Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
27. únor 2009

Ahojda, Leo vítám tě mezi námi, začínáme se pěkně rozrůstat...

My už máme Easy Walkera u našich s tím, že jsme nekupovaly originál tašku, ani originál fusaky ty máme od Emitexu a autosedačky Maxi-cosi,ale přes MMB, ale pořád v záruce, takže nás všechno vyšlo za 30tis. Kč a říkám si, že stejně ho pak za něco prodáme, tak proč ne...jinak autosedačky budeme teď přes léto dost používat na nákupy, do města, na zahradu a až bude sporťák, tak už budou holky stejně velký a do vajíčka by se nevešly, takže pak je hned prodáme i s korbama a zůstane nám sporťák a taky doufám, že do 3let...možná jsem přemýšlela o jetých golfkách na cestování (výlety).

A k tomu kýchání, píchalo mě taky i kašlání bylo hnusný a ono se to drží celý těhu, jen teď to kýchání spíš bolí, takovej divnej tlak...

lea77
27. únor 2009

ahoj zanetik, tak se dívám, že už jsi v těhu pěkně daleko ... my jsme taky nekupovali originál tašku a fusaky jsem si taky vyhlídla Emitex ... na autosedačky se chceme podívat teď nějak po tom 21tém týdnu, po tom velkém utz.
Taky doufám, že mi sporťák vydrží aspoň 3 roky, ty korbičky jsou dost malé, to je asi jen tak do 7. měsíce ... aspoň co se tak dívám na netu.
A jak se jinak cítíš teďka v tomto týdnu? Já mám pěkné břicho už teďka🙂 hlavně večer ... budu jak malý hrošík. Nejsem vysoká, ani tlustá, tak to břicho pěkně roste a jde to pořádně vidět.

zanetik
27. únor 2009

jj letí to od toho 20tt jsem taky nějak začala nakupovat, zařizovat atd. tím to začalo utíkat...
Tak ty korbičky záleží kdy se děti narodí, já je na zimu už s fusakama do korbiček asi nedám, ale když se naroděj děti někdy v září, tak zimu pohoda a jaro bez fusaku taky...a taky záleží na porodní váze, jestli 1800g nebo 3000g 😅
Cítím se super, i když mám břicho jak balon, tak pohoda, klidně bych si to těhu natáhla na rok 😅 , jen mi otíkají teď nohy, to nic moc v zimních botech a od včera mám bříško nějaký tvrdý, ale pořád...

lea77
27. únor 2009

Zanetik,nekde jsem četla, že se už nějak od 32.týdne s dvojčátkama nechávají maminy v nemocnici, ale asi to není pravda, že jo. Jsi pořád doma a jezdíš jen na kontroly? Tak pěkně relaxuj a odpočívej, ať to břicho netvrdne.
Já mám pocit, že to břicho mám tvrdé už teď ...

jankatr
autor
27. únor 2009

Ahojky... 😒 tak mám dneska totální depku, jsem nas... a uplně K.O. 🙄 😒 ☹

Znáte taky ten pocit kdy se vám všechno daří jako po másle, všechno vychází jak má... až si říkáte že to ani není možný a jen čekáte odkud přiletí nějaká ta facka??? Tak už přiletěla....
Jestli jsem si myslela že budu chodit měsíc do práce a budu mít super mateřskou tak jsem se ošklivě spletla a ten náš zasranej stát (že to tak musím říct) se mnou pěkně vyběhl a vrazil mi kudlu do zad.
Když jsme se totiž ptaly jak to je (já i moje šéfová) a to bylo v průběhu ledna - jak se to všechno počítá a jestli fakt stačí jen měsíc atd. tak nám oběma nezávisle na sobě řekli že ano - jen to musí být ukončený kalendářní měsíc. Jenže to ještě neměli v ruce nový zákoník (který sice platí od 1.1.2009 - ale nikde prostě v lednu nebyl k sehnání 😠 - typické) Takže teď když ho už dostali najednou zjistili že oproti loňskému roku se už teď 4. rok rodičovské dovolené nezapočítává do vyloučených dob (teda do doby o kterou vám poníží těch 12 měsíců a zbytkem vydělí příjem) Tudíž tu výplatu mi dělí ne jedním měsícem ale všema dvanácti.... 😠 😠 😠

A aby toho nebylo málo - měli tam špatně napsané datum narození u Daníka takže paní to brala tak že mu budou 4 až v květnu (prohodili v rodném čísle rok a měsíc) takže mě utěšila že dostanu alespoň to co jsem měla u malýho - protože to je ta výhodnější varianta. A ještě mi vrátila lístek na peníze že z tou neschopenkou co mi spočítají by pro mě bylo lepší kdyby mi to mohl dr. opravit a napsat tu mateřskou co nejdřív. Abych dřív dostala ty peníze z mateřské protože neschopenka mi vyšla asi 1500 na měsíc...!!!!

Pan doktor je moc fajn a opravil mi to, napsal mi mateřskou od 18.2. a dal mi nový lístek na peníze a ukončil neschopenku s dřívějším datumem. Tak jsem si říkala ještě že to dopadlo tak - u malýho jsem měla asi 12500 PPM což není tak strašný. Šla jsem to odnést do práce a trošku se tam zakecala...

No a přišla další jobovka (která mi předtím vůbec nedošla a paní ze sociálky taky ne) - najednou telefon - a ta paní na mě sháněla v práci kontakt - tak mi to holky hned předaly - no a došlo na nejhorší - Paní si pak teprve uvědomila to nám mělo být vlastně jasné hned když jsem jí tam opravovala to datum narození - že vlastně tu novou mateřskou nastoupím až po ukončení té předchozí (asi tak s rozdílem 3 týdnů) tudíž pro mě ta varianta kdy se volí ta výhodnější částka už neplatí a počítají mi to stejně jako tu spropadenou nemocenskou - tudíž ta výplata za leden dělěno počet dnů za uplynulý kalendářní rok - jen s tím rozdílem že je to o těch 31 lednovejch dnů míň - takže ne 366 ale "jen 335"....

Takže to znamená že nedosahuju ani na existenční minimum... - po porodu mi to sociálka bude doplácet do výše rodičovského příspěvku, do porodu - to ještě nevím - musím se jít v pondělí zeptat jestli mi dorovnají alespoň do životního minima nebo tak něco...
Zkusím se poptat ještě na nějaký ty příspěvky na bydlení a tak a budu tiše doufat že nám aspoň něco přidají... jinak se asi půjdem pást. 🙄

Omlouvám se že jsem vás tu tak zavalila takovým románem - ale všechno to ve mě pořád ještě vře a muselo to ven...

jankatr
autor
27. únor 2009

Katy - my máme tenhle http://www.slune-cz.cz/kocarek-patron-bohemia-f...

My ho máme odtud - http://www.lovelybaby.cz/produkty/patron-f4-dup... Autosedačky jsme pořídili za 1790,- (u nich) a ještě jsme k nim dostali rovnou slevu 450,- na každou. Takže dohromady stály něco přes 3000 a i ty ostatní doplňky mají levněji - třeba adaptér nás stál 1380,- (to je cena pro obě sedačky)

Dohromady to vyšlo necelých 24000 ale je to i s autosedačkama, taškou na rukojeť, vložnejma taškama, adaptérem, pláštěnkou a síťkou. A když na to přijde, tak pokud nebudeš trvat na originál doplňcích na těch taškách, brašně, pláštěnce a síťce můžeš docela ušetřit. Spousta se toho dá pořídit i přes bazar.

Jakej bude venku to ještě zatím nevím - to musíte počkat na kluky - až ho vyzkoušíme v provozu 😉

Jinak teda rozměrově má jedny z nejširších sedaček co jsou vůbec k sehnání a dá se nasadit po i proti směru jízdy - což třeba pro mě je docela důležitý.

veruleg
27. únor 2009

jankatr : neboj nejak se to vyvrbi 😕 Ja taky asi zacnu resit az dorazim. 2 roky nezamestnana, narok na podporu uz nemam, zdravotni si platim sama.....a tady prezivame ze students. stipendia. Kamoska mi rikala, ze ale socialka zjistuje zda ma clovek tv,pracku apod.....aby se to pripadne dalo prodat a clovek mohl zit z toho. Taky nevim jak to bdu resit.
Neves hlavu bude lip.....dnes je opravdu den na h.....

jankatr
autor
27. únor 2009

Veru já vím že by mohlo být i hůř - prostě je to jen dost šok a šílená bezmoc - když počítáš s tím že budeš mateřskou kolem 20 tis. - měsíc kvůli tomu lítáš do práce, zanedbáváš dítě který putuje po babičkách, mačkáš si břicho za stolem místo abys doma odpočívala.... a najednou tohle - kdyby jsme to předtím alespoň nezjišťovaly (podotýkám že to bylo už v průběhu ledna)
Kdybych tohle věděla od začátku tak to budu brát prostě jako fatk - blbej ale prostě fakt - takhle jsem se na něco spolýhala a najednou jsem někde uplně jinde - ke všemu ty peníze co jsem za leden dostala jsem v podstatě už utratila za děti - takže příští měsíc budu asi víceméně bez peněz... 🙄

adrosek
28. únor 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím po delší době zase,nestíhám jak jsem u mamky,někde stále běháme atak
-jinak vítám všechny nové tvářičky a mamky tady unás
-jankatr tak to je teda bordel ale že,co oni ještě navymýšlejí že?fakt hrůza jako
-jinak se opatrujte všechny a jdem kuknout na ty vaše pupky

luzza
28. únor 2009

jani
četla jsem už na ivfkách... je to vážně v prdeli (omlouvám se 🤐 ) hlavně nenervuj samíka a domíska... budeš to muset nějak zvládnout... i když ti věřím,že máš chuť ty úředníky uškrtit 🙄
v čechách je prostě možný všechno 😒 držím palce,ať se to nějak vyvrbí a přijde taky nějaká dobrá zprávička

luzza
28. únor 2009

vítám leu a ostatní moc zdravím...
cítím se stále chřipkově,takže se loučím,zatím pa

adrosek
28. únor 2009

-luzza tak honem pod peřinu tedy a pořádně se uzdravit tedy

veruleg
28. únor 2009

ahoj holky
Tohle je muj posledni prispevek ☹ teda tady odsud z dalekeho severu. Vecer uz letim a pak uz vam budu psat jen z CR. Je to tezke, nechat ho tady. Cely den jsem v slzach...ale bude lip.
Mejte se a krasny vikend

alik30
28. únor 2009

Ahoj holky, po delší době vás všechny zdravím. vidím, že některým se to už pěkně krátí a za chvíli už budou mít prcky u sebe jako já 🙂 A nebojte, všechno půjde. Zatím jsem překvapená, jak to všechno zvládáme. Představovala jsem si to mnohem horší. Ale asi je to i tím, že mi tchýně občas uvaří a hlavně mi chodí žehlit. Je to obrovská pomoc. Takže všechny, co Vás přepadají chmury, nebojte, až budete mít oba prcky u sebe, tak to všechno nějak zvládnete. I přes to nevyspání a pracnost je to nějkrásnější věc na světě - když jsem byla těhotná, tak bych nikdy nevěřila, že něco takového řeknu nebo napíšu 🙂
Jo a s těmi úředníky, to je děs. Já čekám neustále na mateřskou a peníze nikde. Nastoupila jsem na ni 1.1. a zatím nic nepřišlo, paráda 😠

downhamka
28. únor 2009

Nazdarek maminy, tak jsem se konecne dostala po mesici z nemocnice! Dost se toho zmenilo a nektere z Vas si ani nepamatuju, tak vitam.

Ve 29tt se mi zkracoval cipek, jak se tam ten malej dole mele. Hned mi pichli kortykoidy, magnezko, antibiotika a mysleli ze porodim. Vydrzeli jsme ale az do tedka a mame pomalu oba 2kg. V patek jdu na kontrolu. Pocitam uz kazdicky tyden! 😉 I kdyz se ten delozni cipek bude uz jen zhorsovat, musime jeste par tydnu vydrzet, lezim a vubec nesmim nic delat, ale za ty mrnousky to stoji.

Doctu vas a uvidime co se kde stalo noveho, tak zatimxxx

artep26
28. únor 2009

Ahoj holky,
zdravím nové tvářičky a všem přeji hezký víkend 🙂
My lehli kompletně celá family, takže se celý den válíme v posteli 😒
Už aby to bylo za námi, je to fakt děsný.
Janko už jsem taky psala do IVF, je to hrozný bordel, jsem zvědavá co vybalí na mě 😠 😠 😠
Down tak hlavně ať vydržíš co nejdýl ale 2 kg jsou už fakt moc hezký. Ty moje žížaly dvě ... ani nemluvit. A to jdu ještě v pondělí na tu genetiku, tak snad to ustojíme bez újmy 😉 ale věřím že jo 😵 😵 😵
Alik tak to je super že to takhle zvládáš, já už se na to strašně těším, je to už dlouho co jsem doma měla malé miminko, no teď budou 2 ale vím že to taky zvládnu, budu muset 😉
Veru tak ať ti to tady uteče a drahá polovička za tebou brzy dorazí, neboj uvidíš že to uteče kočko. A hlavně ... budeš tady s prckama pod kontrolou 🙂 🙂 🙂
Už máme doma nový foťák, ale ještě nebyl čas a není mi vůbec dobře, ale napravím to, vyfotím nějaké věcičky co máme pro prďata a hlavně vyfotím pupíka. 🙂 🙂 🙂
Luzz máš krásný pupanec, fakt mooooooooc hezký 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
28. únor 2009

Holky a nejhorší je že ono se to netýká jen nástupu na mateřskou, ale i třeba když se vrátíš po 4 roce už normálně do práce a po měsíci třeba onemocních nebo musíš nastoupit ošetřování dítěte - tak je to ten samej podraz. Takže zase jsme u toho že to vybírání mezi mateřskýma není až tak růžový jak to vypadalo - sice si můžeš vybrat 4 roky být s dítětem doma - ale krom toho že dostaneš podstatně míň peněz na rodičák tak tě pak ještě odrbávají celej rok po nástupu do práce....
Takže to čeká všechny ženský který si loni zvolily čtyřletou mateřskou,nebo neměli na výběr a musely ji zvolit... a změnit už to nemůžou 😒

Down - to je super že se tak držíte - to nejhorší už je za váma - ale samozřejmě každej den navíc je dobrej. Tak se hodně šetři a odpočívej 🙂

Alik - s tou tvou Mateřskou je to taky drsný ☹ 😖

Mimochodem - vypadá to že asi bude změna ve jménech - poslední varianta je Jakub a Matěj 😅 😉

zanetik
28. únor 2009

Ahojda dvojmamky, nemá cenu se rozčilovat, my s tím stejně nic neuděláme, už jen ta nespravedlnost, že pak dostanu 3800Kč mateřskou s dvouma dětma je směšný, přítel má 13tis.Kč tak nevím jak to zvládnem, ale budeme muset...
Jani fakt jste si je takhle rozmyslely? No já musím vyplnit papír do porodnice a tam musí být dvě holčičí a dvě klučičí (který nemáme) a pokud by to byl náhodou páreček, tak vemou první holčičí a první klučičí, jenže to je problém, jak to napsat, když mi říkáme Ačku Nela a Béčku Verča a co když Ačko bude kluk, tak mu daj první klučičí, ale holčině dají Nela a přitom Béčko je Verča a teď babo raď 😀 😀

Mají v tom všude pěkný bordel, táta s přítelem taky ještě nedostaly za leden neschopenku, si dávaj na čas 😠

Artep tak se koukejte uzdravit najednou, ať máte klid 😉

Down už jsem si říkala, že nás zanedbáváš,ale říkala jsem si jestli nefinišuješ v práci...tak odpočívej a držte se i když váhu už máte krásnou, tak stejně ať se ještě dopečou 😅

zanetik
28. únor 2009

Aliku taky mi to pořád nějak nedochází, že jsem těhu a že za chvíli budou doma a že poznám něco pěknýho, ale asi s tím porodem a když je má člověk v ruce, tak to příjde 😉
Luzo taky se koukej uzdravit 😉
Veruleg má snad šťastnej let a s manžílkem se brzy uvidíte, ono to uteče, budeš teď nakupovat, zařizovat atd. 😉

jankatr
autor
1. bře 2009

Zany - a ty budeš mít tu 4letou? Tak to bysme asi nezvládli už vůbec 🙄 - ale předpokládám že to není asi zrovna tvoje volba co?

adrosek
1. bře 2009

-ahojík holky,tak vás všechny moc zdravím a přeji hezký den všem
-veruleg neboj brzy se uvidíte s manžílkem
-alik tak to je super že to tak zvládáte dobře,taky se už na ně teším,jen ještě chvílu si počkám,ale ono to uběhne jako voda že
-jankatr no je to bordel stěma penezma,ale asi stím nic neuděláme že

zanetik
1. bře 2009

Ahojda dvojmamky, přeju pěknou neděli my jedeme na oběd k našim...
Jani já ještě vůbec nevím, jestli to má být moje jediná mateřská, tak bych si třeba chodila přivydělávat nebo dělala pak doma účto...ani nevím kdy se o tom rozhoduje, budu to zjišťovat všechno až po porodu asi, stejně to člověk nijak neovlivní jak vidím.

jankatr
autor
1. bře 2009

to bohužel ne... 🙄 🙄 🙄

adrosek
1. bře 2009

-tak já byla odpoledne u kámošky,ted se chystám se psíkem ven aj s mamkou a zítra už valím zase zpět domu pač se mi vrací manžílek domů,tak se pak zase ozvem už zdomu
-tak hezký zbytek neděle a hezký večer a opatrujte se

alik30
1. bře 2009

adrosku az ke konci se to zase trosku tahne, ale od toho tydne co jsi ty az tak do toho 34. mi to utikalo opravdu rychle 🙂

zanetik
1. bře 2009

Jj souhlasím s Alikem, to je období zařizování a ták, tak to utíká 😉

artep26
2. bře 2009

Ahojda kočky,
tak jak vám dvojmamky po těle??
Já se dnes chystám na tu genetiku - no jsem zvědavá s čím na mě vyrukují, ale nějak tak cítím, že to je opravdu jen konzultace ... no chci jít na ten gen. UTZ tak uvidíme uvidíme ... 😉
Jinak dnes v plánu nic moc nemám, vlastně ani tento týden ne, zase budu po chvilkách žehlit, poklízet ... pokud mi bude dobře, tak bych ráda na chvilku s pesanem ven ... to mi vždycky udělá moc dobře 😵

katy.m
2. bře 2009

Ahojte 🙂

jankatr , ten tvůj kočárek vypadá moc hezky a i ta cena je velmi sympatická. Nevíš,zda se dělá jen v těchto čtyřech barvách? Jakou barvu sis vybrala ty?

luzza
2. bře 2009

ahoj všem 🙂
nějak nás doma zlobí internet...
tak se hlásím od ségry 🙂
u nás vše OK, holčičky mají každá kilčo 😉
odpoledmne se vás pokusím dočíst... 🙂
doufám,že najdu jen dobré zprávy 🙂
pa pa

snehu
2. bře 2009

ahojte holky, dekuji vam za rady o zeleze. Ja teda jim nejaky prasky, jenze je tam toho zelaza strasne moc a pak mam zacpu, ale oni porad ze musim tohle a bla blaaa... 😒 tak jsem si koupila jiny, jemnejsi tak uvidime.

Jinak Luzzo moji kluci budou mit svaly ze zeleza az vylezou vis 😀