Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
30. čer 2009

ahoj holky, jsem tu jen na skok, příští týden už se stěhuju za klukama do nemocnice. Zkoušíme kojit 2x denně, dneska vypil Kuba 30ml a Honzík 20ml, tak to snad půjde. A dneska mě docela dostala sestra, když jsem dokojila, tak vzala Honzíka a strčila ho do Kubova inkubátoru a ještě mu říká, že vypil dost, že už nic nedostane! Úplně mi zatrnulo, ona si je spletla!!! Jsem si hned představila, že by jim třeba dělali vyšetření opačně, Kubík měl totiž už 3x UTZ hlavičky a Honzíka jen 2x, takže by to byl celkem průšvih, kdyby zítra přišel doktor a udělal ultrazvuk Kubíkovi, protože by si myslel, že je to Honzík 😠 Oni jsou kluci k poznání, ale musí být vedle sebe a otočení hlavičkou dopředu, ze strany jsou stejní... jo a Honzík je větší (1430g) než Kubík (1275g)... chjo, já se radovala, že budou dvojvaječní a teď se stane tohle ☹ Ale třeba si je spletla jen proto, že jsou si prostě jen podobní. Manža je od sebe nerozezná, pokud nejsou vedle sebe, vidí je jen o víkendu.

kacatko, ty moje chuděro, je mi tě hrozně líto, nechápu, kam ty kluky schováváš, takový hubeňourek, musí to být pro tebe hrozné, ale vydrž, co já bych dala za to, dotáhnout to tam, kde jsi teď ty, kluci se ti za to odvděčí.
A to samé platí pro mysku, holky, fakt to zkuste vydržet, i když to musí být tedy fakt peklo!

luzza
30. čer 2009

mysko
jsem 100% pro císaře!

kacatko000
30. čer 2009

luzzi mám si pořídit maliník??
co si myslíš, když mi strašně kleslo břicho, včera mi to řekla i sorbonka, hned jak mě viděla, že ho mám strašně nízko, a to není zas tak dlouho co jsme se neviděli. znamená to něco?

luzza
30. čer 2009

kaci
určitě to znamená,že miminka klesly níž do porodních cest 😉
mě taky asi v tom 35.týdnu 😉
jestli chceš rodit přirozeně,tak maliník bumbej 😀 😀 😀
jestli císařem,je to zbytečný

kacatko000
30. čer 2009

já myslela že by to mohlo urychlit a třeba když bych ho začala pít od ukončeného 35 týdne, tak bych mohla začít rodit dříve než v tom 38 ale já mám B příčně, tak to asi nepomůže 😒

adrosek
30. čer 2009

-ahojík sorbonka,tak tě zdravím moc,tak to je odbře že budeš s mimčama stále spolu už,pěkně rostou klučíci jen tak dál,váhy už mají hezké 🙂
-tak my sme okoupaní a po jídle tak ted čekám než zaspí,jedna krasotinka už chrupká a té druhé to vždy chvílu trvá,pomrčuje si atd.

luzza
30. čer 2009

kaci
já měla taky B příčně 😉 sice se párkrát otočilo,ale v den porodu bylo zase příčně... 😀

adrosek
30. čer 2009

-holky jak dlouho je kojíte

hanulka3112
30. čer 2009

Ahojky holky moc vás zdravím 😉
Sorbi, to je super, že už půjdeš za klukama, Artepka si už malé taky užívá v porodce 🙂 jen ať ty vaše bobísky máte co nejdřív doma, ty naše jsem v půl šesté nakrmila a krásně mi spinkají, jsem zvědavá, kdy se zbudí a doufám, že dnes bude zase klidná noc 😉 🙂 zítra ráno se jdeme konečně očkovat, bo malí už mají konečně přes 2,5kg a jde to na nich vidět pěkně se baculatí v obličejích 😵

lea77
30. čer 2009

ahoj holky, všechny Vás taky ještě jednou zdravím.
Mysko a Kacatko, až takové hrozné stavy nemám, jen to ležení a spaní mi dělá problémy. Já mám jen 161 cm a začínala jsem na 54kg, teď už mám nějakých 68 🙂 takže docela dost.
S tím rozhodnutím Mysko uvidíš zítra co ti doporučí doktor, nějak to zvaž a podle své vlastní intuice se rozhodni. Je to fakt těžké radit, každý má jiné pocity a tak. Hlavně ať jsou prcci zdraví. Tak se drž.
Mně doktorka dneska řekla, že jestli to chci nechat na úterý po svátkách, pak že se domluvíme na pátek a nakonec asi nějaké organizační důvody (nevím) mi přišla říct, že ve čtvrtek. Jsem si říkala, že v úterý po svátkách, další týden, to už by byl mazec.
Áčko mám narvané hlavou úplně dole, to nechápu, fakt hrozně nízko, ani ho nemohla změřit.

Sorbi, kluci už mají fakt pěkné váhy. Dobře, že už budeš s nima.

sorbona13
30. čer 2009

holky maminy, chtěla jsem se zeptat, jak to máte s mlíkem? Já co jsme začali kojit, tak mám mlíka víc a víc, ráno odstříkávám i 300ml 😕 Snad se to nějak upraví, až budu jen kojit, jsem jak chodící mlíkárna, teče mi to z prsou skoro pořád 🙄

luzza
30. čer 2009

sorbonko
když budeš jen kojit,nebudeš mít takový problémy 😉 🙂
dětičky ti vypijou obě prsa a budeš mít prázdno a klid 😉 🙂
bude se v nich tvořit jen tolik mlíčka,kolik zvládnou vypít...
dokud odsáváš,tak to je jiný 😉

luzza
30. čer 2009

adrosku
ty první dny jsem je kojila půl hodiny jedno...
pak se to postupně zkracovalo...
teď jsou za 15 min nadlábnutí tak,že krkají už v leže u prsa 😀 😀

luzza
30. čer 2009

leo
mě nemohli elišku v posledních dnech už taky změřit,jak byla nízko...
den před porodem jí odhadovali 2,10 a ve skutečnosti měla 2,970...takže se dost sekli 😀 😀

luzza
30. čer 2009

naše auto je furt kaput 🙄
takže máme půjčené od ségry a zítra pojedem na druhý pokus 😉

jankatr
autor
30. čer 2009

Sorbonko neboj ono se to upraví. Taky jsem ze začátku neudělala ani krok bez vložky do podprdy a dneska už můžu i spát bez podprsenky a v pohodě. A to kluci jdou spát v osm hodin a vstávají kolem čtvrté ráno. 😉 Ono si to tělíčko zvykne na to kolik je toho mlíčka potřeba 🙂 😉

lea77
1. črc 2009

luzza, díky za povzbuzení ohledně té váhy. Třeba budou mít fakt víc než změřili nebo taky míň, ale nějak to snad doženou papkáním. Mám trochu ze zítřka strach, přece jen nevím do čeho jdu a jak dlouho bude trvat než se to vůbec rozjede, jestli to vyvolání teda něco udělá. Snad!
Pojedeme ráno tak kolem půl šesté, asi bude dobrá nervózka.

adrosek
1. črc 2009

-ahojík mamk,taky vás zdravím všechny dneska,je tam pěkný horko venku tedy co,já sjela jen do obchodu a myslela jsem že vypotím duši
-děkuji luzza za odpověd,já je taky tak ces dvacet minut krmím skoro půl hodinu a to jim pak ale už oddělávám pač spí a cucají jen občas,to bych je pak mohla držet aj ces hodinu mám dojem,tak uvidí se ale asi se to postupem času upraví že?
-ahojík sorbonka,tak to máš teda mlíčka,to je dobře zase že jej máš,jak píše luzza pak tě kluci vysají a bude to ok
-mě taky občas ještě teče z prsou,taky musím nosit košíčky do podprdy ještě
-mamky chci se zeptat-holky mi vypijí tak kolem 60-70 po třech hodinách je to dost co myslíte?

myska77
1. črc 2009

Ahoj holky,

tak si predstavte, ze mi rano udelali UTZ a pak me primar a jeste jedna doktorka premluvili, ze bude pro deti lepsi, kdyz pockam jeste aspon tyden nebo 2 nejlip. Co jim na to clovek ma rict, kdyz reknu hned vyndat, tak budu za tu nejvetsi hysterku a krkavci matku, tak jsmem se nechala propustit, denne tam mam jezdit na monitor a kdyby se neco delo, tak samo prijet hned, jinak nastup pristi stredu a ve ctvrtek v ukoncenym 37.tt cisar, pokud se B neotoci hlavou dolu. Tak to bude pekny mazec ten tyden, fakt nemuzu, ale neslo jim na to nic rict. Tak mam aspon vidinu nejakeho cile ted. BUdou malovat, takze propusti vetsinu lidi, tak budu mit zase nadstandard a sestry budou mit vetsi klid se nam venovat, za to jsem zase rada. Jo jinak tentokrat je zmerili oba, Acko merili skoro mezi nohama 😀 a melo 2750gr a B 2600 - dnes 35+6tt. Pry se jim u me dari az moc dobre, tak je skoda je vyndavat.

Lea: drzim Ti moc palce, at se to rozjede a nemas dlouho bolesti.

Sorbi: Ty ses sikulka. Pamatujes jak sis ztezovala, ze nemas zadne mliko? A ted vidis 😀

kacatko000
1. črc 2009

ahoj holky zdravím vás všechny

já měla dnes trochu klidnější noc, sice mě dost bolelo břicho ale mezitím v pauzách jsem odpadla a spala.

mysko no co na to říct.... je fakt že asi ani já bych nedokázala říct, at je vyndaj hned, ale máš se na co upnout a to už uteče, když víš kdy bude konec. Ty váhy jsou super ne? Já ani nebudu vědět kolik váží ti moji, mám ultrazvuk až 22.7. a to budu v 38 týdnu, to mě docela mrzí ☹
Snad ti ted už bude líp, vím, že je to strašné, když si myslíš, že už by to mohlo být za tebou a ted zase čekat ale týden to je za chviličku.

Lea: budu na tebe moc myslet, věřím, že je nervozita, tak at to probíhá rychle a hlavně bez problémů.

holky já včera našla na netu v jedný poradně, jak odpovídá ten můj doktor nějaké mamince dvojčat ohledně termínu porodu a napsal ji, že v 36 týdnu jsou děti zralé a vůbec to není bráno jako předčasný porod. Tak nevím, mě tvrdí, že do ukončeného 38 týdne to je riziko a na mnetu píše něco jiného. Taky jí tam psal, že on je narozený v 35 týdnu a žádné následky to na něm nenechalo, tak mi přijde, že si dělá ze mě srandu. 😒 Docela mě to naštvalo, chtěla jsem to po něm ukončit v 36 a nebo v 37 týdnu, taky proto, že můj manžel má ted měsíc volno, jelikož se netočí ale 27.7. už musí do práce a bude dělat zase 12 hod směny 6 dní v týdnu, tak by nestihl ani porod ani mi pomoci doma, doktor to chce ukončit nejdříve 29.7. 😒

kacatko000
1. črc 2009

holky přidala jsem dnešní fotky břicha do alba a je tam taky odkaz na rače na další fotečky tak mrkněte.
dnes mi přišly nádherné deky pro kluky jsou na nich jejich jména, mám z nich radost
http://kacatko000.rajce.idnes.cz/

luzza
1. črc 2009

ahoj kočky moje 🙂 jen v rychlosti... jsem nebyla celý den doma 😅 😝

na kyčlích jsme nedopadly bohužel moc dobře 😒 ,eliška má špatnou jednu stranu a nelinka dokonce obě ☹
takže jsme vyfasovaly Marwelky (abdukční kalhotky) a na další ultrazvuk jdeme za měsíc 😒
holkám se v kalhotkách ale vůbec nelíbí ☹ ☹ snad si brzy zvyknou ☹

ale na chirurgii jsme dopadliy dobře 🙂
pan doktor kýlu zreponoval a řekl,že ta operace se zatím odkládá,na tu je prej zatím čas 🙂 tak jsme moc rádi 🙂
kýlu musíme hlídat a kdyby něco,máme hned přijít, jinak až za 3 měsíce 🙂

a zpráva nejhorší je, že moje ségruša se švárou mají vytopený dům 😢 😢 😢 😢 😢 😢 vodu mají až pod okna 😨
barák mají teprve rok a celý ho zrekonstruovali ☹ o hypotéce ani nemluvím ☹

kacatko000
1. črc 2009

ježiši luzzi to je mi moc líto, ty povodně jsou fakt hrozný. Chudáci ty lidi, je mi z toho uplně zle když to slyším a vidím.

luzzi tak snad si holky na kalhotky zvyknou a hlavně at jim to pomůže.
s tou kýlou je to super, aspon princezna nemusí na operaci

luzza
1. črc 2009

kací
no s elinkou se mi ulevilo 😉 🙂 🙂 to je fakt 🙂

jinak holky šly dneska z ruky do ruky 🙂 byly jsme totiž u mě v práci 🙂 a na kyčle i na chíru jsme šly jak procesí 😀
naše sestřičky nesly elišku i nelinku v náručí a my za nima s jirkou s prázdnejma autosedačkama jak idioti 😅
všichni je okukovali a chválili 🙂
některý holky přijely i ve volnu,aby se na naše holky jukly 😅 takže tam bylo přebabováno 😀 chudák jirka 😀

jankatr
autor
1. črc 2009

Luzz tak to je mi líto... - ty povodně jsou fakt hrůza... 😒 😒 😒 Aspoň že s tou kýlou to zatím dopadlo dobře - tak snad se to povede nějak upravit i bez operace. Ty Kalhotky jsou vopruz - zvlášť v tomhle počasí. Holčina co byla se mnou na pokoji to taky pro malou dostala... 🙄 No ale halvně aby jim to pomohlo.

luzza
1. črc 2009

jani
máš recht.. hlavně aby to měly dobrý 😉

jinak dneska: 🙂 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

myska77
2. črc 2009

Dobre ranko holky,

Luzzy: to me mrzi s tema holkama, ale na druhou stranu je to docela bezne a ty kycle se rychle upravi tim balenim. Super je, ze kocka nemusi na tu operaci. No ale segry je mi lito, nedokazu si to vubec predstavit prijit takhle o veskery majetek a domov jak ukazuji ty lidi v TV. Fotecky jsou sladky, v tech postylkach vypadaji jak andilci 😵 A jak nakupujete, zvladas je obe na kosiku a jeste sama nakoupit nebo musite jezdit ve dvou? Porad resim jak to budu delat.

Kacatko: tak jaka nakonec byla ta noc, zlepsilo se to k ranu? Jinak ty deky jsou bozi, fakt moc pekne 😀 Jinak toho Tveho doktora nechapu, proc lidem na netu pise neco jineho a Tebe takhle trapi? Ja bych mu to rekla a rekla bych mu i o tom manzelovi, ze ted ma volno at Ti to uz ukonci.

JInak kluci se mi chteli asi odvdecit, ze je tam tyden jeste necham, tak me nechali relativne vyspat, i kdyz mi bricho tvrdlo dost, ale uz jsem tak vycerpana, ze jsem to nevnimala az tak bolestive. Za to ted si to vynahrazuji a mam co delat se nepocurat, kdyz mi nakopnou mocak 🙄

luzza
2. črc 2009

ahoj holky 🙂
tak ty naše vačice zase spinkaly až do tří 😵 ,takže jsem si krásně odpočinula 🙂
a to usnuly strašně brzy 😅 ,byly z toho výletování po nemocnici úplně vyřízený 😀

chtěla jsem jim včera koupit nějaké oblečky,ale byl to nadlidský výkon 😝 velikostí už se rozešly,takže teď kupuju 56 a 62...ale sehnat k sobě něco stejného,nebo podobného bylo skoro nemožný 😒
takže jsem pochodila jen v KIK,kde jsem koupila 2 kompletky a v Tescu,kde jsem koupila taky každý jeden kompletek na léto...
takže overálky na spaní koupím asi u větví...

luzza
2. črc 2009

mysi
nakoupit jsme byli ve dvou 😉 jirka vezl holky a já vozík s nákupem 😀

no jo,s tou ségrušou je to fakt naprd 😢 nevím ani čím ji utěšit...

kacatko000
2. črc 2009

ahoj holky
moc vás všechny zdravím

luzzi fotečky super, v těch postýlkách fakt vypadají jako andílci, to je fakt pohled pro bohy. člověku až poskočí srdíčko, když vidí takové drobečky nevinné, krásné jak spinkají 🙂

mysko ahojky, no nakonec jsem k ránu usnula a doháněla to přes den. A co ty jak se dnes cítíš??

holky prosím vás pořizovaly jste si odsávačku mlíka?? Já ji ted ještě nechci kupovat ale kdybych ji náhodou po porodu potřebovala, tak at vím jaká je dobrá a nestojí cele mění.