Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
3. srp 2009

ahoj holky

ja mam ty kapky taky s kapatkem.....tak si to asi taky zjednodusim a budu mu to kapat primo do pusy. Ono mi to trva nez mliko nastrikam na lzicku...sem tam to schytne Viky apod 😀 a navic se vzteka ze mi to tak dlouho trva...ale pak mu zase rikam ze to ma predkrm 😵

jinak Lenulka porad bojuje. Pavlik ji pije chvili a pak se pusti a kdyz ho polozi tak hned zacne rvat ale pak se nechce prichytit.Zitra jde za laktacni poradkyni a tak snad na neco prijdou. Je uplne nevyspala a dost unavena ☹

baruska2
3. srp 2009

Ahoj dvojmamky 🙂 .
Mám prosbu na Luzz. jednou jsi tu psala, že si děláš odvar z něčeho a máš po tom hodně mlíčka. Napíšeš mi, prosím, co to bylo. Děkuju moc. Mám taky dvojčátka, kluky. narodili se 20.7.2009 a mlíčka moc není. Zkouším, co se dá. Díky za odpověd, Barbora, Milánek a Matýsek.

jankatr
autor
3. srp 2009

Baruska - nejsem si jistá co psala Luzza - ale já jsem ze začátku pila čaj pro kojící matky od Lerosu - mám s ním dobrou zkušenost už od staršího synka. Teď už se mi to tak nějak ustálilo, že ho ani nepotřebuju ( pila jsem ho tak první měsíc) akorát si dávám pozor abych toho za den co nejvíc vypila - většinou vypiju tak 4-5l a z toho tak litr-litr a půl je melta s mlíkem - vařím si ji večer a pak ji druhý den piju na studeno. A mlíčka máme dost - kluci měli ve třech měsících 6,8kg a 5,6kg 🙂

Mysko - je možný že ho trápí nějaký bolení - já tohle zažila u Daníka - byl dost velkej (4kg a 55cm) a nejspíš kvůli tomu měl nějak zablokovanou krční páteř už z břicha. Ve třech měsících jsem s ním byla na neurologii a tam ho doktorka vyloženě "rozlámala" bylo to hrozný, ale uvolnila mu to a on ze dne na den přestal. Akorát jsme pak ještě nějakou dobu museli doma cvičit abysme to udrželi povolený.

blucka
3. srp 2009

Mysko, to nam ta poradkyna moc neporadila, vid 😒 , teda neviem si predstavit akoby som im davala 130ml mliecka striekackou, to by som uz naozaj nic nespravila.Ja mam lahvicky medela az nich tecie mliecko horsie nez z prsnika(tam mi strieka 😉 ).Aj mne Adamek rval, hlavne vecer, ale mam pocit(tuk, tuk)ze to prechadza, skusala som vsetko, dokonca raz som sla aj na pohotovost, to mi uz zabudal sa nadychnut a nic mu nebolo, tak snad sa to upravi samo....
Baruska, Luzz nam radila caj z jestrabiny, vyborny...
Veru, neskusala Lenka mlicko pre Pavlika odstrekavat a davat mu ho lahvickou, alebo striekackou?

luzza
3. srp 2009

baru
je to odvar z JESTŘABINY 😵 😵 😵 😵 !!!

myska77
4. srp 2009

Janka: no mozna na neco na te neurologii taky prijdou, jdeme tenhle ctvrtek, ale byl maly v brise, mel 2600gr, ale zas tam byli dva, tak se mohlo neco stat.

Bluci: jojo, rady fakt nad zlato, taky jsem treba cekala, ze mi nabidne, ze mi skoukne techniku. Taky ale musim zatukat, ze to vcera bylo uplne v pohode to kojeni. Matyska davam do vice poloh pri kojeni, vystridam treba 3 - 4 a mam pocit, ze toho vypije vic. Nema akorat rad polohu na Madonu, to mi drti ty bradavky, nejvic ma rad na tanecnika nebo fotbalovou, tak snad to nejak pujde. Taky jsem se docela smala te strikacce, vim jake to ma vyhody, ale pro takhle velke deti uz dost neprakticke, to se necha, kdyz deti pijou tak do 50ml.

Drzim Lenul palce at to zvladne, ono to fakt chce cas, musi sizvyknout jak mamina tak to dite, ja tomu neverila, ale oba si musi na sebe privyknout a pak to pujde. Me se Mates taky v poloze na Madonu porad poustel a to opakovane prisavani silene bolelo, tak ji Veru porad at meni polohy.

katy.m
4. srp 2009

Ahojte holky,
přišla jsem Vás pozdravit.V rychlosti jsem proletěla Nicky a koukám,že už jste všechny maminky,takže Vám všem ještě jednou gratulujiiiiiiii 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Krásně si užívejte mateřství a ať jsou vaše zlatíčka zdravá a hodná 🙂

myska77
4. srp 2009

Ahoj Katy,

ses hodna, ze ses stavila. Ale co to vidim, Ty uz ses zase tehotna? no velika GRATULACE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, to je super zprava. Tak drzime MOC a MOC palce, tentokrat to vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

artep26
4. srp 2009

Ahojda kočky,
zase jsem tu jen na skok, prťouskové budou za chvíli vstávat, už spí od půl 1 venku, tak hlídám chůvičku, kdy začne hladový jekot 😀 😀 😀
Katy moc gratuluji, koukám že jsi těhulinka, moc ti přeji aby to vyšlo a všechno bylo v pořádku 😵 😵 😵 😵

luzza
4. srp 2009

katynko
velká gratulace 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

luzza
4. srp 2009

tak přece jen jsme získali od tchánovců nějaké fotky manži coby mimina...
a docela jsme byli překvapeni 😅 😅 😅
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

cutce
4. srp 2009

luzza: mas nadherny dvojcatka, jsou sladonky 😉

jankatr
autor
4. srp 2009

jéé ahojky katy - moc gratuluju 🙂 🙂 🙂 a přeju ať je všechno v pořádku 😉

Dneska jsme byli v poradně - tak Kubík 7620g a 65 cm 😲 😲 😲 a Matýsek 6250g a 59cm 🙂 (mimochodem Daník měl 7kg v půl roce 😝 a to se narodil skoro o kilo těžší)

veruleg
4. srp 2009

ahoj holky

Bluci : ja lenulce radila s tou strikackou ale pry to moc neslo, no tak snad dnes pochodila s tou laktacni poradkyni 🙂

holky my meli noc. Viky by pil co hodinu, uz jsem z toho zoufala. Moc nenaspal a dnes pres den spal tak max 4 hodky a furt rve. Teplotu nema tak uz nevim co ho trapi. Prdet trochu prdi.....no sila. Kycle docela OK.Jen mame preventivne davat na noc siroke baleni...uadjne rucnik....tak uvidime.Dalsi kontrola az ve 3 mesicich. Jdu ho okpupat a znova nakrmit pa.

Katy : 😵 😵 😵 😵 to je krasa.

blucka
4. srp 2009

Veru, to vypada, ze Pavlika moze naozaj nieco trapit ked nechce aj so striekackou, tak snad jej poradkyna poradi.
Janka, deticky su pekny cvalici, mas co nosit 😉 .

luzza
4. srp 2009

holky
a vy máte lakt. poradkyni,která odpovídá na maily??? nebo jak??

jankatr
autor
4. srp 2009

Veruleg a nemůžete mít nějakej ten růstovej sprint? Je to většinou 3. a 6. týden a pak 3. a 6. měsíc. Tak ten 6. týden by tomu tak zhruba odpovídal 😕

myska77
5. srp 2009

Ahoj holky, muzu mit akutni dotaz?
Muze mit kojene dite prujem? Nas Mates uz ma 3 den dost ridkou stolici, skoro az vodnatou, jinak barva i pocet je odpovidajici, jen ta konzistence. Doktorka mi doporucila Probioticke kapky, ale jednak stoji 600 a jednak holky na netu co jsem hledala psaly, ze ani moc nezabiraji. Mate s tim nektera zkusenosti a co vam zabralo na prujem? Jinak papa pekne, nevypada, ze je dehydratovany, spi v pohode. Diky moc.

luzza
5. srp 2009

mysi
moje holky teda nic jiného než "průjem" nemají... kojené děti mají normálně hodně řídkou stoličku...že často vyteče i z plínky...to je úplně v pořádku...

myska77
5. srp 2009

Luzzy, fakt? tak to si me uklidnila, on ji totiz predtim mel uplne normalni, ta vajicka, ale ted to fakt tece. Tak si rikam, jestli treba to neni tim, ze ja miluju mliko a vypiju ho desny litry, tak jestli neni nejak alergickej. A Nemas zkusenost s tema kapkama jestli pomahaji? tak teda asi nebudu plasit, ja uz cetla sileny veci na netu o hospitalizaci kvuli te dehydrataci atd., tak jsem rada, ze je to ok 😵 diky

baruska2
5. srp 2009

Ahoj holky 🙂 , děkuju moc za odpovědi. Ještě se Vás zeptám, náš milánek pořád tlačí. Když tlačí, tak fňuká a tlačí skoro den. Stolici má jednou za dva tři dny. Prdíky má jen trochu. Dávám Sab. Fakt už nevím. nejhorší je, že tlačí po jidle a pak blinká.Už jsme byli i na UTZ bříška a tam nic nenašli. Fakt nevím, co dělam blbě. Díky za rady, pěkný, klidný den. 🙂

veruleg
5. srp 2009

Jankatr : jo ja taky myslim ze to je ten rustovy spurt....ve trech tydnech mi třo takhle taky delal 😝 mrkla jsem do zaznamu a je to tak. ja si totiz porad pisu v kolik a z ktereho kojim, bo bych jinak casto nevedela 🤐

luzza
5. srp 2009

mysi
fakt neplaš 🙂 moje nelinka má povětšinou "vajíčka" 😀 ,ale eliška má od narození žlutou vodu 😅 😅 občas v ní nějakej ten cucík,ale normálně je to řidký jak voda 🙂 a obě jsou zdravý a krásně přibíraj 😵
a dehydrataci bys poznala 😉 neboj,ty děti vypadají pak najednou úplně jinak 🙂
a kolik toho mlíka vypiješ denně?? 😅

myska77
5. srp 2009

Luzzy: tak jo, uz to tedy neresim 😎 No vypiju tak pres 2 litry 😵

Ted konecne kluci usnuli, tak se jdu najist a trochu si odpocinout, clovek lita jen kolem nich, je to sila. Sla bych i ven, jenze my bydlime ve 3.patre bez vytahu a musim vsechno snaset dolu a pak zas nahoru a vzdy me z toho zbytek dne boli zada. Tak dneska asi pockam na manzela a pujdem az vecer.

sorbona13
5. srp 2009

katy: mooc gratuluji!!! Nečekáš zase dvojčátka? To by byla krásná náhoda 😵

luzza: ta fotka je úžasná 😵 Jsou jak když si z p.... vypadli 😀

myska: naši kluci mají taky řídkou stolici, to je normální...a prý kojené děti nemusí mít stoličku až dva dny a je to v pohodě. Ty probiotické kapky mám, tchyně mi je sehnala ze Slovenska, tam je mají za 10€. Nebo se dají sehnat přes jednu paní z Mimibazaru, jestli chceš, tak mi písni do IP, pošlu ti odkaz.

baruska: naši kluci taky pořád tlačí, trápí je prdíky. Trošku zabírá masáž bříška mastí Pupík + Baby calm před kojením a pokud je potřeba, tak dávám i Sab Simplex po kojení...a výborný jsou probiotické kapky, ty dávám jednou denně.

Jinak dnešní noc byla naprosto zoufalá. Honzíka jsem kojila skoro hodinu, pořád neměl dost, tak jsem nakonec musela odstříkat a dát mu to stříkačkou, jinak by si to z toho prsa snad nevytáhnul. Hodinu nato se vzbudil Kubík, tak jsem nakojila jeho a po dvou hodinách se zase přihlásil Honzík...jsem si vzpomenula na Mysku a její sirky do očí, asi je budu taky potřebovat. Zrovna jsme si s manžou říkali, jaká by to byla pohoda s jedním dítětem...Ráno jsem je už zase sjednotila a kojila je najednou, jenom to zase nešlo pro změnu Kubíkovik, takže jsem ho taky dokmila odstříkaným mlékem přes stříkačku. Zajímavý je, že oni si to z prsu nevytáhnou, ale já to potom odsávačkou odstříkám...asi jsou ještě slabí, ono to z toho jednoho prsa hůř teče a přeci jenom už potřebují asi víc a víc mlíčka (dřív jim to stačilo, když si jednou vytáhli míň, tak to při dalším kojení dohnali z toho lepšího prsa). Snad časem zesílí a nebudeme tu stříkačku potřebovat.

artep26
5. srp 2009

Ahojda holky,
Luzz fakt krásná fotečka s taťkou 😀 😀 😀 jsou si hrozně podobní 😉
Mysko moje některé dítko má občas taky dost vodnadou stoličku, tak jak píše Luzzik, je to normální 😉
A jakpak Lenulinka?? Má nějaké problémy??
My dnes v noci docela dobrý, Amy trhá rekordy. Spala od 8 do půl 2 a pak do půl 8 😀 a teď chrupe od 8 od rána,jdu s ní zaklepat. Ale ona se vždycky hrozně nafutruje, vidim to na ní, jak se nemůže ani hnout 😀 😀 😀
Miky v noci trošku zlobil, pobrekával ale pak už taky dobrý. Je víc ubrečený, holt chlap no ... 😉
Dneska jedu na gyndu na KO po šestinedělí 😖 😖 😖 jsem si nějak odvykla a vůbec se mi nechce. Jak řešíte antikoncepci?? Chci se domluvit s dokym, snad mi něco poradí 😉

luzza
5. srp 2009

artí
je i antiko pro kojící,takže pohoda

blucka
5. srp 2009

Dobry vecer maminky,
tak tie moje krasotiny su ulozene, ale Sebik sa rozhodol, ze spat este nebude...:o(...
Artep, ja som bola vcera na ko po sestinedeli a mam aj antikoncepciu pre kojacie zeny Azalia, vraj je jedina...
Myska, moj Sebik ma tiez ridku stolicu, davam probioticke kapicky, a niekedy je to voda, niekedy malinko tuhsie, hlavne aby deticky pravidelne pili a nemusis sa bat, pokial to nebudu hodne caste a mohutne stolice, dehydratacie.
Pre zaujimavost, tiez som si na SR kupila tie kapky, a tam ma vysli na necelych 300korun, je to sila, ked tu stoja 600, pri tom objed., hovori sa, ze nemozu byt dlhsie ako 18hodin v teple, ze nezarucuju ucinok.

jankatr
autor
5. srp 2009

Ahojky dneska jsme byli na kyčlích - a všechno dobrý akorát jadýrka pořád nejsou tak jdeme za měsíc zas. No jinak ale pohoda Kubík se uchichtával a něco prndal (to ostatně včera v poradně taky - poslední dobou je děsně ukecanej ) a matýsek si nacpal pěstičky do pusy a přes ně se řehtal na celý kolo No vyloženě se u toho bavili.
Navíc jsem to měla v rámci auto-tréninku - páč jsme s babičkou vyrazili autem - a uplně v pohodě - ještě jsme si zajely do intersparu - a navíc v době kdy bylo poloprázdný parkoviště - takže paráda
Akorát teda to nasedání a vysedání... Ty tři sedačky to je zoufalství...

kacatko000
6. srp 2009

Ahoj holky
hlásím se po delší době. nestíhám takže nedočítám.
porod byl teda děs ale stálo to za to. Kluci se narodili minutu po sobě, manžel byl tak vedle že to popletl 🙂
Jinak porodnice apolinář děs běs, už nikdy více. naprosto nic mě tam nenaučili, přístup strašnej, ani mi nepůjčili odsávačku mléka, takže děkuju moc blucce, že mi půjčila a moc mi tím pomohla.
Jinak bohužel mi nekojíme, jsme na umělém mléku ☹
já sice mlíčko mám ale už od samého začátku byly problémy, v podstatě mi nikdo ani nepomohl s přikládáním, daneček se sice chytil ale po mém mlíčku skoro pořád blinkal a patrik ten nebyl schopen se přisát, říkali mi že má moc malou pusinku a já velkou bradavku či co, pokud se to občas po dlouhém boji povedlo, snažil se sát ale třeba po 30 min vypil jen 4 ml a byl tak vysílenej že už nebyl schopen spapat ani dokrm. Takže jsem je oba přikládala, pak každého dokrmovala stříkačkou a odsávala mlíčko aby se mi neztratilo, jenže ho nemám dost pro oba, takže jsme stejně i doma museli najet na umělou výživu a pořád ještě odsávám. Ale asi se na kojení úplně vykašlu, takhle máme papat co 3 hodiny a celej ten proces mi zabere skoro 2 hodiny..zkoušet přikládát, dokrmovat. odsávat a navíc mi kluci skoro vůbec nespí, pořád pláčou, nechápu to, přijde mi to strašně brzo, takhle malá miminka by měla ještě docela spát ale oni chytaj úplný hysteráky a dokážou ty 3 hodiny probrečet v kuse, nebo se střídaj, takže nějakej spánek u mě nehrozí, když mi dopřejou 20 min v kuse je to balzám. manžel byl se mnou 2 dny doma a ted už chodí do práce, takže převážně bojuju sama, sice tchýně občas přijde a pomůže ale stejně jen na chvilku. tak snad se to časem zlepší, zatím někdy nemám čas si dojít ani na záchod 🙂 ale to vy znáte. holt jeden člověk na dvě uřvané děti je málo.

Až bude chvilka tak vložím fotky

Tak se opatrujte