Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
27. bře 2009

-luzza kukala jsem pěkné úlovky teda

luzza
27. bře 2009

adri,díky 🙂
já mám teď problém ☹ ☹ ☹ asi 2 hodiny mi každou chvíli tvrdne břicho 😒 😒
dala jsem si magnézko navíc,ale efekt zatím žádný...
mám strach...
tak ležím...a střídám boky...
snad to neznamená nic zásadního 😒

luzza
28. bře 2009

dobré ránko dvojmamky
tak břicho se přes noc uklidnilo,tak to snad bude OK...
párkrát mě v noci vzbudilo to,jak tuhlo,ale teď už vůbec nic...
jsem plašan,co?

adrosek
28. bře 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-luzza tak hlavně že je vše ok už a bříško je vpohodě,já jsem taky už vzhůru,manžílek mi odešel do práce a už sem nemohla zaspat,tak se kukám na telku už

luzza
28. bře 2009

holky!!!! poraďte 😨 😨 prosím... jsem vyprala ty sametový dupky a ta červená barva se mi trochu zapustila do tý bílý ☹ ☹ CO S TÍM??????? 😕 😕 😒

adrosek
28. bře 2009

-jé luzza tak to nevím žádnej fígl teda na to,to je ale potvora jako,zkus se kuknout na net jestli něco nenajdeš co stím,když se něco zapere,tam by mohli být nějaké rady

luzza
28. bře 2009

adri
no moc mě to mrzí ☹ je to český výrobce ☹ a hrozně se mi líbily ☹
kdybys něco objevila,hoď mi odkaz 😉

adrosek
28. bře 2009

-jasně dám vědět kdyby něco,no mě by to taky mrzelo to je jasný

myska77
28. bře 2009

Dobre ranko holky,
za chvili jedem na Slapy, uz se tesim.

Luzzo: me vzdycky pomuze takovy ten vybelovac v prasku, je to mala krabicka a nasypes ten prasek jen na to postizene misto a nechas pusobit asi 30 minut, pak to smejes a preperes. Ja jsem takhle jednou manzelovy chtela vycistit bezove platene kalhoty, ktere si az po kolena zamazal nekde v lese od travy, blata, proste toneslo vyprat, tak jsem to namocila po ta kolena do kyble s horkou vodou a timhle vyziracem a kdyz jsem to vyndala, tak od kolen dolu z toho byly bile plataky 😀 , takze jsem mu je ustrihla a ma z toho kratasy. Koupila jsem to nekde v drogerii, je toho plno. Jen asi pocitej, ze ta cervena Ti bude poustet porad, tu cervenou cast bych zase naopak namocila to tzv.,,ustalovace" barev, to je taky rozpustny prasek z drogerie, ktery Ti zafixuje tyhle vyrazne barvy a pri prani do 40°C by nemely pak poustet. Vic uz nedokazu poradit.

luzza
28. bře 2009

mysko
dík za typ...
vyzkouším snad všechno...

jankatr
autor
28. bře 2009

Luzziku - nestraš - ještě máte s holkama čas... 😕 Hlavně že to přešlo. Já bych to naopak nejraději nějak urychlila - manža má jet 6.4. do Slovinska - sice by se měl tak v úterý vrátit jenže taky se může něco popo... a zůstanou tam dýl, nebo to na mě přijde dřív a je to v pytli. Nejraději bych to měla za sebou ještě než odjede. Asi se zkusím zeptat pana doktora jestli bysme to nemohli případně o týden posunout (kdyby to měli vyvolávat tak bych byla ráda kdyby mě rodil on - a on slouží čtvrtky) - Byl by to vlastně konec 37 tt - v pátek začínám 38tt - tak to už by snad nebyl takovej problém...

adrosek
28. bře 2009

-jankatr tak už je to za dveřmi co?
-tak 38.týden to je už dost ne,to by snad už šlo nemyslíš

jankatr
autor
28. bře 2009

no on mi právě řekl že když to nebude dřív samo tak se uvidíme 9.4. na sále, na vyvolání - a to právě končím 38.tt - tak si říkám že ten jeden týden už by se tak nějak dal ukecat... 😅

jankatr
autor
28. bře 2009

Jukněte sem holky, třeba byste mohli Michalovi pomoct a pak se těšit na zajímavou reportáž

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

luzza
28. bře 2009

jani
myslím,že by se to dalo s tím porodem dohodnout...
taky zamýšlím něco podobného 😉 (kvůli tomu malování na porodnic 😅 i)

jankatr
autor
28. bře 2009

tak to jsem ráda že nejsem sama - já vím že by bylo nejlepší aby tam byli co nejdýl, ale zase si myslím že konec 37. tt je celkem v pohodě, a ten týden už se tam ztratí, být to o dva tři týdny dřív tak bych to neřešila.

luzza
28. bře 2009

jani
přesně tak 🙂

tina30
28. bře 2009

ahoj holky. tak kočárek máme doma a je naprosto perfektní. sem z něj nadšená.

janka - taky o tom takhle přemýšlím. v pondělí jdu na kontrolu, tak už bych si chtěla s dr. domluvit nsějaký termín. at mám nějakou jistotu. takhle furt plašim že mě někde píchne, břicho ztvrdne. no prostěmám strach abych nezačala rodit dřív. u mě to totiž stejně vypadá na CŘ.

luzza
29. bře 2009

přeju hezkou neděli všem dvojmamkám 🙂 🙂
tinko
jakou máš polohu miminek??

luzza
29. bře 2009

já mám teda velkou radost z těch obarvenejch dupaček 😅 😅 😅
vyprala jsem je na 30 C spolu s Vanishem,trochou octa a trochou prášku do pečiva (všechny rady v jednom 😀)
a ty dupky jsou úplně OK 😅 😅 😅 takže nevím,co jim pomohlo 😅 😅 ale jsou zase jako nový 🙂

luzza
29. bře 2009

jinak
u nás se dnes pokračuje v malování už aby to bylo za náma... 😝
já mám teda nastarosti jen to,abych chlapy nakrmila,takže se do žádný práce neženu...
zítra mi mamka pomůže s úklidem a bude to... 😉

luzza
29. bře 2009

a od rána mám nateklou pravou nohu 😝

sorbona13
29. bře 2009

ahoj dvojmamky, jak se máte o víkendu? Manžel odjel na výlet na kole a já osiřela doma.
luzza: pereš všechny nový věci pro mimi v pračce? Já uvažuju, že bych je přemáchla v ruce, ale pračka je přeci jen pohodlnější. Jenom se bojím, aby se mi ty barvy nesepraly. Asi je zkusím nejdřív namočit do toho ustalovače barev, jak psala myska a teprve pak je hodím do pračky a vyperu na 30° v Lovelle. Snad z toho ustalovače nedostanou prckové nějakou alergii...

tina: jaký kočárek jste nakonec vybrali? My si jedeme v týdnu od 6.4 pro sporťák EW, jsme z něj nadšený, je jak nový, ještě neměl ani sjeté takové ty provázky na kolečkách, takže je jako nový.

jankatr: s doktorem se určitě domluvíš, to je super, že tě může i odrodit. Můj doktor rodí v Neratovicích, ale tam se rodí jen dvojčata od 37tt (musí být 36tt + něco) a nemusí se tam registrovat, tak trošku ve skrytu duše uvažuju, že jestli to s klukama dotáhnu do toho 37tt, tak bych jela rodit tam se svým doktorem, ten rodí dvojčata zásadně císařem ve spinální anestezii, tatínek prý sedí u hlavy a jako první si miminka pochová. Ale zase si říkám, že v Podolí se na porod a péči o dvojčata specializují, takže v případě komplikací by bylo lepší rodit tam...

lenulinka21
29. bře 2009

Ahoj mamky při neděli 🙂
Včera bylo boží počasí tak jsme si to trošku užili. Procházka po ZOO 🙂
Jinak jsem se rozhodla pro změnu účesu a tak trochu si udělal radost. A taky
dneska chceme klukům jít něco koupit teda něco modrého doposavad to byly
jen neutrál.barvy.

A jak vy při neděli? U nás teda zamračené a pršííí.

jankatr
autor
29. bře 2009

Sorbi - když já ti nevím jestli je ten císař až taková výhra... - ségra měla jednoho kluka normálně a druhýho císařem a říkala že kdyby měla rodit znovu tak raději zas normálka (a to rodila taky čtyřkilovýho puclíka jako já) 😉 Ono je to sice asi lepší při porodu, ale na ty další dny už asi ne.

katy.m
29. bře 2009

Pěknou neděli 🙂
za chvilinku jdeme na oběd ke tchyni,děláme si druhé Vánoce,bramborový salát a kapřík...MŇAM !!! 😵

lenulinko,tak příjemné nakupování nakupování,pak poreferuješ,co jste pořídili

jankatr:jéje,neskutečně rychle se blížíš k cíli.Víš na stopro,že to budou kluci?Nebude nějaké překvápko?

tina30
29. bře 2009

ahojky holky. tak u nás taky pošmourno ale naštěstí neprší.

sorbona - tak my jsme vybrali taky EW - korbičky v barvě aqua a sporták v barvě army. chtěla sem manžu přemluvit abysme si nechali kočárek doma (strašně moc se mi líbí), abych se s ním mohla kochat a studovat jej, ale bohužel nechtěl o tom ani slyšet. takže nakonec skončil u tchýně.

luzza - tak obě mimča mají (teda doposavad měli) takovou zvláštní polohu. Béčko se mi tlačí pod žebrama, takže je vodorovně. no a Áčko má (mělo) hlavičku tak nějak na mém pravém boku a nožičky směrem doleva a nahoru. trošku složitej popis. obě by tedy měli mít nožky u sebe. jestli se to teda dá představit. proto já vlastně nechodim ani tak čůrat v noci, protože mě moc netlačí na močák.
zítra jdu na kontrolu k dr., mimča by měli mít už definitivní polohu a podle toho se rozhodne jak budeme rodit.

stejně je to takový zvláštní že se do bříška vejdou obě mimča. musej tam bejt chudinky tak nahečmaný.

katy.m
29. bře 2009

holky,mrkněte na tohle,bulela jsem dojetím jako želva.(i se zvukem)

https://www.youtube.com/watch?v=zPOayqtX3Ks
veruleg
29. bře 2009

ahoj holky
V patek jsem to nejak zasklila ten internet. Echo srdicek dopadlo na vybornou.Vse funguje tak jak ma. 😉 Ona pani doktorka rikala, ze dokazou odhalit jen ty zavazne vady, ty mensi se tam stejne nedaji poznat. I tak me uklidnila ze je vse vpohode 🙂 Jeden gumidek kopal do druheho, zase lezeli tak trochu na sobe...sranda, jak tam nemaji tu vetsi prepazku.Druhy gumidek se nechtel natocit tak jsme ho dlouho pozorovali a je po tatinkovi ......cucal si palec, to bylo uzasne.
Tak jsem pak aktivne pokoupila par veci vDM na ty slevove kupony a v lekarne uz jsem zakoupila vlozky do porodnice a lih na osetrovani pupiku. Jsem magor co ? 😔

Janka.tr : dik za odkaz o dorjanu....doufam ze ho tady budou mit nazivo. Jinak drzim pesti at porod probehne hladce. Uz to mate s Tinkou za par.

Vcera mela moje nej kamoska 30- narozky a jako darecek si porodila maleho Frantu...dobre co 😵

Katy.m : 6.4. klidne muzu, napis zhruba v kolik a kde....ja jsem schopna se dostat do Op na pul 2, nebo nekdy brzo dopoledne.

luzza
29. bře 2009

holky
já rodila Nikču taky císařem a nemám dobrou zkušenost 😒
dlouho jsem přenášela a týden do mě cpali různé tablety,infuze,injekce,takže kontrakce byly třeba půl dne a pak přestaly... když byly kontrakce zase naopak moc silný a četný,tak mi zase píchali do žíly Diazepam,aby to utlumili 😖 nakonec mi raději píchli vodu... kontrakce byly posílený všema těma lékama a ještě k tomu malému špatně narotovala hlavička (v papírech VYSOKÝ PŘÍMÝ STAV)... moje dr mi později řekla,že to bylo tím dlouhodobým vyvoláváním porodu..že prý to množství léků a nepravidelných kontrakcí narušilo ten přirozený systém správného natáčení hlavičky...
když čekali,že přeci jen vyleze sám,dali na hlavičku nějakou elektrodu,aby mohli sledovat jeho puls a jak je na tom s kyslíkem... až když se začal rapidně zhoršovat,rozhodli se pro císařský řez...
dali mi celk. narkózu,takže mě okradli o první hodiny s naším chlapečkem ☹ spala jsem pak ještě 6 hodin a když jsem se vzbudila,bylo mi strašně zle..pořád jsem zvracela...
mrňouse mi ukázala až spolužačka sestřička ve 22 hod,která byla na noční... a to se malý narodil ve 13,30
takže zážitek nic moc...
navíc zvedat se a pečovat o miminko,když máte tři vrstvy šití na břiše (to má každý-šije se děloha,svaly a kůže)
není žádný med...
nakonec se mi jizva v jednom místě rozpadla a dávali mi nový steh...

teď už možná chápete,proč si tak strašně přeju porodit normálně 😉 😉
jen holky to zatím bojkotují 😒 béčko je v poloze příčné 😒