Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
28. srp 2012

Ahojky všeci 😀 Tak se nám to nějak krátí co?? 😅 Tenhle poslední týden mám nějak nabito 😅 Včera jsem byla s Míšou na očním,protože si v pátek frajerka píchla příborový nůž do oka,naštěstí to vzala do koutku,ale má krvavé bělmo,vypadá jak upírka 😀 ,všechno je v pořádku,jen mě zarazil dr.který mě to říkal tak jako ve stylu"matko jseš hysterka,vždyť má jen krvavé bělmo a nic jiného" 😠 ,ale tak jak to mám vědět,prostě jsem s ní radši jela,než něco zanedbat 😒 S Máťou jsem byla na kontrole s tou mandlí dneska ráno,to je taky dobrý a za chvíli vyrážím na schůzku co půjdu do práce,tam odsud zase ještě na pracák a z pracáku ještě k mému obvoďákovi pro vstupní prohlídku a zdravoťák 😀 Děcka jsou u babí i tam spěj-teda doufám 😀 😀 A ve čtvrtek máme zase schůzy ve školce 😅 Takže se nějak nenudím 😀 A co vy? 😅

crca
2. zář 2012

Tak holky ty co mají zítra taky premiéru tak tfuj tfuj a hodně štěstí 😉

kristaly
3. zář 2012

@crca a ostatní školkaři 😉 , taky jsme na Vás mysleli a snad to děti zvládly bez větších slziček. My se tam byli jen mrknout, donést papíry a domluvit se, jak budou chodit na pět dnů v měsíci. Klukům se tam moooc líbilo, tak snad to tak bude i bez maminky 😅 . Přeju všem hlavně zdravíčko a hodně radosti ve školce 😀 a víc klídku doma a pohodu v práci 😉 .

crca
4. zář 2012

Tak děvčata,dneska šel Matýsek s brekem,že do školky nechce,že se mu tam nelíbí ☹ nedělal scény ,ale dneska jsem nějak k nepoužití 😀 pořád na něj myslím ☹ Míša ta šla v pohodě i ho za ruku brala a říkala mu "poď dem si hlát" 😀 Tak jsem zvědavá až pro něj pojedu 😀

kristaly
8. zář 2012

@crca ahojky, tak co Matýsek, už byl pak zbývající dny v poho? Přesně na tohle se moc netěším, až tam kluky budu odvádět řvoucí - já pak asi taky do práce dorazím řvoucí.. 😨 . No, snad to bude jen ten začátek, učitelka nás varovala, že to je normál, že se to do pár dnů srovná. Tak držím palce, ještě se naše dvojčátka maj navzájem - a ve Vašem případě je teda Míša fakt statečná holka, že brášku takhle drží 😉.

crca
8. zář 2012

@kristaly ani nemluv ☹ šlo to od desíti k pěti,ve středu zvracel, ve čtvrtek taky a to už jsem si pro něj o půl 9 jela,jestli není nemocný-no není,prý ho mám nechat do pátka doma,tak byl a nic mu nebylo,v pátek šla Míša sama a už taky s brekem,chyba-dala jsem jí tam samotnou,už tohle nikdy neudělám,protože jsem doma řvala jak želva,protože taky brečela,ale volala jsem tam asi za hodinku,že bych si jí kdyžtak vyzvedla po o a byla už v pohodě,tak tam byla do těch půl 3,ale příště buď půjdou oba,nebo nikdo ☹ Pondělí se děsím už teď ,Matěj prostě brečí že do školky nechce a nenalákám ho ani na kolo co se mu líbilo,když jsem si v pátek šla koupit kolo já.Dneska že už kolo nechce,že do školky nepůjde,prostě u něj se to zvrhlo tak,že z toho zvrací ☹ za ty 3 dny co tam byl měl kilo dole!! 😒 Já už nevím jak ho nalíkat.V pátek jel semnou pro Míšu a už mě hned hlásil s brekem,že do školky nechce,tak mu říkám,že nejde,že jdeme vyzvednout jen Míšu 😅 Jestli máš můj Facebook(Markéta Motyčková)tak tam jukni je toho tam popsaného víc,co to nejspíš způsobilo a jelikož je Matýsek strašně vnímavej a citlivej,tak to bude asi na dlouhou trať,ale já byla v ten pátek zralá sednout někde do kouta s láhví vodky ☹ 😀 Zítra jdu ještě ke všemu poprvé do práce,mám jen noční,takže přes noc budou s tatínkem ☹ Teda to že budou brečet jsem si myslela,ale že to bude až tak šílený i pro mě ....... 😢

kristaly
9. zář 2012

@crca teda Market, to je teda mazec, Ti povim 😒 , přečetla jsem si příspěvky na fb a nemám slov - hlavně přístup těch učitelek mi přijde totál nesprávnej. Už jak říkáš, měly by děti pokud možno už ráno vítat a pozitivně motivovat, aby se jim tam líbilo. A s jídlem jako bychom se vraceli do našeho dětství, kdy nás nutili pít čaj s mlíkem, fakt jsem si myslela, že tohle už snad dneska nehro!!! Určo bych si asi promluvila s těma učitelkama rovnou a ujasnila spoustu věcí - vždyť to je i pro jejich dobro, když pak bude dítě víc spolupracovat. Vůbec se neboj toho, že bys jim situaci ještě zhoršila po zbytek 3 let, to je blbost, bude lepší si v klidu promluvit a najít aspoň nějaký kompromis hed teď, ono si to snad časem sedne a nakonec tam budou děcka chodit rády, uvidíš 😉 . Držím palce, ať se vám zítra daří líp a to nejhorší je už za váma 😉 .

crca
9. zář 2012

@kristaly tak přes víkend jsem ho snad trochu zpracovala 😀 už nenatahuje při slově školka,ale ono zítra to může opět jiné 😀 no uvidíme....Dám vědět,dneska jdu už na 6 do roboty,ale jen do té půlnoci,tak budu vyspalá,mám to 10min na kole domů a ráno jsem ho navnadila,že by jsme jeli autobusem,že pojedou i holky(od sousedky),taky do školy,zastávku máme před barákem tak je to v pohodě,jezdí teda tady jen tento autobus jako školák jinak ne 😀 Domů teda budu ťapat pěšky,ale to je tak na 20min,takže snad cestu domů neprořvu 😀

maharall
10. zář 2012

@crca ahojky po dlouhé době vás všechny zdravím, jdu se podělit o zážitky ze školky od minulého pondělí jsme taky začali a první dva dny docela dobrý sice brečeli chvíli ale až když jsem odešla a to jsem si pro ně byla v 10,00 už ty první dva dny pak tak byli až do oběda ale od středy Honzík strašnej řev že do školky nejde už od tý doby kdy viděl že si má vzít triko do školky tak začal hroznej řev a strojím ho a pere se se mnou a tak to pokračuje i po cestě a dojdem( teda dojedem autem i když to máme 10 min. pěšky) ve školkce zase ho odstrojit je horor. Hanička ta by možná byla v pohodě ale jak ho vidí řvát tak taky se přidá ale s ní se dá mluvit a uklidní se za chvíli. A vůbec tam teda nechtěj jíst takže tam ani nemůžou spát po obědě protože by byli o hladu, doufám, že si zvyknou brzo protože jestli mi dopadne práce od října tak nevím jak bych to řešila. A já jsem z toho tak vyřízená přesně jak píše crca lahev vodky a někam zalízt. plánovala jsem si jak si v klidu poklidím atd. ale nemám na nic náladu je na ně pořád myslím na broučky. Tak snad to brzy přejde a budou se těšit do školky nebo alespoň půjdou bez breku. tak se zatím mějte a pevné nervy 😵 😵 .

crca
10. zář 2012

@maharall 😀 omlouvám se za smajlík,ale když vidím,že je to i jinde podobné 😀 My dneska jeli tím autobusem,docela pohoda,sice začal pobrekávat když jsme byli v šatně,ale šel ,Míša ta úplně v pohodě,Matěj se mě ani nedržel za nohu,prostě šel,jen doufám,že tam nezvrací ☹ ,ale prostě celý víkend jsem se mu to snažila vysvětlit a asi to trochu zabralo,dneska to jde,sice jsem po noční,ale byla jsem doma o půl 1,takže jsem vyspalá,zítra už to bude horší 😀 Přesně jak píšeš,taky jsem měla plánů co udělám,ale spíš chodím od ničeho k ničemu a neudělám nic a hlavně se mě nic nechce 😅 Takže držím palečky pro ty naše neurotiky,ať už to jde k lepšímu.Dneska tam byla ta "lepší úča",plná místnost dětí i v šatně a už vystřihovali nějaké obrázky a hlavně za náma učitelka přišla a hned" ahoj,koukejte co budeme dělat.........." a Matěj šel 😉 Tohle je přesně ten přístup jak na něj,tak snad to zabere 🙂

maharall
10. zář 2012

@crca 😀 v pohodě za smajlík se neomlouvej, chápu.... 😉 😉 😉 . U nás ale přístup učitelek je bezvadnej taky hned když brečej se je snažej něčím zaujmout atd. ale ta chvíle než se jako by ode mě odtrhnou je nic nezajímá ☹ . Snad se to zlepší teď tady za mnou byla paní kvůli práci tak snad od toho října už budu zaměstnaná a do té doby se budu modlit aby si zvykli. Vám přeju taky mnoho úspěchů i když už jste to měli lepší 😀 .

maharall
11. zář 2012

Ahojte.... tak dnes jsem to ukecala a bylo to bez řevu a protestů dokonce jsme si dali i pusu, nemusela jsem utíkat 😀 😀 , tak snad při tom zůstane 😵

crca
13. zář 2012

@maharall super 😉 Taky už se lepšíme,Michalka je prý jako druhá učitelka,pomáhá dětem se smrkáním,podává kapesníčky,stará se o ně 😀 😀 A Matýsek....no ještě pobrekává,ale jinak dobrý.S učitelkou jsme se domluvili,že mu nebude dávat sváču,protože u toho mu právě začíná natahovat,takže si vypije jen čaj,nebo to kakao a ráno doma se mu snažím dát aspoň dva pičkotky,nebo něco,aby nešel úplně hladovej,ale jinak dobrý.V pátek večer ještě písnu,teď to nestíhám 😀

crca
15. zář 2012

Zdravím,takže v práci dobrý,čekala jsem to horší,že budu nevyspalá,ale jde to a i ještě něco udělám.Včera jsem vzala děcka už po o a šli jsme spinkat všichni 😀 Mám takový dojem,že jsem usnula dřív než oni,ale byli v pohodě 😀 V pátek Matěj ani ráno už nebrečel 🙂 Uvidíme jak příští týden,to tam je zase na ráno ta druhá učitelka,bez zájmu a projevů 😒 Ve čtvrtek se Matěj počůral u spaní, a když mě dávala ty věci tak mě říká,jestli bych mu nechtěla přinést plíny 😠 chápete to??A to má tu nepročůrací podložku kterou jsem jim tam kupovala!!Tak jsem jí řekla,že se snad počůral poprvé co tam je za těch 14 dní a že ho nebudu zase zvykat na plíny 😠 Ono jí snad obtěžuje i to,že je musí svlíknout a dát to do tašky 😠 Já jí tak nemusím 😅 se nedivím Matějovi 😒

jarkalada
20. zář 2012

Ahojte-pardon, že sem lezu, ale chci se zeptat zkušenějších 😎
Jestli jste používaly golfky-je lepší se spojenou rukojetí, nebo klasické "hole"..na co se zaměřít, aby měly? Koukala jsem třeba na peg perego aria twin-že jsou lehounké, ale zas tam nejdou polohovat nožičky..Ale mají ten pultík-spousta jich nemá..
Díky za nějaký dobrý tip. Koukám po bazárkových, chci vedle sebe. 🙂

lenulinka21
3. říj 2012

@crca @jankatr holky jak to máte vy? taky jsou děti v mš na zkušební dobu 3měs??? 😕
já mám žaludeční vředy bo Pája se nezapojuje do kolektivních věcí ☹ je to i tím,že nemluví ve větách
a vůbec dysfatici s tím mají problém... 😒 sebeobsluhu zvládá výborně v tom není problém...venku chodí za ruku nebo provázek, ale jakmile mají tu ranní činnost tam běhá po třídě nebo kdo ví co...nezapojí se noo, bere občas dětem hračky 😝 HOLKY mám strach,že ho ve zkušebce vyhodí,učitelky pořád že by měl jít někam kde je menší počet dětí, jenže tady taková školka není. ☹ Do specky je ho škody on potřebuje MOTORY a né brzdy. Ach joo mám možnost se vrátit do firmy a bojím se že ho vyhodí. Jak to máte vy? jsou nějaké důvody pro vyhazov z mš??
Zohlednují práci maminky?

koffen
3. říj 2012

@jarkalada Ahoj 🙂, jsem nakoukla a čtu tvůj dotaz. Nedávno jsem to taky řešila a nakonec jsme nekoupili golfky neb ty mi všechny rozmlouvali, že ovladatelnost nic moc. Koupili jsme sporťák PHIL and TEDS a maximální spokojenost. Snadná ovladatelnost jednou rukou, když jedno jde a druhé si chce posedět. Do auta složeno za 2 vteřiny i já. Je to teda úplně obyčejný sporťák bez madla, polohování nohou a jedné polohy na spaní. Má velká kola, nákupní košík a hodně prostoru pro děti. Má na šířku 74cm, takže dveřma úplně v pohodě. Fakt mohu jen doporučit, zatím nemám jedinou nevýhodu, jezdíme cca 4.měsíce a OK...snad jediné, že holky už chtějí hodně chodit sami a nevozit se, takže ho hodně tlačím 🙂....

crca
4. říj 2012

@lenulinka21 to teda koukám,tohle vůbec nevím,jako ano,taky nám říkali,že už takhle pár dětí "vyhodili",ale šlo spíše o hygienu,ale že by vyhodili détě,které se nezapojuje.... 😅 to fakt slyším poprvé.my už jsme 3 týden doma 😠 furt soply a kašel,teda Máťa,Míša ta už je 14 dní v pohodě,ale zase vstávat a vozit jí tam samotnou....prostě jakmile je jeden doma,bude i druhý....Já na noční dobrý,většinou končíme kolem půl 3 ráno,ve 3 jsem v posteli a do 7-7.30hod,spíme,takže něco naspím,ale teď odpoledne už se mě klížej oči a jdu s pát s děckama taky tak na hodinku 😀 ,ale práce se mě líbí,občas teda je člověk vyřízenej,ale zase si odpočinu po psychický stránce a to mě nabije i tu chybějící energii 😀 😀

kristaly
4. říj 2012

@crca @lenulinka21 ahoj holky, neděste mě! Já kluky dávala do školky teď zatím jen na těch pět dní, a pí učitelka jen kladla důraz na to oblíkání - vždyť naši raubíři nikdy ještě nebyli zvyklí se zapojovat v kolektivu, tak ani nevím, jak se budou chovat teď ve školce, a dělala jsem si hlavu i s tím oblíkáním - kluci jsou totiž děsný lenoši - teprv teď začli chodit na záchod sami - maminka už jen vymývá nočníky, ale byla to fuška, no takže si uměj stáhnout kaťata a zase nasadit, ale stěží se sami svlékají a už vůbec ne oblékají. Z toho mám teda hrůzu, aby nás nevyhodili - zní to zároveň hrozně komicky, dostat padáka ze školky 😀 , to je snad horší než výpověď z práce. Ale tak hodně lidí - i ty učitelky mě uklidňujou, že u takhle malých dětí udělá hodně právě ten kolektiv, to je hodně věcí donutí se naučit. Myslím, že podobně to budou mít i s tím zapojením se do kolektivu. Ne každej je přeci hrrr, hodně dětí nejdřív pozorují a postupně to pak přijde samo, až si najdou kamarády, určitou hru, která je chytne a podobně, v to věřím. 😉

kristaly
4. říj 2012

@crca s tím nachlazením to máme teď asi podobné a už to trvá taky dost dlouho, tak si říkám, jestli to takhle půjde dál, tak se do té školky asi ani moc nedostaneme a já do práce - máš teda mega výhodu, že na noční nemusíš nic řešit 😉 , i když to musí být náročný fyzicky - že se moc nevyspíš. Jak to vlastně budeš dělat, pokaždé počkáš, až úplně přestanou nudlit a kašlat, nebo je dáš někdy do školky s nudlí ? Mě přijde, že my si to i navzájem pořád do kola předáváme a není lehký se z toho pořádně dostat, abychom byli 100% čistý. Původně jsem si myslela, že budeme vypouštět školku jen při zvýšené teplotě, ale je fakt, že je blbý je tam dávat s chrchlákem...

lenulinka21
4. říj 2012

@crca @krystaly holky ted 2 dny na malého neřekly NIC 😅 😕
noo 3 měs zkušební dobu má většina školek co já vím..bohužel..nemůžu ted ani do práce bo se bojím jak to
dopadne :( malý je živější,ale není zlý.A vůbec je chudák dysfatik což jim sice nevadí,ale je nepozorný asi má ADD
(porucha pozornosti) tudiž si občas jede to svoje 😀 😝 Ostataní věci krásně zvkládá záchod, oblíkání,vyslíkání
U stolečku sedí(neutíká) vše je fakt na učitelkách jaké se prostě chytnou noo.
Jooooo jednou jim ráno utekl než se zamklo na venek 😖 prostě některá maminka nezavřela dveře a malý utekl udělal to jen jednou. Pořád si říkám,že musí být horší věci...nebo horší děti 😀

crca
4. říj 2012

@kristaly ono s tou rýmou je to těžký,tady u nás ti rovnou řekli,ať si je necháme doma,nebo nám je stejně vrátěj aby nenakazili třídu 😠 ,a nebo potvrzení od dr.že je zdraví,že to není nakažlivé 😅 No humor....tak jsem s nima po týdnu co byli doma šla za dr.aby je vyšetřila a napsala papír,že už jsou zdraví (to byl pátek) a ze soboty na neděli zase Máťa laryngitidu,zasoplenej,kašel příšernej 😠 ,takže si říkám,co to má za smysl,když s nima musíš k dr kvůli papírku že jsou zdraví,když si tam odtaď zase přitáhnou nějakou mrchu 😠

kristaly
4. říj 2012

@lenulinka21 stejně si myslím, že u tříleťáků to je celkem běžná věc, že neudrží pozornost, že si jedou to své a ne vždycky se přidají k ostatním. To přeci hned nemusí znamenat nějakou poruchu, nebo vy to máte potvrzeno? Tví kluci jsou teda hodně šikovní, že to všechno zvládají, jak píšeš, tak si myslím, že by učitelky měly být spokojené. Teď teda porovnávám s mýma klukama.
@crca fíha, to je teda děs, že jste se zas nakazili u doktora - tu larynu poznáš podle toho, že začne soplit a chrchlat? Já mám zkušenost s laryngitídou zatím "jen", když Fanýsek v noci začal špatně dýchat - nemohl se pořádně nadechnout, tak suše kašlal - jakoby štěkal a až pak se k tomu přidala rýma, ale vždycky to byla taková podvratná sviňucha, že jsem ani nikdy nevěděla, kde to chytil... Ale např. zvýšenou teplotu nikdy neměl. A to jsme byli i v nemocnici.

crca
5. říj 2012

@kristaly no buď to chytne z ničeho nic v noci jak píšeš,ani rýmu nemá nic,prostě jde spát zdravej a v noci jedeme do špitálu,ale to se stalo naštěstí jen 2x,jinak jakmile má rýmu a kašel tak už jsem v pohotovosti 😀 poznám to tak,že přes den když brečí,tak začne u toho jakoby troubit a to už vím,že bude asi průser,takže pokud to jde,tak nenechávám teplo v pokojíčkuba naopak,otevřená větračka na plno,rozvěsím plíny a namatlám na ně buď tymiánovou mast od Justu,nebo Eucasolem vystříkám a nastříkám pokojíček a na noc půlku Prednisonu.
Holky dneska jsem přišla o půl 5 ráno 🙄 v 5 sem zalehla a o půl 8 budíček 😅 já se nemohla vůbec probrat,dopoledne jak zombí a děcka když šli po o spát tak jsem normálně upadla do komatu 😀 😀 jenže Míša se vzbudila snad po 15 min,tak jsem lehla s ní,že bude spát.......evidentně nespala,pořád mě přikrejvala,odháněla mouchy se slovy!běž plyč,nech spinkat maminku" 😀 takže tu hodinu a půl co spal Matěj asi byla vzhůru,ale já teda sem tam jen vzdáleně slyšela co dělá,ale nebyla jsem schopná vůbec reagovat 😅 ,když jsme se probudili s Máťou tak Míšaměla vyndané fotky a že byla potichu,aby nás nevzbudila 😅 nic nikde fakt nebylo vylité,rozsypané,takže bobeček můj malej,fakt hodinu a půl odháněla mouchu,přikrejvala nás a prohlížela fotky 😀 ,ale já byla fakt tak vycuclá,že bych stejně snad ani nevstala,kdybych slyšela,že jí třeba něco spadlo 😀 😀 S Máťou půjdu v pondělí k dr. a pokud ho už uzná za zdravého tak mažou aspoň už od středy 😅 Akorád že to asi bude zase na novo 😖

renata0028
6. říj 2012

Ahojky holky, taky jsme nemocný, super. Nemůžu do práce, což je docela finančně blbý. Dr. nám poradila sirup Imuno glukan, takže ho dávám. Jsem zvědavá, jak budou zdravý. Podle recenzí je prý super. A ještě jim dávám Marťánky. Tak snad by mohla Evička vydržet déle než týden zdravá. Dr. nám bude brát krev a dělat větší rozbor, tak se uvidí. Držte se holky 🙂

crca
10. říj 2012

@renata0028 ahojky,my se asi neznáme,ale to nevadí 😀 Děcka jdou po 3 týdnech zítra konečně do školky 😀 ale stejně to ještě není ono,jenže to by mohli být doma pořád 😒 😅 Ještě že mám jen tu noční,představa že bych byla po týdnu chození do práce 3 týdny doma.....,sice to bylo někdy na palici,ale nemusím si brát hlídačenku 😅 my ten Imunoglukan bereme už 4 měsíc,ale teda že by to bylo nějak závratné...jen mě to příjde,jako vytřískávání z rodičů peníze......No nic jdu na chvilku taky schrupnout 😀

kristaly
11. říj 2012

Ahoj holky, koukám, že jsme na tom asi dost podobně, kluci maj takovou tu standardní zimní rýmu a ráno chrchláček, tak myslíte, že mám risknout a dát je do školky? Jdem tam teda až 16.10., ale to zahlenění se asi jen tak nezmění, už to trvá několik týdnů... Taky jsem byla dost nachcípaná a nejsem úplně čistá, ale to fakt bychom museli sedět od října do dubna doma. Jinak chci se zeptat, jak to máte s očkováním? My nechali žloutenku A a B a teď zvažuju proti meningokovi, máte s tím některá zkušenost?

renata0028
11. říj 2012

@crca Ahojky, ještě se neznáme, ale doufám, že to neva, že jsem se sem přidala 🙂
Bohužel jsem s nimi doma skoro 3 týdny a ano je to na blázinec. Už se opravdu těším, až půjdou do školky. Ale na dýl než na týden. Protože Evička byla nemocná 14dní, Adámek samozřejmě taky. A pak šli do školky. Ve dveřích nás učitelka varovala, že tam všichni kašlou i ona. Takže ve čtvrtek už naše Evička měla zalité oči a v pátek byl svátek. No, a od té doby jsme opět nemocný. Dr. říkala, že nám udělá krevní rozbor, ale to musíme být 14 dní zdravé, hahah. Doufám, že ano. Na jednu stranu to máš dobrý, že chodíš na noční. Ale tu ranní lítačku po nevyspání obdivuji. Protože si pak ani neodpočneš.

renata0028
11. říj 2012

@kristaly Ahojky, naši moc očkovaný nejsou, protože jak byli malinký, když se narodili, tak nám nedoporučili, abychom do nich rvali očkování navíc. Ani nemáme proti tuberkulóze. Teď jsem si to zařídila, že ji dostaneme zadarmo, ale musíme být zdravý 😀 Protože chytrý lidi nahoře toto očkování zrušili úplně, takže už je nedostávají miminka v nemocnici a neodcházení se zalepeným ramenem domů 🙂 Takže bohužel žádné zkušenosti nemáme.

crca
12. říj 2012

@kristaly my teda taky nemáme nic na víc,máme jen ty povinné 😅 Máťa dneska ráno zase zelenou rýmu 🙄 do školky teda šli,zajela jsem hned do lékárny a nechala tam 800kč 😠 koupila jsem jim ty Marťánky,loni je měli a musím říct,že celý podzim zima byli úplně v pohodě,tak uvidíme jak letos a ještě jsem koupila ten Sterimar s mědí,taky nám to minule docela zabralo a není to žádný drasťák,jen mořská voda s tou mědí,která má zabraňovat právě těm zeleňákům 😀
@renata0028 tak tě teda vítám 😀 ,ono když choděj do školky tak je to v pohodě,dneska jsem sice přišla ve 4 ráno a v 6.45 budíček,ale hodím je do školky a lehnout si jdu podle potřeby,ale když byli teď doma,tak lítáš od 7 kolem nich,sednout si to nejde,tak jsem chodila spát s nima pak až v jednu po obědě a to je tak hodinka a půl,ale dá se to,už jsem si zvykla 😀