Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
8. čer 2009

no mi brisko ztvrdne obcas...taky kdyz musim treba na malou. No a nekdy to taky citim skoro az v krku jako to tvrdne...jako by to vytlacilo vsechny organy nahoru 😖

jinak nevim jak vy, ale mi to ted nejak furt nedochazi ze treba za par tydnu budu mit mimi a rovnou dve. Sice vim, ze brisko roste, neco se tam mele a tak, ale nekdy ten mozek to uplne nezpracuje...nebo nevim.Obcas si pripadam jak blazen no....ale to je asi hormonama ze 😕

lenulinka21
8. čer 2009

Arti: no dal mi ho domů že ho mám brát co 6hodin.
Tak mě upozornoval, že mi po něm může bušit více srdíčko což taky buší.
Ale špatně mi po něm není(neteři bylo) taky si myslím, co doktor jiný názor.
Na KO chodím ještě stále ke svému gyn. ale ve čt tam asi půjdu naposled vystaví mi papíry
na mateřskou a ukončí tímpádem PN.

Holky jak to máte s mateřskou kolik týdnů před ní nastupujete?

lenulinka21
8. čer 2009

Adrosku, Veru: tak to já taky už nevím co je tvrdnutí ale když se vyboulí tak mám břicho
tvrdé a za chvílku to přejde.

Taky mi to nějak ještě nedochází-poslední dobou si připadám nějaká DIVNÁ možná i podrážděná
snad je to i tím že se to krátí a člověk neví, co ho bude čekat.

adrosek
8. čer 2009

-no já už na to začínám nějak myslet že to brzy bude tady a že to vypukne,vždy večer s manžílkem otom mluvíme v posteli,jako že zatím je tady klid,ale za pár dní už asi nebude 🙂
-já nastupuji 6.týdnů před porodem na mateřskou tak je to u všech ne myslím

veruleg
8. čer 2009

Leni no s tim podrazdenim to mam taky tak.....taky jsem takova DIVNA...nekdy ani nemam naladu na navstevu a tak... 😖 S materskou Ti neporadim...ja na ni narok nemam, takze me ceka jen rodicovska.

lenulinka21
8. čer 2009

zpravidla se na ní nastupuje 6-8týdnů před porodem.Takže ve čt jdu na KO
a to bude těch 8týdnů před porodem.

veru: už se ti to krátí za chvíli budeš mít manžela u sebe. 🙂 🙂

Androsku: takže zítra máš KO a ještě chodíš ke svojemu gynek? nebo už do nemocnice?

adrosek
8. čer 2009

-tak co dneska kuchtíte co holky,já si ohřívám zel,polívku a pak si zapeču těstoviny se sýrovou omáčkou a je to a budu to mít aji na zítra a hotovo
-no já se už těším na tu zítřejší kontrolu,hlavně na ten ktch jak jej uslyším,snad bude vše vpořádku,někdy mám dojem že se tam melou už mín tak mám strach aby bolo vše ok

blucka
8. čer 2009

Ahoj kocky,
prajem pekny den...
Ja som na matersku nastupila 6tyzdnov pred terminom porodu.
No vidim, ze je to u vas rovnako... 😀 ako si hovorite, ze je to zachvilku tu a moc nam to nedochadza 😅 ...., no ja na to, ze mam za par dni rodit, tak mi to snad este nedoslo asi az ked budem tych prckov drzat v naruci 😵 😵 , uz sa tak tesim....
Adrosku, esteze si sa jukla do prukazky a nesla zbytocne, tak to zajtra ideme obidve, no uz som zvedava, snad ani nedospim 😀 ...
Artep, len pekne gaucikuj az mrnata vydrzia co najdlhsie...
Jak ste sa bavili o tom tvrdnuti, tak je zaujimave, ze mne asi od 36tt skoro vobec netvrdne, aj Mg beriem len tak 1xdenne aj to ked len nieco citim, ale bulia sa mrnata statocne, niekedy mam pocit, ze sa mi prederu bruchom von...
Chystam sa zehlit a tak sa mi nechce, ale uz musim 😠 😠 ...

myska77
8. čer 2009

ahoj holky,

jak se dneska mate? Me kluci nechali po 4 dnech konecne vyspat, to bylo bajo 😵
Veru: tak uz se Ti taky melou vid, lepsi, kdyz byli v klidu, ne? 😀 Taky je kolikrat chytam az mezi nohama a bojim se, ze vypadnou.

Jinak ja na matersky uz jsem, sla jsem 8tydnu pred TP, abych stihla v praci ochrannou lhutu, davala jsem loni vypoved.

Jinak moc myslim na Hanku jak to zvlada. Co si myslite o tech vyvolavanych porodech. Ja mam pocit, ze kdyz se to takhle krecuje, ze to telo, cesty ani mimca nejsou pripravene, mimca dorotovane, a ze to stejne vetsinou skonci cisarem, jen se clovek vic trapi. Kor nas dvojcatovy by nemeli takhle trapit si myslim. Kdyz praskne voda a nastanou kontrakce a mimca jsou hlavama dolu, tak klidne, do toho bych sla, ale to umele vyvolavani, no nevim, to mi neprijde spravne, jak se na to divate?

adrosek
8. čer 2009

-jo blucka tak to jdeme stejně tedy,tak snad se už všechno domluví že 🙂
-no mě se taky boulí statečně tak už nevím co je tvrdnutí a co boulení mimin,pač to je někdy mazec tak to břicho vypadá srandovně a dost to tedy bolí aji hlavně 😒

blucka
8. čer 2009

Adrosek, ani mi nehovor, som jak na trni...
Ja neviem s tym vyvolanim, urcti je lepsie ked praskne voda a vsio je pripravene na porod, prave toho vyvolavania sa bojim, ze deloha bude v krci a aby to mimcam nejak neublizilo a tiez sa mi moc nechce sa trapit a napokon to aj tak skonci cisarskym....no fakt neviem ako sa rozhodnut... 😒

blucka
8. čer 2009

Ja som sa dokonca snazila byt o vikendu aktivna, ze mozno by uz chceli mimca von a nic, inokedy ma aspon brucho bolelo a teraz uplna pohoda, no tym mojim sa fakt nejak nechce von samo..

veruleg
8. čer 2009

adrosku :ja mela dnes poradny hovezi vyvar s jatr. knedlicky a sekanou domaci s bramborem a kapustou. Tak doufam ze ze me ten vyvar vyzene posledni bacily co u me prebyvaji 😅

Myska : no, to mas pravdu kdyz byli v klidu tak to byl klid. V noci jsem mela pocit, ze mi snad chcou vystrcit ruce spodem...az me to vydesilo. Je fakt ze je citim dost niz. Jinak k tomu vyvolavani...doufam ze na me to zkouset ani nebudou.Chapu to u tech co prenaseji jedno...u sestrenky to slo rcyhle, behem hodky byla mala na svete. No doufam ze uz to ma Hanulik za sebou 😔

adrosek
8. čer 2009

-no já mám zatím v pláně císař takže vyvolání bude určitě,je to asi lepší když to jde samo,ale zase čekat bůhví jak dlouho tedy tak to ne,no oni mi řekli že pokud sama neporodím po to 36.týdnu nebo do něj tak pak mi to vyvolají,no už se těším moc
-já se nacpala polívky a ted si zapékám těstovinky

myska77
8. čer 2009

Ja se zase narvala boruvkovymi knedliky s tvarohem, taky chrochtacka 😀
Veru: na Tebe vyvolani zkouset asi nebudou, u jednovajek to ani jinak nez cisarem nedelaji, tak ses v klidu 😵
Adrosku: pises, ze mas v planu cisare, ale ze Ti to po 36.tt budou vyvolavat, tak to na Tebe chteji zkusit taky nejdriv prirozene, ne? Vyvolani = vyvolani spontanniho porodu a ne cisare, nejak jsem to z Tveho psani nepochopila. Jinak me fakt stve, ze u nas si to clovek nemuze proste rict. Sakra kdo uz je vic rizikovej nez vicecetna tehotenstvi.

adrosek
8. čer 2009

-asi jsem to blbě napsala,no myslela jsem tím že mi udělají císaře jako,nebudem zkoušet rodit normálně,pač jednu mám napříč takže jdem do císaře
-nám dr.řekl že záleží na nás jak se rozhodnem,jestli chcem rodit normálně nebo císař,samozřejmě podle uložení mimin

veruleg
8. čer 2009

myska: no taky doufam 😔 Ale jeste kdyz jsem byla u meho mudr. v Brne (uz trosku starsi, ale ne zas tak moc) tak ten mi rekl, ze to jde normalne....blb. tehdy rekl, no jedno normalne a druhe vytahnem treba za nozicku.....ja bych ho hnala rodit 😠 😠 😠 😠 😠
V te Ostrave mi ve 30tt doktorka rekla, ze po 34tt se zacnem bavit o cisari. Tyden na to doktor v te same nemocnici ale uz v rizikove poradne nerekl o porodu ani slovo. Tak jsem zvedava na ten ctvrtek.

Bluci : no snad budou doktori rozumni a nebudou Te moc vysilovat. Tusis kolik ted kluci vazi? Mate uz jmena? Teda vsechny čtyri.....

myska77
8. čer 2009

Tak to jo Adrosku, to je jasny, ze pricku nemuzes rodit normalne. Taky se modlim, aby se tam jeste jedno sprajclo 😀

No Veru s Tebou si taky pekne hrajou, ale verim tomu, ze jednovajecny Ti fakt spodem tahat nebudou, u jednovajek je tedy to riziko ohrozeni Bcka nejvetsi, muzou se zamotat atd. Tak uvidis ve ctvrtek. Me taky maji rict pristi stredu (34tt) co se mnou dal. Uz me tam asi vcucnou rikali.

veruleg
8. čer 2009

Mysko : no nam se nastesti zamotat nemuzou, neb maji kazdy svuj obal, jsou totiz biaminales...problem bych nejvic videla s tou placentou. Jak Te tam vcucnou...chapu jako ze si Te tam uz nechaji asi ze ? 😵

myska77
8. čer 2009

Veru: tak to mas stigro, ze maji kazdy svuj obal, aspon neco, vid 😵 Jojo, pry si me tam uz chteji tak od 35.tt nechat, sice nevim proc, ale pry to tak delaji s kazdyma dvojkama. Takze podle me mi v poradne ve 34.tt reknou at se za tyden hlasim. To ale nevedi, ze si na sebe pletou bic, budu je totiz od toho dne denne otravovat at uz mi je vyndaji 😀 😀

lenulinka21
8. čer 2009

Mysko: taky bych si přála aby se jeden z nich šprajcnul 😀 jsou totiž
hlavičkama dolů ti moji ukopánci 😀 😀

Jinak taky se mi moc nezdá vyvolávat porod u dvojek(zvláště) přirozeně by se mělo
rodit jedině tehdy jestli je vše OK- což je málo kdy takže se spíše přikláním k CŘ
je tam menší riziko pro plody.

veruleg
8. čer 2009

Ja jsem taky pro cisarsky rez...ikdyz ted bych si dala klidne i parizsky rez 😀 😀 😀 zase me honi mlsna 😠

blucka
8. čer 2009

Veru, zajtra sa dozviem kolko vazia, mena mame vsetky styri 😉 , chlapci budu Adam a Sebastian, dievcata Ema aTereza(tie sme trosku odflakli, co nas napadlo,to asi budeme cumet keby to boli nahodou dievcata 😀 😀)
Ja mam pocit, ze i strasne zalezi na tom na akeho dr.natrafis, kazdy ma iny nazor aj v rovnakej nemocnici.
Mne moj dr.povedal, ze nemam prenasat a ked som pred 14dnami natrafila na inu dr.tak ona, ze v 38-39tt sa budeme bavit o porode 😒.
Mna teda vobec prekvapilo, ze u dvojciat sa moze porod vyvolavat...
Mysko a koli comu si ta tam chcu nechat uz v 34tt?
Som hrozne zvedava na Hanulku....?Ako to vsetko prebiehalo...

adrosek
8. čer 2009

-tak já si chvílu spočla po obědě a ted už zase mě honí mlsná,dávám si ledovou kávu a oplatek
-no stěmi porody je to všude jiné asi tak jak sleduji že,no uvidíme tedy jak a co zítra

veruleg
8. čer 2009

Bluci :hezka jmena 😉 Myvzdycky chteli ....teda manza chtel Zoe. Takze varianty jsou Zoe, Sara a kluci Erik, Viktor. Ja vim co to bude....ale on se porad chce nechat prekvapit 😵

Adrosku : ja tu mlsnou premohla jahodama s cukrem a zakysanou smetanou...mnam 😝.
S temi porody mas pravdu....tento tyden bych rekla, ze se kazda z nas dozvi vic 😕

blucka
8. čer 2009

Veru, nam neprezradis co to bude? 😵 😵

myska77
8. čer 2009

Bluci: Veru to uz tady rikala, ze bude potrebovat velke hrnce, vid 😀

veruleg
8. čer 2009

jojo presne tak 😀

myska77
8. čer 2009

Bluci: jinak si me tam nenechaji uz od 34tt, ale toho 34. mi reknou, abych prisla v 35.tt, pry to tak delaji se vsema dvojkama. JInak mate pekna jmena, my taky meli nejdriv Sebastian, ale manzel kdyz na nej v brisku mluvil, tak mu to zamerne komolil a ja rekla, ze tedy chci nove jmeno. A Emu mame taky vybranou. My mame Emu a Elizabeth, ale bude to Mathias a Christian 😀 Leda, ze by jim zase upadli pindici.
Klidne bych se vsadila, ze to Hanulka jeste ani nema za sebou, pokud ji to vyvolavaji, to muze rodit i 10 hodin.

veruleg
8. čer 2009

no to je mozne s Hanulkou....Luzz prece taky zacla rano a nakonec to bylo az vecer