Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
6. kvě 2009

Víte co mě ale včera trocho vytočilo?

Sestřenice od manžela se vyptávala co a jak a pod. Tak jsem jí povykládala
a že už mám sbalenou tašku do porodnice a ona že PROč??? Tak brzo.Tak jsem jí vysvětlila
že s dvojkama je to rizikové atd že nikdy nevím kdy pojedu.
Ona: že je to nesmysl že plaším tak jsem se s ní dál nehodlala o tom bavit. je vidět
že tohle fakt dokáže pochopit málokdo snad jen my tady a pár lidí

luzza
6. kvě 2009

lenul
tak s tím si vůbec nedělej hlavu!!! ona vůbec neví,o co kráčí...
tyhle chytrolínky mám nejradši 😝

lenulinka21
6. kvě 2009

to jo teda. to jsou takové co do poslední chvíle dělají všechno a nechápou
proč my ne dokonce se i blbě dívají na to že teba nic neděláme jen ležíme apod.
A tom nejhorším případě že jsme těhotné nééé nemocné. To je na facku.

sorbona13
6. kvě 2009

kacatko:to je pech s tou cukrovkou v rodině, tak se zkus zeptat na tu glukozu v kapačkách, jak psala Luzza
len: ty máš ale sny, chudák myska, dvakrát dvojčata, to je mazec 🙂 A s tou taškou jsi udělala dobře, fakt se může stát, že budeš muset z ničehonic do nemocnice a štěstí přeje připraveným 🙂
veruleg: to je super, to máš čípek v pohodě, 3cm jsou naprosto OK

sorbona13
6. kvě 2009

Přišly výsledky z cukr testu a mám cukrovku, já už se na to vážně vy....

adrosek
6. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás konečně zdravím,kámoška mi odjela tak zase můžu tady za vámi
-tak jsem něco stihla dočíst tedy
-luzza tak to je mazec tedy,to by mě taky naštvalo a asi bych to jen tak nenechala tedy,no hlavně že ti je líp trocha,sice né asi moc že
-veruleg tedy nastoupila do nemocnice tak to mě mrzí,no hlavně aby tam mrnousci ještě chvílu vydrželi
-sorbonka stále 3v1to je dobře jen mě mrzí stou cukrovkou tedy,tak se opatruj tedy
-no já se taky bojím další kontroly,aby bol čípek ok,tak uvidíme tedy

myska77
6. kvě 2009

Ahoj holky,
hlasim se z kontroly. Byla jsem tam od 9 az do ted, fakt sila a jeste bez jidla. Takze info: A i B byli predtim hlavou dolu, tak z A se stalo B a je pricne pod zebrama (ja vedela, ze ty bolesti nejsou jen tak 😀 ) no a z B je ted A a je porad hlavou dolu. A ma tedy 1300 gr (pry je dobre ziveny - to asi z tech mych 7 kilo navic 😀 ) a B ma 1200gramu. Delali mi poprve i prutok pupecnikem a prutok krve srdcem a vse OK. Pak poradna: moje hemoroidy, svedeni bricha, prsou i podvozku, casta krev z nosu, rozpinani panve a bolesti kostrce shrnul vetou zvykejte si, po porodu vse odezni 😀 JO a cipek meril pohmatem a napsal CS O = coz je super.

Takze VERU: fakt LEZ, ja si vylezela CS O a to jsem mela uplne stejny nalez jako Ty, pohmat 2 cm a UTZ 3cm a uz i otvirani. Ted je vse zavrene, ale lezet dal.

Lenul: ten sen byl jako o me? Teda Ty bys mi prala, deti mam rada, ale 5 jich nechci 😀

Sorbi: ta cukrovka bude jen ta tehu, musi se hlidat, ale po porodu zmizi. tak opatrne, i kdyz Ty ses kost a kuze, takze nejaky ten dortik by Ti neuskodil.

adrosek
6. kvě 2009

-myska tak super zprávy tedy,to je dobře že kontrola dopadla ok

sorbona13
6. kvě 2009

myska: tak to jsou super zprávy. Ti moji zbojníci se asi taky nějak přetočili, protože při poslouchání srdíček jsou teď opačně, než byli min. týden a pod žebry mě občas taky bolí, tak jenom doufám, že se taky A umoudřilo a přesunulo nahoru, aby netlačilo na čípek.

lenulinka21
6. kvě 2009

mysko- super zprávy s těma žebrama to mám stejné jeden z nich se tam zahnízdil 😀
a evidentně se mu tam líbí. Ale co hl.že je vše OK 🙂
Jo ten sen byl oTobě 🙂 úplně jak živý ještě ted si to vybavuju jak si mi to volala 😀 😀

Sorbi: to bude jen ta těhu-cukrovka asi budeš mít dietku né? a po porodu to zmizne.

sorbona13
6. kvě 2009

lenul: dietku mít budu, ale štvě mě to, protože už takhle jsem skoro nic nepřibrala, vážím 56g a teď už nebudu mít šanci to dohnat...ale co, zase ze mě nebude špekoun 🙂

luzza
6. kvě 2009

holky
nám se ty dvojčátka ukládaj nějak stejně 😅 já mám taky jedno hlavičkou a druhé příčně 😉
sorbonko-cukrovka po těhu zmizí 😉 jen se to musí hlídat...a kolik si měla tu hodnotu,nevíš??

luzza
6. kvě 2009

jinak holky!
celý den mi drnčí telefon a furt mi někdo volá,jestli už rodím...
já už ty telefony nezvedám...ale jsou idioti,co to nepochopěj a tak mi volaj pětkrát do hodiny a zkoušej to,jestli to náhodou nezvednu...
v šest večer už jsem se rozbrečela a jirka mi ten telefon vypnul,ať si lidi políběj šos 😝 😝

luzza
6. kvě 2009

zítra mě čeká ta kontrola a monitor...

lenulinka21
6. kvě 2009

Luzz: to teda musí být otrava 😠 že pořád někdo volá.
Manžel to udělal vítečně prostě vypnout a šmitec.

Až to bude tak to bude. No nééé? 🙂 🙂

jankatr
autor
6. kvě 2009

Kacatko - nevím jestli ti to pomůže - ale mě dost pomohlo když jsem tu glukozu zapila - měla jsem sebou neslazený zelený čaj (navíc s příchutí citronu) takže to tak nějak strhlo ten sladkej hnus. Ptala jsem se na to sestry a řekla mi že neslazený klidně můžu. Jinak bych to asi taky nedala 😝 😝 😝

Sorbi - a co to pro tebe teď vlastně obnáší? Nějakou dietu? nebo ještě něco horšího? Taky si to holka pěkně vyzobáváš, jako by nebylo dost těch problémů co už máš... 😕

jankatr
autor
6. kvě 2009

Jinak teda my zatím pořád jenom kojíme - a dneska jsem jen tak zkusmo vlezla s klukama na váhu - a jestli nám moc nekecá tak by měl mít Kubík tak 4,4kg a Matýsek cca 4 kg - ale je to opravdu jen orientačně. Ale je fakt je že už se pronesou a taky už vyrostli z prvních dupaček :o)))

myska77
6. kvě 2009

Luzzy: ze si s tema telefonama delas hlavu, ja bych si vypla zvuk a brala jen ty lidi co chci slyset a ostatni at si trhnou. Kolikrat tipnu i mamu, kdyz uz mi vola ponekolikate jak se mam, proste bud to pochopi nebo ne, ale je to jejich problem. Tak se tim nestresuj a hlavne kvuli tomu nebrec, nema co cenu.

Zitra jsem zvedava s cim prijdes a co vymyslite, tak dej hned vedet.
Lenul: no taky jsem byla prekvapena, ze je zase najednou z Acka Bcko a navic je nahore pod zebrama. Ale tusila jsem to, protoze se to da citit, ze ma bricho jiny tvar a taky ty kopance jdou odjinud.

Boze Sorbi, Ty mas 56 kilo, ted ve Tvem tydnu? Nemyslim si, ze dieta je o hladoveni, jen musis omezit cukr, oni si Te ve spitale ohlidaji a patricne vykrmi. kamoska si nechala z domova vozit i varene jidlo, protoze ji to spitalove nechutnalo. Nevim jak vam vari, ale doufam, ze jis dost.

Janka: ja jsem tu glukozu nesmela zapit ani vodou ani cajem, taky jsem se na to ptala a mela vse s sebou. Ale proste to neslo, par loku jsem si dala, jinak bych to otocila zpet. No pekne si kluciky vykrmila, to je dobre, ze tak papaji, ale kojeni je asi narocne, to chapu.

jankatr
autor
6. kvě 2009

No tak to je vidět jakej je v tom našem zdravotnictví bordel - opravdu co doktor to jiný postup... 😕

luzza
7. kvě 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
jani
to je perfektní,že kluci takhle hezky papaj 😵 to ti závidím 😵 😵

luzza
7. kvě 2009

mysi
to je jasný,že dám dneska vědět 😉

sorbona13
7. kvě 2009

Ahoj holky, jak jste se dnes vyspaly? Já špatně, jako obvykle. Zdálo se mi, že si jdu do krámu koupit svačinu a byla tam bába Nyklová a já nevěděla, co si koupit, protože tam byly samý sladkosti 😀
Luzza: na telefony se vyprdni, ať si všichni políbí šos! Hodnotu toho cukru nevím, ale zeptám se na to dnes na vizitě.
Janka: Kluci rostou jako z vody, to je paráda. Já mám jen díetu, nesmím jíst sladkosti a omezovat přílohy, smím jen trochu ovoce ☹

luzza
7. kvě 2009

sorbonko
zjisti tu hodnotu 😉 třeba není tak dramatická 😉
ironie je,že já jsem měla nadváhu už před těhu,teď už mám asi megaobezitu 😀 a hodnoty cukru mám hodně pod normou 😅 byla jsem na testech celkem třikrát a opravdu mám spíš hypoglykémii 😅
a žížalka jako ty?? no a pak se v tom vyznej... 😉

luzza
7. kvě 2009

holky
tak já se loučím,jedu na ten monitor a na kontrolu 😉
tak zatím pa pa 😉

zanetik
7. kvě 2009

Ahojky dvojmamky, tak snad jste všechny v pořádku 😉
Jani teda obdivuju tě, já mám asi málo mlíka, nebo holky spíš po 20min. usnout, tak je přikrmuju a taky máme už pěkný sysly, ale oblečení 56 nám je ještě většina velká, sem tam něco už oblíkeneme.
Včera jsme byly na nožičkách, tak je všechno v pořádku, kontrola ve 3měsících.
No ale mě na gyndě řekl, že to břicho je v pořádku, že co bych po dvojčatech chtěla, že musím 3x týdně poctivě cvičit, ale to bych musela mít čas a se mi chtít když jsem v jednom kole.
Od včera chodím na solárko, tak snad to kojení nevadí, má ho rehabilitační sestra a říkala, že to břicho vypadá, že se děloha nezavinuje, ale dr. mě vyšetřil jen pohmat, vůbec nědělal UZ, tak nevím co teď.
Jsem jak tyčka mám 45kg a jen velký břicho, ne špek jen bouli a tak nemůžu oblíknout skoro žádný kalhoty ☹

sorbona13
7. kvě 2009

Luzza: tak tu cukrovku mám prý hraniční, těsně nad limitem, tak to snad dieta spraví. Já se ani´nedivím, že tu cukrovku mám, měla jsem snad všechny těhotenský komplikace. Nejdřív jsem do konce 4. měsíce hodně zvracela, kolikrát jsem v sobě neudržela ani vodu, potom mi začalo tvrdnout břicho, potom ten čípek a teď i cukrovka...ještě mi chybí vysoký tlak a otoky 🙂
Zanetik: s tím břichem je to nepříjemný, ale třeba se to časem ještě zatáhne...

artep26
7. kvě 2009

Ahojda mamči,
Kontrola včera dopadla nad očekávání dobře. Hhrdlo o fous zkrácené, čípek ze 40 na 36 mm ale to je prý v pohodě, dostala jsem přednášku že mám ležet a prý ještě alespoň 3 týdny vydržet. Tak jsem začala v autě hned jančit, že si musím už pomalu balit tašku do porodky, kdybych náhodou opravdu jela. No blíží se to kalupem holky, je to děs ..
Dětičky mají 1126 a 1216 g, prý jsou hezký.
Včera jsem odpadla v 6 hodin a s malinkou přestávkou, kdy mě moje 9 leté navečeřené a vykoupané dítě vyhnalo z gauče do postele, jsem spala do 10. Jsem to Růža, co??
Všechny zdravím a přeji hezký den.

lenulinka21
7. kvě 2009

Sorbi: já si taky maslím že s tou cukrovkou to nebude tak hrozné. Ale více
popapkej at ti kluci nabýrají na váze těch 56kg co máš ja hohně málo.

Arti: koukám že KO ti dopadla výtečně 🙂 🙂 čípek 36mm je super a mimča
mají na tento týden těhu super váhu. 🙂 Takže neplaš já mám tašku taky sbalenou ale
jen proto že pak by se mi už nechtělo radši všechno připravím dříve dokud CHODIM.

Luzz: jsem zvědavá jak dopadnete 😉

artep26
7. kvě 2009

Leni ahojda, já se na tašku chystám, páč bych nerada jela v kalupu 😀
Jukněte holky do albíčka na kočík a na mou vorvaní maličkost a taky na moje dítko ... že se povedla, že jo?? 😀 😀 😀

lenulinka21
7. kvě 2009

ateda ARTI kde jsi to nabrala to bříško 😀 😀 a co papkáš???

Kočárek má moc hezkou barvu. Teda klobouk dolů za ním se každý otočí 😉