Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
24. čer 2009

ahoj holky

Tak dalsi noc mam uspesne za sebou. Vcera jsem strasne tvrdla, ale dnes uz je mi mnohem lip. Dokonce jsem zvladla i oholit si nohy at se me zitra na kontrole neleknou 😀 😀 😀

Luzzi : to me mrzi ta Tva kontrola, ale neboj to se spravi, jen to chvili potrva. Hlavni je ze Te to nijak neobtezuje, to by bylo jeste horsi 😒

jdu volat Lence, tak vam pak napisu jak to s ni vypada 😉

myska77
24. čer 2009

Ahoj holky,
Bluci: vitej doma, toto uteklo nejak rychle, pred chvili se chystas do porodnice a uz ses doma 😵 Dobre, ze se vam vyhla ta zloutenka. Ted uz tady s holkama budete probirat jen materska temata a kojeni a my s Veru, Leou a Lenkou tu zustanem jak kuly v plote 😀 Co holky, uz bysme meli taky porodit, nejak nas maminy valcujou 😎

Luzzy: ach jo, to me mrzi ta kontrola, ale verim, ze se to da do poradku casem. A to jsem si myslela, ze kdyz clovek rodi cisarem, tak ho vycisti poradne, protoze tam vidi, a ze se cloveku veskere komplikace vyhnout. Delali Ti to vysetreni UTZkem nebo v zrcadlech? Premyslim kam pak jit, protoze muj gyndr.UTZ nema, ale vim, ze bych delohu taky chtela zkontrolovat.

Veru: dej pak vedet co je s Lenkou, uz jsem cekala, ze bude doma po te vizite. Nam se ty noci pekne stridaji, ja tu dnes cumim jak husa do flasky, kluci se tam melou o 106. Uz me ty jejich pohyby fakt dost bolej, mam pocit, ze se tam uz nemuzou ani vejit. No zitra uvidime na kontrole, uz bych chtela vedet neco blizsiho co se tyce porodu.

veruleg
24. čer 2009

ahoj Mysko : ja uz si rikala co s Tebou je. Jak se tu nekdo chvili neobjevi tak uz myslim, ze je v porodnici 😔 . Ti moji mimousi zase ticho po pesine....doufam ze pak se to neobrati o 180 stupnu 😠
Vcera byl den uplne na h.... myslela jsem ze mi to bricho exploduje, tak napnute. Uz jsi zvedava co zitra? Ja musim jeste zkontrolovat tasku 😝

adrosek
24. čer 2009

-ahojík holky,no už sem se na to vážení vyprdla před a po jídle,to bych se uvážila jak píše luzza,ted je zvážím jen jednou denně,je pravda že bych se tím zbytečně stresovala,já je kojím tak 15-20 minut jinak pak už u toho spí,jak je nakojím tak jim dám nutrilonu a bud si dají nebo ne tedy,tak doufám že posléze se to upraví a budou chtít jen mlíčko až naberou síly
-občas je kojím současně ale zatím většinou zvlášt,mám dojem že toho více vypijou,ještě pořádně se u toho neumějí uvelebit mám dojem nebo jak bych to napsala tak mám dojem že když jsou zvlášt tak vypijí každá více,ale je pravda že současně to bude rychlejší,samotné když je kojím tak mi to zabere celkem hodku asi

adrosek
24. čer 2009

-fotky dodám jak to půjde hned

alik30
24. čer 2009

Ahoj holky, přišla jsem se na vás podívat po delší době. Já kojím od začátku každou holčičku zvlášť. Jsem asi vyjímka, které to vyhovuje. Ze začátku mi kojení každé trvalo tak 20 minut. Teď je to tak 10, někdy i 5 🙂 Je super, že Vám mimísci tak krásně rostou a že je tu spousta budoucích maminek, co jim děti v bříšku vydržely tak dlouho 🙂

veruleg
24. čer 2009

ahoj Aliku, pamatuju si Te jeste ze stare diskuze o dvojcatkach. Mas nekde fotecky holek ? At se inspirujem 😵

veruleg
24. čer 2009

Adrosku : my jsme nedockavci s tema fotkama co ? 😵

alik30
24. čer 2009
adrosek
24. čer 2009

-no mě taky vcelku vyhovuje to samostatne kojení,ale je to rychlejší když je budem kojit obě dvě,no uvidíme ještě
-nejste nedočkaví,jasně že je tam dám

veruleg
24. čer 2009

Aliku : mas nadherne holcicky 😉 Vypadaji uplne stejne, jsou jednovajecne ?

alik30
24. čer 2009

Ony vypadají stejně jen na fotkách a když mají čepičky, jinak jsou každá jiná. Jsou dvojvaječné 😀 . Ale je fakt, že kdo je moc nevídá, tak to nevidí.
Mě to kojení každé zvlášť vyhovuje i kvůli tomu, že si je tak víc užiju. I když v noci to byl ze začátku celkem mazec. Ale teď se mi holky budí buď jednou nebo vůbec, takže mi to vůbec nevadí, kojit zvlášť.

lea77
24. čer 2009

holky, pravda, že už nás čeká na porod jen pár .. jsem zvědavá jak Vám zítra dopadnou kontroly, tak hned napište.

S tím kojením díky za informace, uvidíme jak to bude 😉

Veruleg a Myska jak teďka přes den vegetíte? Ležíte nebo normálně fungujete a děláte všechno?

veruleg
24. čer 2009

Ahoj Leo : ja vcera prolezela cely den. Jinak to tak stridam...chvilku polezim pak treba vyklidim mycku, pak zase lehnu, pak treba donesu psovi granule a lehnu a tak ruzne. Je fakt ze co prijel manzel tak jsem dost lumpacila a furt jsem se snazila pomahat pri vybalovani veci apod. Nekdy jsem zvladla uvarit i jednoduchy obed, ale to jsem pak uplne odvarena 😕

myska77
24. čer 2009

Veru: jojo, taky jsem zvedava co zitra, Ty si beres rovnou tasku? No Ty bys asi uz mela, me chteji drzet az do 38.tt pokud neprasku asi 😀 Kdyztak mi ji manzel priveze, mame to 5 minut. Chuderko mala, ale s tim brichem to mame stejne, i kdyz me tedy kluci oddechnout nedaji ani jeden den. Proto nepisu tak casto, jsem uplne vyrizena.
Lea: no prave, ze uz moc lezet nemuzu, teda lezela bych, ale kdyz si lehnu tak kluci jak jsou na sobe, tak delaji desny bordel a stejne me nenechaji. Takze musim vstat a chodit po byte, nebo sedet na mici. Prakticky ted delam snad nejvic veci za cele tehu. Normalne funguju, peru, varim, zehlim atd. Uz to neresim. Jen at jdou ven bidaci mali 😀 😀

Holky co dokrmujete Nutrilonem: me to docela zarazi, neni lepsi odstrikavat a dokrmovat vlastnim mlikem? Ja bych to tak asi delala. Ma to nejaky skryty vyznam treba?

lea77
24. čer 2009

ahoj Veru a Myska, já už taky tak nějak postupně jen neležím, ať mi to nakonec nemusí ještě vyvolávat, když chtějí abych rodila normálně 🙂
Tašku do porodnice si vozím, protože to přece jen máme 50 km ...
Já už taky to ležení nějak nezvládám, tlačí mě pěkně břicho, pak pálí žáha ... v noci fakt co dvě hoďky jdu čůrat.

A po jak dlouhé době jdete teď obě na kontrolu? Budou Vám určitě dělat monitor a vyšetření, a co ultrazvuk? Mě včera nedělali, docela jsem byla zklamaná.

veruleg
24. čer 2009

Mysko : ja to s tou taskou mam uz takovy ritual. Poprve jsem ji vezla na zacatku kvetna kdyz me chteli hospitalizovat. To jsme s tchyni byly jeste nezkusene a tahly jsme tu kabelu do cekarny a oni me pak poslali domu 😀 tak kazdou dalsi kontrolu nalozime kabelu do auta a jedem...uz ji sebou netahame, ale nechavame v aute. Kdybych si ji jednou nevzala, tak si me tam jak na potvoru nechaji...zakon schvalnosti. Navic to mame asi 30 minut autem tak taky proto 😵

prani, zehleni a zbytek jsem nechala na jinych...to uz bych nedala 😖

veruleg
24. čer 2009

ted jsem se tak prejedla, ze se musim jit natahnout...tak zatim papa. 😲

veruleg
24. čer 2009

Lea : ja jdu ted po dvou tydnech..... pokazde mi delaji monitory, tlak, kontrolu moci, nahlasim vahu a pak doktor udela ultrazvuk a minule mi i pohmatem kontroloval cipek (coz byla silena bolest). ted bude ta biometrie a ty stery na streptokoka a snad se uz budem bavit co a dal

myska77
24. čer 2009

Lea: jelikoz jsem ted tyden lezela v porodnici na kapackach a zastavovali mi porod, tak jdu hned po tydnu na KO. Jinak doted jsem chodila po 2 tydnech. Vzdy mam nejdriv UTZ, s nim jdu do poradny, tam tlak, moc a pak vysetreni pohmatem a domluva co dal se mnou, pak nekdy i monitor. Rekli mi, ze od 34.tt bych stejne chodila po tydnu, tak to akorat vyslo. Na monitor ted budu chodit uz pokazde. Acko ma min vody, tak hlavne proto. Fakt se divim, ze Ti ve Tvem tydnu nedelali UTZ, to by ted uz meli pravidelne.

Veru: jojo, vzpominam si jak si psala, ze mas tasku jako talisman, tak snad si Te tam zitra nenechaji, nebo by si uz rada? Mozna uz jo, co?

lea77
24. čer 2009

holky, já se jdu nadlábnout, tak se zatím opatrujte. Pak si půjdu asi zase lehnout.
Veruleg, jak mi teď kontrolovala ten čípek, taky to bylo dost nepříjemné, už tam totiž asi žádný není a ta doktorka je taková malá, tak má asi i dost krátké prsty🙂 děs běs ...

zanetik
24. čer 2009

Ahojda holky, tak nejdřív se musíme pochlubit, že jsme spaly od 22:30 do 6:45, pak jsme šly na 10h na nožičky, takže před 11h už jsme byly tuhý, Nela spí s přestávečkou na kojení do teď, takže jsem ji ani nemohla dokrmit a Verunka se dokrmila, ale už spí taky...se nedivím v tom počasí...je to druhý den od porodky, kdy budeme doma...takže mám zvýšenou teplotu,rýmu a asi budu mít i kašel
Jinak na 3-měsíční prohlídce (pokud se bude psát do tabulky), tak naše menši Verunka přerostla o cm Nelu má 57cm a Nela 56cm a taky měla při narození o 430g míň a teď má 4670g a Nela o 30g míň 4740g. Takže my jdeme na Hexa vakcínu až za měsíc až budeme mít 5kg, protože za 14dní jedeme do Polska k moji babi, tak jsem se bála reakcí na to očkování a jen cesta nám bude trvat 10h, tak jsem zvědavá jak to holky zvládnou...no a naušničky tím pádem za 2měsíce, co jsem si teď přečetla, když po druhým očkování...
Hodila jsem do alba nějaký fotečky, i v šatičkách co byly na vítání občánků a které budou mít na svatbu
Co jinak nového, snad jste všechny v pořádku a dětičky rostou...jdu to proběhnout...

zanetik
24. čer 2009

To vás teda obdivuju kojit každou zvlášť...pak dokrm...taky jsem si Adrosku myslela, že se rozpijou a nic...a na to vážení jsem si zvykla a je jedno jestli je kojím najednou nebo zvlášť, hlavně jednou vypijou 80ml jindy 120ml, takže to je rozdíl...hlavně holky pijou dokud je ve flašce a pak by se mi poblinkaly...

veruleg
24. čer 2009

Ahoj Zanet : holky jsou sikulky 😵 Uzij si vylet do Polska k babicce. Tam je taky krasne, pred par lety jsme ho s manzou procestovali. Kam presne jedes ?

jinak vas vsechny zdravi Lenulinka. Zatim zustava v nemocnici. Pusti ji domu az bude mit ukonceny 35tt, pak uz je jedno kdy porodi.

veruleg
24. čer 2009

Zanet : holky maj kukuc po tatkovi, ze ? Super pasou koniky 😵

zanetik
24. čer 2009

JJ taky ji zdravíme 😉
Jedeme 600km nahoru na Mazurský jezera.
No Verunka je celej tatínek a Nela spíš asi na mě, nebo je hodně podobná synovcovi...

kacatko000
24. čer 2009

ahoj holky

zdravím vás po odmlce, já už to taky někdy nedávám, tak nepíšu ale pak mám i lepší dny. jste řešily ty kontroly, no já půjdu taky až za 14 dní na monitory a do poradny ale na ultrazvuku jsem byla na začátku 34 týdne a objednal mě na další až na začátek 38 týdne, když jsem mu říkala že mi to přijde za hrozně dlouho, tak prý to není potřeba, že mě budou dělat monitory a kontroly prohmatem a to prý stačí, tak nevím no 😒

alíku mě ty tvý fotečky nejdou otevřít ☹

žanet holky jsou moc hezoučké

jinak mysko, leo, veru ještě jsem tu já na rození 🙂

veru pozdravuj moc lenku

veruleg
24. čer 2009

Zanet : no to je kus cesty.....ale Mazury jsou krasne. Tak si to pekne uzijte

Kacatko : to vis ze jsme na Tebe nezapomely, ale vis jak to nejak je...jak nam to obcas nemysli 😉
Lenku urco pozdravim od vas od vsech.

Mysko : tak jsem zkontrolovala tu tasku do porodnice. Hrablo mi a dokonce jsem si zkusila ty sitovane kalhotky a docela pruser. V pase a pres boky to ma jeste mezery ale na stehnech to docela stahovalo a to mi rekli, ze to je univerzalni rozmer. Jeste ze mam dvoje zalozni od kamosky z Uppsaly a ty padly tak ze jsem je na tele ani necitila...tak snad to nejak pujde.
Drzim pesti na zitra.

adrosek
24. čer 2009

-zanet takže je stále dokrmuješ tedy holky,no jsem zvědavá jak dlouho jej budu já dokrmovat,no dělám to tak,že je nakojím a pak jim dám ještě dokrm a některá si jej dá a některá ne,takže tak to budem dělat a vážím je jednou za den

jankatr
autor
24. čer 2009

Ahojky Aliku - dlouho jsme tě tu neviděly 😉 Holky jsou úžasný - nádherný okatý princezny 🙂 krásný fotečky máte. Jestli chceš juknout, taky máme na rajčátku http://jankatr.rajce.idnes.cz/
Obdivuju tě že kojíš každou zvlášť - Mě to stačí když jsme někde kde mi nic jinýho nezbývá a pak mám pocit že nedělám nic jiného než kojím 😅 😅 😅

Zanetko - ty vaše holky jsou taky úžasně okatý 😵 😵 😵

Mysko s tím dokrmováním to máš tak - když je to takhle ze začátku tak většinou ta laktace není ještě tak rozjetá a odstříkávání pak ani moc nejde a nebo toho odstříkáš jen málo. No a když už se to rozjede a děti naberou kapku sílu tak pak už většinou to dokrmování není potřeba 😉 - aspoň u nás to tak bylo 🙂