Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
27. srp 2009

jani
a pak normálně pije??

sorbona13
27. srp 2009

ahoj holky, dnes jsem tedy totálně vyštavená, balím věci, do toho Kuba furt řve ☹

luzza: v tom puchýřku je čirá tekutina. Včera jsem ho trochu propíchla a dneska už je to lepší.

jankatr
autor
27. srp 2009

jo - až ho to řvaní přejde ale někdy je to fakt úmorný ☹

adrosek
27. srp 2009

-ahojík mamky,všechny vás zdravím moc dneska
-tak my jsme dneska byli na kontrole na RHB a dostaly holky pochvalu tak jsem ráda
-jinak je úmorný horko,ani se nedá jít ven

blucka
27. srp 2009

ahojky maminky,
v rychlosti som si vas "preletela" 🙂 ....
To je fajn, ze sa tu prebralo plakanie, Luzz, moc pekne si to napisala, kluci sice uz placu menej, ale bolo obdobie ked som bola fakt zufala, neviem este brat ten plac uplne v klidu, ale snad to bude lepsie, ale naozaj mi to pomohlo, ze neplacu len moje deticky. Teraz ked sme na slovaci, tak vsetci okolo nich poskakuju ked mrnknu tak ked sa vratime domov to bude asi boj, aby sme sa vratili do starych kolaji....
Veru, to mi je luto, snad bude uz len lepsie... 😉
Sorbi, tak to su dobre spravy, ze ko dopadla ok.🙂
Tu je strasny hic, uz by sa mohlo trosicku ochladit, aby sa dalo chodit von....

luzza
28. srp 2009

sorbonko,to se za chvíli zahojí,mě se to taky stalo...asi před měsícem.. 🙂

jani,tak to vážně nevím,co blbnou s tím bulením 😕

adrosku,to je dobře že ste byly pochválený 😵 😵

bluci,napsala jsem to proto,aby se všechny maminky uklidnily 😉 že nám ty mimina brečej všem 😀 a kdo říká že ne,je to dost pochybný 😀 😀

luzza
28. srp 2009

my jsme s jurášem posnídali,vypili meltu 😅 a teď dáváme relax 😎 holky před chvílí usnuly 😉

jinak dominik včera škrtnul svým kolem o u silnice zaparkovaný auto,takže jsme tam museli zajet a dohodnout se na " opravě" 🙄 byla to nová honda civik 😒 ,naštěstí neodřel lak,jen odcvaknul takovej úzkej plastovej lem nad předním kolem... bylo mi ho líto,protože hodně brečel a moc se těm lidem omlouval...ty lidi byli docela nepříjemný,řekli nám,že chtěli volat policajty 😨 😅 a chtěli po nás prachy...tak je jirka hodil do klidu,že nikdo neviděl jak se to stalo,tak ať se uklidněj a že na autě je škoda pár korun... (ještě že se to stalo když už je doma), ten lem si vyfotil a zavolal kamarádovi,kterej to dneska nacvakne do těch paciček zpátky... no moc se to těm lidem nezdálo,ale když viděli jirku jak se chová suveréně a nenechá se zastrašit,tak potom na to přistoupili...
mysleli jsme si,že se stalo bůh ví co...ale škrtnul jen šlapkou ,páč to auto bylo dost v cestě a domes to neodhadl...no stalo se 😒

adrosek
28. srp 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím opět dneska 🙂 dneska to zase vypadá na pěkná hic tak se uvidí
-holky spinkají,tak jak se vzbudí tak se najíme a půjdeme na chvílu ven aspon,sice bude teplo zřejmě už ale aspon chvilku
-luzza tak aspon že byl manžílek doma a spolu ste to tak pořešily teda

luzza
28. srp 2009

adrosku
no bylo to štěstí,že už byl jirka doma 😉

luzza
28. srp 2009

tak my si s jurášem zajeli na oběd do města 😉 měli jsme štiku a americký brambory 🙂
holky chrápaly v autosedačkách,měli jsme je na dřevěné lavici 🙂
sháněla jsem holkám bílý punčocháčky a zdá se to nadlidský výkon 😨 😨 byli jsme ve třech dětských obchodech a prostě nemaj 😝 😝 tak jsem si koupila triko 😅 a jeli jsme dom...

artepa
29. srp 2009

Ahojda, jdu vás taky na skok pozdravit. Holky vy co stíháte ještě udržovat domácnost v chodu a další děti, máte můj obdiv. Já jsem někdy naprosto hotová a to jsem tu doteď měla výpomoc. Tenhle týden se zaučuju na samostatnost a od pondělka jsem asi doma sama. Měla jsem fakt štěstí, že furt někdo chtěl a mohl být s náma.
Chtěla jsem se poradit, kdo z vás krmí z lahviček, krmíte děti dohromady, nebo zvlášť? A jak to pak děláte s odříhnutím. Zatím zkouším děti krmit dohromady na lehátkách, ale vzhledem k tomu, že mi Eliška hodně blindí, je docela problém oba odříhnout.
Jinak jste mě uklidnily, že vaše děti taky někdy hodně pláčou. Hlavně Elda je uplakaná a furt sebou šije. Pak se nemám divit, když blindí, že jo.
Děti hezky přibírají, Domísek už má 4,5 kg a Eliška 4,2. Jí jak protržení, vypijí 120ml a Elišce jsme teď museli přídat na 140ml. Zatím ješte odstříkávám mlíko a přidávám pak Bebu. Domísek se už pár týdnu hezky usmívá a Elišce to pomalu začíná jít taky. Eliška je zase lepší ve zvedání hlavičky.
Nemáte náhodou zkušenost jakým dudlíkem proteče mlíko s Nutritonem? Zatím ho dáváme na lžičce a je to někdy boj. Eliška ho má všude, jen né v pusince.
Eliška má taky trochu olezlý obličejík, jak jste říkaly takové puchýřky na tvářičce. Řekla bych, že je to tím blinděním, když třeba blinká v noci a pak v tom spí. Snažím se to omývat vodou a trochu se to zlepšilo. Dr říkal, že to bude od těch slin, že jsou agresivní, ale nic nám na to nedal.
Taky se pak u dr. chci poradit, jestli bysme neměli jít na nejaké vyšetření na neurologii. Měli jsme ho jen v porodnici a pak už ne.
Kyčličky nám dopadly dobře a asi příští týden, nebo ten další nás čeká očkování. Tak snad to děti dobře zvládnou.
Mějte se fajn a pevné nervy 😎

jankatr
autor
29. srp 2009

ahojky - tak Matýsek se zas dneska předvedl - museli jsme jedno jídlo uplně vynechat - byli jsme na návštěvě u tchánovců na chatě a jak jsem je krmila zvlášť tak se tak rozeřval než se Kuba najedl že se prostě nedal uklidnit, a když už se konečně trošku zklidnil tak jen jsem ho chtěla přiložit tak začal nanovo, snažila jsem se ho nějak zpracovat asi půll hodiny a pak jsem to vzdala. Asi už byl unavenej, tak jsme jeli domů - v autě se prospal - a doma jako by něco takovýho nikdy v životě nepředváděl - sluníčko vysmátý a uplně bez problémů...

luzza
30. srp 2009

jani
my měli šílenou noc 😝 😝 eliška se budí co hodinu a chce pít ☹ ☹ pije ale jen chvilku a usne...a za hodinu je vzůru zase 🤐 🤐 občas jak řve vzbudí i nelinku,takže kojím i tu 😝 mám dost ☹ nevím co jí to chytlo ☹

kacatko000
30. srp 2009

Ahoj holky

moc vás všechny zdravím, já totálně nestíhám, manža furt v práci a já mám ted nějaké zdravotní problémy takže jsem totálně hotová.Prosím vás o radu.Jeden z našich chlapečků se naučil už v porodnici na dudlík, je nám ted 5 týdnů a trošku ted řeším jestli ho nemám odnaučit dudlat, jelikož je na něm fakt dost závislej a hlavně se naučil na velkej kaučukovej dudlík a jinej prostě nechce, jenže problém je v tom, že ho sice vyžaduje ale zs dudlíkem v pusince prostě neusne. Vypadá to že spinká ale vždy když mu vypadne je okamžitě vzhůru a pláče. Tohle dokáže dělat celou noc a někdy ho udrží i 20 min ale z toho pak jen třeba 1 minutu. A já musím pořád jen podávat dudlík, protože pokud mu ho nedám tak začne plakat a nakonec chytá hysteráky a vyloženě se vzteká. Ale uznejte že prostě nejde každou noc jen chodit a podávat dudlíka. Většinou ho po pár minutách vyplivne a nebo mu vypadne ale řve a chce ho. Myslela jsem že se to zlepší, že je ještě malinkej ale už od porodnice takhle bojujem a přijde mi že je to spíš horší než lepší. Měla jsem pro kluky malé novorozenecké dudlíky ale v porodnici jim nějaká sestřička dala starej velkej dudlík s takovou tou bambulkou na konci a on už jinej nechce i když tenhle mu je evidentně velkej.Už nevím co stím, takhle se nevyspím ani mezi nočním krmením a to ted krmíme co 3 hodiny i v noci. Bohužel s ním je to ted náročné, prostě už nemám sílu co 5 minut chodit a podávat dudel v podstatě 24 hodin denně. Můžete poradit???

A ještě jeden dotaz, rodila jsem císařem a před 2 dny se mi na jizvě udělala taková boule, je cítit pod kůží, je tvrdší a hodně mě to bolí. Myslela jsem že to přejde ale je to čím dál horší, bolí to při každém pohybu a čím dál víc. netušíte někdo co by to mohlo být?? je fakt, že jsem se po operaci nešetřila, jsem na kluky převážně sama a bydlíme v 3 patře bez výtahu, takže toho dost nosím, tak mám ted strach aby to nebyla kýla nebo něco takového. Taky teda dost trpím, strašně mě bolí kolena, a v podstatě klouby a kosti v celém těle, někdy se nedokáži ani zvednout ze země. Taky jsem byla u doktora jelikož bolest zad vůbec nepřestávala a mám nejen vyhozené obratle ale ještě nějak na křivo, mám na páteři takové hrbolky a taky mám pohnutou plotýnku, takže bez prášků na bolest nejsem vůbec schopna fungovat. Asi to moje tělíčko dostává zabrat, už mám zpátky svých 48 kilo, no jo ale času na jídlo moc není, šak to znáte.

Děkuju moc předem za vaše rady a omlouvám se že si stěžuju, jen nemám komu jinému to říct. děkuju moc
kačka

luzza
30. srp 2009

kačátko

k dudlíku...
naše holky už jsou úplně bez dudlíku...začaly ho odmítat samy...ze začátku ho měly,ale musela jsem ho taky furt přidržovat a to mě taky nebavilo..chodit furt k postýlce a nahazovat,takže ho měly jen občas,pak se to najednou zlomilo a nechtěly ho už vůbec...
jinak dudlík má určitě svoje výhody i nevýhody..řekla bych tak půl napůl...záleží na každý z nás,jak se rozhodne...já jsem teď docela ráda,že holky usínaj tak,že se šmudlaj plínou..je to bez starostí ...
a o závislosti na dudlík jsem četla toto : maminky se stresují z odebráním dudlíku více než jejich miminka...miminko totiž na dudlík zapomene během TŘÍ DNŮ!!!!!!!! 😨 😨 😅 😅 (z knihy Každé dítě může dobře spát),takže jestli vám to dělá takový trápení,asi bych mu ho raději sebrala..

s tou boulí si zajdi raději co nejdřív k doktorovi...!!! mohl se ti udělat absces... občas se to po operacích stává... a samo to nezmizí! kdyby to byla kýla,ta většinou vyleze nad povrch kůže...

jinak to tělo tě bolí nejspíš proto,že jsi tak hubená 🤐 a s tou páteří to bude obdobné...při té váze máš těžko nějaký svalový korzet,který by byl té páteři oporou... 😒 to je vždycky problém u těch hubeňourků ☹

luzza
30. srp 2009

a neomlouvej se 😉 od toho tenhle chat funguje 😉

jankatr
autor
30. srp 2009

Kacatko - podle toho co píšeš si myslím že ta bolest celého těla už je i dílem celkového vyčerpání organismu 😒

Jinak já sice klukům dudlík dávám ale oni ho mají vždycky jen na chvilku než se zklidní a pak ho sami vyplivnou, to samé na noc, usnou s ním a pak jim odpadne ale jim to nevadí -takže v tomhle neporadím. Měla jsem to stejně i u Daníka,a nakonec už ho nechtěl vůbec takže s odnaučováním zkušenost nemám... 😒 Ale muchlací plínku můžu jen doporučit. 🙂 Kolikrát kdy nemůžu malýho uklidnit samotným dudlíkem tak stačí mu tu plínečku přimuchlat na tvářičku a jak ji cítí tak je vidět jak se začne uvolnovat a zklidní se.

kacatko000
30. srp 2009

děkuju moc luci

jankatr
autor
30. srp 2009

Holky tak dneska se nám Kubajs poprvé otočil na bříško a vyloženě tomu přišel na chut - teď už se motá jak korouhvička 🙂

luzza
31. srp 2009

tak eliška nevstávala každou hodinu,ale každé 2... 😕 sice to bylo lepší,ale stejně jsem zmasakrovaná 😝

adrosek
31. srp 2009

-ahojík mamky,tak přeji hezký den,snažila jsem se vás dočíst
-kacarko-taky si myslím aby jsi tam neměla abces,tak raději zajdi k dr.,stím že tě vše bolí si myslím že taky souvisí ta tvoje váha a ta vyčerpanost,no hold začátky jsou krušné někdy
-s dudlíke-u nás Sárinka vůbec nechce,max.někdy na chvilinku si jej podudla ale jak zjistí,že ztama nic neteče tak jej vyplouvá,Aduška si jej podudlá,když třeba plače,ale jak se uklidní tak jej taky vyplouvá a nevyžaduje jej,takže moc neporadím taky
-no luzza vidím že máte ted veselo vnoci,u nás musím ztaím zaklepat,holky se napapají tak kolem osmé a paotom spinkají až do 4.30 většinou a pak ještě tak do 7.30 🙂 tak jsem zvědavá jak dlouho jim to vydrží,ces den je někdy musím krmit co 2.hodiny,ale jak kdy,záleží jak se vždy najedí,většinou Sárinka si místo jezení povídá semnou a pak to tak dopadá

luzza
31. srp 2009

adrosku
no já doufám,že to elišku přejde 😒 jinak moje holky spinkaly podobně jak tvoje 🙂 jen teď elišce asi přeskočilo 😠

adrosek
31. srp 2009

-tak snad se to upraví luzza brzy,asi má nějaké chvilkové období ☹

sorbona13
31. srp 2009

ahoj holky, hlásím se už zase z chaty, stěhování jsme zvládli celkem dobře, jenom to všechno zabalit bylo strašný, celý min. týden jsem se nezastavila a v pátek už padala s prominutím na hubu. A to jsem si říkala, jak si odpočinu na chatě, jenže kluci včera v noci řvali jak tuři, Honzík se budil po hodině a pořád chtěl pít, vypil 30 a zase usnul, aby se za hodinu zase vzbudil. Pak si to kluci prohodili, Honzík spinkal a řval Kuba. Navíc mi teď dost blinkají po každým jídle, to dřív nebývalo. Vždycky se mi jeden z kluků napije dřív a odpadne, tak ho dám do lehátka a tam se mi hned zeblije, takže ho asi vždycky nechám ležet na polštáři, až se napije i druhý a pak dám odříhnout přes polštář oba najednou. Sice si taky ublijou, ale aspoň to zachytí plína a ne jejich oblečení.

luzza
31. srp 2009

sorbonko
tak to si taky užíváš... chudáku...snad se ty naše děti zase hoděj do klidu...

adrosek
31. srp 2009

-holky tak at se mimča dají co nejdřív do pohody a pevné nervy všem 😉

luzza
31. srp 2009

tak holky v klídečku usnuly,tak uvidíme co na nás nachystaj 😅 😉

zanetik
31. srp 2009

Ahojda dvojmamky, moc vás zdravíme,ale nestíháme, pomalu opravujeme vytopený byt a pracujem na zahrádce, tak toho je hodně, ještě že holky jsou hodný. JInak máme už týden nastřelený naušničky, později vyfotím 😉
Kacko s tím dudlíkem, zkusit asi odnaučit, jinak se uběháš, mě holky usínají tak o půl 9, dudlík pak vyplivnou, ale ráno tak v 6h se začnou vrtět a kňourat, tak jim ho vrazím zpátky a spíme do 8h, ale někdy ho taky plivou a já podávám 😵
A s tou boulí bež hned, mě se to udělalo hned v porodnici a 2x mi to propichovaly a mačkaly hnis...čím dřív půjdeš tí líp, ať nemáš nějakej ten zánět pak větší.
Nevíte náhodou je tady ještě jiná diskuze dvojčátek? Budu prodávat hluboký korbičky, tak že bych nabídla...

jankatr
autor
31. srp 2009

http://aktualne.centrum.cz/report/kuriozity/cla... Tak tohle jsme dneska potkali venku ... to tělíčko měl velký jako špičku ukazováku - a vůbec jsem z něj neměla dobrej pocit... - ještě že to aspoń není jedovatý 😝 😝 😝

Zanetik určitě tu byla ještě další dvojčátkovská.

jankatr
autor
31. srp 2009

aha - tak koukám že už jsi tam byla 😅 😅 😅

Ale zkus to dát třeba i na Mimibazar.cz