Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
22. únor 2010

ahoj holky, jdu vas pozdravit. Dnes nam konecne nainstalovali ten lepsi internet 😝 ze jim to trvalo, tem rakusakum.

U nas nic moc noveho. Viky docela blbl posledni noci....kolem treti se vzbouzel, napil se a klidne i 1,5h si hral....potme v postylce 😠 😠 😠 a docela nahlas. Pres den jak kdy, nekdy ma lepsi naladu a vyhraje si sam, jindy je mrzuty a uknourany. Uz par dnu se plazi...takovym zvlastnim zpusobem, ale hlavne ze dosahne sveho 😵 nejlepsi lakadlo pro nej jsou nase pantofle (to uz jste tady nekdo taky psali).
O vikendu jedem na tyden do CR tak pujdem k doktorce na kontrolu a mozna bude i synflorix, teda pokud nebude mit rymu.

Jinak deti vam krasne rostou, vsechny mate nadherne fotky. 😉 Tak at jste vsichni zdravi. 🙂

veruleg
22. únor 2010

Luzzi : Vsechno nej nej nej...ale hlavne zdravi, kapku stesti a pak jde vsechno samo. 😉

veruleg
22. únor 2010

adrosku : pekarnu mame taky.....bez ni se ve Svedsku nedalo prezit 😵 (svedsky chleba nam vubec nechutnal, bylo moc sladky a mekky) dobre recepty jsou taky na http://domacipekarny.dama.cz/

luzza
22. únor 2010

veru
moc hezký přání 🙂 😉
a koukám Viky další pantoflák 😅 😀

veruleg
22. únor 2010

Luzzi : holky jsou fakt takove sikulky......ja jsem nejak porad vedle z toho jak rychle ten cas leti. Vikymu uz bude 8 mesicu....a 8 mesicu co jsem bez Eriska 😨 silene.....

veruleg
22. únor 2010

a po dlouhe dobe jsem konecne aktualizovala fotky

http://picasaweb.google.com/vera.legutova

adrosek
23. únor 2010

-ahojík mamky,hezký den přeji všem 🙂
-jéé luzza bto musí být super,když tak chodí stebou za ruku,za chvilku ji budeš nahánět všude jak ti bude utíkat
-no unás je aktivnější Adélka,ta se snaží posadit a za chvílu lozit,ještě ji to moc nejde jenom kousek vždycky a pak se rozplácne jak žaba,Sárinka je takovej klidas spíš,jako že mám ještě čas tak co bych se snažila že
-jinak sníh snad začíná pomalu tát tak konečně snad bude lépe už 🙂

jankatr
autor
23. únor 2010

Luzzi - všechno nejlepší k narozkám 😵 😵 😵

Matýsek ten je v těsným závěsu - řekla bych že je vždycky tak o jednu věc pozadu - Ten teď trénuje stoj bez držení. Takže myslím že to taky brzo přijde - kolem nábytku to bere jak závodník 😅 😅 😅

jankatr
autor
23. únor 2010

koukám že na pantofle jsou tu úchylné snad všechny dětičky 😀 😀 😀

jankatr
autor
23. únor 2010

Sáňkování - Daník, kluci a švagrová s neteřinkou 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=B-BvYybprKU
adrosek
23. únor 2010

-jojo pantofle,taky unás frčí,hlavně když mají pestrou barvu

luzza
23. únor 2010

janičko,
krásně jste to sestříhali 😵 😵 😵 nádherný fotečky a k tomu super nohavica 😉

myska77
24. únor 2010

Ahoj holky,
u nas taky jedou pantofle vseho druhu, nemusi byt ani barevne.

Luzzi: jeste dodatecne vse nej nej k narozkam, darecky uz mas nadelene az do smrti, vid? 😀

Veru: tak uz Ti ten net pofrci rychleji. Mas nadherne fotky a Viky ma super tmave kukuc, musi to byt pekny dablik.

Vcera jsem si pekne servala gelovy nehet i se svym, zbylo mi tam jen maso, tak uz konecne vim, jak to vypada pod nehtem. Cely den mi ruka brnela az k lokti 😅

Dneska vyrazim na vylet do Krcskeho lesa, vcera jsem si hodila kocar do auta, tak tam jeste snest ty kluky, to bude akce. Vecer nam prijede tata, tak bude zase lip. Jinaj klzu ci opet spali od 19 do 7, parada 😀 Uz to mame vybrousene ten rezim a jsem moc rada. Budi se jak podle hodinek i pres den a tedy vim, kdy si muzu odpocinout a kolik mi zbyva casu. Jinak se kluci chteji porad mazlit a nosit, snad je to obdobi zase prejde, Mates se mi povesi na nohu a mjuzu s nim zametat. Kdyz ho nezvednu tak rve jak kun 😀

adrosek
24. únor 2010

-ahojík mamky,hezký den přeji 🙂
-myska au au teda,to muselo pěkně bolet jako,no hlavně at se ti to brzy zahojí,tak si užijte výlet a hlavně se neztratte nikde ju 😉
-no mě dneska dorazila várka jídla co jsem si objedna,těstoviny pro holky a maso pro ně,tak můžeme zase vyvařovat něco jiného taky
-luzza taky dodatečně vše nej nej k narozeninám

sorbona13
24. únor 2010

Ahoj holky, nějak na vás poslední dobou nemám čas. Kluci spí většinou od 19.30 - 6.30, jenom dnešní noc byla horor, vzbudili se v půl třetí a nechtěli usnout, ale nechala jsem je kňourat a nakonec jsem v 5 nakojila Kubu, hned usnul a v 6 se vzbudil Honzík. Asi začíná růst Honzíkovi zub, má tam takovou bílou tečku.

Jinak režim stále piluju a hledám nejlepší alternativu, asi to bude nejlepší dopoledne spánek 10-12 nebo 9.30 - 11.30 a odpoledne 13.30 (14) - 15 a pak ještě 16.45 - 17.15.
Jo a pantofle u nás taky frčí 🙂

luzzi: dodatečně vše nejlepší k narozkám, dárečky jsi dostala už před 9 měsíci 🙂

myska: jaký máte režim vy? A s tím nehtem to je teda maso 😖 Příště můžeme třeba do krčského lesa vyrazit spolu 🙂 Už se nemůžu dočkat, až bude lepší počasí a bude se dát s klukama něco podnikat.

sorbona13
24. únor 2010

Kluci právě spráskali každý 200g červené řepy s cuketou, bramborem a kuřecím masem 🙂 Nějak jim tohle zrovna chutná, ale nechtějte vidět, co je okolo nich po jídle bordelu. Kuba začal kejchat, zrovna když měl plnou pusu, takže máme vymalovanou zeď a já jsem taky zralá na převlečení.

adrosek
24. únor 2010

-jojo sorbonka tak to musíte být pěkně všeci červení teda 🙂
-no a taky jsem zabudla napsat včera,že Adulka se nám včera posadila,ale jen jednou se jí to podařilo,tak byla důležitá jako hrom,ale ted nic zatím,asi zabudla jak to udělala 😒

sorbona13
24. únor 2010

veru: zkoukla jsem tvoje fotky, Vikoušek je fešák 🙂

adri: to je ale šikulka, počkej za pár dní, to už bude sedět pořád 🙂

přidala jsem pár videí:

https://www.youtube.com/watch?v=vs2-w-N5oCMhttps://www.youtube.com/watch?v=zYQ4_DxKTpEhttps://www.youtube.com/watch?v=ApgF9Hn29fc
adrosek
24. únor 2010

-Adulka se stále rozčiluje,že ji to nejde si sednout,no a když ji posadím tak je klid,jen nevím jestli ji nechávat tak často sedět co myslíte,sice se už posadí za pár dní tak to asi nevadí ne

sorbona13
24. únor 2010

adri: já bych jí sedět nenechávala. Nám v Podoli taky zkoušeli, jestli kluci sedí a sedět umí, ale doktorka nás přímo varovala, abychom je neposazovali, že se nejdřív musí plazením a lezením upevnit zádové svalstvo. Nejhorší je takové to posazování z lehu nebo polosedu třeba v lehátku, některé děti se sami posazují hodně brzo a tahají to břišními svaly, což je špatně, v dospívání potom mají problémy se zády. Prý to souvisí s častým pobytem v lehátku, takže už tam kluky vůbec nedávám, chtějí se tam sami přitahovat do sedu. Chtějí mi to dělat i v jídelní židličce (mám jí v pololehu), ale připoutám je a mají smůlu 🙂. Však ona na to Aduš přijde během pár dní sama a bude klid 🙂 Ale jestli si ti už sedá z kolínek nebo ze stoje, tak asi sedět klidně už může 🙂

adrosek
24. únor 2010

-no já ji taky neposazuji,ona se posadí když je na kolínkách a snaží se jít dopředu tak ztoho koníka jakoby se sama posadí,že ručkuje rukama do zadu až si sedne

veruleg
24. únor 2010

ahoj holky

Sorbi : kluci jsou dokonali. Vidim ze zaclona, je taky oblibena hracka 🙂 Jinak se kluci rehtaji podobne jako Vikous a ti nasi manzelove si s hrajou s detma podobne...to je sranda, asi to maji ti chlapi vrozene. Je super jak si spolu hrajou a pretahujou se......to je mi tak lito,ze Viky se nema s kym pretahovat, no jo.

Dnes jsme byli plavat a poprve jsme zkouseli potapeni.No moc nadseny z toho Vikous nebyl, tak uvidime priste. 😉

Adrosku : pokud si seda sama tak ji nech. Viky by na kline taky chtel sedet, ale snazim se ho neposazovat. Uzx se pomalu plazi,pomaha si jednou ruku, a ted uz doleze kam chce...hlavne za tema cuklema 😠 😀

adrosek
24. únor 2010

-si říkám,když si sedne sama bez pomoci tak proč ji nenechat ne

sorbona13
24. únor 2010

Tak dneska super večer, lahvinka vínka, pomazleníčko s manžou a ještě jsme stihli finále štafety v běhu na lyžích, máme bronz!!!!! 😵 😵 Akorát mě málem švihlo, když ve finále vypadl obraz 😠

adri: pokud si sedá sama, tak jí asi posazovat můžeš, nám to říkala RHB, protože si kluci ještě sami nesedají, jenom se chtějí přitahovat do sedu v lehátku, ale to je nemáme nechat, to je totiž špatně. Správně si mají děti sednout buď z kleku nebo ze stoje.

veruleg
24. únor 2010

Sorbi : ja taky myslela, ze me klepne pepka.....jak nas ten Nor predjel...uf ale dopadlo o dobre 😵 😵 ed cekame na Martinu Sablikovou 😉 Vikous chrni a ja si uzivam internet 😝

sorbona13
25. únor 2010

veru: to byly nervy, ale stálo to za to 🙂 A Sáblíková je HVĚZDA a navíc ZLATÁÁÁÁ!!!!!!
Zato hokejisti to dneska pěkně po....

U nás super noc, ve 3hod. nahození dudla, v 6 kojení Kuby a do teď oba chrní 🙂 Zrovna dneska se mi to ale nehodí, máme být v 7 na klinice na kontrolní odběry krve.

adrosek
25. únor 2010

-ahojík mamky,tak přeji hezký den všem
-sorbonka tak super noc teda,to je dobře
-jojo ona si sedne z kleku sama,ale podaří se jí to párkrát za den,v leháztkách je taky nenechávám si sednout
-my dneska vyrážíme na nákupy s holkama,jedeme s kámoškou do olympie,já se nechám ostříhat a pak něco pokoupit a na kafe sednout,tak se těším 🙂

kacatko000
25. únor 2010

Ahoj holky
tak Sáblíková je výborná, sem poslední 3 kola ani nedýchala ale ona to dokázala bylo to super!!!! O hokeji raději nic, jsem se mohla raději vyspat.

Jinak my včera byli na 2 hexe a na prohlídce, no teda já sama s klukama s kočárem mhd takže mazec. Ale dobrý.
Aktuální váhy
Daneček 7470 kg a 69,5 cm
Patriček 7680 kg a 69 cm

Holky prosím vás, jak oblíkáte děti ven?? My dnes máme na teploměru 14 stupnů na sluníčku, já mám ještě fusaky ale oni jsou strašně teplé, nejsou to emitex ale jiné, blucka je má taky takže ví o čem mluvím. Já měla včera kluky oblečené jen v tepláčkách a body a tenkou jarní větrovku a stejně byli spocení. Chci dát fusaky už pryč, navíc daneček strašně řve v kočáře, nemůže se tam hejbat. Jen nemám ani nánožníka ani pláštěnku.

Prosím kdo z vás má easy wolkras sporták, jakou máte pláštěnku a nánožník??? Musím kupovat pláštěnku originál a nebo na tom sedí i jíná??? A nánožník máte někdo tmavě modrej???
ještě maminky kupovaly jste do kočárku takovou tu vložku nebo vám děti leží přímo jen na tom čalounění?? Mi přijde že easy wolker to nemá moc měké a pohodlné, tak nevím zda nekoupit univerzální vložku od emitexu.

Jinak kluci maj už oba dole dva zuby a daneček dnes začal lezt!!!

sorbona13
25. únor 2010

kacatko: tak to ti končí období klidu, počkej za pár dní, nebudeš Danečka stíhat chytat 🙂 Mně jdou občas oči šejdrem, když se mi rozjede každý na jinou stranu tak nevím, koho hlídat dřív. Včera objevili psí misky a Honzík neustále leze do květináče a otrhává listy, dneska je zase největší hit vysavač 🙂

myska77
25. únor 2010

Ahoj holky,

tak jsem dneska mela opustak a byla jsem u kadernika a na nehtech, proste pohoda 😵 Jinak uz mame kazdy 2 zuby dole, teda jen prorezane, bude sranda az vylezou uplne.

Kacatko mate pekne vahy miry, klukum se vede dobre. Co se tyce oblikani, tak zatim fusaky mame, davam jim teplaky ci jine kalhoty, body s kr.rukavem, triko s dl., mikinu a s sebou jeste fleecovou bundicku a jarni cepicku, u nas je tedy porad kolem 3 stupnu, ale i tak je jim teplo. Zatim spoceni nebyli. Fusaky jeste chvili necham kvuli izolaci odspodu, nas EW ma ale dobre polstrovani, mame ten stribrny model a ten to ma mekkci nez ty barevne varianty, tak az sundam fusak, budou sedet rovnou v kocare. Plastenku mame original a nanoznik cerny univerzalni od Emitexu.