Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
15. zář 2011

-ahojík mamky,hezký den přejeme a děkujeme
-crca to si mě teda dobře pobavila stím nočníkem,vidím že máte veselo taky pěkně
-no mě občas sára když se vyčůra a sami se utřou kapeníkem tak občas ji najdu jak se vtom mačí a pak ždíma ten ubrusek tom nočníku a vruce a na zem 😠 takže taky na palicu

crca
16. zář 2011

Děvčata jsem ráda,že vás aspoň pobavím,mě už z toho ale hrabe 😀 Dneska jsme byli nakoupit,Matěj seděl přímo ve vozíku,Míša v tom sedátku,jelikož si netroufnu házet zboží přímo do vozíku k Matějovi,nebo to je jedno kdo tam sedí,tak si beru ještě košík do ruky......nakoupila jsem jedeme ke kase,já si vesele vyndavám nákup na pás,vozík s nima mám teda za sebou,košík uklidím pod kasu,je,že převezu před sebe.....a Michala si vesele žere Kindervajíčko 😠 😀 ,sebrala ho jak mají ty posraný postranní regálky u kas,když vykládáš nákup 😅 tak jsem dala prodavačce ještě obal od vajíčka a Míša samozřejmě spokojená 😀 Jenom mě tak trochu naštvalo to,že za mnou byli lidi(důchodci) a nikdo na mě třeba aspoň nehouknul,že bere vajíčko,nebo něco..... 😠 jen se culili a koukali na Míšu kterou vlastně měli přímo před sebou 😠 No,takže Michalka byla po sváče,ale musela jsem se smát,kdyby jste viděli ten její blaženej úsměv 😀

brusle
17. zář 2011

Ahoj Holky, po delší době se zase hlásím s dotazem. Holky, co jste plně kojily, kojily jste v tandemu jak dlouho? Já mám pocit, že mi uz toho polštáře za chvilku utečou, jak se mrví, ale zase se mi nechce krmit každého zvlášť, to by bylo na palicu, toho času a navíc, nechcou sami pít, musí vidět jeden na druhého. A kdy jste začaly s příkrmama? Já zvažuju jim od ukonč. 4. měsíce dát kaši na večer ze lžičky, nechce se mi učit je na flašku, když jsme doteď vydrželi.Moc děkuju za Vaše zkušenosti 🙂

myska77
17. zář 2011

@brusle Ahojky, ja kojila oba jen asi 3 mesice, pak uz mi prisli tezci. Pak kazdeho zvlast a prikrmy od 6.mesice, kasi jsem zkusila v 5.mesici vecer z flasky, ale blinkali mi ji, tak jsem zacala znovu v 6.mesici opet kase z flasky a uz dobry. Flasku jsem kombinovala uz od porodnice, manzel obcas nakrmil mym odstrikanym mlikem, abych mohla treba v noci spat, nebo kdyz jsem mela zanet prsu. Kase Ti ale nevyresi delsi spani jestli ji chces proto zavest 😵 vyresi jen pocit sytosti, pokud deti chteji znovu pit po kratsi dobe nez by mely.

brusle
18. zář 2011

@myska77 O delší spaní ani nejde, spí od 19.00 do 3.00, jen jsme chtěla vyzkoušet, jak budou jídlo snášet a co lžička, a tak.
A když jsi je kojila zvlášť, jak jsi to dělala? nedokážu si to moc představit, pottřebovala bych nějakou zkušenost. A jak jsi to zvládala časově? Já jsme teď tak zhýčkana, že je oba vezmu, nakrmím a za 25 min je pokoj, a třřeba na dovolené to bylo super, vlezla jsme s nima do auta a hotovo. Tak prosím o zkušenost. Díky moc 🙂

myska77
18. zář 2011

@brusle No pokud to chces jen vyzkouset tak bych se na to jeste vyprdla, je fakt brzo pokud jinak prospivaj. Ja nakojila oba i s prevalenim za 10 minut, jeden lezel na dece nebo v lehatku a dival se, povidali jsme si atd. Oni pili rychle, za 3 minuty meli v sobe co potrebovali a 3 hodky klid. Bylo to v klidu. Oni zase potrebovali na jidlo klid, kdyz se kojili spolu, postuchovali se a trvalo to dyl a moc se nenajedli.

brusle
18. zář 2011

@myska77 Tak to jste měli super!!!!!! 😀 Oni jeden bez druhého nechtějí jíst, vždycky čekají, až podám toho druhého a teoprve potom začnou ☹
ve 3 měsících jsme měli klučina 5200/60 cm a slečna 5300/59 cm, nepamatuješ si, kolik měli kluci? Ale mám pocit, že kojení jim zatím stačí, přibírají, hlady neřvou. Tak tu kaši asi ještě odpískám.

myska77
18. zář 2011

@brusle je tak to uz si nepamatuju kolik meli kluci, ale narodili se 2,7kg a v pul roce vahu zdvojnasobili. Vase vahy jsou myslim pohode, s kasi jeste pockej, budes jim delat akorat bordel v briskach 😀

jankatr
autor
18. zář 2011

@brusle já je tak kojila cca do půl roku, akorát pak po tom třetím měsíci už jen doma kde jsem měla takový fajn křeslo na kterým jsem je měla pěkně podložený, když jsme byli někde mimo tak už pak po jednom - ale to zas nebylo tak často, a nebo jsme neměli na spěch - protože to většinou bylo někde na návštěvě nebo tak a to mi bylo jedno jestli tím strávíme 15 min nebo půl hodiny. - jinak příkrmy jsme začali až v půl roce, a k tomu kojení jako pití. Flašku s čajem nebo mlíkem až tak někdy kolem 9-10 měs. Ale hoši stávkovali - takže jsem je přemlouvala až někdy do roka a pak teprv jsme přestali kojit.

jankatr
autor
18. zář 2011

Príma víkend s príma lidma https://picasaweb.google.com/118032867306728242...
Nemělo to chybu 😎 😎 😎

crca
19. zář 2011

@jankatr Však jsem na tebe myslela,jestli jste jeli 😉 Já měla taky hezký víkend,v pátek srazík s holkama ze základky a domů jsem přijela ve 4 ráno 😀

jankatr
autor
19. zář 2011

@crca Já už bych asi jela i kdyby trakače padali - i kdyby to mělo být autem a klidně někam za humna - když už to hlídání bylo domluvený - tak se to musí využít ne 😀 😀 😀 ale bylo to bezva nakonec i počasí nám vyšlo - tomu hnusu co v neděli přišel jsme statečně ujížděli a doma nás to dostihlo až v neděli odpoledne. A to už jsme byli v suchoučku , teploučku 😉 😎

lenulinka21
19. zář 2011

@jankatr @luzza @crca @adrosek @myska77
Dlouho jsme NIC nepřispěla no ted je i čííím 😀 nějak se to nasbíralo..

Tomášek se naučil pít hrnku, už jí i sám sice jen vidličkou,ale poctivě nabodává 😀 😀
Máme za sebou To ušní a oční noooo katastrofa manžel si zkusil ☹ ☹ před vyštřením dostal Dithiaden
měl ho tam uspat a dr. ho vyšetřit (na ušním) jenže Tomášek to bojkotoval prášek mu nezabral manžela poškrábal a škaredě... tak mu sestra píchla injekci (ten oblovák) a nakonec usnul vyčerpáním ale jen
na půl hodiny ☹ Takže stihl pan DR. jen 1 ucho.Na Druhé ucho se jelo později a zase to samééé.
Ale má to bobíšek za sebou 🙂 a slyšíí bezvadně žadná vada tam není. Oční taky dopadlo dobře ještě, ale dostane kapky ATROPIN na 7 dní po nich se mu rozšíří zorničky a oni tam prý ještě něco přeměří.
Jinak OK. 🙂 🙂 Trochu se i rozkecal, no snaží se. 😉

jankatr
autor
19. zář 2011

@lenulinka21 To je super že slavíte úspěchy 🙂 s tím vyšetřením to musel být teda mazec - ale hlavně že to dobře dopadlo 🙂 🙂 🙂

adrosek
20. zář 2011

-ahojík mamky,ta vás zdravíme vechny
-lenulinka super zprávy za úspěchy,jen teda to bylo asik dosti náročné,hlavně že ste to zvládli
-my sme s holkami a s babičkami na dovolené v bšenové opět na sk tak si užívám pohody,počasí nám přeje tak super,celé dny se holky čvachtají v bazénech takže super,tak moc zdravíme

jankatr
autor
24. zář 2011

Ahojky - soutěžíme o focení - tak kdybyste nás chtěli podpořit - budem rádi 😵 😵 😵 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=25558683...

crca
24. zář 2011

@jankatr podpořeno 😀

jankatr
autor
25. zář 2011

Díky - ale nakonec jak jsem se dívala to stejně nebude o počtu hlasů - což je v podstatě asi i lepší. Buď vybere prcek - dcerka té fotografky - a nebo náhodný generátor čísel - aspoň je to spravedlivý a mají šanci všichni 🙂 😉

crca
26. zář 2011

@jankatr jojo,to je lepší,protože aspoň víš,že to nemůže někdo ovlivnit,než když musíš pořád klikat a klikat 😉 Holky včera vzal manža děcka na "výlet"vyjeli o půl 3 a o půl 7 večer ještě nikde nikdo.Kolem 5 jsem mu ještě volala ať koupí Vincentku(Máťa je nachcípanej-už to začíná ☹ ) a tak že jo.V 18.45hod stále nikdo nikde a už jsem začala být nervozní a najednou telefon...ve mě by se krve nedořezal 😖 Volal Michal,že je u supermarketu u nás(naštětstí 😀 ) a že jel pro tu Vincetku a jak děcka vylejzali z auta tak mu zacvakli čudlíky u dveří,jenže Michal tam měl nechané klíče v zapalování 😀 😀 Takže jak zabouch tak si toho všiml už pozdě 😀 Tak jsem musela dolů ke tchýni pro auto a přivézt mu náhradní 😀 On šel mezi tím nakoupit,já tam přijela,už byli u pokladny,vezmu mu nákup a říkám a máš tu Vincentku?A Michal"ajo,na ní jsem zapoměl" 😀 😀 Chápete ??jedinou věc jsem chtěla koupit,ještě si kvůli tomu zamkne klíče v autě a nakonec jsem si pro ní ještě šla já 😀 😀

crca
26. zář 2011

Jo ještě taky jedna soutěžní,ale je to teda ta nahlasy,takže pochybuji,ale kdo ví 😅
http://www.kojeneckavyziva.cz/cs-CZ/Nestle-Baby...

jankatr
autor
26. zář 2011

@crca 😀 😀 😀 taky dobrý zážitky 😅 ty mě vždycky spolehlivě pobavíš - a hlavně - já vím že je to škodolibý, ale člověk má tak nějak "lepší" pocit že není na pokraji blázince sám 😀 😀 😀

jankatr
autor
26. zář 2011

@crca máš ho tam 😉 🙂

jankatr
autor
26. zář 2011

Jinak - u nás novinky - 13.10. jsme objednaní s Kubou zas na trubičky a navíc odebrání nosní mandle - a zajímavý je že tak jak doteď furt všichni říkali - je to dobré, uvidíme do příště... atd. tak dneska najednou jiná paní doktorka - neví proč se to tak dlouho odkládalo... - chodíme totiž na ušní do nemocnice a tam se doktoři střídají. Ale taky je to k něčemu dobrý člověk aspoň má víc názorů a když doktory neznáš tak je těžký vybrat toho správnýho - a možná někde v ambulanci by nás nechali trápit ještě klíďo půl roku. Jen mě mrzí že mu to neudělali na jaře - mohl to mít dávno za sebou - navíc teď je zas takový to super období furt samá rýma a podobně - takže kdo ví jestli vůbec toho 13. půjdem - abysme to nemuseli posouvat. Chtěla nás vzít už teď druhýho - jenže Matesovi teče z nosu už teď, na mě už to taky leze - takže počítám že Kuba spustí tak zítra - takže bysme stejně nemohli.
Navíc aby toho nebylo málo tak prý zas tam má nějakou tu tekutinu takže nejspíš na to jedno ouško skoro neslyší - nejspíš i proto má takový potíže s mluvením - a to na předchozích kontrolách to bylo pořád dobrý - nebo to aspoň tvrdili - i když podle toho co říkala dneska to až tak dobrý nebylo - měla tam totiž nějakýho mladýho doktora a tomu všechno vysvětlovala co dělá, co je v papírech a tak - a najednou jsem se nestačila divit jak všechny ty relativně "dobrý výsledky" byly vlastně na prd. a už to mělo být dávno hotové. 😒 😠 takže myslím že se podívám jestli právě tahle paní doktorka nedělá i ve vlastní ambulanci.

crca
26. zář 2011

@jankatr Jo já si to taky říkám,když slyším,že v tom nejsem kolikrát sama 😀 Jinak teď jsem dobalila radši tašku,Máťa začíná troubit 😒 tak abych to měla tentokrát posychrovaný,pak je blázinec,že ani já se pořádně neobleču 😅 ale snad jí nebudem potřebovat.Kdyžtak ti písnu na mobil 😅 Tohle je hrozná nemoc 😠 jakmile má rýmu,tak už jsem na trní a nespím a bojím se že začne sýpat,ale je už dobrý,že není to miminko 😕 to bylo horší 😒

jankatr
autor
26. zář 2011

tak tfuj tfuj tfuj - ať nikam nemusíte 😕 😕 😕
Stejně já furt říkám že ta rýma je jedna z nejhorších nemocí - jednak narozdíl od horečky na to okamžitě nic nezabere ale hlavně ty další komplikace - vy se dusíte já se zas u Kuby pokaždé děsím že zas půjdem píchat uši - ty děti si to fakt "vyžerou" 😒 😒 😒 😔

adrosek
27. zář 2011

-ahojík mamky,tak vás vešechny zdravíme
-jankatr to s člověk asik nevybere jak to tak sleduje,j škoda že ste to už mohli mít za sebou že,hlaně aby to už bylo a bylo vechno vpořádku
-crca vidím ž máte stál vešelo hlavně stím atem teda,to musel mít tatka radost a tytaky že myslím,taky at ste brzy zdraví a hlvně at neusíte do nem.
-no my takykašleme tak čekám kdy to chytne aji druhá a snd nic jiného už ktomu nechytneme

crca
27. zář 2011

@jankatr jo to říkám taky,když mají horečku dám sirup a za 10 min jsou jak rybičky aspoň na chvíli,ale ta rýma to je šílený 😒 Noc byla v pohodě,jen teda Míša začala v noci soplit,takže pořád kňourala a brečela,pak se mě podařilo jí kápnout kapky a už to bylo dobrý.Matěj spal hezky,vzbudil se jen 2x a sice trochu sýpal,ale nic hrozného,za to dneska v noci bude asi šaráda ☹ Už teď mě strašně troubí a sýpe,ale zkusím mu dát Prednison ať je posychrovanej,takže věci jsem nevybalovala-pro jistotu ☹
Dneska jsem byla preventivce na gyndě,vše dobrý,čípek je prý ukázkový 😀 -jenže....prý mám otočenou dělohu a srůsty 😲 -nechápu 😅 poznal to jen po hmatu-no je dr.tak to musí vědět 😀 -není to nic strašného,nic se nebude dál dít.Jen mě to zaskočilo,před půl rokem to bylo o.k 😨 Beru teda antiko a MS je v pohodě-slabá,jen 3-4 dny,ale začnu zase brát prášky a začnu špinit tak na 2-3 dny,vysvětloval mě ,že to může být tím.... 😅 Taky se mě ptal jestli beru antiko v kuse ty 3 platíčka,nebo normálně po platíčku,pak MS a zase začínám,tak já že normálně po jednom.Navrhoval mě ať to zkusím brát v celku,že aspoň neztartím tou MS živiny co potřebuju 😕 Já vám nevím takové vymoženosti....asi stárnu 😀 😀 Máte s tím některá zkušenosti?

jankatr
autor
27. zář 2011

@crca Teda ty už taky nevíš co by viď??? 😅 Tyhle komplikace teda neznám... - takže neporadím. Ještě že už máte ty dva skřítky aspoň nemusíš stresovat jestli pak nebude problém otěhotnět a podobně.

Jinak teda my asi pojedem odpoledne na ušní - ráno jsem lítala po doktorech já, a než jsem se vrátila tak prej byl Kubík takovej rozvrzanej a uplakanej, chytal se za hlavičku a tak, a než šel v poledne spát v poledne tak už vyloženě plakal a ukazoval na ouško... 🙄 Chůďa moje malý... - a vzhledem k tomu že ta doktorka říkala že taky může přijít akutní zánět než dojde na tu operaci tak mám obavy že už je to tu 🙄 🙄 🙄

crca
27. zář 2011

@jankatr vždyť říkám,že už je to tady☹ odpoledne 30 stupňů a ráno je kosa,sousedka byla s malým taky u dr. a prý že se to rozjelo nějak rychle tyhle nemoci,že je to nějak rychlé 😒 Te´d večer jsem mu loupla půlku toho Prednisonu,jenže jsem mu to trubka dala sice na lžičku s jogurtem,ale byly v tom kousky jahod a on než aby to hned spolkl,tak začal kousat ty jahody i s tím Prednisonem 😀 😀 Asi víte jak chutná natož když se rozkouše 😀 hnus hořkej,ale ustál to,hned to zajedl bramborákem a docela se divím,že se nepozvracel,sice kousek vyplivl,ale zabralo to docela .Už pak tolik netroubil a dejchal docela normálně,tak snad to tak vydrží i přes noc,dneska je kritická a zítra už by to mělo být lepší......Hlavně že jsi to psala,že čekáš kdy budou mít ty ouška co? ☹ Snad jste v pohodě......to nám to tu zase začíná co?Už jsme se dlouho nebavili o nemocech a strastech 😒

myska77
27. zář 2011

Ahoj holky, no super, uz se to tu rozjizdi s chorobama. To pocasi je fakt na pytel. My jsme si dnes taky dali nemocnici, Christikovi se na krku objevil Píštěl, to je neuzavrena dutinka v tele, je to vrozene, ale nasli jsme to az ted. Drzi se v tom takovy rosol a muze to i zhnisat a vest v tele pekne hluboko i daleko. Manzeluv bracha to mel ve 3 letech operovane, vedlo mu to od krku az k srdci, tak mu to vyrizli a zasili. Za 3 mesice jdem pod narkozu na kontrastni latku, aby se vedelo kam to vede a pak mozna na kudlu. Kazdy si nejak uzivame.
Z jineho soudku, uz drandime na odrazedlech a kluci ta kola miluji 😀 jen jsou desne rychli a nemuzu je dobehnout: https://picasaweb.google.com/102093037417601558...