Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
21. dub 2009

Adri, budu drzet palce na tom UTZ. Me dneska doktor rekl, ze ty UTZky maji az 14 denni rozptyl, kdyz meri ty stehynka, obvody hlavicek a brisko, ze pokud se ty rozmery lisi a jsou v mezich tech 2 tydnu tak je mimi porad v poradku. To jsem treba vubec nevedela, tak zase novy poznatek 😀 KLidne kdyz zmeri, ze odpovidaji tydnu podle MS, tak muzou byt o dva tydny starsi i mladsi. Ty uz by sis zabalit tedy mela, ale je fakt, ze vsechno manzel muze kdykoliv dovest, takze zase zadna krec. 😵

artep26
21. dub 2009

Já si zabalím tak v 30tt, si myslím, no snad jo 😀 😀 😀 jak se znám, tak to budu honit na poslední chvíli, jako všechno 😒
Další velký UTZ se dělá někdy kolem 30tt, že jo?? A dělají vám UTZ pokaždé na KO?? Mně ze začátky nedělali, ale teď jo, jak vnitřní, tak kontroluje zběžně i prcky 😉

myska77
21. dub 2009

Artep tak to Ti zavidim, ze Ti to magnezko zabira, ja uz beru 4x2. Uplne Te vidim jak chodis po usich 😀 My jedem pro kocar taky az 30.kvetna v sobotu, to budu ve 32.tt, tak tam mozna uz ani nepojedu.

JInak ja jsem dneska 26+1 a minuly tyden ve stredu 25+1 meli oba 700 gramu, zalezi jestli je mas stejne velke nebo se ruzni. Ale pro tyhle nase tydny je rozmezi tak cca 600 - 700 gramu.

myska77
21. dub 2009

Ja mam UTZ kazdych 14 dni (pak jdu hned do poradny - v Motole je kazde jinde), vzdy je zmeri, zkontroluji organy, plodovku, placenty, cipek ted uz taky, reknou jak jsou otoceni atd. Takze provedou veskerou kontrolu. Zatim mam terminy naobjednane do 34.tt a pak uz budu chodit po tydnu pokud neporodim do te doby.

artep26
21. dub 2009

Mysko snad se pro kočár pojede co nejdřív, chci si ho pořádně prohlídnout a asi už ho rovnou i koupíme. Myslela jsem že nejdřív zaplatíme zálohu a pak pro něj manža sjede, ale takhle ,,, když už jsem 26tt, tak to asi nemá cenu tam letět 2x.
Já měla v 22tt jedno větší o týden a jedno akorát na 22t, ve 24tt byly srovnané ... ale každou poradnu mi je neměří, jen zkontrolují čípek, jestli buší srdíčka, zběžně je prohlídnou a mažu zase domů 😉

artep26
21. dub 2009

Mysko nevíš jak je to u dvojek, když se chodí na monitor, tak jestli je napojují postupně nebo mají 2 sondičky na srdíčka?? Myslím si že by se měly napojit asi každý zvlášť ale měřit dohromady, ale myslím si, že můj gynekolog takový přístroj nemá a tak je budou natáčet každé zvlášť ...

artep26
21. dub 2009

Holky jdu oloupat brambory k obídku, začínám mít hladík, pak zase juknu 😉

myska77
21. dub 2009

Artep s tim natacenim: V motole maji dve sondy, kazdou daji jednomu na srdicko a jednu jeste me na delohu kvuli kontrakcim, takze mas 3 pasy, ale nekde maji jen jednu, tak se to musi delat postupne. Taky to jde, ale trva to holt dyl a taky je riziko, ze dvakrat natoci stejny plod, ale zkuseny doktor to zvladne. Rozhodne pak v porodnici uz budou mit dve sondy uvidis.

lenulinka21
21. dub 2009

jj s dvojkama to není nikdy jednoduché ale to zvládneme 🙂
máme tad yjedna druhou a ty které už porodily nám vždy nějaké to
důležitě a užitečné info dají 🙂

musíme si to ulehčit jak se dá já taky moc nevařím řešíme to jinak a manžel
mi dost pomáhá a když se prostě necítím tak to kašlu nestojí to za to!
Není to tak dlouhé období prostě musíme zatnout s tím spaním-nespaním
to máme přípravu po porodu 😀 to se asi vůbec nevyspíme.

mysko: tak KO ti dopadla dobře no i tak nic nedělej a lež podle potřeby.vím že se to
nedá pořád.

adrosek
21. dub 2009

-já chodím na UTZ co druhý měsíc,vždy jak se dělají ty velký UTZ,ted jdem ve 30.týdnu jakoby a pak se uvidí kdy zase,vždy mě jen vyšetří a změří čípek atd.
-no asi bych zabalit tašku měla že,jak říkáte,člověk nikdy neví,proto sem si dneska napsala seznam a dokoupím věci a nahážem do tašky a bude to,no ono sice manžílek by donesl věci,ale už jej vidím jak by volal kde co mám atd.a jak by bol ztoho chudák trocha na nervy,tak jej ušetřím od toho 🙂
-jinak já si jdem nachystat něco na zub

lenulinka21
21. dub 2009

holky já mám taky dneska KO ale až v 17hod.

před chvílí se mi vlnil celý pupek-no sranda někdy je to lepší
jak sledování televize 😀

luzza
21. dub 2009

adrosku
jak si doma měřím tlak,měří to i puls a většinou mám tak 115...takže to rychlejší srdíčko je celkem normální 😉 😉 😉

luzza
21. dub 2009

lenul
já mám na cestu z porodky - body sdlouhým rukávem,sametový overálky a bavlněný čepičky... zasunu je do autosedaček a přikreju dekou a to jim bude bohatě stačit 😉
kdyby pršelo,tak maj sedajdy stříšky i nánožníky...

adrosek
21. dub 2009

-jojo luzza to bude asi tím,jen to trocha zalekne,spíš jak cítím že mě hodně buší,ale už jsem trocha kludnější,ono je to přeci velká zátěž že,musí toho hodně zvládnout nyní
-tak já se pomalu vypravuji do té kosmetiky,za chvíli budu vyrážet a pak vyzvednu manžílka vpráci a půjdeme spolu domů,ještě cestou na nákup 🙂
-venku je zase hezky,tak tam bude asi dost teplo 😉

luzza
21. dub 2009

adrosku
věci pro miminka máme v nemocnici k dispozici a to v neomezeným množství...a věcičky maj moc hezký...
a plíny taky...
tak proč tahat vlastní hadry do špitálu 😉

luzza
21. dub 2009

adrosku
já teprve dočítám a průběžně odpovídám 😀

luzza
21. dub 2009

mysko
a jak byl teď dlouhý čípek??

adrosek
21. dub 2009

-jasný luzza,postupně všechno pěkně dočti
-taky sem si říkala,že všechno tahat nebudu,manžílek dodá v nejhorším případě no ne

luzza
21. dub 2009

artí
ty rozměry jsou strašně individuální... naše holky měly ve 25.týdnu 700 a 800 g,tak počítej,že malí artíci maj teď asi ke kilču 😉 mě břicho tvrdne hlavně když jedu autem,doma už minimálně... jinak takový větší ultrazvuk i s měřením jsme měli ve 32.týdnu... jinak - u nás ve špitále mají monitor i se dvěma snímači na dvojčátka,ale v Děčíně (to je hned sousední menší špitál) natáčejí srdíčka dvojčátek každé zvlášť...jen dají sondu na jiné místo 😉

luzza
21. dub 2009

adrosku
a tlak máš v pořádku?

sorbona13
21. dub 2009

ahoj holky, hlásím se stále z nemocnice, dnes byla velká vizita a jedna doktorka pronesla při odchodu, že to bude se mnou na dlouho, tak nevím, jestli myslela propuštění, nebo že vydržím dlouho do porodu...dnes mě čeká poslední injekce na dozrání plic, tak jsem ráda, že to bude za mnou, ty injekce hrozně bolí a kolikrát mi ta bolest vystřeluje až do nohy, ale musím vydržet. Zítra budu 24+0, takže první meta se blíží 🙂
Včera mi břicho tvrdlo k večeru celkem dost, takže jsem si vzala plegomazin a pořádně se vyspala, dneska to taky není žádná sláva, i když jenom ležím, tak tvrdnu cca 2-3x do hodiny ☹
Jsem zvědavá, jak bude ten čípek vypadat zítra, modlím se, aby se zase tím tvrdnutím nezkrátil 😔

kacatko000
21. dub 2009

Ahoj dvojmamky

vidím, že probíráte věci do porodky, to já se teprve musím informovat, co si mám vzít, vůbec nevím. Jinak já mám pro kluky na cestu domů soupravičky od tchýně (naštěstí tentokrát nekoupila růžové, ale žluté. Modré jsou sice hezčí, ale jsem ráda, že je to aspoň neutrální barva) jsou to dupačky, body s dlouhým rukávem( k tomu mám taky story, tchýně naprosto odsoudila bodýčka, že jsou přes hlavu, prý košilky jsou košilky, tak že si musím koupit košilky co nejsou přes hlavu, tak abych měla klid, tak jsem udělala kompromis a koupila zavinovací bodýčka, jen pár kousků, at mám od ní klid a jen ty malinké velikosti, pak už na ni prdím), kabátek pro jistotu a bavlněné čepičky.

Holky kolik nakupujete věciček velikosti 50?? Já myslela, že je to tak na 14 dní, ale jedna holka z jiné diskuze co porodila před měsícem dvojčátka ve 35 týdnu, tak pořád obléká velikost 50, prý si ji musela i dokoupit, tak nevím..

kacatko000
21. dub 2009

jo jinak jsem objevila docela levné ohřívačky lahví, jmenují se Reer a stojí něco přes 600 kč, já je objevila na jednom internetovém obchodě za 540. Myslím, že je to www.detskyraj.cz a je na všechny druhy lahviček

myska77
21. dub 2009

Luzzy: dneska mi cipek meril jen pohmatem a nic nerikal o delce, do zpravy napsal cervikometrie uspokojiva, a ze je to v poradku. A okomentovat ty 3 cm z cervikometrie z minuleho tydne, ze je to dobra dylka.

Sorbi tak uvidis zitra, drzim palce, myslim, ze doktorka myslela, ze vydrzis dlouho. Kdyby Te pustit nechteli, tak je ukecej aspon, ze budes lezet doma, a ze se budes chodit kontrolovat co 3 dny treba nebo tak neco. At v tom peknem pocasi nemusis byt tam.

Kacatko: v 50 mam jen poskrovnu veci, vetsinou mam od 62, tak jim to bude vetsi, no, vzdyt se da vse ohrnout. Pokud by se narodili jooooo mali, tak se da vzdy vse prikoupit.

myska77
21. dub 2009

kacatko: ja mam tuhle ohrivacku: http://www.detskyraj.cz/zbozi/4372-babymoov-in-...
segra si ji nemohla vynachvalit. Ohriva na principu vodni pary, nalijes dovnitr presne tolik vody, kolik odpovida tomu kolik ohrivas mleka (treba 5ml vody, kdyz mas 70 ml mleka na ohrev atd.)a mas to ohrate na presnou teplotu jak to ma byt, je na to navod. Nektere ohrivacky maji totiz na zvoleni jen napr. 2 minuty, 5 minut nebo 10 minut a sama si to musis ohlidat a pak to mas treba horke a cekas. Tady ne.

blucka
21. dub 2009

Ahoj kocky,
idem vas na skok pozdravit, budem az do zajtra bez PC. ☹
V rychlosti som si vas precitala.....
...ja mam pre drobcov nachystane z porodnice dupiky, bodicka, capicku a ponozky, pre pripad, ze by bola zima tak vezmem deky do autosedaciek.
...Kacatko, ja som nasla ohrievacku na www.lekaren.cz, za 400, skusala som ju ohrieva tak za 8min, co neviem ci neni dlha doba, ale s inymi skusenosti nemam.
...Sorbi, snad ta uz pustia domov...
...jo a k tym vecickam, u nas v nemocnici davaju miminkam vsetko okrem plienok, tak to urcite vyuzijem.
...ja beriem Mg 3x2 tbl a celkom ok, ale chcela som sa vas spytat, nemate pocit, ze vas obcas pobolieva brusko, ale len zacne a za chvilku prestane, obcas citim tlaky? Ja som z toho niekedy dost nervozna, hned sa lakam ci sa nieco nedeje, pocitam pohyby...i ked ma maly niekedy strasia, ze jeden den len tak kopnu ale zase ine dni si to vynahradia. 😉
...Luzz, daj vediet ako zajtra na ko.

adrosek
21. dub 2009

-tak holky jsem doma,už jsem zkrášlená,mám vždycky ráda,když se mi někdo hrá s obličejem 🙂
-jinak luzza tak tlak mám vpořádku,vždy je kolem 120/70 atd.takže ok zatím
-no já jsem zvědavá jaký budek čípek zítra,snad to bude ok všechno při kontrole
-tak co porábáte co mamky?

luzza
21. dub 2009

ahoj kočky
do teď jsme seděli venku na zahradě,bylo nádherně 😵 😵
a jak jsem se pak zvedla,byla jsem strašně zpocená,že jsem myslela,že mi praskla voda 😨 😅
zítra máme lítací den...dopoledne jedu s domčou na kontrolu do pedag. poradny,pak jedu na kontrolu na gyn (toho se bojím nejvíc 😖 ) a od 16,00 hod máme s manžou kurz v porodnici....tak doufám,že to všechno zvládnu a večer z toho neporodím 😝 😀

luzza
21. dub 2009

sorbonko
to,že je to tady na dlouho mi řekli v nemocnici když jsem byla 8 týdnů těhu...a za 8 dní mě pustili...takže hlavně nedělej předčasný závěry...jsem ráda,že si se zase přehoupla o kousek dál 😉 🙂 a že maj kluci napíchaný ty injekce 😉 vydrž holka,oni tě zase na nějaký čásek pustí domů a později tě třeba propustí úplně 😉
mysli jen na kluky 😉 🙂
kačátko
a na co ohřívač,když budeš třeba rok kojit?? 😕 😕 😅

luzza
21. dub 2009

jinak oblečení vel. 50 mám jen pár kousků od kamarádky podvojčátkách...
jinak já sama jsem nakupovala až od velikosti 56...