Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
9. únor 2010

Lucy jojo, bydlim ve 3.patre a kluci maji pres 7,5 kilo, ted uz sis k 8, jednoho mam na zadech v krosne a druheho na brise v klokance, fakt sila. Taky si pekne uzivas, co?

veruleg
9. únor 2010

ahoj holky

Luzzi : my jak mame ten omezeny net, tak si me s tema zpravama od Lenulky predbehla 😠 😠 😠

takze vas vsechny jeste jednou zdravi. Obcas sem nakouknu a pisnu ji co a jak aby byla v obraze. 😉

Adrosku : holky jsou jak cumel 😵 😵 😵 Uz Ti sedi nebo se plazi? Viky prave jeste nic.Nejake pokusy o plazeni jsou, ale brzdi ho pest v puse. 😕

veruleg
9. únor 2010

jo jinak nase detska mudr. konecne dostala pitevni zpravu nase Ericka.

Byl naprosto zdravy. 😔 😔 😔 Pricina smrti : udušení v děloze na základě hnisavého zánětu klků placenty. 😔 😔 😔

Těžko říct zda by se na to přišlo.Vše bylo až do poslední chvíle v pořádku, neb Erik i Viktorek přibrali stejně, takže tudíž i průtoky byly OK.
Tak aspoň víme co se stalo ikdyž pořád nevíme proč 😔 😔 😔

blucka
9. únor 2010

Veru, tak konecne uz viete pricinu ☹ ☹ ☹

blucka
9. únor 2010

..ozaj, dnes som bola na ko na gynde a velka ironia je, ze mi dr.povedala, ze mam vo vajecnikoch vela dozrievajucich vajicok a ked sme chceli mimco tak tam nebolo ani jedno... 😠 😠

sorbona13
9. únor 2010

ahoj holky, tak jsem včera večer uvařila klukům kaši z rýže + banánový Sunar + banán a sežrali to málem i s miskou, před spaním jsem je ještě nakojila a vzbudili se až v 1.30 a pak chrupkali až do 6 🙂 Jsem zvědavá na dnešní noc, kaše jsem včera udělala hodně, tak jí dneska dojedou a snad budou pěkně spinkat. Oni jsou po očkování vždycky tak hodní, že bych chodila klidně obden 😀 Byla jsem dneska za prababičkou a kluci byli strašně hodní, poslední dobou dostávají strašné záchvaty smíchu, když si s nima někdo hraje, Kuba se dneska smál až mu tekly slzy 🙂 Dneska ráno byly teda umručený, tak jsem je dala ještě v 8 spát a vzbudili se s výbornou náladou. Je s nimi už větší pohodička, už se dokáží i zabavit sami, jenom Honzík si doleze kam potřebuje, leze mi do kytek a žere listy, takže na něj musím pořád koukat.
Jinak tedy obědy vařím, ono to zas tolik času nezabere, kupuju většinou mraženou zeleninu, ale třeba tchánovci přivezli brokolici, tak jsem jí klukům uvařila a pošmákli si. Všechno nahážu do parního hrnce a potom rozmixuju. Dopoledně měli poprvé hrušku se Sunarkami sušenkami a strašně jim to chutnalo. Vařím toho vždycky víc, aby bylo i na druhý den.

veru: tak už konečně víte, co se stalo 😔 Snad ti to pomůže, aby jsi se s tím vypořádala v sobě, i když nezapomeneš už nikdy.

luzza: Lenulku pozdravuj, interupce je můj strašák, nemůžu brát antikoncepci, tak snad nedopadnu podobně. A ještě jednou moc díky za recepty, klukům šmakuje 🙂

blucka: tak dej taky pozor, abys znovu neotěhotněla, to je dřív jak na nový boty 🙂

myska: to si dáváš s tím nošením, pak nemáš mít zánět žil ☹ S tvojí postavou za chvilku kluky neuneseš. Ještě k tomu ublinkávání, my jsme zahuštovali stravu NUTRITONem, NUTRILON mi nechtěli vůbec pít, jediný co snesou s kaši je Sunar, jinak do nich žádné UM nedostanu.

lucy: ahoj, to mají holky super váhy, my máme 6kg v půl roce korigovaně 🙂

adrosek
9. únor 2010

-ahojík mamky,všechny vás moc a moc zdravím
-lucy ahojda a dojdi častěji na nás kuknout,budeme rádi 🙂
-luzza taky moc a moc pozdravuj lenilku,má už pěkné cvalíky teda ano a stím těhotenstvím teda,no hlavně at je ok
-jinak mě holky sedí jen ještě když jsou opřené a nebo na ně musím dávat ještě pozor někdea plazit se plazí jen Adélka ale do zadu

luzza
9. únor 2010

veru
je to osud 😒 😒 je to těžký pořád, viď... 😔
taky bych chtěla znát příčinu... je dobře, že ji znáš... i když to na věci nic nemění...
dej viktorkovi všechnu lásku, i za erička... 🙂

blucka
9. únor 2010

Luzz, krasne fotky, tie vo vani nemaju chybu 😀 😀

sorbona13
10. únor 2010

dobré ránko, dnešní noc u nás naprosto super. Kluci se vzbudili ve 23.30, ale byli jsme líný vstát, tak jsme je nechali chvíli kňourat a oni zase usnuli a pak nás vzbudil až ve 4.20 Honzík, byl zaklíněnej naštorc v postýlce a moc se mu to nelíbilo, tak jsem nakojila, ale možná by usnul i bez nakojení. Potom se vzbudili v 6.30 a do 6.45 si sami hráli. Jenom nechtěli v 7 snídani, Kuba si jenom malinko cucnul.

luzza: ty fotky jsou super 🙂 Máte moc pěknou ohrádku a stejné hrazdičky jako my 🙂 My teda máme jen jednu a kluci se střídají 😅 A ta fotka ve vaně s tou sprchou nemá chybu 😀 😀

luzza
10. únor 2010

bluci
díky 😵 😉

sorbonko
hrazdičky už jsou na půdě, nelinka se o ně stavěla a furt padala i s tou lehkou hrazdičkou 😅
tak to spinkáte krásně 😵

my spali do sedmi, bez probuzení...takhle už se dá žít 😀 😀 😀
teď se chystáme na sváču...banán,bílej jogurt,sunarka sušenky 😉 😀

katy.m
10. únor 2010

Ahojte holky 🙂
přišla jsem zkouknout ty Vaše prcky,jak rostou a musím Vám je pochválit 🙂 😵
Moc vám ty radosti i starosti závidím 😉 😔
Katka

luzza
10. únor 2010

katynko
je krása, když vidím kolik týdnů už jsi těhu 😵 😵 😵 😵 moc se těším,až nám oznámíš,že váš milovaný brouček už je na světě 😵 😵 😵 vím,že nikdy nepřestane bolet to,čím si musela projít,ale teď je čas se radovat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 buďte šťastní 🙂 moc vám to přeju 😉

veruleg
10. únor 2010

ahoj Katy : taky te moc moc zdravim. Myslela jsem na tebe, ze uz se Ti to pomalu krati 😉 Neboj brzy uz budes mit bobiska u sebe....a ver ze i jeden da nekdy poradne zabrat. 🙂 Kde budes rodit? V Opave?

Luzzi : holky jsou dokonale 😵 Jinak nekdy je to tezsi nez jsem myslela 😔

kacatko000
10. únor 2010

Ahoj holky
zdravím po delší době
nemám moc dočteno, jen tak zběžně poslední stránku, ale napravím to.

nejprve my, hurá nemusíme na žádnou operaci ani brát léky, pan doktor byl z Patrička moc nadšenej, za měsíc další kontrola alle vypadá to moc dobře i stím žasludkem se to zlepšuje a navíc se už tak nedusí, jen občas se dáví ale to je vše a oproti tomu co bylo to je nic.

Jinak nám ted kluci takx moc nespí v noci, u Danečka bych řekla, že to budou zoubky ale Patriček si vynucuje dudlíka, jenže on ho dlouho neudrží, usne a přijde o něj a pak začne zase řvát, pokud jsme mu ho podávali, tak i 20x za noc, nikdo se nevyspal, takže ted je zase bez dudlíka, 30 min řve jak šílenej a pak usne a spí až do rána.

jinak kluci baští jedna básen, vařím doma každý den čerstvé jídlo, jen mi to teda přijde furt na stejné brdo.

Holky máte někdo (kromě sorbonky s tou už jsem mluvila) parní hrnec? Já chci ted kupovat a nevím kterej, rozhoduju se mezi 2 druhy.
taky jsem se chtěla zeptat zda některá vaříte z bio zeleniny??

Mysko: jo to znám, já taky tahám kluky do 3 patra, kluci maj 7,5 kg a zatím je oba nosím najednou ve vajíčkách.Jakou máš krosnu??? je to záhul to vím

Luzzi: holky jsou k sežrání, moc krásný. Máš facebook???

Veru: to je dobře, že už znáš důvod 😔 , také si myslím, že by ti to trošku mohlo pomoci uzavřít tuto životní kapitolu, i když nikdy nezapomeneš a bude to pořád bolet. Tyhle věci se nedaj zapomenout, ale máš úžasného Viktorka a ten ti vše vynahradí a ty mu zase dáš veškerou lásku a péči.
Jinak naši kluci by se taky plazili, ale maj pořád v puse něco narvané a většinou jsou to pěstičky. Jina moc pozdravuj lenulinku, překvapilo mě to, taky to nemá jednoduchý. já otěhotnět snad nemůžu, předtím mi říkali, že přirozeně mi to nikdy nepůjde ale člověk nikdy neví

Katy: ahooj, jsi hodná, že jsi nakoukla, už se ti to krátí a budeš mít miminko u sebe, moc ti to přeju!!!!!!!

Bluci:ahojky, tobě nejde facebook co?? Musíme se už někdy konečně sejít, nebo se uvidíme až budou naše děti chodit 😀

Holky kdy vaše děti začali tak porvé stonat???

kacatko000
10. únor 2010

mysko: mě děti strašně ublinkávaj, patriček to má ještě horší tou nemocí žaludku ale daneček je v pořádku a ublinkává hodně, má už od malička BEBU AR, protože měl taky reflux a le jen malej ale ted už je ok a stejně jakmile je na břichu a nebo dělá nějaké prudké pohyby tak ublinkává dost a to i přes BEBE AR, takže ti to na tohle moc nepomůže a navíc se může stát že se ti kluci po nutrilonu ar nebudou moc vykakat. Zkusit to můžeš ale nám to pomohlo jen od refluxu, ne od ublinkávání na bříšku

adrosek
10. únor 2010

-ahojík mamky,hezký den přeji
-veru ani jsem včera nenapsala jak je mi to líto opět a že už teda konečně aspon víte proč se to stalo,ale přesně jak píše luzza,že věnujte všechnu lásku Viktorkovi 🙂
-tak já dala holky spát na balkon tak je chvílu klid,jak se vzbudí tak dostanou mlíčko a budeme si hrát opět a čekat na tatku
-normálně holky,dneska ráno jak jel tatka do práce tak jej zastavil soused ve dvěřích-my bydlíme v řadovce v domku a že prý jestli sme ráno nic neslyšeli tak kolem 6 nbeo před,že vyšel na balkon a viděl kohosi jak jde pryč od jejich domu a vyšel ven a tam měli popelnici pod balkonem,takže to vypadá že se někdo snažil knim vlézt na balkon s pomocí té popelnice,což hlavně nechápu že ráno kolem 6,když jsou všeci hore,no tak samo já pak posraná že a bojím se celj den a taky v neděli sme sami doma aj ces noc tak to bude noc teda ☹

luzza
10. únor 2010

adrosku
no to je hrůza s tou popelnicí 😨 😨 😨

luzza
10. únor 2010

kacatko
facebook nemám... jen můj muž... dává tam fotky 🙂
holky ještě nestonaly... máme za sebou jen reakci na synflorix...to byla horečka...a pak eliška před vyklubáním prvního zoubku měla průjem a horečku...

adrosek
10. únor 2010

-no luzza jako se bojím strachy pak tady být doma sama,no ti lidi už vážně neví jak a co by že,no musel to být nějaký zoufalec bych řekla,pač v 6.ráno jako se někam loudit

blucka
10. únor 2010

Ahoj holky,
Adrosek, ja som teda bojko na taketo veci, no to by ma omylo, je to fakt sila ☹ .
Katy, ahoj, to ale uteka, zachvilocku rodis:o)).
Kacatko, IP.
My boli dnes na plavani, ale v takom nicmoc case, cez obed ked mi kluci spia, ale aspon vo vode sa prebrali.Tak zachvilku mi asi odpadnu,vzdy su po plavani hotovi, zajtra ideme zase, koli tomu spaniu by som tam chodila stale 😀 .

adrosek
10. únor 2010

-jojo blucka hrůza,šak mě taky omývá
-jinak katy za chvilku budeš máme,toto uteklo co 🙂
-blucka a užijte si to plavání

luzza
10. únor 2010

bluci
jak často máte plavčo?
adrosku
no já jsem tu sama furt,tak mě nestraš 😅 🤐 ale s tou popelnicí to vypadá na nějakýho opilce,co ani nevěděl kolik je hodin...

luzza
10. únor 2010

holky
nelinka umí udělat na povel hají 😀 😀 😀 dám jí do ohrádky polštářek, řeknu udělej hají (nejdřív jsem jí to ukázala) a ona na ten polštář položí hlavu 🙂 ale hned se zase zvedne a děsně se tomu řechtá 😀

blucka
10. únor 2010

...to jo to mohol byt nejaky blbecek o 6 rano ist lupit je nejake divne.
Luzz, chodime 1xtyzdenne, len minuly tyzden sme nemohli tak teraz mame 2 po sebe. Nelinka je sikulka 🙂 , ja stale hovorim haji ale kluci ma este ignoruju 😀 😀 ...

adrosek
10. únor 2010

-jojo taky si říkáme,že to musel být nějakej pošuk co fakt nevěděl kolik je hodin
-noi nám se Aduš staví na všechny 4 a snaží se lézt je to sranda jako
-jé luzza to je pěkný 🙂

blucka
10. únor 2010

Adrosek, nam sa Adam, ale zatial neprisiel na to ako ma davat ruky a kolena aby mu to slo, ale zacal poslednu dobu zdvihat zadok, takze robi akoby strechu, neviem co to ma za napady 😉, Sebik sa zatial len plazi. Cvicite este Vojtovku?

adrosek
10. únor 2010

-no aduš taky ještě na to nepřišla jak a co má dělat,ale jakoby pomalu věděla tak uvidíme,no a taky dělá to,že leží na zádech a zvedá zadek jakoby chtěla udělat most

blucka
10. únor 2010

...neviem sa dockat kedy zacnu lozit po 4, ale myslim, ze budem este rada spominat na casy ked som ich nasla tam kde som polozila 🙂 uz teraz taham z roznych miest 😀 .