Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
13. bře 2009

za chvíli jedu za holkama z práce a jdeme na večeři 😉
tak se aspoň rozptýlím 😉
zatím pa 😉 🙂

myska77
13. bře 2009

Ja fakt nevim, ale taky si rikam, ze kdyz jsou v cistym bodycku a overallku nebo dupajdach a porad spi, tak muzou mit zapraseny max. oblicej a rucicky, to mi rekli at si koupim v lekarne bunicite tampony a denne otiram ocicka a oblicejicek a rucicky. Pak temi vlhcenymi ubrousky samo kolem zadecku. Ale denne je louhovat byt jen v ciste vode pry neni nutne. A taky mi rekla detska, ktera se specializuje na dvojcata, ze bych se z toho zblaznila koupat oba denne a k tomu bych ji za chvili navstivila s tim, ze se detem loupe kuze a kdesi cosi. No uvidime az podle situace. Ono taky zalezi jak budou velci, pokud to budou 3 kilovi cvalici narozeni v terminu (myslim v tom 38.tydnu), tak pak neni co resit, ale pokud to budou nedonosenatka, tak budou mit citlivou pokozku, zkratka uvidime 😀

lenulinka21
13. bře 2009

luzzz super cena za tu podprdu.Koupat ze začátku každý den se mi
zdá zbytečné později ano.

zanetik
13. bře 2009

AHojda zdravím, by jste se mě chtěly už zbavit jo 😅
Ještě jsme pořád v kupě, jen mám samou návštěvu nebo někde jsem,ale o víkendu chci odpočívat...
Spolužačka včera porodila holčičky normálně a amjí 2,4 a 2,7kg, termín měla 25.3 což je o týden dřív než já, tak s tím příští týden počítám, v úterý jedu do porodnice na poradnu a monitor, tak mi snad řeknou víc a to mám zrovna kulatiny 😅
Jinak mi máme i kyblíček do začátku a pak vaničku, aspoň jim nebude zima a já se nebudu bát, že je utopím 😅
Ty zimní fusaky od Emitexu už máme, je dobrý že jsou až do 110cm, takže pak budou do sporťáku, ale teď ještě přemýšlím, že objednám od nich fusaky do autosedaček a soupravu do kočárku.
A koupání mám zatím v plánu taky obden, jeden den jednu a druhý den druhou, třeba nakonec to bude že obě obden, uvidíme jak nám to bude vyhovovat...

tindra
13. bře 2009

Ahojky, jsem si k vám odskočila z Dvojčátek 😎,hodila jsem nějaké další věci po našich rarášcích na MMB,tak jeslti někdo nakupujete z druhé ruky,koukněte 😉 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=73640 i když my byli v zimě
😅
Teda jak jsem ale koukla o trochu víš,Katy ty tomu moc reklamu neděláš,nakupovat přes MMB,ale kočárek je dobrý,ne?Někdy se mi stalo,že došlo něco co jsem si myslela,že bude vypadat jinak...ale většinou je to OK,je potřeba se na vše pořádně přeptat,popř poprosit o další detailní fotky.
Přeju krásný těhulkování a ať bříška krásně rostou 😉 🙂

jankatr
autor
13. bře 2009

Ahojky - koukám že tu probíráte koupání - my teda koupali denně - i když taky říkali že stačí obden - ale na radu ségry, která to měla vyzkoušené jsem Daníka šupla do vody každý den - akorát jsem střídala čistou vodu, a tak jednou za dva dny vyložně namydlit. Ono není nutný aby se tam mimčo louhovalo půl hodiny - stačí na chvilku - šlo o to že jsme z toho měli takovej malej večerní rituálek - jeden ze záchytných bodů dne, který jsme dodržovali - malej se zklidnil a už věděl že po koupání přijde kojení a postýlka. Pro malý miminka je důležitý aby měli určitý řád, aby bylo aspoň pár činností které se opakují pravidelně ve stejnou dobu - je to jediná jejich jistota. 😉

myska77
14. bře 2009

Dobre ranko holky,
Tindra, diky za nabidku, skoda, ze mas ty zimni oblecky v malych velikostech, tady bychom uzivili uz tak na pulrocni deti.

Dneska kluci v noci pekne vyvadeli, zase jsem se nevyspala, je zajimavy, ze poznavaji, kdy na ne promluvi tata, to se vzdy zacnou plit. Manzel chodi spat pozdeji, a kdyz prijde do loznice, popreje klukum a me dobrou noc. A oni se normalne probudi a vrti se tam, jako kdyby mu rikali taky dobrou noc. To same rano. Je videt, ze to bude pekna banda ti 3 dohromady 😀

luzza
14. bře 2009

mysko
to bude tak,i když budou venku 😀 😀
budeš to muset ustát 😀

luzza
14. bře 2009

jani
s tím koupáním to vidím jako ty...souhlasím 😉 🙂
budu to dělat taky tak...
jak říkáš,potřebujou rituály..

luzza
14. bře 2009

zanetko
a řekli ti,do kdy nejdýl tě nechají s holkama v celku?? 😨
moc mě to zajímá...kvůli tomu malování u nás na porodnici 😖 bojím se,abych to stihla 😕
normální termín na 40 týdnů mám 3.6 😕 a porodnice nepřijímá od 25.5......
tak mě to straší ☹

luzza
14. bře 2009

tak právě jsme prodali naše malé autí... tak doufám,že rychle pořídíme velkou káru, aby sme z porodnice nejeli městskou dopravou 😅 😅

zanetik
14. bře 2009

Ahojky ještě k tomu koupání, tenhle rituál právě úplně nechci, protože švagrovej pak malej nechtěl bez koupání usnout a když chtěly zůstat spát na chatě, tak to byl problém...
Luzzo právě, že mi dr. ještě nic neřekl, on počítal s tím, že už budu mít dávno odrozeno 😅 , teď má 3týdny dovču, takže tak jako tak mě předal do ruk porodnice a tam jdu na poradnu a monitor v úterý, tak si myslím, že tam mi dají vědět, ale počítám pořád s tím, že dvojčátka do 38tt, potom placenta špatně funguje, kazí se voda atd. 38tt budu mít potom v pátek, ale podle UZ jsou holky asi o 10dní menší, takže fakt nevím, ofic. termín v průkazce mám 1.4 😅

myska77
14. bře 2009

Zanetik: obdivuju Te jak se drzis, mas nejakou aktualni fotku? v albu mas posledni z 35.tydne. Mas pekne velike brisko, jak to zvladas nosit, pouzivas nejaky podpurny pas? A to je jeste pises, ze chodis stale po navstevach, ses dobra. My byli dneska ve meste na prochazce a po chvili mi ztvrdne bricho a jdem si sednout 😝 A to zdaleka nejsem tak daleko jako Ty.

Jinak holky spadli Himalaje, sehnala jsem podprdu bez kostic, svoji velikost a byla mi, fakt prvni po x mesicich shaneni. Neni tedy kojici, ale ja sahanela fakt uz hlavne nejakou, tak jsem zasla do Intimissi, to je obchod jako Trend, Triumf atd. - mam od nich vsechny ostatni, ale nenapadlo me, ze budou mit i tyhle obycejne jednoduche. Tak jsem koupila hned dve, jedna za 350,- fakt jsem stastna jak blecha. Predtim jsem byla opet v Triumfu a v obvodu 85 B meli desne padaky, to snad byly Dcka ci co opet.

zanetik
14. bře 2009

Fotku mám ale ještě ve foťáku, ale myslím, že už bříško neroste, mám 102cm v pase a pořád 60kg (13kg navrch),ale hodně mi dělá voda, mám nohy jak baňky...a bříško se mi nezdá tak velký, na to že tam jsou dvě mimča, spíš to zkresluje, protože jsem nikde jinde nepřibrala ani deko, kalhoty a všechno oblíknu normálně jen nezapnu přes pupík 😀
Pás jsem používala,ale pak to holkám začalo vadit, šťouchaly do toho a ták...dobrý byl na vycházky na doma na sezení vůbec, to spíš třeba když jsem uklízela...

luzza
14. bře 2009

žanetko,tak to jsem vážně zvědavá,kdy odrodíš 😅 😅

zanetik
14. bře 2009

Luzzo já ještě víc 😀 jsem myslela, že už to budu mít dávno za sebou, mám obavy, že je budou muset vyvolávat, aby se jim chtělo od maminky z bříška 😅

luzza
15. bře 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
já zase nemůžu spát...jsem od pěti vzhůru 😝 😝
navíc mě zase vzbudila ta křeč do žaludku...je to fakt nepříjemný...naštěstí to trvá vždycky pár minut a přejde to
nevím,čím to je 😕

luzza
15. bře 2009

žanetko
je vidět,že jsi dobrá hostitelka 😅 😅 😅
jsem zvědavá,co to ve špitále řeknou 😉

zanetik
15. bře 2009

Ahojky přeju pěknou neděli...
Luzzo asi jo , tak jak to udělat, aby se jim chtělo ven 😅 , né jen ať si tam jsou...
Tě obdivuju takhle brzy vstávat...no my chodíme spát kolem půlnoci a vstáváme mezi 8-9h

luzza
15. bře 2009

žanetko
my chodíme spát tak na jedenáctou, já jdu pak ještě ve dvě a v pět čůrat 😝 a pak už nemůžu usnout 😠
a pak to na mě zase padne kolem devátý a většinou do 11 hod spím 😀 (někdy i dýl 😉 )

zanetik
15. bře 2009

to já taky chodím teď tak po druhý čůrat a ráno, ale stejně usnu...no hlavně, že si můžeš pak ještě zdřímnout 😉

luzza
15. bře 2009

jojo,to můžu 😉 v týdnu je domča ve škole a jirka v práci,takže mě nikdo nehlídá 😀
a o víkendu lenošíme dopoledne všichni 😀

adrosek
15. bře 2009

-ahojík mamky tak vás zdravím všechny,dneska sme dorazli domů,byli sme na návštěve od včera tak chcí popřát hezký zbytek neděle a pak vás dočtu

luzza
15. bře 2009

adrosku
tobě taky hezkou neděli 😉 😵 😵 😵

adrosek
15. bře 2009

-děkuji luzza
-ste probírali koupání jak sem tak zaregistrovala,já asi taky nebudu ze začátku koupat děnně,podle mě obden to stačí jak píšete spousta zvás
-jinak zanetík ty už to máš za chvílu teda,to letí to je hrozné že
-co porábíte co

luzza
16. bře 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
já už mám vyspáno 😝
včera jsem prala zase nějaké věcičky 😉 tak dneska je budu žehlit... ukládám si je zatím do plastových boxů,do skříňky je dám fakt až těsně před...ale bůh ví,kdy to bude 😅 😅 😅

luzza
16. bře 2009

jinak
včera mě celý den pobolívalo mezi nohama 😒 taková pichlavá bolest... jakoby v oblasti čípku 😕 😝
byla jsem z toho dost nervozní 😕 ale dneska už to necítím...tak jsem strašně ráda 🙂
v úterý jdu na kontrolu,tak se docela uklidním,když mi mudra řekne,že je vše OK 😉

adrosek
16. bře 2009

-ahojk mamky,tak vám přeji hezký den všem,dneska je hezky teda aspon tady nás,svítí sluníčko tak snad bude celý den konečně
-já předchvílí vstala a ted snídám,pak se dám trocha do úklidu jinak nevím co
-luzza neboj bude vše ok,tak hlavně že je dneska všechno ok už,si to ale ranní ptáče jako

jankatr
autor
16. bře 2009

Teda Luzzíku ty jsi fakt šílenec - to já nebýt Daníka a toho že chodí na osmou do školky bych si lebedila v pelíšku klidně ještě teď 😀 😀 😀

adrosek
16. bře 2009

-no to jo,já bych taky nevstala tak brzy když nemusím