Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
27. říj 2009

Jinak kluci mají pořád ten růstový spurt, dva dny nic nepřibrali, tak jsem si říkala, jestli nemám málo mlíka a když jsem je včera zvážila, tak Honzík přibral 50g a Kubík 95g, takže nedostatkem stravy to asi nebude 🙂 Přes den kojím každé 2-2,5 hod., v noci mi vydrží 5 hodin a pak kojím po 3-4 hodinách. Snad je zvládnu ukojit do těch 6ti měsíců korigovaně, to vychází na konec února.

adrosek
27. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-sorbonka tak přibírají ne tak mlíčka málo nemáš určitě
-já je ces den taky kojím tak po 2.5-3.hodinách jak kdy mám ten dojem,ale vnoci mi spinkají skoro do rána
-jinak dneska vypadá na slunečno ale zima je určitě,tak se vypravíme za chvilku ven,at si na chvílu holky po obídku pospí

jankatr
autor
27. říj 2009

Ahojda - tak pořád je to naprd - Kuba je sice v pohodě, zato Matýsek od rána pořád přes 39oC spíš ke čtyřicítce. Večer jsem vyloženě jásala když měl "jenom" 39,1 😖 - nejhorší že už to ani ten nurofen nezvládá - dvě hodiny po čípku měl 39,8
V moči mu zas nic nenašli, a v krvi - CRP stouplo od včera ze 62 na 88 - ale to prý je normální - ještě nestihly zabrat ATB - prý by se mu mělo zítra ulevit. Ale hlavně pořád ještě nevíme co to vlastně je 🙄
Ještě zvažují jestli dělat nějaké další vyšetření na reflux ledvin, nebo nějaké imuno vyšetření.

luzza
27. říj 2009

ahoj holky 🙂
všechny vás moc zdravím 🙂 🙂
nedá se tomu už asi věřit,ale nový NTB nefunguje 🤐 🤐 🤐 je pouze podsvícený monitor,jinak nic... 😝 manža ho posílá zpět ☹ ☹ ☹ naši nám už řekli, že by ho asi měly koupit oni,že nám prostě není přáno ☹ ☹ ☹ už jsem kvůli tomu i brečela 😒 😒

jinak...
Nela už nemusí rehabilitovat 🙂 🙂 otáčí se už měsíc na bříško a i na něm je jak vrtule...na rehabce nám řekli,že sme jí tím cvičením příliš urychlili 😀 😀 je fakt moc šikovná a pořád se hlasitě chechtá 😀 😀
eliška se začala otáčet dneska 🙂 🙂 bylo to roztomilý 😀
Nela váží kolem 7 kg a Eliška pouhých 5,35 ☹ ☹ ☹ což nám dělá velkou starost... je opravdu droboučká...doktor to zatím neřeší,ale dost mě viděsil tím,že když prý měla APGAR 4, mohla trochu zakrvácet do mozku v oblasti hypofízy a to mohlo utlumit produkci růstového hormonu 😨 🤐 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ prý se ale nemám bát 😨 😨 😨 no ten mě dostal 🙄 🙄 🙄 takže při půlroční prohlídce zkontroluje váhu a případně ji začne podrobněji vyšetřovat ☹ ☹ ☹ jsem z toho dost špatná 😒
jinak je všechno ok 🙂 holky milujou procházky kočárem,páč už v něm jsou bez vaniček, jsou v polosedě a viděj krásně na svět 🙂 tohle období je fakt super 🙂
Dominik je super brácha 😵 😵 😵 lepší chůvu si nemůžu přát 😉 😉 začal už i sám přebalovat 😅 jen od hovínek utíká 😀 😀
taťka nám furt maká v Rokycanech a domů jezdí jen na pátek,sobotu,neděli...ale ty tři dny se snaží si holky užít 🙂 vstává s náma v šest hodin a přebalí a převlíkne ty svoje vačice a pak už se od nás nehne 😀 😀 je to příjemný 🙂 jinak holky usínaj v osm a vstávaj v šest 🙂 (eliška se v noci ještě budí na kojení 😝,ale já jí ho nechci zrušit,když je tak malinká 😀 😀)
písněte mi,co je nového do IP,prosím... 🙂
nevím,kdy zas budu mít možnost být s vámi 😉
děkuju a pa pa

zanetik
27. říj 2009

Ahojky zdravíme všechny.
Janko to mě teda řekni, to jsem zvědavá co mu je,ať koukaj dělat vyšetření na všechno!!! Snad bude zítra líp, musí to být hrozný, chudáček malej, jak to zvládá?

jankatr
autor
27. říj 2009

Je to fakt hrozný 😔 Jediná světlá chvilka byla teď asi o půl desáté, kdy se probral a díky kombinaci Nurofen-diazepam - byl kouzelně vyřechtanej - horečka na chvíli spadla a ten diazepam ho vyloženě baví - 😅 Jenže to je jen na chvilku - včera to bylo stejný. Ale o dvě hodinky později už zase hicoval a měl málem čtyřicítku.

adrosek
28. říj 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-je luzza tak to je naprd stím NTB vážně ☹ já už si říkala,kde jsi tak dlouho,ale pak mě to napadlo že ještě nemáte asi ten PC ☹
-jinak ohledně Elišky to mě mrzí tedy,že je tak drobounká,ale snad to dožene všechno a bude to všechno vpořádku hlavně neboj 🙂 asi není takový jedlík jako sestřička
-janka tak snad je dneska lépe trošku nebo zase bojujete s horečkama zase
-my jsme dneska sami,manel má službu a dojde až zítra ráno tak se půjdeme projít ven asi na chvilku jinak nevím co,holky si ted hrají v ohrádce aspon na chvílu se zabaví

zanetik
28. říj 2009

Zdravíme 🙂
Tak přítel jel s holkama pro vodu poprvé ve sporťáku, tak jsem zvědavá, na jednu stranu je mi líto, že už hluboký nebude, mám pocit, že jsme si ho dost neužily a teď už bude jen sporťák...hrozně to letí 😒

jankatr
autor
28. říj 2009

ahojky - tak Matýsek už byl dneska o dost lepší - sice unavenej, utrápenej ale bez horeček - asi zabraly ty ATB.
Jo a při těch všech starostech jsem vám ani nenapsala že Kubík si už od neděle umí sednout a čím dál víc při tom frajeří - vyloženě ho to baví, dneska už se ani neopíral 😵 A taky má první zoubek 🙂 🙂 🙂
Jinak s lezením zatím pořád couvá ale plížení kupředu už dost propracoval takže je pekelně rychlej 😅 😅 😅
Matýsek to zatím z povzdálí sleduje a "všechno si píše" ale myslím že mu půjde v patách 😉 I když je fakt že se mi zdá pořád takovej rozevlátej. Ale on to dožene.

adrosek
28. říj 2009

-tak to je moc dobře janka že to už dneska bylo bez teplot konečně,asi je chudák ještě ztoho celej vyčerpanek
-tak mě už holky chrupkají a je klid konečně 🙂

sorbona13
29. říj 2009

Ahoj holky, jak jste si užily včerejší svátek? My nic moc, kluci v noci pijou po 3 hodinách a navíc nám včera celý den dělali vestavěné skříně, takže nebyl absolutně čas na odpočinek. Ale zase to máme pěkný 🙂

jankatr: konečně zabraly ty ATB, teď už to bude jenom lepší, držím palce! A gratuluju Kubíkovi k sezení 🙂

luzza: písnu ti do IP, až mi kluci na chvíli usnou 🙂

zanetik: letí to jako voda, naši kluci budou mít za chvíli 5kg, neskutečný, že měli jen necelý kilo, když se narodili.

veruleg
29. říj 2009

ahoj holky
Ja uplne zapomela, ze byl statni svatek 😠 Tady jsme ale taky meli svatek v pondeli tak to je jedno 😅

Janko : prejem at ATB zaberou. To je silene jak to leti, ze uz Kubik zacina sedet. Co jinak jak jde rizeni ?
ja ridila jen chvilku v CR a ted zase vsude dojdu pesky (male mesto a vse po ruce).

Sorbi : kluci uz budou mit 5kg.....tak to musime s Vikym pohnout aby nas neprevalcovali. jsou to sikulky. Obcas mrknu do alba a ted uz neni pochyb ze jsou jednovaj. 😵

Luzzi : ahoooooj 😉 neboj Elca tu vahu dozene a jinak je sikovna kdyz uz se pretaci. Ne vse co reknou doktori je zakonite pravda. Proste je Nelca vetsi jedlik 😉

ja jdu zase kojit. Nekdy pres den je to i po 1.5-2h ale aspon v noci obcas vydrzi i 8h. 😵

jankatr
autor
29. říj 2009

Tak Matulka už byl dneska v pohodě 🙂 akorát mě štve že z toho co jsou zatím hotový výsledky se stejně zas nic neví. Ještě jim tam ale něco chybělo tak uvidíme. 😕

Verul - zatím to jde - a je to super, až si tak říkám že jsem byla blázen když jsem to pořád tak odkládala 😅 😅 😅

Sorbi - to už jsou teda pěkní chlapáci 😵 😵 😵

adrosek
30. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím dneska
-janka tak to je dobře že ste bez teplot jen tak dál,jen ještě ty výsledky,aby se vědělo proč jsou stále ty teploty,potom nám dej vědět určitě budeme na vás myslet
-taky my jsme včera zvládli očkování,trochu holky plakaly ale pak rychle zabudly na to,zatím ani žádná reakce nebyla tak snad už ani nebude,jen jsou trochu mrzuté tak možná ztoho

adrosek
30. říj 2009

-tak máme nové aktuální fotky tak se kukněte
-http://milanandrea.rajce.idnes.cz/

veruleg
30. říj 2009

ahoj Adrosku, holky uz jsou taky pekne papulky 😵 Kolik uz maji? Tipuju tak k 6kg jak nas Viky. Nevim ktera je Sara a ktera Adelka ale te jedne uz brzo budes moct koupit sponky do vlasku, to je super jak je vlasata 🙂 Jo a mate super ohradku. ja nevim jestli ji budu porizovat, rikam si ze jednoho snad uhlidam.

taky jsem pridala par fotek
http://picasaweb.google.com/vera.legutova

holky cim budete mrnata mazat na oblicejicku az budou venku mrazy ??????

lenulinka21
30. říj 2009

Androsku- moc pěkné fotečky holek jsou sladké. 🙂 🙂 jj taky nevím
která je která 😀 ale to je jedno hl. že se mají čile k světu- je to na nich vidět.

Veru- ahoj ahoj zdravím Tě do sousedního Rakouska tak jak tam je máte tam sníh?
A co Vikoušek? Píšeš že má kolem 6kg. No tak Tomík holky bacha 7kg!!!! 😀 😀 😀
Je to fakt takový typický buřtíííík. 🙂

Jinak venku je zima(zase) tak sedím u PC a čekám až se raubíři vzbudí hlady.

adrosek
30. říj 2009

-já si ani nevšimla že to není popsané ty fotky,která je která,tak ta vlasatější je Adélka a ta druhá je Sárinka,no je pravda že za chvílu budou ty sponky asi pro Adélku potřeba 🙂
-jinak holky váží Adélka 6.750 a Sárinka 6.450gr takže papkají pěkně a rostou taky pěkně
-byla sem snima venku a bylo dobře,sice chladno ale holky byly zababolaní pěkně tak se jim dobře chrupkalo aji
-ted mám nachystáno na štrůdl a jinak nic,pak budeme zase papat za chvílu a je večer že
-no holky mažu zatím krémem co mám na obličej

rojcata
30. říj 2009

Ahoj holky,, tak vas zdravim, musela sem vse docist, tri dny nam nejel notas a tedka sme na navsteve u manzelovych rodicu, tak mam chvilu cas. Dokonce sem si sla i lehnout po obede 😉. Jinak my se musime pochlubit, Tedik se nam zacal pretacet ze zad na brisko 🙂 🙂 🙂 Kdyz se mu to poprve podarilo, bral to jako automatickou vec a malem si tukal na celo, z ceho se jako ta mamka raduje 😀 no sranda. Domisek se zatim pokousi otacet na bok a zacal v poslednich dnech hodne vykladat.
No jdu skouknout fotky.

rojcata
30. říj 2009

androsku - pekne fotecky, mala je teda pekna vlasatice 🙂
Holky jak vam zvladli mimisci posun casu?? Ja je musim rano uplacavat aby vydrzeli spinkat o hodku dele, protoze jinak by sme vstavali o pul seste. Tak si je vzdycky vemu do postele, poplacam po zadku a spi dal. Jen doufam, ze si na to placani o pul seste nezvyknou ... :-/

luzza
30. říj 2009

holky
když už na vás nemám tolik času, hodila jsem do alba aspoň nové fotky 😉

adrosek
31. říj 2009

-ahojík luzza hezké fotky,tak jak budeš moci se tady zase ukaž

jankatr
autor
31. říj 2009

Tak jsem zkoukla fotečky - Adrosku - ta vlasatice Adélka je fakt kouzelná - to my s těma našema plešounkama 😀 😀 😀 - I když náhodou Kubovi už to docela roste 😉 😅

Verul - Viky je taky šikulka 🙂

Luzz Elča s Nelčou jsou myslím pěkný dračice co??? 😅 😅 😅 Kouká jim to z očí 😉 😀

My jsme dneska byli pouštět draka a bylo to super. Byl tu ještě synovec (o dva roky starší jak Daník) a kluci byli úžasně sehraní - Honzík pouštěl draka a Daník držel provázek a běhal - je to šikula 🙂

Kubíkovi se nejspíš tlačí druhej zoubek protože v postýlce večer hodinu držkoval a pořád si cpal ruku do pusy a když jsem mu to mázla Calgelem tak usnul jak šípkajda tak uvidíme. 😉

adrosek
1. lis 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím dneska,no dneska se počasí teda unás moc nevydařilo jako ☹ začalo tady sněžit,spíš takový poprašek tak uvidíme,ale mrzne takže dneska budeme doma
-jsme zase sami,manžílek má službu tak se dám do úklidu a zřejmě vytřídím věci co jsou malé holkám

blucka
1. lis 2009

Ahoj holky,
tiez som pridala par foto, aby ste vedeli ako rastieme:o)).
Adrosek, holky su krasne, Adelka by mohla vlasky rozdavat 🙂 .
Veru, Viktorko je uz riadny chlap 😉 .
Janka, to je dobre, ze lieky zabrali,ale asi by to chcelo doriesit co sa deje... 😒
Rojci, my sme posun zvladli celkom ok.
U nas je dnes pocsie nic moc, uz o 15. bola skoro tma, ani von sa moc nedalo.

adrosek
1. lis 2009

-ahojík blucka,hezké fotečky taky jsou to chlapáci už
-tak my se jdeme za chvílu koupat a holky půjdou chrnět,snad budou pěkně spinkat zase

kacatko000
1. lis 2009

ahojky holky

moc vás všechny zdravím. dlouho jsem tu nebyla , prodávala jsem notebook a než jsem si koupila druhej tak to trvalo, taky jsem byla na moravě u rodičů i s klukama. Něco jsem dočetla ale asi ne všechno.

Janka jsem moc ráda že už je líp, musí to být strašné takové vysoké horečky a tak dlouho.
Veruleg ahoj tak ty už jsi přyč?, Jaké to tam je?? Viktorek je úžasnej. to jste se celkem rychle odstěhovali.

Adrošku holky jsou krásné, Adélka má tolik vlásků, je to až neuvěřitelné, to naši kluci nemaj skoro nic. no kouzelné holky. Androšku prosím tě ty máš kočár ABC za sebou, jak se vjdeš do mhd???

Lenulinko ahojky ty jsi mi vollala že jo, jenže já si musela nechat vyměnit sim v telefonu a tvoje číslo jsem neměla uložené tak jsem ti pak nemohla zavolat zpět a na pc jsem neměla přístup. Jak se máš a co kluci???

já jsem zase pěkně nachcípaná, tak chodím doma s rouškou a trnu aby to kluci nechytili. jinak my rosteme, už jsme oslavili 3 měsíc a kluci před týdnem vážili Daník 4500g a 57 cm a Patrik 4700g a 58 cm. Kluci spinkaj celou noc, nakrmíme je v 8 pak jdou spinkat, ještě je vzbudíme ve 23:00 a nakrmíme a pak spí tak do 7 rána někdy do 6. Ráno je nakrmím a dopoledne ještě někdy tak hoďku dvě spinkaj i odpoledne hlavně v kočáře. Jo kluci už se smějí, broukaj už je to veselejší.

Bluci kluci jsou nádherní a krásně pasou koníčky, u nás pase jen daneček, Patričkovi se nechce, pokud je na bříšku tak musí mít dudlíka jinak pláče a když ho má tak zase nepase a jen dudlá. A co spor´ták???

Holky vkládám odkaz na fotogalerii, máme tam nové fotečky

http://kacatko000.rajce.idnes.cz/2009-09-29_nas...

http://kacatko000.rajce.idnes.cz/nas_4_mesic/

blucka
1. lis 2009

Kacatko, kluci su slniecka 🙂 .Sportak je fajn, su zababuseny vo fusakoch tak im je teplucko, viac vidia tak su spokojny a tiez sa im tam dobre spinka.
Tak sa rychlo vyliec az sa to vyhnem chlapcom, ja som bola nedavno tiez nascipana a mala som take nervy az to odo mna nedostanu..... 😠 a tuk, tuk minulo ich to.

adrosek
1. lis 2009

-ahojík kacatko tak tě zdravíme po delší době,tak hlavně že už je pc na světě ne
-jojo já mam abc design za sebou a jsem sním spokojená,všude se vlezem krásně,já v mhd moc nejezdím,ale když jedem tak když jedem tou nízkopodlažní tak se tam krásně vlezem,takže není vůbec problém tedy

veruleg
1. lis 2009

ahoj holky 🙂
Tak my meli dnes krasnou slunecnou nedeli. Vikous nastesti v kocaru hned vytuhne, tak je klid 😵

Rojcata : no nas Viktor jede podle stareho casu, takze spat by chtel uz v 19h vecer a ty rana mame podobne....no snad se to casem srovna 😉

Kaci :ahoj, tak se brzy uzdrav. Na me taky furt neco leze, normalne bych to resila slivovici, ale to ted jaksi nejde 😒 KLuci jsou pekni bobanci 😵

Bluci : kluci krasne pasou kone a jsou jak panenky 🙂 Uz jim teda davas tu mrkev?

Leni : za tyden jedem na tyden domu a pujdu na kontrolu do Katerinek, tak pak dam vedet, ze bych se treba s Vikousem stavila na chvilku.