Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
18. kvě 2012

@kway 😀 noooo jasně že joooooo 😵 😵 naprosto a bez potíží, parametry HAUCKU DUO
budou jistě na netu, ted fakt nevím, ale myslím, že šíře byla 76 cm ale nechci kecat 😀
Měla jsem ten černo-béžový a fakt pecka. lehký, všude sme vjeli, skladný jednou rukou do placky, bezudržbová kola... brala bych ho znova, ale další dvojky to nehrozííííí 😝 😝 😀

@crca díkec 😎 jsme prostě dobréééé ... hi hi kurde děvuchy bude to záhul jednoho tady školak 20 mtrů
druhého o něco dál, snad ty začátky nebudou mooo kruté, jinak mě picne 😅
Ale cooo?? dala jsem začátek, když byly miminka, tak to bylo pro mě horší, bo bud furt řvali hlady nebo jeden spal a druhý néé, kolotoč co neměl konce...jejich chození pak bylo pro mě vysvobozením 😀 bo v 1 roce měli každý 12kg cca a nechodili kdo TO měl tahat???
Takže to zvládnu hl. at se jim tam líbí divochům.

crca
18. kvě 2012

Tak první den za náma 😀 Zítra na novo 😀

jankatr
autor
20. kvě 2012

@lenulinka21 Tak to je super 😵 gratuluju 🙂 🙂 🙂

@kway uplně v pohodě 😉 🙂 já myslím že by snad v podstatě měly být všechny dělaný tak aby projely 80 dveřma.

crca
20. kvě 2012

Zdravíme po útrpném víkendu 😀 Ale teda jsem tak krásně psychicky v pohodě jak nikdy,děcka toho našmajdali až až a ani nemukli,žádné vztekání,žádné hádaání,když se řeklo,že se na něco nepůjde,v klidu odcházeli,když měli už z něčeho slézt,šli v pohodě-no prostě super víkend 😵 Fyzicky jsem na tom teda hůř 😀 Chvíli jsme je nosili za krkem průběžně,takže jsem k.o 😀 Včera jsme jeli ještě na jednu pouť co je kousek od nás,jeli jsme vlakem-no zase vzrůšo 😅 ještě ke všemu tunelem,ale holky kdyby jste je viděli 😀 Copak tam,oni teď ve vlacích rozsvěcej,takže žádné extra vzrůšo,ale zpátky jel soused(průvodčí),tak mu říkám,že to už není ono,když rozsvěcej 😅 a on nám v tom našem vagonu šel vypnout světla 😀 My vjeli do tunelu-hele tma tmoucí,Michal rozsvítil jen mobil a děcka teda výraz jak kdyby viděli ducha 😀 😀 Očička jak kuličky a ani se nehli 😀
A další "humorná" epizodka ze dneška....ono zase tak k smíchu to není,ale já když jsem si to poskládala,tak jsem dostala záchvat smíchu 😀 Tchýně má před barákem lavičku,je to asi 2m od silnice,dneska jsme jeli ještě na pouť,pak jsme přijeli,děcka šli spát a když se vyspali šli jsme zase k babí.....Kolem 16hod přišla sousedka pro sýr a povídají si ve dveřích,najednou přiběhl Máťa,že si jde sednou ven-podotýkám na tu lavičku...a babí,tak si hačni a najednou-kde je lavička!!!! 😀 😀 😀 Prostě někdo si jí asi vypůjčil na vždy,ale teď ten paradox...Lavička je hned pod okny od kuchyně,která jsou asi metr od země,takže vidět fakt je,další bod-když jsme přijeli kolem té 12.OOhod z poutě,tak lavička tam ještě byla,babí si na ní dávala kabelku a hledala klíče 😀 My tam přišli kolem půl 3,ale to už jsem si nevšimla jestli tam byla 😀 a to má dva psi který lítaj kolem baráku a štěkaj na všechno co se hejbe 😀 a to mě dostalo 😀 😀 Takže když to shrnu,běhěm 3hodin,za bílého dne a plného provozu(ještě i větího,protože kvůli pouti vede objížďka kolem nás),se dvěma psama u baráku a pod okny někdo čmajzne lavičku 😀 😀 Takže asi tak shrnut náš víkend 😀

crca
27. kvě 2012

Zdravíme 😀 máme pomalý,ale úspěšný bod-Máťa se převčírem ráno vzbudil a že jde čůrat-to bylo teda už ráno a když jsem mu vzala plínu,tak byla suchááááááá 😀 na dnešek teda zase asi tak jednou čůral do plíny,ale pomalu se snad k těm nocím bez plen blížíme-aspoň u jednoho 😅

crca
31. kvě 2012

Ahojky maminy,tak Míša je na ATB 😒 nález v oušku,šílená rýma....tak snad se to nerozjede 😒

crca
31. kvě 2012

No a Máťa teď od odpoledne 39°C a teď mě blindil 😒

crca
3. čer 2012

Takže náš stav.....s Máťou jsem byla už dneska na pohotovosti,sice teplotu už neměl,ale ráno strašně štěkal,to by ale ani tak nevadilo,ale moje mateřská intuice opět nezklamala 😀 -má angínu a já asi taky,zítra jedu taky k dr.od včera teplota,dneska už to jde,ale už od pátka mě bolí v krku 😒 Mě z toho už jebne 😠

kristaly
5. čer 2012

Ahojky holky a obzvlášť zdravím @crca, koukám, že poslední dny tu píšeš hlavně Ty, tak Tě chci trochu povzbudit, zároveň se omluvit, že jsem tak strašně dlouho nepřispěla. Nějak nebylo kdy a když jsem zapla comp, nevěděla jsem, co honem psát. Ale přiznávám, že konverzaci čas od času sleduju. Koukám, že fakt nějak válčíte s nemocema 🙄 , přeju ať už jste konečně fit 😉 a můžete si spolu s dětma vychutnávávat poslední týdny před školkou 😎 😎 .
My jsme docela zdraví, od toho kritickýho podzimu se docela držíme, ale musím to hoooodně zaklepat. O to větší mám strach z toho podzimu dalšího, kdy jdou děti už taky do školky, tak doufám, že to nějak zvládneme. Fakt čím víc se to blíží, tím hůř si všechno beru. Ale snad to zvládneme. Jinak s klukama je čím dál větší prča, jak komunikujou a rozuměj, máme plnou sbírku trapasů na veřejnosti i doma 😀.
Tak se držte, myslím na Vás a už žádný bacily !!!!!!!

crca
5. čer 2012

@kristaly no,si tu vykecávám duši sama pro sebe 😀 😀 a aby toho nebylo málo,tak jsem byla teda v pondělí taky u dr. a prý mám angínu jako prase 😀 Takže teď jsme na ATB všichni 3,teda i manža,ale ten má jen ten Bioparox 😀

kristaly
7. čer 2012

@crca to si teda fakt vyžíráte, tak doufám, že už to jsou Vaše poslední atb aspoň pro tento rok a jeho druhá půlka už bude jen a jen zdravá. Já mám někdy pocit, že mě jebne, ani nemusíme být nemocní, tak si nedokážu představit být k tomu ještě marod... Fakt se držte!!!!

kristaly
7. čer 2012

chci se ještě zeptat, choděj Vaše děti po obědě stále spát? My to teď máme nějaký rozházený, dlouho jim trvá, než zaberou a dokážou po o spát i 3hodiny, ale pak večer je to děs běs, usnou až po 22h, pak jsme s manžou ko, protože kluci vyžadujou pozornost, jsou jak z divokejch vajec. Když je po obědě nedám spát, pak je to s nima o to náročnější, je vidět, že si potřebujou odpočinout, ale oni na místě prostě neposeděj, jen když si je vezmu do croozeru, a vyrazíme ven, tak jsou v klidu, ale to se nepoštěstí každý den... a pak večer usnou do těch devíti hodin celkem v poho, ale je to fakt dost hard core a nevím, jak to řešit... Jestli je to v tomhle věku normální, jestli to mám vydržet a nedávat spát po obědě, nebo se smířit s tím, že už nebudou žádné klidné večery... 😝

crca
7. čer 2012

@kristaly my jsme tohle měli taky,ale choděj spát pořád po obědě 😀 teď je to zase horší,protože nejsou tak unavený jak když lítaj dopoledne a odpoledne venku,takže usínaj tak půl hodiny a večer hodinu,ale budu je dávat dál spát,problém je v tom,že Máťa by už spát nemusel,trvá mu to dýl než usne,ale zase Míša ta je do 15min k.o,takže to nechám až půjdou do školky a tam ať si s nima dělaj co chtěj 😀 ale doma už je to taky hirošima 😠

jankatr
autor
7. čer 2012

@crca Teda ať mi nikdo neříká že ti naši Matesové na sebe nejsou napojení, my byli na pohotovosti taky v neděli 3.6. a taky angína jak prase, horečky ke čtyřicítce no byl uplně K.O. 😖 všechno bolelo, a léky na horečku zabíraly jen na chvíli... - ještě že už to máme za sebou. Naštěstí to zůstalo jen u Matese. Dost jsem se děsila toho aby z toho nebyla řetězová reakce.

Jinak musím říct že taky bojujem s nočníma plínama. A kupodivu, i když byl ze začátku Kuba ten šikovnější, tak teď vede Mates, sice je teda dávám v noci vyčůrat, ale i tak, Matěj je ráno suchej a Kuba vstává počůranej. A to už jsem jim zabavila i flašku na noc... 🙄 Ale vydržím... 😎 😎 😎 Jednou to přijít musí ne???

Já teď vůbec nestíhám - jsem furt v jednom kole, ráno letět s klukama do školky, pak honem do práce, odtud se dostanu většinou až po pátý, letět k našim pro kluky, nachystat něco k jídlu, narvat to do vany, do postele.... a pak když se dostanu sem, tak většinou jdu kouknout ještě na resty z práce, abych neměla ráno honičku. (Naštěstí je to udělané tak, že se do toho našeho systému dostanu i z domu) takže některý věci co nestihnu dodělat můžu dotáhnout ještě večer doma. No a pak už padnu za vlast a ráno nanovo... 😝 😝 😝

crca
7. čer 2012

@jankatr no u nás to právě ta řetězová reakce byla 😀 I když teda Míša ta angínu neměla ta má atb na to ucho,ale dneska lehla i tchýně a dr mě říkala,že teď ty angíny strašně řáděj 😒 Hele plíny fakt neřeším 😀 ,ale te´d už se ani Máťa odpoledne 14dní nepočůral 😅 večer teda choděj bez plen,ale když usnou tak jim je nasadím,někdy se stane,že si jí Máťa třeba kolem půl noci sundá,jde se vyčůrat a zalehne zase bez plíny a do rána dobrý,ale Míša...... 😀

jankatr
autor
8. čer 2012

tak teda nevím nevím, ale mám pocit že se Matesovi ta Angína vrací... myslíte že je to možný??? 😕 nebo nějaká jiná mrcha. Už zas je umrančenej, má teplotu, stěžuje si že ho všechno bolí... 🙄 🙄 🙄

kristaly
9. čer 2012

@jankatr ahojky, koukám, že jste se s @crca sešly společným tématem ☹. Ta angína ale začla teprv před týdnem, ne? Není jen možný, že ta atb prostě ještě nezabrala? Nebo už je dobral? Mě přijde divný, že by se angína takhle brzy vrátila, nemůže být Matýsek jen prostě znuděnej a bez nálady kvůli tomu, že musel být teď doma? Doufám, že to je tím a že nebudete už muset k doktorce...
Se školkou se to u Vás muselo všechno asi hodně změnit, a to mě zajímá, bo za pár měsíců absolvujeme podobnou fázi 😉. Jak to vůbec Tví kluci zvládají - být od rána bez maminky? Stýskají si hodně?

Naši kluci jsou sice zdraví, ale poslední dny se jejich nálady taky dost mění, asi nám začlo parádní období vzdoru a často si fakt nevím rady, jak z toho ven, jak je uklidnit, jak uklidnit sebe (logicky mám pak vztek taky, že mi přerůstaj přes hlavu). Ufuf a to prej má být ještě hůř, to fakt ne. Tak se na jednu stranu těším, že až půjdou do školky, třeba jim to v tomhle pomůže, že se zklidněj, ale možná si to jen naivně maluju.... Taky máte stavy, že byste svá milovaná zlatíčka nejraději někam zavřeli a utíkali někam hooodně daleko? 😝

crca
9. čer 2012

@jankatr já bych se ani nedivila,protože já beru atb od pondělí a dneska mě zase bolí v krku,ale ta druhá strana 😠 no je to mazec a to nejsme ještě ve školce ☹ jsem si lebedila že jsme za celé 3 roky byli "zdraví"samozřejmě nějaká rýma kašel,i tu angínu měl Máťa ,ale jinak relativně zdraví a te´d když máme jít do práce a do školky tak jsme na hromadě,ale všichni!!!! 😒 hele,pokud by se ti to nezdálo,tak bych klidně zítra jela znova na pohotovost 😒

crca
9. čer 2012

@kristaly poslední dny bych je nejradši taky vyfoukla a uklidila pod postel 😀 a upřímně už se těším až je půl dne neuvidím 😀 Míša na to jak byla taková uvědomělá a skromná,tak je teď fakt na přeražení,neposlouchá,dělá neustále kraviny-respektive přesně dělá to co nemá a Máťa má sice klidové období bez řevu,za to odmlouvá a držkuje 😀 No,pak si vyber,ale když jdou pak spát tak bych je samou láskou sežrala 😀

jankatr
autor
10. čer 2012

@crca Tak to je krásná hláška - vyfouknout a uklidit pod postel... 😀 😀 😀 tyhle stavy mám dost často 😀

@kristaly
@crca Upřímně řečeno - jsou dny kdy si říkám že nechápu jak jsem to s nima mohla vydržet celej den a nezbláznit se protože i během těch pár hodin co je vidím mě dokážou přivést na pokraj šílenství... 😝 😝 😝

S tím Matějem nevím... z pátka na sobotu měl horečky, včera v noci taky, dneska už zas vypadá líp, ale stejně to není až tak uplně ono. A přijde mi že ty uzliny na krku má pořád zvětšený... 😕

@kristaly k té školce, je to dost individální, Kuba s tím problém nemá, už od prvního dne tam byl jako doma, u Matěje to bylo horší, ale v podstatě to byly jen ty moje odchody, pak jako kdyby ho někdo vyměnil a odpoledne se mu málem ani nechtělo domů. Takže asi tak nějak.

crca
10. čer 2012

@jankatr ono možná právě že o to jde,že tě viděj tak málo a tak upoutávaj co se dá,jenže ty musíš stihnout za těch pár hodin co jsi doma to,na co jsi měla"celý den" 😀

kristaly
11. čer 2012

@crca @jankatr 😀 vyfouknout a uklidit pod postel 😀, na tuhle hlášku si teď vzpomenu vždycky, když je nejhůř 😀 a je mi hned líp. Zní to dost škodolibě, ale jsem na jednu stranu moc ráda, že v tom neplavu sama a že jste na podobné lodi 😉 .
Jsou moje všechno, jsou to i celkem "vydžené zázraky", ale díky nim začínám pomalounku poznávat i mé hodně stinné stránky (např. nikdy předtím jsem si nepřipadala tak hysterická). Ale třeba mě vytrénujou a vydržím toho o dost víc, než si umím představit ...
Taky mám pocit, že když jsou kluci někde většinu dne pryč a pak se jim věnuju jen večer, že chtěj dohnat celý den, říká se, že často se děti ve školce chovaj jinak než doma a pak si to doma o víkendech vynahrazují 😵.

@jankatr doufám, že už je Matýskovi zas lépe, nebo byli jste u toho doktora pro jistotu?

Držím palce, ať jste všichni fit. Jo a nemáte zkušenost s dovolenou u moře se svištěma? My se letos chystáme do Chorvatska jen na týden do kempu autem, tak jsem na to zvědavá, jak si dovču užijem 😅.

jankatr
autor
11. čer 2012

@crca
@kristaly
no ono je to hlavně i tím, že člověk toho má z práce za celej den plný zuby, a pak ještě ten jekot, řev a rvačky.... a to vy to máte přece jen o něco lepší. Když jsou dva tak to jde, ty tři to je takový nepraktický číslo, ať tak nebo tak většinou to skončí že jsou v různé kombinaci dva spolčení proti tomu třetímu. Když je jeden z nich někde pryč a je jedno kterej, tak jsou docela v pohodě 😉

Co se týče hysterie... už dávno jsem o sobě ztratila veškeré iluze 😅 😅 😅 naposledy dneska ráno. Zrovna jsem docela spěchala do práce. Napřed je půl hodiny honím aby se šli obouvat, přičemž se mi na střídačku ztrácejí do pokojíčku a podobně, kde si s ledovým klidem hrajou. Když už mě fakt začíná chytat rapl a táhnu je ke dveřím za ploutev, tak si najednou Kuba vzpomene, že vlastně potřebuje kadit.... - dojdeme na záchod, no samozřejmě už to má v gatích, takže utřít převlíct... než ho dokopu ke dveřím vzpomene si Mates... a já už mám hysterickej záchvat, protože během půl hodiny mám všechny tři donutit oblíct, dotáhnout Dana do jedné školky, odvézt ty dva do druhé školky, a ještě dojet na druhej konec města do práce.... 😝 😝 😝 (až mě jednou lapnou policajti, nebudu se stačit divit... 🙄 😅 😀 )

Mates už je dobrej, ale kdyby se to mělo opakovat, tak už tam s ním raději zajdu.

jankatr
autor
11. čer 2012

@kristaly K té dovolené - osobní zkušenost nemám ale Kamoška co má cca roční holčičky dvojčátka a k tomu jednu čtyřletou, byla teď na KOSu, teda letecky, ale byly děsně spokojení.

crca
11. čer 2012

@jankatr jsem se zase pobavila u tvého příspěvku s tím hounem 😀 😀 😀 ale přesně jak píšete,dokud jsem neměla děti byla jsem děsnej flegmouš 😀 od té doby co je mám a jsou na nohách,jsem hysterka 😀 Právě tohle ranní depresivní honění mě bude vyhovovat,že s nima nebudu muset tak honem honem spěchám do práce 🙂 Jinak teda dneska volala tchýně pro výsledky co jí dělal stěry že jí bolelo v krku a má streptokoka 😒 a Mates te´d když šel spát,tak že ho bolí v krku 😒 mě snad omejou 🙄 já byla dneska na krvy a zítra jdu na kontrolu,tak uvidím,každopádně si něchám udělat stěry,když má tchýně toho streptouše.Ve středu jedu s děckama na kontrolu a tak jí to řeknu a snad nám ty stěry udělá taky,vzhledem k tomu,že jsme dole imrvere-teda u tchýně 😅
@kristaly máš můj obdiv jet s děckama k moři 😀 Taky jsem o tom přemýšlela,že by jsme teda letěli někam k moři,ale prostě si ještě netroufáme,nejde o cestu,ale o ten týden někde......když vidím jací to jsou hajzlíci neposlušný 😀 😀 ale zase je fakt,že Máťovi by ten mořský vzduch prospěl 🙂 Jinak teda kámoška má dvojčátka-kluky(te´d nemyslím @jankatr 😀 )a těm byli 3 roky teď v červnu a od jejich roku jezdí v létě do Chorvatska autem a pak jeden týden letecky někde hawai a v pohodě,ono kdyby s nima člověk pořád někde cestoval,tak je to jiné,než když se chceš vydat po 3 letech a tak daleko 😒 ale já bych jela hneeeeeeeddddd 😀 už jsem i přemýšlela,že je to moje poslední léto,tak bych byla taková sviňa,že bych je nechala doma a jela klidně sama 😀

crca
13. čer 2012

Tak Matěj měl nakonec z toho pondělka na úterý v noci zase 38 😒 zase zasoplenej...dneska jedeme na kontrolu tak uvidím,jinak přes den je v pohodě.Já byla na té kontrole včera,mám zvýšenou sedimku a i CRPko,dostala jsem do zadku ještě Pendepon(jsou to nějaká dlouhotrvající ATB) a za 3 týdny ještě na tetanovku 😅 a to nemluvím o tom,že mám zvýšený choleterol a tuky a za půl roku mám jít znova na krev a pokud by to trochu nekleslo tak bych dostala prášky 😀 to je humor teda,ale bere to spíš kvůli rodinné anamnéze,nemám to zvýšené nějak moc jen jsem na hranici a babičky měli cukrovku,mamka vlastně zemřela náhle,tak se to radši bude hlídat 😅 Jinak na otázku kolik vážíte,jsem mu řekla,jestli je to nutnéé 😀 No potřebovala bych dát dolu aspoň 5-10kg,spoléhám na to,že až začnu chodit do té práce,tak na jídlo čas nebude a budu uhoněná jak koza,tak snad to kilčo dám dolů 😀 😀 Jsem naivka co??? 😀

crca
14. čer 2012

Na kontrole zvětšené opět uzliny,udělala mu teda výtěr za coč jsem ráda a v pondělí jdeme na krev,takže aspoň se to nějak hlo.Na doporučení dr. jsme si koupili Imunoglukan,musí se brát teda 2-3 měsíce,jenže teda ta lahvička mě výjde na 226kč a to mají tak na 14 dní.Je toho 120ml a berou po 3ml denně,takže krát dvě to už je 6 ml denně a v případě virozy se to i na 3 dny může zdvojnásobit ta dávka..... 😅 ještě jsme vyfasovali zase ten Aerius a teda na to,že je na předpis,jsem stejně doplácela skoro 200kč 🙄 už mě z toho fakt začíná hrabat 😅

kristaly
14. čer 2012

@crca @jankatr teda holky, vy máte ty Matýsky vážně propojený - teď myslím ohledně tý angíny 😠 , tak doufám, že už bude jen dobře. Jojo, taky miluju utrácení v lékárně, se vždycky musíme rozšoupnout... a teď se chystám nakoupit léky na cestu, to bude taky pálka. Začátkem července se ozvu, jestli tu cestu s našima lumpama přežijeme 😎 , tak nám držte palečky 😉 a buďte hlavně fit !!!!! O víkendu už tu bude hezky teplíčko, třeba to naši prckové už potřebujou, se taky trochu ohřát.

crca
15. čer 2012

@kristaly Tak hlavně dobře dojeďte 😉 Já jdu dneska odpoledne na Jamrock-hudební festival,tak se těším,aspoň vypdanu z těch neustálích nemocí,i když teda budu asi na trní,protože Mates troubí až děs ☹

jankatr
autor
15. čer 2012

@kristaly Tiše závidím ... 😅 užijte si to 😎 😎 😎

@crca ty taky 😎 ať ti nejni blbě 😝 😀 😀 😀