Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
9. dub 2009

luzza: to jsou krásný váhy! gratuluju! Čípek je taky super, co já bych za to dala 🙂

Včera mi odpoledne sebrali infuzi s hořčíkem a večer už břicho tvrdlo po 7mi minutách, tak jsem dostala magnosolv a nějaký prášek na uklidnění, spala jsem po něm jak dudek, jenom jsem měla divný sny, ale zase mě nebudilo to chrápání, ani špunty do uší jsem nepotřebovala 🙂 Ono to tvrdnutí je nejhorší večer, odpoledne se to vždycky začne zhoršovat a to jenom ležím, mám povoleno jít jen na záchod ☹

adrosek
9. dub 2009

-sorbonka tak se drž hlavně a odpočívej poctivě,hlavně že si se vyspala dneska tedy trocha

myska77
9. dub 2009

Sorbi: to je nejak casto po 7 minutach, ne? a zabal ten Magnosolv na to tvrdnuti, krome toho, ze si spala jak drevo. Jeste jednu radu mam na to tvrdnuti, vzdy to rozdycham brisnim dychanim, naplno se nadechnout do bricha, na 2 vteriny drzet dech a povolit, to mi poradili v Motole a me to tedy pomaha, po 3.nadechu je brisko mekke.

Androsku pekne brisko, ja tam vcera taky pridala svoje nove, ale kam se na vas tedy hrabu, mam teda pupina jak mravenec 😀

Luzzy: podle Tvych holek si my smrtelnice deti pomerovat nemuzeme, vis, ze ty mas Xeny 😀 😀 Kez bychom se takovych vah taky dockaly

Ted rano jsem sla overit podpisy na nejake smlouve, v kramu jsem si koupila obed, na poste vyzvedla dva baliky z MMB a z jineho int.obchodu a ted si tu papam jahudky, sice jsem malem chcipla a bricho jak sutrak, ale z tech veci mam desnou radost 😵
Dam vam sem link na moje picaso album, tady bych musela kazdou tu fotku zmensovat: http://picasaweb.google.cz/misule77/MatesAEmca_...
jsou to ty posledni hadriky na konci alba.

myska77
9. dub 2009

Jo jinak se nelekejte, ze se to album jmenuje Mates a Emca, my nasim chcem udelat prekvapko az z porodnice, ze to jsou dva kluci. Neni to tedy jeste 100%, ale na 99% jo 😀

sorbona13
9. dub 2009

myska: magnosolv nezabral, ten jsem brala už doma a nebylo to k ničemu, díky za tip na to rozdýchání, vyzkouším to.

myska77
9. dub 2009

musis to bricho uplne nafouknout k prasknuti a pak co nejvic zase vyfouknout a vyprazdnit a stahnout, nekdy to trva dyl, nekdy chvilku, ale jste se nestalo, ze by to nezabralo 😵

luzza
9. dub 2009

adrosku
bříško máš kráásný 😵 😵
sorbonko
a proč ti tu infuzi nevrátěj??
jinak pro uklidnění...moje kamarádka s dvojčátky měla špatný nález na čípku od 24.týdne...ležela na infuzích,pak na práškách,no střídavě...doktorka mi řekla,že se báli,že už se to nedá zastavit a že typovali,že do dvou dnů porodí... po 4 týdnech se to celkem zlepšilo a na víkendy jí začali pouštět domů... ve 34.týdnu ji propustili domů úplně ...a ve 36.týdnu přišla s tím,že jí praskla voda a porodila páreček 2,70 a 2,80 😅 teď jim je 8 měsíců a jsou to děsný draci 😀 😀 😀 Ale Sorbonko!!! Ona vážně jen ležela a mohla jít jen na WC...takže musíš být silná a pro mrňousky to vydržet!!! Pak to určitě dopadne dobře 😵 😵 😵 😲 😲 😀 😀

adrosek
9. dub 2009

-myska taky to vyzkouším stím dýcháním tedy jestli to povolí
-no ale nevím,jestli mám považovat za tvrdnutí břicha to,že jej mám tvrdé když se mi vyboulí jedna z holek na jednu stranu a je to tvrdé jako kámen,to asi ne co myslíte
-už sem kukala na fotky myska hezké věcičky tedy fakt
-no taky nafotím posléze nějaké věci

luzza
9. dub 2009

mysko
teda albumek krásnej 😅 😅 z věciček jsem úplně hin 😵 😵 a to překvápko jste teda vymysleli pěkně 😀 😀
a to rozdýchávání vůbec neznám 😨 ale vyzkouším 😉 🙂
a s těma Xenama máš pravdu 😀 asi jsou vážně nadstandartní velikosti 😀 hlavně aby to pak v pubertě nebyly nějaký velký kobyly 😨 😅

myska77
9. dub 2009

s tim dychanim je to napsane i v knizce od Magdaleny Mikulandove jak si ulevit pri porodu a prave pri tvrdnuti. Taky to doporucovala tem holkam, co maji zacpu, tak aby nez rano vstanou, tak si lehly na zada, pokrcily nohy a takhle dychali cca 15. minut, to same vecer a upravi se jim stolice, me to taky zabralo. Pomaha mi to jak na stolici tak na to tvrdnuti 😎

Luzzy neboj, zadne kobyly to nebudou, budou z nich poradne sportovkyne 🙂

luzza
9. dub 2009

mysko
hlavně ať to nejsou kulturistky nebo kladivářky 😅 😀 😀
Jirka není žádnej obr,má 187 cm,ale jeho mladší brácha má 2,10 😕 je vážně obrovskej...
ale já myslím,že plašíme 😉 holky budou akorát... Domča měl 4,350 g a dneska by to na něm nikdo nepoznal 😉

sorbona13
9. dub 2009

myska: to dýchání fakt pomáhá, to je super, moc díky!!! Já začnu prodýchávat hned,jak cítím, že ta kontrakce přichází a už se mi podařilo jednu zastavit 🙂
luzza: díky za uklidnění, přesně to potřebuju slyšet 🙂 Přivezli sem jednu maminu, co je otevřená v 27tt a prý tady bude 3 týdny.

lenulinka21
9. dub 2009

Ahoj maminky 🙂
tak jsem doma z KO. Nález v pohodě doktor byl spokojený
akorád nám nedělal UTZ prý příště. magnézko mi zůstává stejné
3denně.
Mysko. pěkné album věcí 🙂

adrosek
9. dub 2009

-taky jsem zkoušela to dýchání a myslím že to pomáhá trocha

hanulka3112
9. dub 2009

Ahojky Holky vidím, že jste tu probírali čípky, já ho mívala furt 47mm pak 39mm a teď na posledních dvou KO jsem ho měla 36mm po opakovaném měření, ale pokaždé když jdu do poradny, tak se děsím, aby byl pořád pěkný, mě říkal dr. že pokud nejde pod 30mm tak je to O.K jinak břicho mi taky tvrdne, někdy mi pomáhá, když to začnu cítit,že to přichází, tak začnu z hluboka dýchat a přejde t 😉 holky hlavně buďte na sebe opatrné a šetřete se, já už mám vše snad hotové, tak se budu taky snažit spíše polehávat, dnes jsem vyžehlila látkové pleny a vše ostatní už snad mám 😉

myska77
9. dub 2009

Luzzi ja si taky myslim, ze holky budou v pohode, lepsi byt bytelnejsi nez mit stazene kralicky, kteri by museli bojovat o sve misto na slunci

Sorbi tak to jsem moc rada, ze Ti to dychani pomaha

Lenus tak mas zase na chvili klid, vid, dobre zpravy vzdycky povzbudi

Holky ono se rekne lezet, ale to se proste neda, tak jsem zase vstala a sla upect beranka, ted jsem zase zrala na tu postel 🙄 holt clovek potrebuje vzdy dat pres prsty, aby byl v klidu. Manzel me vzdycky sprdne, ze jsem zase neco udelala, ale uz vidim jak na velikonoce smejdi po necem sladkym a preci mu nereknu at si berana upece sam 😅 Dneska pritahne nakup vecer, pod mou navigaci bude muset udelat karbanatky a nalozit maso a jedem zase na chatu zitra dopoledne, na Slapech je tak nadherne v tehle vedrech, jsme hned u vody, tak tam krasne fouka 😎

luzza
9. dub 2009

sorbonko
hlavně se snaž být v klidu 🙂 a pořád nám piš,ať víme co je s tebou 🙂 už máš v nemocnici noťas,nebo furt mobiluješ? 😀
lenul
to je fajn,že kontrola dopadla OK 😉 člověk má pak vždycky chvíli klid na duši 🙂 já se začnu nervovat až před další kontrolou 😀
hanulko
takže myslíš,že když se mi zkrátil na 29 mm,že už je to blbý?
mysko
máš recht 😉 starost o "králíčky" je horší...

luzza
9. dub 2009

holky,já myslím,že už by mohli propustit jankutr 😕 😕
ne???? 😅 😅 😅 😅 😅

artepa
9. dub 2009

Ahojky, zdravím zase po delší době 😅 .
Sorby, tý brďo, ty jsi zavřená v nemocnici? Drž se holka. Ať tě to brzo přejde a máš klid.
Mě bříško tvrdne jen občas, i když si nejsem jistá, že je to to pravé dvrdnutí. Nic nebolí, jen mám břicho jak kámen ale trvá to dýl. Beru magnézko i magnosolv.
Děti někdy "tančí" jak divý 😎 .
Byla jsem u kamarádky pro nějaké hadříky, tak jsem to přebírala, abych věděla co všechno mám a co dokoupit. Minulý víkend jsme objednali přebalovák na míru pro dvojčata, tak by měl být do 4 týdnů. Popříští víkend jedeme objednat Easy Walkera do Kolína a pokoupíme spoustu dalších potřebností.
Přemýšlím jaké postýlky. Viděla jsem se stahovací bočnicí, s vyndavacíma špršlema i bez ničeho. Chtěli bysme nějakoku stabilnější, ale 4,5 tis. mi přijde za 1 postýlku dost. Tak nevím do které jít.
Taky sháníme větší auto. Koukám, že tu má někdo Sharana. Taky po něm pokukujem.
Kontrola minulý týden dobrý, mám CS 0, tak mě dr. chválila. Tlak prý taky OK. Včera jsem byla na glukózovém testu, tak jsem zvědavá na výsledky. Bylo to hnusný, ale dalo se to. Co se nedalo bylo WC, tak pos...é a špinavé (zaschlé prachové několikatýdenní skvrny) jsem už dlouho neviděla. Tak mě to hnulo žlučí, že jsem doma napsala řediteli, ať si zjednají nápravu 😕 . Doufám, že mi za trest nenajdou nějaký ten cukr 😅 .

luzza
9. dub 2009

ahoj artepko 🙂
tak ty si nám přinesla samé dobré zprávy 😅 to je príma 😵
s tím cukrem a posraným záchodem si mě pobavila 😀 😀 😀
Sharana máme my 😉 a musím říct,že je to vážně pohodlíčko a můžu řídit i s tím mým obřím břichem 😀
a dozadu se vejde kočár i bez toho,abys ho musela úplně zkládat,takže paráda 😉

lenulinka21
9. dub 2009

Holky člověku sa hnedka uleví když KO dopadne dobře 🙂
Luzz: ten čípek 29mm je na 33tt super. Držíš se pěkně. 🙂

gabina26
9. dub 2009

holky, je tady některá, která občas s manžele či přítelem sexuje? nebo všechny v rámci opatrnosti raději držíte půst?

lenulinka21
9. dub 2009

Gabi: ahojík tak my nesexujeme prakticky vůbec.
Doktor říkal, radši ne at nedráždíme dělohu. Ale dá se to i jinak 🙂
Gabi: pohlaví ještě nevíš?

kacatko000
9. dub 2009

Ahoj holky dvojmamky

tak konečně mi je trochu líp, snad jsem tu chřipajznu zažehnala.

Luzzo ty máš teda rambice, to je super takové váhy, já se bojím, že ti moji budou mrnata a že nebudu ani vědět jak je chytnout, tak ti gratuluju 😉

Mysko máš nádherné fotečky, fakt hezké věcičky

Hanulko tobě musím pochválit pokojíček, je úplně úžasnej 🙂

Sorbonko a co ty, drž se holka, myslím na tebe, já vím, že je to otrava ležet v nemocnici ale co se dá dělat. Kdyby si chtěla, tak já tě přijedu ráda navštívit do nemocnice, mám to jen přes řeku tramvají do Podolí, tak pokud budeš chtít, tak mi napiš kdy a tvé číslo a já ráda přijedu, vím, že se neznáme ale to neva ne??

Holky chtěla jsem vám vyfotit tu svou výbavičku jako že toho mám už dost a taky bříško ale pokazil se nám foťák 😠 zrovna ted a oprava prý vyjde víc, než nový, tak mám smůlu. jinak my taky skoro nesexujem a ani nic podobného, nějak nemám chuť ani náladu a manžel prý vydrží

gabina26
9. dub 2009

leni: pohlaví ještě nevíme, zatím nebyla příležitost se zeptat...a ani nevím, zda to ještě chci vědět..

🙂
jinak co se týče sexu, tak začínám mít z vás pocit, že je to špatné... teda chápu, ty, které mají problémy s tvrdnutím, zkracováním čípku apod... ale snad nejsem jediná, která tady má chuť na sex a baví jí to? Nebo mám fakt taky raději myslet na děti??? ☹

adrosek
9. dub 2009

-ahojík mamky tak sme doma už,boli sme s manžílkem na jídlo,dneska mám narozeniny tak sme se boli nadlábnout
-jinak stím sexem je to unás podobné,já bych aj chtěla,ale manžílek se bojí,ale nějak poslední dobou ani nechcem takže to vydržíme asi

kacatko000
9. dub 2009

Jéé androsku tak to ti přeju všechno nej nej nej, hlavně zdravíčko a ať vám vše dobře dopadne 🙂

Holky chtěla jsem se zeptat jaké máte matrace do postýlek??? My máme rozměry 140na70 ale nevím jestli mám zvolit polokokos a nebo něco jiného a taky kvůli monitorům dechu. Poradíte??

adrosek
9. dub 2009

-děkuji kacatkoo,my máme matrace rozměr 120X60 klasiku pevnej molitan nebo z čeho se nyní dělají ty matrace tedkom,na monitory dechu nevím jestli by musela bát nějaká speciální matrace
-holky a nevíte někdo něco o jankatr jak se jim vede,už by mohla jít pomalu domů nemyslíte

artep26
9. dub 2009

Ahojda holky,
Leni a Artepko hezké zprávičky z kontrol 🙂 🙂 🙂
Sorbi ty se drž kočko, moc na tebe myslím, aby se to zlepšilo.
Adri hezké narozeniny a užijte si to s manžílkem ... 🙂 🙂 🙂
Gábi já bych i chuť měla, ale 1) manža se bojí 2) doktor mi to nedoporučoval už od začátku těhu takže jsme sexovali asi tak 4x od IVF ...
Takže půstujeme 😉
Já jedu zítra k ségře na celý den takže nebudu, přeji hezký pátek ...
TeĎ mi volal bejvalý, že si zítra přijede pro Aničku a nechá si jí i na Velikonoce 😠 😠 😠 jsem fakt na.raná, protože se těšila, už za ní chodí kamarádi a těšila se, že budeme spolu barvit vajíčka ☹ ☹ ☹ ach joooooooooooooo .. já se z toho fakt zbláznim.
Tak hezký večer a pátek a pa pa pa 🙂 🙂 🙂

luzza
9. dub 2009

ahoj holky 🙂
jankatr vás všechny moc pozdravuje!!!!!! 😵 😵 😵
ještě je zatím nepustili, páč Matýsek zatím nepřibral... ale prý to vypadá slibně,tak snad zítra 😉