Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
20. dub 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny moc a přeji hezký den 🙂
-luzza je ty jsi zase nemohla spát co chudinko,já dneska taky blbě spala tedy,ale nějak jsem pak usnula,stále jsem se převalovala no hruza
-sorbonka tak se drž at můžeš ve středu domů 🙂
-já jdem na kontrolu ve středu a na velkej UTZ zase tak se těším a snad bude vše ok
-jinak my máme koupenou vaničkou,která tam má zrovna vyvtvarované na ležení a na setení tak jsem zvědavá
-tak a jdem si nachystat něco na snídani máme hlad 🙂

artep26
20. dub 2009

Ahoj Adri 🙂
Holky kupujete si některá Nanny?? Monitor dechu?? A jestli jo, je možné kupit jen 14 přístroj a připijit na něj 2 podložky?? 😕

adrosek
20. dub 2009

-my zatím nemáme v pláně jej koupit,sme si říkali jedině,kdyby se narodili nějak předčasně tak pak ano,ale jinak asi ne

jankatr
autor
20. dub 2009

artep - já si říkala že to budu řešit až podle toho kdy se kluci narodí a v jaké budou formě - a vzhledem k tomu že jsou to pořádní chlapáci jsme to nakonec nechali být. Přece jenom je to zas dost velká investice... 😒 Tak snad to zvládnem v pohodě.

Mysko - zatím jenom kojíme. Dokrmovali jsme akorát v nemocnici, když jsem neměla dost mlíka a kluci byli ještě moc unavení a nevydrželi tahat. Teď je to spíš o tom že když je hlad tak krmíme častěji. Hodiny neřeším - dávám jim podle toho jak si řeknou. Akorát se snažím, když začne jeden přesvědčit zároveň i druhého aby jedli společně.

Luzz - původně jsem si myslela že dudlíky budu používat jen při největší krizi, Daník ho skoro nechtěl a ničemu to nevadilo. Ale nakonec jsem ráda že je moc neodmítají. Přece jenom je to rozdíl jestli máš jedno mimčo nebo dvě. Když máš jedno, tak ho snadno utišíš i jinak ale jak jsou dvě, a začínají na střídačku nebo se doplňují... přece jenom chovat oba naráz dost dobře nejde, nebo když jednoho přebaluju tak se nemůžu věnovat tomu druhému a tak... a to jsem pak za dudlíky vděčná 😅 😅 😅

lenulinka21
20. dub 2009

Ahojík všem 🙂

My je taky zatím nemáme když tak se dokoupí kdyby se něco
zvrtlo a kluci se narodili dříve.

Jinak na střídačku dnešní noc byla ☹ včera v pohodě.

Holky kolik máte kusů kojících podpsrsenek?

artep26
20. dub 2009

Holky díky za postřehy 😉
Janko já proti dudlasům taky nic nemám 😀 taky je hodlám používat, páč Andulka je měla ráda a tolik nebrečela a u dvojek si to neumím představit, utěšovat jednoho a pak druhého skrčka 😉
Lenuli já mám 2 nové a 2 od ségry nošené ... jo a nevím jestli se vám to taky stává, ale já se dnes v noci musela převlíknout, páč jak víc ležím na levém boku, tak jsem se dnes probudila s mokrým vrškem od pyžama, nějak už mi to začíná téci 😅 no kéž bych pak měla dost mlíka pro hladovce 😉

lenulinka21
20. dub 2009

artepku: tak mě se to ještě nestalo 😕
Dulíky mám a doufám že je kluci budou chtít

artep26
20. dub 2009

Lenul je to asi tím, že mám poprsí teď už E 😅 takže si je holky mačkám 😀 a holt sem tam něco teče .. no 😀 😀 😀

lenulinka21
20. dub 2009

ty brdo E a co přes bříško artep měříš se někdy?

Já mám 103cm před pupík

artep26
20. dub 2009

leni zrovna dneska jsem se fotila, ale nějak mi to nejde šoupnout do albíka 😠
Přes pupendo mám 110 cm 😅 😅 😅

lenulinka21
20. dub 2009

arti: a kolik jsi přibrala za celé těhu?

myska77
20. dub 2009

holky tak ja mam taky dudliky nejake uz koupene a uvidim jak se na ne kluci budu tvarit. Vylozene jim je cpat nebudu, ale v ramci zachovani zdraveho rozumu jim je dam 😀

Artep s tim monitorem, potrebujes vzdy dve podlozky a dva ty pristroje (ty jednotky ridici) do dvou postylek, nemuzou byt ani v jedne postylce oba, ani dva monitory na jedne centralni jednotce, to vzdy snima sice oba zaroven, ale pokud jeden nedycha a druhy ano, tak se nic nespusti, protoze to pristroj vyhodnoti jako, ze dite dycha.

My budem kupovat Babysense II, cetla jsem na nej lepsi recenze, je trochu drazsi nez Nanny, ale uvidime presne jak pise Janka jak se kluci narodi, kolik budou mit vahu atd.

Jinak ja mam pres bricho porad 92 cm (z 60cm vychozi) a vazim 61,5 (z 55 vychozi) a prsa tedy porad Bcka, ale vcera jsem zjistila, ze se mi uz taky nejak zacinaji zvetsovat 😀

jankatr
autor
20. dub 2009

Artep o těch velikostech mi můžeš něco povídat - já sháněla 85 G 😒 - fakt sranda - v normálních obchodech mi všude řekli že mají tak do E až v jednom obchůdku pro těhule jsem sehnala ale taky stála asi 1200,- 😝 ale zas je dobrá. Pak jsem narazila v Intersparu na takový obyčejný hadrovky - psaly tam sice E ale nějakým zázrakem se do nich vlezu (pravda vzala jsem si větší obvod 90cm - tak asi proto) Takže mám dvě tyhle obyč na doma a na spaní a tu jednu když někam jdu.
Jinak pokud by tu někdo sháněl velké velikosti tak je to firma Anitta 😉 a jsou fakt kvalitní (taky tomu cena odpovídá)

Leni - vůbec se nelekej že se ti ještě neobjevuje žádné mlezivo - ono to s tou pozdější schopností kojit není až tak spojený - někomu se to může spouštět a stejně pak kojit nevydrží - a někdo to předem nemá vůbec a kojí pak klidně do dvou let. 😉

lenulinka21
20. dub 2009

janka: to jsi mě uklidnila 🙂 takže je to běžné že ještě mi
nic neteče?

No třeba to příjde později.

adrosek
20. dub 2009

-holky mě taky ještě prsa netečou,tak snad se tam pak po produ něco ukáže
-jinak kojící podprsenku sem si ještě nekupovala,kdy jste si ji kupovali janka,až nějak těsně před porodem nebo už dříve,bojím se,že když si ji koupím nyní,že mi pak třebas nebude jak se mi nalijou prsa,co myslíte?
-taky mám koupených pár dudlíků tak uvidím,jestli se jim budou zamlouvat

lenulinka21
20. dub 2009

mám koupené silikonové od NUK tak uvidíme. Zatím jen
2 ks když tak se můžou dokoupit jiné.

artep26
20. dub 2009

Leni přibrala jsem 8 kg, ale já nabrala dost už před těhu při 3letém snažení a cpaní se různých hormůnů, kortikoidů atd ...
Janko jo jo prsa, to je děs ... doufám že se mi to vrátí alepsoň do velikosti 85D 😉 😉 😉

kacatko000
20. dub 2009

Ahojky holky, přeji vám pěkný den

já dnes spala dobře, ale taky to mám na střídačku jako lenulinka
Chudák Luzza se moc nevyspí, to je stejně naprd, teď když by jsme se ještě měly vyspat dokud to jde, tak nemůžem

Já se měřila a mám jen 96 cm přes pupek ale na to jak jsem byla před tím podvyživená tak to jde, jen ty kila nejdou nahoru, jsem jak somálec s břichem 🙂

vložím do alba nějaké foto

artep26
20. dub 2009

Leni já mám taky od Nuk, pro každého zbojníka 2 ty nejmenší velikosti, uvidíme jak jim budou chutnat a dle potřeby pak přikoupím.
Koukala jsem po lahvích na krmení, asi si taky alespoň 2 koupím, co kdyby náhodou ... kupovaly jste taky nějaké?? Nebo myslíte že to je zbytečné?? já chci koupit skleněné, protože ty plastové jsou na prd, alespoň já s nima mám špatnou zkušenost. 'Spatně se to myje, zanáší, no prostě jsem s nima nebyla s Aničkou vůbec spokojená 😒
Kaci ahojda .... nezáleží kolik přibereš, hlavně aby se prťatům dařilo 😉

lenulinka21
20. dub 2009

adri: já taky ještě nemám kojící podprdu počkám
si co nejdýl jak to půjde.

holky test na cukrovku jste absolvovaly všechny?

artep26
20. dub 2009

Leni já ještě ne, ale minule v poradně jsem se ptala sestry a mám se teď ve středu připomenou a pošupajdím tam 😖 😖 😖 Mám takový dojem, že je to dnes již povinné ☹

lenulinka21
20. dub 2009

arti: lahvičky ještě taky nemám nevím totiž jaké
koupit??? Poradte???

já jdu zítra na KO tak se ho zeptám co a jak

adrosek
20. dub 2009

-jojo já jej mám už taky za sebou ten test na cukrovku

myska77
20. dub 2009

ja uz taky byla na cukrovce ve 24tt. Podprdu uz mam jednu kojici a pak 2 takove bavlnene, ale neodepinaci, ale ty polstarsky se do ni vejdou. Ja s nima mela desny problem, mam 85 B a to se taka desne blbe shani, vsude maji kosicky tak C az D u obvodu 85. Snad se mi prsa zvetsi a nebude problem.

Artep: taky mame dudliky od Nuku, kamosky si je dost pochvalivaly. Jo a lahve mam 2 od Tommee Tippee: http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=31543

mela jsem na ne dobre ohlasy, ze se pry daji kombinbovat s kojenim a moc neskodi kvuli tomu podobnemu dudliku jako prs.

Kacatko: brisko mame podobne co do tvaru 😀

kacatko000
20. dub 2009

holky tak já nemám kojící podprdu žádnou, čekám až mi do ní něco naroste 😀

dudlíky mám pro každého dva od aventu a startovací sadu od aventu, jsou tam 2 malé lahvičky, 2 větší, kartáček na lahvičky a právě tam byl i dudlík.

Jinak já jdu na test na cukrovku 30.4. 😝

holky kdo z vás čeká ty holčičky??
Nechtěla byste některá koupit odemě 3 moc hezké overálky pro holčičku, velikost 0-3 měsíce, jsou z tesca, asi týden nové, nejsou ani prané nic, mě je totiž koupila tchýně, i když ví, že čekáme kluky 😝 , jsou jeden rúžový a dva bíle s růžovejma kytičkama a puntíkama, stály 270 a já je prodám za 150 3 kusy úplně nové, chci si místo toho koupit modré, mám i foto kdyby jste měla některá zájem

zanetik
20. dub 2009

Ahojda, tak se hlásíme po poradně, dnes nám je měsíc a rosteme jako z vody, Nela má 2940g, 49cm a Verča 2730g, 47,5cm. Zítra tedy můžeme jet do porodnice na očkování.

Mysko zatím nám to vyšlo, že je koupeme obden najednou, abych pak druhej nemusela, že nám to třeba vyjde na pozdní hodinu, ale chci to teď udělat, každý den jednu + masáž, jen koupím olejíček.

Jinak lehátko jsme do staly to plastový, ale i když má mezi nožkama výstupek holky mi sjíždějí, asi jak jsou malinký.

zanetik
20. dub 2009

Artep my už Nanny máme a musíš to koupit 2x!!!
Jinak dudlíky jsme všude možně dostaly, tak jich máme hafo, tak uvidíme kdy je budeme potřebovat.
Lahvičky jsem taky nějaký dostala, zatím je neřeším, protože kojíme + příkrm ze stříkačky.
Tak jdu kojit ať můžeme vyrazit ven. Pěkný den všem 😉 🙂

adrosek
20. dub 2009

-zanetik tak to je dobře že se máte k světu,jen tak dál holky šikovný
-já si chvílu spočla,ale dost mě pálí žáhá,je to pěkná otrava tedy,už nevím co by

luzza
20. dub 2009

ahoj kočky 🙂
měla jsem návštěvu,takže jsem vás nestíhala 😀
mrknu co je tu nového 😉 🙂

luzza
20. dub 2009

žanetko
jste fakt dobrý 😅 😵 😵
a kolik toho tak kočinky vypijou z té stříkačky po kojení??
a dudlíky teda zatím nechtějí?

kačátko
věcí na holky máme pro čtyřčata 😀 😀 takže my určitě nepotřebujem 😉

lenul
nekupuj moc drahé lahvičky...co když budeš kojit a žádné lahvičky potřebovat nebudeš?? pak vyhodíš zbytečně prachy... a na rychlo si je můžeš koupit pak kdykoliv...i v každém tescu mají Aventy 😉