobře, tak zalehnu a prostě se válím 😀 😀 😀
Artepo držím palec na zítra, hezky si to užijte 😉 😉 😉

adrosek
2. bře 2009

-artep tak budeme na tebe myslet,aby všechno dopadlo dobře neboj,budeme držet pěsti neboj
-jinak sed pro dnešek rozloučím,jdem se věnovat manžílkovi po týdnu co se mi vrátil tak zítra se tady ukážu,tak papa a dobrou

artep26
2. bře 2009

Gábi oni mě ani moc nepřesvědčovali, u téch chromozomálních výsledků (nevím jestli jsem to napsala dobře 😅 ) kde je možný výskyt Downa atd. je norma u dvojčat 4 (nevím čeho prostě nějaká hodnota) a já mám 5,2. Ostatní výsledky jsou OK. Sama mi řekla že si myslí, že to bude v pořádku. Jenže mně to prostě nedá, jak jsem psala, těžko bychom se vyrovnávali s postiženým (a) dítětem. Takže tohle je jistota.
Na gen UTZ půjdu taky, je to prý dvojčat po IVF+ICSI standard 😉 😉 😉
Taky si myslím že to bude dobrý, ale prostě do porodu by mě to hlodalo 😕 😕 😕

artep26
2. bře 2009

Adri díky moc a užijte si shledání s manžou 🙂 🙂
Jinak Artepo my sexík zakázaný nemáme, ale tak nějak po tom hematomu a kvůli tomu že mě pobolívá bříško, taky půstujeme. Za 22 týdnů se nám podařilo si udělat dobře 4x 😅 což není moc, že?? 😀 😀 😀 😝

zanetik
2. bře 2009

Tak mi máme taky sex zakázaný...občas proběhl, ale od třetího trimestru utrum...radši kvůli předčasnýmu porodu a zatím to vypadá, že budu přenášet 😀
Stazino klidně se ptej, proto jsme tady, holky jsou hlavičkami dolů asi od 29-30tt, předtím bylo Béčko hlavičkou nahoru, dnes jsem 35+3tt, takže by se už otočit neměly a mohl by být normální porod.
Artepo my máme hluboký korbičky oranžový, myslely jsme že to bude páreček, ale i pro holky se nám líbil nejvíc...sporťák já chtěla růžový, ale ten mi neprošel, tak jsme se schodly na červeným, do obou by šel i kluk kdyby něco 😉

artepa
3. bře 2009

Tak nastala moje noční strašící hodina. Prostě nemůžu znova zabrat. 🙄
Artep, budu ti držet palečky, ať vám to dobře dopadne. Věřím, že ano. Ono to prý často vychází zkresleně.
Žanet, tak to je hezké, že držíš takhle vcelku 😀 . Doufám, že se nám taky podaří co nejdéle vydržet 3v1 😀 . Tak oranžová mě nenapadla. Já uvažovala o té tmavě zelené, kvůli tomu, že na té barvě by nebyl vidět každý cákanec. Manža ale říkal, že z dětí nebudume dělat od mala vojáky 😀 . Jemu se líbí ta černá a pak červená. Já si ale nebyla jistá, kdyby to byli kluci, tak jestli je vozit v červené. Ty jsi ale druhá, která mi říká, že by to šlo, tak možná o tom budu uvažovat. Nebo pak ta tmavomodrá.

luzza
3. bře 2009

ahoj všem 🙂
snažila jsem se vás dočíst...ale bylo to jen rychlý louskání 😉
včera nám vyměnili nějakou tu krabičku,co z ní jde internet (já tomu prd rozumím) a net je zase v provozu
tak aspoň něco...když je noťas stále v reklamaci... 😝

cítím se jak dělová koule 😝 každou chvíli si něčím narazím do břicha...třeba hranou dveří nebo futer...prostě nemám odhad,co už valím před sebou 🙄 taky jsem strašně líná 🤐 holky se pořád melou,takže i blbě spím...

luzza
3. bře 2009

a aby toho nebylo málo,tak má dominik horečku,takže se zatím loučím... 😢
pa pa

adrosek
3. bře 2009

-ahojík mamky,tak vám přeji všem hezký den
-luzza tak at se dominik brzy uzdraví tedy,no stím bříškem je to už těžké odhadnout že?
-tak já se dneska chystám prvně do cvičení tak sem zvědavá tedy

sorbona13
3. bře 2009

artep: držím palce, ať amnio dobře dopadne, já ještě nevím výsledky tripple testů, tak jsem napnutá jak kšandy. Doktor říkal, že u dvojčat většinou vychází falešně pozitivně a kdyby bylo na něm, tak by mi tenhle test ani nedělal...a jestli výsledky budou pozitivní, tak musíme na genetiku a pak se rozhodne, jestli amnio ano nebo ne.

zanetik: ty otoky musí být nepříjemný, ale už to máš za pár, tak vydrž 😉

Včera jsem našla na netu pěknej kočárek, tak se na něj pojedeme podívat, má velký nafukovací kola a je dost skladný a kompatibilní s více autosedačkami, takže nejsme odkázáni jen na jeden typ (maxi cosi) jako u Easy walkera. Koukněte na http://www.promimca.cz/cz-detail-115610.html
Navíc cena příznivá vč. adaptérů na autosedačky.

lea77
3. bře 2009

ahoj holky, všechny vás zdravím ... artep26 tak moc přeji, ať amnio vyjde dobře.

Artepa, my jsme se rozhodli právě pro ty zelené korbičky easy walker ... sporťák černý. Nepřipadala mi ta barva tak army jako na netu ... zatím nevíme co budeme mít jestli holky, kluky nebo páreček. Tak pak napiš jak se rozhodnete vy....

katy.m
3. bře 2009

Ahojte holky 🙂
,já se právě vrátila z poradny,takže jsem 18+6 a 19+2,naši miláčkové jsou naprosto dokonalí,jeden(jedna) má 16cm a druhý(á) 14 cm. A jak jste holky asi vypozorovaly,tak pan doktor viděl páreček.Jeden zřetelný pindík tam byl a druhý jsme nemohli najít
24.3. jedeme do Ostravy na velký UTZ,tak tam už to snad bude 100%.
Jinak jsem z toho nějaká zmatená,protože mi dneska brali krev na screening v 2.trimestru,který ale podle Olomouce nemá u dvojčat smysl,protože bývá zkreslený.Můj gynekolog mi ale řekl,cituji:"že ho pro jistotu ještě uděláme,protože dvojčata jsou vždycky riziková" .Tak jsem z toho jelen 🙄

jankatr
autor
3. bře 2009

Sorbona - ten se mi taky líbil ale nakonec jsem nepřekousla to že jsou děti hned od narození otočené od tebe 🙄 A pozor na ty autosedačky - tenhle kočár má adaptér na jednu autosedačku - pro verzi pro sourozence. I když na www.dvojcatka.cz mi paní psala že slyšela že některé maminky na to pořizují adaptér na jiný kočárek a tu sedačku pak upnou kousek výš - jako je to např. u toho easy walkera nebo Patronu - ale nevím od jakých kočárků a ona sama mi zdůraznila že to ví jen z doslechu - tak se na to pořádně poptej - jinak váhově, cenově i ty kola - je super.

sorbona13
3. bře 2009

jankatr: s těmi korbičkami po směru jízdy je to fakt blbý, myslela jsem, že to na zimu vyřeším vložnýma taškama, který dám tak, abych na mimča viděla, ale prý to nejde...takže asi nakonec půjdeme do toho Easy Walkera. Autosedačky máme stejně zvlášť od příbuzných, takže by na to nešly nasadit.

katy.m
3. bře 2009

tak ten kočárek je skvělý 🙂 ,jediné,co mi taky vadí,jsou ty korbičky po směru jízdy.Píšou tam,že v ceně je 2x adaptér na autosedačku,tak to je nutné mít pár adptéru na jednu?

tina30
3. bře 2009

ahojky holky, tak vás taky zdravim. dneska jdeme s manžou na předporodní kurz do porodnice tak sem na to zvědavá. alespon se po týdnu zase podívám do města mezi lidi. jinak sem doma a víceméně odpočívám.

zanet to je skoro neuvěřitelný, že byste s holkama vydrželi až do termínu. aspon nebudou muset být v inkubátoru. já teda odpočítávám každý den kdy s mimčama vydržíme v celku. ale psychika je strašná. dneska sme 33+1, tak si říkám že by bylo dobré vydržet týden, aby měli plíce vyvinuty. no uvidíme. každopádně tašku do porodky už mám nachystanou. pro jistotu. 🙂 🙂

kočárek sme vybrali taky easy walker a to barevně - korbičky tyrkysové a sporták khaki.

artep26 - držim pěsti aby amnio dopadlo dobře.

adrosek
3. bře 2009

-ten easy walker je asi nejvíc populární jak tak koukám co?
-ty korbičky po směru jízdy je blbé tedy,kdyby si na ně neviděla tak okukněte jiný katy
-tina vy si užijte kurz tedy dneska prvně
-já jdem taky prvně do cvičení tak se těším a jsem zvědavá
-jinak sem požehlila první várku,naskládala do skříní a zajtra budem pokračovat,taky sem nahodila další pračku a pomalu zase začnem prát další věci,no přijde my že to hrozně letí a člověk se ani nenaděje a je to tady že?
-co vy na to mamka,taky vám to utíká rychle jako mě?

jankatr
autor
3. bře 2009

Katy jestli mluvíš o tom Bumbleride - tak co vím tak tam byl ten adaptér na jednu sedačku. Ale prý chystali na březen nějaký změny tak třeba to už dořešili - zkuste se na to poptat holky - možná nějak vyřešili i to otočení sedaček. Já se na to ptala v lednu, a to mi odepsali že nějaké změny se chystají ale zatím nevědí jaké, bohužel čekat jsme nemohli. Tak to zkuste znovu prosondovat. 😉

zanetik
3. bře 2009

Ahojda dvojmamky 🙂
Artepo já myslím, že červenej kočárek pro kluky je v poho, brácha ho měly, kámošky 2 taky, možná i víc holek, na tom asi tak nezáleží a ono na tý zelený jsou zas vidět světlý fleky, takže ono si nevybereš, na každý barvě je něco..

Jinak zítra jdu na UZ s těma žílama, tak snad to bude v pořádku a prášky na otoky pomůžou, jinak Luzzo mám stejný problém, co chvíli s pupkem narážím 😅 , už jsem si taky mohla zvyknout 😅

Sorbono jo t je pěknej kočárek, jen do něj jsou vložený tašky co se mi moc nelíbilo,ale hlavně jsou až od r. 2009, loni se ještě nevědělo kdy budou, tak já to nemohla riskovat a šla bych do toho oranžovýho, protože kamarádky sestra ho má v té modro-zelené a jezdí se s ním stejně dobře jako s Walkerem. 😉 a opravdu se prodává pár adaptéru vlastně na jednu autosedačku...a s tím jestli je sporťák po směru jízdy si hlavu nedělám, má to většina mamin a stejně říkaly, že když už je hnusně dají pláštěnku, že když je dají směrem k sobě, že se pořád vykláněj do boku, aby viděly...a Walker má na stříšce slídu, takže uvidím jestli spí nebo zlobí 😅