Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
22. čer 2009

Ahoj Kacatko: tak s tim briskem si muzem potrast rukama, mas ho podobne velke. A vsimla sis, ze Ti kluci klesli? Podivej se na fotku z 31.tt a ted tu posledni z boku, je to krasne videt. Kluci se uz asi chystaji k porodu. Vahou se vubec nestresuj, fakt ses v norme, ja je mela 2100 a 2200, ale to je jen o kousek vic, nic dramatickyho. Je ale divny, ze Te nevysetril, to by mel ted uz pokazde. Chodis uz ted do porodnice nebo porad ke svemu gyndr.?

Veru: jojo, uz to finishuje, desne se tesim, at uz tu jsou 😵

kacatko000
22. čer 2009

mysko to mi říká více lidí, že mi jde bříško dole, tak uvidíme. Já už chodím do porodnice, tak snad je to v pohodě.

jen mě teda dostalo to, že jsem koupila dva balíky těch plenek pro nedonošené děti do 2 kil od belly happy co nejdou sehnat v krámě ale jen na netu, furt mě strašili, že budou nedonošení a ted jsou mi ty plíny asi k ničemu 🙂

jo a taky jsme dostaly krásné soupravičky do porodnice od loany, velikost 50 tak ted nevím jestli klukům budou, co myslíte???

adrosek
22. čer 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny,jsme doma ode dneška teda konečně,už nás pustili takže začínáme doma bojovat tedy,holky zatím spí po jídle tak sa uvidí jak dlouho jim to vydrží,za chvílu se je chystáme okoupat a pak zase jíst,trochu budeme bojovat stím jídlem,pač většinou mám dojem že spí.ale tak snaží se tedy,tak je ještě trocha dokrmujem aba nabraly herečky
-luzza ty jsi psala že ste taky měli problém stím jídlem ze začátku že?a jaký

veruleg
22. čer 2009

ahoj Adrosku : tak to je super ze uz jste doma 😉 😉 Tak az budes mit chvilicku tak se tesim na fotky holcicek 😵

kacatko : no je fakt, ze uz se Ti to brisko sune dolu....ona ta gravitace vi co dela 😉 ale snad jeste vydrzis, ikdyz ten 38tt nepreju ani nepriteli .....teda aspon dvojmamkovemu nepriteli 😉

me je jinak dnes furt stejne, furt ten podbrisek ale jen lehce. Obcas ale zase zebra, zalezi jak si sednu. Tak jsem zvedava jaka bude noc 😠

adrosek
22. čer 2009

-jasně že sem pak dám fotky jak to jen půjde,tak se opatrujte holky všechny 😉

jankatr
autor
22. čer 2009

adrosku - hlavně se je snaž budit aby vypily co nejvíc a pořádně posílily 🙂

Kacatkooo - pěknej pupík 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
22. čer 2009

Kacatkoo - s tou velikostí ještě nezoufej - já měla pro kluky 50 a nosili ji ještě měsíc - a to měli oba 3,15kg a 49cm 🙂 😉

luzza
23. čer 2009

dobré ránko kočenky 🙂
dnes razím na kontrolu na gyn, včera mi skončilo šestinedělí 😉

luzza
23. čer 2009

adrosku
holky měly taky hodně silnou žloutenku,takže byly hodně spavé... musela jsem je budit na jídlo,aby přibraly,páč dlouho hubly a pak zase stály na váze 😝
navíc eliška špatně sála,takže se pořádně najedla jen nelinka...
když jsme přišly z porodky,dokrmovala jsem stříkačkkou s nutrilonem (teda hlavně elišku)
a pak se to najednou srovnalo samo 😅 ,druhý třetí den už pily obě krásně a bez příkrmu 😉
takže buď trpělivá,ono se to vystříbří 😵 😵 😵

luzza
23. čer 2009

kacatko
já vyřadila velikost 50 teprve teď a holkám je šest týdnů a nejsou to zrovna drobci 😀

lea77
23. čer 2009

Kacatko, myslím že ty váhy jsou úplně v pohodě, myslím, že jsem měla o něco míň, kolem 1880 B a 1570 A (to bylo nějak 32tt).

lea77
23. čer 2009

Androsek, moc Vás zdravím, super, že jste už doma, tak se těším taky už na porod, až ty mimča uvidím a budu vědět ,že je všechno v pořádku.

Dneska jsem měla kontrolu, jsem 36tt+4 a zase mě poslali domů, že když nic tak za týden ... tak fakt čekám, že už to brzy přijde. Dělali mi jen monitor a vyšetření, ani utz mi nedělali, jen posledně, to bylo před týdnem.

blucka
23. čer 2009

Ahoj kocky 🙂,
sme vsetci ok, chvalabohu zltacka sa nam vyhla, tak nas tam dlho nedrzali, ale stacilo bohate 😉.
Tak sa vam aspon v rychlosti hlasim...odvcera sme doma, takze trosku valcime.. 🙂 , kluci su hodne miminka, po papani krasne zaspinkaju, len mam pocit, ze si radi mylia den s nocou, posledne 2noci sa nastriedacku budili a kukali jak sovy 😀 . Asi im budem musiet nejak nastavit rezim. Za chvilku ideme zase papat. Plne kojim zatial( Luzz, cajik z jestrabiny pijem o 106 🙂 ), ale niekedy ked este mlaskaju sa bojim, aby im to stacilo, ale asi to vychytam, zajtra nas skukne dr.tak som zvedava ako sa jej pozdavaju.
Adrosku pozdravujem 🙂 ...
Musim si vas nejak v rychlosti precitat, aby som vedela co nove.

adrosek
23. čer 2009

-ahojík blucka,takl super že ste už taky doma tedy,to jste boli krátko,nás se žloutenka držela dlouho,boli tam dvakrát holky chudata moje tak proto sme se zdrželi aji v porodke
-jinak je budím po 3.hodkách tedy na jídlo,Aduška jí hodně sama tak jen spíš dokrmujem Sáru,která pije ale méně,většinou zaspí u toho,tak snad jak načerpají sílu tak to bude ok tedy 🙂
-jinak jsou vcelku hodné,nají se a spí aj vnoci spinkaly dneska pěkně,jen na jídlo se budily tak uvidíme jak dlouho jim to vydrží tedy 😀
-jinak se všechny opatrujte tedy
-luzza a ty jsi holky aj převažovala před a po jídle,aby jsi věděla kolik toho snědly neno si je automaticky dokrmovala?

veruleg
23. čer 2009

ahoj holky, dnes je u nas pekne hnusne. Cely den lezim a tvrdnu jako beton 😠 Manzel musi dnes do Brna a bude tam do zitrka do vecera tak doufam ze se ti moji lumpici nechystaji vykouknout ven 😕

Lea : tak to je dobre, ze kontrola dopadla OK 😉

Bluci : vitej zpatky 😵 😵 To je perfektni ze uz jste doma. To jste opravdovi rychlici. Je super cist ze se vam vsem spustilo mlicko a kojite jak o zavod 😉 to cloveku doda takovou pozitivni energii, jako ze to snad pujde i nam. Tesim se na fotky a nejake info o porodu....az budes mit chvilku 😉

blucka
23. čer 2009

Adrosku, ja taky budim po 3hodinach, len v noci po 4, dr. dokonca hovorila, ze sa toleruje aj viac, a je pravda, ze ked sa im dobre spinka tak potom sa im papat moc nechce. Prosim ta a kolko dokrmejus, ja prave neviem ci su dost napapany aj ked mi pride, ze mlieka mam dost, dnes vecer sa chystam dat kazdem tak 30 Nutrilonu a zajtra sa musim dohodnut s dr.co a jak. Ty ich dome este vazis?
Veru, ahojky, ty mas uz vlastne doma milacka, tak si to "vydrzala"aby vas videl este 3v1.S tym kojenim, mliecko sa mi spustilo uz asi 3den, ale nerobila som si z taho nejake nervy, som rada, ze mozem kojit.

luzza
23. čer 2009

adrosku
nevážila...prostě jsem jim po kojení nabízela nutrilon a kolik chtěly,tolik vypily... tak mi to řekli v porodce

luzza
23. čer 2009

bluci
vítej zpět 🙂 🙂 🙂
a z kojení se nenervuj,všechno svědčí tomu,že máš mlíčka tak akorát 🙂 za chvíli se rozkojíš 😉

luzza
23. čer 2009

tak kontrola po šestin. nedopadla nic moc 😒 ...
mám na vyzvednutí 2 recepty 😒
v děloze mi zbyla nějaká koagula,ale prý toho není zas tak moc..ale díky tomu je děloha zanícená ☹
a následkem porodu se na čípku vytvořil drobný vřídek...

ta koagula by se měla vstřebat,jestli ne,budu muset na revizi...
ten zánět prý budu léčit těžko,bo mi kvůli kojení může dát jen slabé lék...
a ten vřídek prý budem řešit nejdřív v listopadu...

tak jsem z toho nějaká přešlá 😢 😢 😢

mě není nic..nic mě nebolí,nekrvácím...prostě nic ☹

luzza
23. čer 2009

jinak u mé obv. gyn. už doky i sestřičky věděly,jak jsme válčily s porodem...
všechno se k nim dostalo 😀

luzza
23. čer 2009

zbytek dne jsme strávili u našich 🙂 bylo to prima... holky nám tam pěkně rozmazlují 😀 😀 😀

adrosek
23. čer 2009

-blucka já mám doma váhu,tak je vážím před apo kojení jak sem to dělal v porodce,ale asi toho nechám za chvílu,pač bych se uvážila,asi to uděláma jak luzza,že jim pak po kojení nabídnem ještě nutrilon a bud si dají nebo ne,taky kolem té 30 jim vždy dám,mlíka mám taky dost,ale jak píše blucka aj že vnoci se jim dobře spí tak se jim moc nechce pak papkat,já je budím po 3.hodkách teda spíš ony se už vrtí sami,tak uvidíme kdy se jim to prodlouží ten interval na 4.hodky
-luzza tak to mě mrzí ta kontrola ale to se upraví určitě
-tak nám má dojít zítra dr.tak se domluvíme aj sní jak a co tedy

luzza
23. čer 2009

adrosku
mě pediatr řekl,že se tím vážením budu zbytečně nervovat,ať se na to vykašlu a ať to dělám bez vážení...
jedna holčička mi vypila po kokení třeba 30 ml nutroše a druhá jen 10 ml.. jindy to bylo třeba 40 a druhá nechtěla nic! A nakonec byly obě tak přepité mým mlíčkem,že nutroš už nechtěly ani vidět! 😀 😀 😀 😀 takže vydrž a za chvíli budete jen kojit 😉 😵 😵 😵 😲 😲 😲 😲 😲

luzza
23. čer 2009

adrosku
a už se moc těším na fotky holčiček 😵 😵 😵 😵 😵 😵 !!!!!!!!!!!!! tak nezapomeň!!! 😉

blucka
23. čer 2009

Luzz, to je dobry napad, dnes som im dala trochu nutrrilonu a Sebastian ani nechcel.To ma mrzi, ze si neni ok, tak snad sa to spravi...
Adrosek, to jo, vazenie pri kazdom jedle..zdrzuje to...A tie nase mimina si to nejak s tym papanickom vyriesia.

luzza
23. čer 2009

bluci
kojení bude ok 😉 přesně jak jsem ti nedávno psala 😉 🙂
a koukej nám dát fotky na ukázku 😀 😀 😀 chci vidět tvoje klučíky 😵 😵 😵

luzza
24. čer 2009

dobré ránko 🙂
my jsme chvíli po kojení a mě přepadl hlad 😀
jo holky vy co už kojíte,kupte si LACTAVIT!! je to vitamín pro kojící...podporuje tvorbu mlíka a dodává do mlíka hodně vitamínů pro mimča 😉 🙂 včera mi dr. řekla,že pokud kojím dvě děti,měla bych ho užívat 😉 🙂

lea77
24. čer 2009

ahoj holky, vy jste tak šikovné, že všechny kojíte. A jak to zvládáte, jedno mimčo a pak druhé nebo naráz?
Jak dlouho tak trvá to 1 kojení, třeba 30 minut jedno mimčo?

jankatr
autor
24. čer 2009

Lea to záleží na mimču - třeba Daník mi u toho trávil tu půl hodinu a kluci jsou většinou za čtvrt hodinky hotoví. Když je kojím najednou tak je to rychlejší. 😉

luzza
24. čer 2009

přesně jak píše janka 😀 😀 😀 😀 😀 😀