Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
14. dub 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-luzza už je zase ranní ptáčr co?
-zanetik a jankatr tak hlavně že to zvládáte všechno
-jojo zanetik jak ti to jde s kojením co

myska77
14. dub 2009

Ahoj mamky,

zdravim vas po vikendu, na Slapech je tak nadherne. Podle pokynu jsem lezela celou dobu na lehatku a manzel me presouval ze slunicka do stinu a nosil osvezujici napoje, no byla to nadhera, ale 3 mesice to asi taky nevydrzim.

Co vy tady? musim vas docist, jen jsem koukala, ze Janka uz je doma a krasne kluky koji, to je parada a Zanet uz se taky usadila s cacorkama, tak pak dejte holky vedet jak to zvladate, jestli je to opravdu takovy srumec jak vsichni strasi.

Sorbi, ty si to vyhrala s tim propustenim, je to jedine dobre, ve spitalu nikdo dlouho nevydrzi, tak snad Te budou postet i dal. Drz se nam.

artep26
14. dub 2009

Ahojda mamky,
Zan a Janko super že jsou prďousci v pořádku 🙂 🙂 🙂
Sorbi krásný že tě pustili alespoň na chvíli domů, hned je lepší náladička, viď?? Hlavně se s klukama držte 😉
Já dnes budu lenošit, manža právě vylezl z peřin, včera to nějak přehnal ale ustál to a dneska se mu prostě vstávat nechtělo. Jindy už je v 6 v dílně, no dneska to vidím na nepředření se 😀 😀 😀
Zbyly nám řízky ze včera, tak je slupneme k obídku a já si půjčila časáky od kamarádky, tak se pak vystrčím ven s lehátkem a budu louskat.
Všem krásný den 🙂 🙂 🙂

downhamka
14. dub 2009

lCau holky tak jsme porodili 29.3. Max 2180g, lily 2550gr, 48, 49cm. Ve 36tt +3, uz museli ven milackove 😉 Tak at vam to utika!

adrosek
14. dub 2009

-jé down.tak to je super zprávčka tedy,moc gratulujem
-tak potom dej nějaké fotečky až budeš mít chvílu a opatrujte se

myska77
14. dub 2009

Downhamka moc Ti gratuluju, to je krasa a vahy i miry uzasny 😵 Tak se opatrujte a pak dej vedet jak vse probihalo.

artep26
14. dub 2009

Down ahojda,
taky moc gratuluji, váhy a míry super 😉
Holky tady je to nádhera ty váhy a míry a hlavně ty tt kdy se tu rodí. Snad se takhle daleko dokodrcáme všechny 🙂 🙂 🙂
Právě jsem ve skříni objevila další pytel s hadříkama pro dětičky od ségry po dětech a po Aničce a to jsem si myslela, že už to mám vše ready. Přibyly bodýčka, z těch jsem měla strach že jich bude málo a nějaké ty mikinky, overalky ... takže myslím že jsme oblečení 😉 😉 😉

luzza
14. dub 2009

down ahój 😅
no to je dost,že ses ozvala 😅 😅 😅
tak moc GRATULUJEME k Maxíkovi a Liliance 😵 😵 😵 😵
až se budeš cítit a budeš mít chvilku,písni,co a jak 😉 😉
jsme strááášně zvědavý 😀

luzza
14. dub 2009

teda holky,co už máte prcky na světě,koukejte nás informovat o spinkání,papání a kojení!!!
ať aspoň něco víme... 😅

adrosek
14. dub 2009

-jojo pěkně sem piště jak to zvládáte,hlavně to kojení mě zajímá jak to jde kojit zaráz,toho se nejvíc bojím
-jinak já požehlila nyní zbytek dětských věciček tak snad je to všechno už,myslím že už bychom to měli mít všechno
-ted spočnem a pak si dám něco na zub

zanetik
14. dub 2009

Ahojky tak jsem přihodila nějaký fotečky, tak mrkněte, zítra třeba napíšu jakej byl porod 😉
Jinak kojení zvládáme v pohodě, kojíme najednou, holky se docela dobře přisávaj, pak je dokrmíme a spinkaj spokojeně. Ale málo kdy teda vydržej dýl než 3h, většinou se jedna vzbudí, tak musíme vzbudit i druhou.
Pravda, že někdy mě ty bradavky pěkně bolej, že bych nejradši nekojila, ale jinak to jde.
Jé teď čtu, že Down už má taky, tak mocinky gratuluju a ať jsou mimísci moc hodný, váhu jste měly skoro jako my jen jsme byly menší, tak hodně krásných chvil, strašně to s těmi dětmi utíká...

lenulinka21
14. dub 2009

Ahoj maminky 🙂

Janka a žanetko: hl.že jste všechny v pořádku a zvládáte to. taky mě zajímá hlavně
to kojení z toho mám obavy. tak potom písněte co a jak. 😉

Dawn: velikánská gratulace-máš to za sebou a šla jsi CS nebo přirozeně?

Holky máme po Velikonocích a já musím splnit slib že po nich
vyperu vecičky pro kluky takže bude velké praní-dokud můžu 🙂

lenulinka21
14. dub 2009

žanet já úž koukala 🙂 není hezčího pohledu. Holky
jsou sladké a i ty vypadáš dobře. 🙂

sorbona13
14. dub 2009

nazdar holky, pěkně se nám tady scházejí maminy 🙂 Je dobrý vědět, že se to dá v pohodě zmáknout, když mě všichni straší, jak to bude hrozný 🙂

down: obrovská gratulace, až budeš mít čas, tak pošli fotečky a napiš, jak to všechno probíhalo 🙂

U nás zatím vše při starém, zítra bude zase cervikometrie a když se nález nezmění, tak mi ty léky na dozrání plic asi dávat nebudou. Břicho sice tvrdne, ale po tom včerejšku to tady všechno nějak líp zvládám. Kdyby mě pouštěli domů i na jeden den v týdnu, tak se to dá přežít, i když je to otrava. Spolubydlící pořád chrápe, v noci jsem po ní už chtěla hodit bačkoru, ale byla jsem líná vstát a z postele na ní nedošáhnu, tak měla štěstí 🙂
Dostala jsem z práce nabídku, že by mi zaplatili nadstandard, abych měla klid na práci, je to od nich hrozně hezký 🙂
Zůstanu ale radši tam kde jsem, aspoň nejsem celý den sama a můžeme i pokecat a v noci si dám holt špunty do uší 😎

myska77
14. dub 2009

Zanet ty fotky jsou naprosto uzasny, fakt holky jsou pokladi. A ty ses normalne uplnej hubenour, kila jdou s kojenim asi hned dolu, vid? Zanet a to dokrmujete proto, ze holky maji vypit vic a nemaji na to kojeni takovou silu nebo aby se nebudily tak brzo hladem?

Lenuj tak s tim pranim opatrne, ja uz ted peru 3.pracku z vikendu a jen to veseni na balkon mi dava zabrat, taky jsem si zasela pazitku do truhliku na balkon, miluju chleba s tvarohem a s pazitkou🙂)

Jinak jsem taky pridala fotku aktualniho briska, ale prijde mi tedy aspon podle tech fotek, ze za posledni 3 tydny se vubec nezvetsilo, je fakt, ze se ale rozsirilo do stran a nahoru pod zebra, uz nemuzu spat ani na prave strane jak me ta zebra boli. Jak ste na tom vy?

Jo a jeste dotaz, slysely ste o tom, ze by se v tehu nemel opalovat oblicej, ze vznikaji takove ty tehu pigmentove skvrny? jedna moje znama se opalovala a na cele se ji udelal takovej obrovskej hnedej kolac, ktery ani po tehu nezmizel a ani laserem nejde odstranit tak ted po 13 letech pujde na plastiku asi. CHci se opalovat i na obliceji, ale tohodle se bojim.

myska77
14. dub 2009

Sorbi akorat jsem chtela psat Tobe, s dotazem jak se dari, tak jsem rada, ze si pisla sama. je fajn se takhle doma odreagovat, vid? Holka mozna fakt bud rada, ze ses ve spitale, protoze aspon nic nedelas, kdybys byla doma, tak by Ti to nedalo, teda ja aspon nemuzu porad lezet, tuhle neco poklidim, tamhle dam prat pracku atd. a na konci dne jsem KO. Zitra jdu na UTZ a na cervikometrii, tak jsem zvedava jestli cipek je stale 2cm nebo vic a nebudu muset tak lezet. Ten nadstandard bych si vzala byt Tebou, chodit pokecat si muzes za holkama vzdycky ne, nebo vas hlidaj, abyste nevstavaly?

lenulinka21
14. dub 2009

Mysko: ahoj já jsem na tom pobodně bolí mě žebra často se v noci
budím n achvíli si sednu a pak zase lehnu na druhý bok 😀
tak to dělám celou noc.
Jinač cheba s tvarohem a pažitkou MNAM 🙂

myska77
14. dub 2009

Ze jo vid Lenus, ta zebra jdou desna, no ale jsem desne rada, ze mam ukonceny ten 25.tt, to byla moje prvni meta a ted jsem mnohem klidnejsi, snad tam prckove vydrzi jeste dal, ale nemusely by mi tak kopat do tech zeber 😀

lenulinka21
14. dub 2009

jj mysko: žebra a záda v dolní části dostávají na frak.
Zítra jdeš na UTZ tak to by měl mít tvůj čípek víc jak 2cm.
Tam je to měření přesnější. Kolik máš let mysko? Já 27.

adrosek
14. dub 2009

-zanetik super fotky moc,holky jsou moc hezký a šikovný,manžílek se taky snaží co jak to tak sledujem,tak se opatrujte hlavně a pak jak budeš mít chvílu tak pisni o porodu tedy
-mě zase holky kopou spíše ve spod do močáku,tak to je pěkně nepříjemný

myska77
14. dub 2009

Lenus je mi 28 (jsem lednova). No taky doufam, ze na tom UTZ ten cipek nameri delsi.

lenulinka21
14. dub 2009

Holky jinak já ted chodím n aKO co 2týdny dr.říkal že je to lepší.
A já mám klidnější hlavu.

Janka- psala o nějakém spešl kojícím polštáři v porodnici to by mě zajímalo jak vypadá.
Bodlo by foto nebo info kde ho koupit.

sorbona13
14. dub 2009

myska: vstavat můžu jenom na záchod a kdybych chtěla jít pokecat, tak bych musela jet na posteli 🙂 Ale ono je stejně lepší být celý den mezi lidmi, i když třeba zrovna nikdo nemluví, tak je to o pocitu, že prostě člověk není sám. Doma mi to taky lezlo na mozek, manžel celý den v práci a já sama doma, nikdy mi nevadilo, když šel s kamarády na pivo nebo se někde zdržel, ale jak jsem byla celý den doma, tak jsem se tak strašně těšila, až přijde domů. I když jsem samozřejmě hroznej hrdina a nikdy bych mu to nepřiznala 😅
Když jsem byla doma, tak mi samozřejmě nedalo, abych aspoň neuvařila nebo vyprala, ale doktor mi to ani nezakázal, jenom jsem nesměla dlouho sedět (to je prý na ten čípek nejhorší), dokonce i krátké vycházky jsem měla povolené, ale je fakt, že i při sebekratší procházce jsem měla břicho jak kámen, takže jsme ani nikam moc nechodili. Jinak břicho mám jenom dopředu, do stran mi nejde vůbec, zezadu vypadám jenom tlustá, břicho není vidět 🙂
Držím palce, ať je ten čípek delší, předtím ti ho naměřil 2cm při cervikometrii nebo pohmatem?

adrosek
14. dub 2009

-sorbonka tak asi to není ono že ale,já si taky nedovedu představit že bych měla být v nemocnici,ale co bychom neudělali pro mimouše že,hlavně aby bolo všechno ok a vydrželi tam co nejdéle
-si říkám že alespon do 30.týdne pak je člověk kludnější,ale aj tak že
-no drž se hlavně a opatruj se hlavně moc a moc
-já se chystám do cvičení tak se trocha vyvětrám

adrosek
14. dub 2009

-holky chodíte některá cvičit nebo raději ne,myslíte že to může uškodit

artep26
14. dub 2009

Ahoj holky,
Sorbi tak ať KO proběhne v pořádku a jak psaly holky, je asi lepší, že jsi v nemocnici, vidím to na sobě, neměla bych tohleto, támhleto ale stejně to pomalinku udělám, prostě to nedá 😒
A o žebrech mi holky ani nemluvte, je to bolest ukrutná, i to spaní na bocích mi vadí, jak píše Leňule, v noci si sednu a pak si zase lehnu, převaluji se ze strany na stranu a hledám kde ta poloha bude nejlepší.
Já bych taky ráda dovršila ten 30tt ale čím dýl, tím líp. Věřím že to doklepu min. do 34tt 😉
Leni na KO teď chodím taky po 14 dnech, je to fajn, že člověk nečeká 4 týdny, takhle jsem klidnější a vím že jsme pod dohledem.
Holky chystáte se některá na obhlídku do porodnice?? Já u nás ve FN v HK v životě nebyla, tak bych se ráda podívala, kde vlastně to naše potomstvo přivedu na svět 😀
Adri cvičit nechodím, to bych nedala ... max. prochajda, vaření, úklid, věšení prádla atd... to mi stačí 😀

jankatr
autor
14. dub 2009

Ahojky - v první řadě obroská gratulace Downhamce 😵 😵 😵 Hlavně ať jsou broučátka zdravý a pěkně rostou.

Zanetik - moc vám to sluší 😉

Ten kojící polštář je tenhle http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=145102 nevím jestli přesně ten, ale ten tvar odpovídá. Mám doma ten normální a s tím nám to teda moc nejde 🙄

lenulinka21
14. dub 2009

Artepku: tak jsem i ráda že v tom nejsem sama a že má někdo
stejné pocity jako já.

Holky já taky necvičím to by mě skolilo 😀 jsem ráda že jdu do města a zpátky
a fakt se dost šetřím v životě se ještě nalétáme až až...

Sorbi: opatruj se i své broučky 🙂 a at ti KO dopadne dle Tvých představ. 🙂

adrosek
14. dub 2009

-ahojík mamky,tak jsem tady,po cvičení tedy,no ono to není naštětsí nějakej záhul,nebo já to nepřeháním tedy,ale trocha mě to protáhne aspon
-jinak vás moc zdravím a jdem si nachystat něco na zub

lenulinka21
14. dub 2009

Androsku- ahoj a jak ty to máš se zády? respektive co kříže?