Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
29. bře 2009

Veruleg a Katy takže kolem půl druhé u koule?

luzza
29. bře 2009

tinko
tak já mám přímo ve zprávě : plod A - PPH plod B - poloha příčná
tak uvidíme,jak to bude příště...
moc místa na otáčení asi nemají,když mají téměř 2 kg...

veruleg
29. bře 2009

Lenulinka : pro me to je realne...13:15 dojedu na zamecky okruh, tak za 10 min ke kouli snad dorazim 😅 tak si pisu do diare 6.4.

luzza
29. bře 2009

katynko
já už Laurinku viděla asi před měsícem nebo dvěma 😉 měli jsme odkaz na Sestřičkách 😉
a taky jsem brečela,až mě bolel celý krk...

sorbona13
29. bře 2009

janka: já bych taky radši rodila přirozeně, ale podle Dr. se dvojčata většinou stejně rodí císařem. Pro "B" je to prý větší záhul a taky jsem už slyšela o případu, kdy se "A" narodilo přirozeně a "B" muselo císařem, to je moje noční můra 🙂 Nebudu se tím stresovat a nechám to na doktorech 🙂 Ale přirozený porod je můj sen, hlavně z důvodů, co popisuje luzza.

veruleg: gratulace ke kontrole!!! Naši prckové se tam taky pěkně kopou, máme to natočené na DVD, "áčko" kope "béčko" do hlavy a ten do něj zase šťouchá rukama, jak se brání 🙂 Koukni do alba, mám tam fotku ze 4D, jeden druhému líbá zadek 😀

luzza
29. bře 2009

jdu ohřát svíčkovou 😉

luzza
29. bře 2009

sorbi
u nás v porodnici je to asi na 50%... s těmi dvojčaty...
ale s těmi riziky co píšeš,samozřejmě souhlasím...
no prostě...DĚJ SE VŮLE BOŽÍ 😉 🙂 hlavně ať jsou miminka zdravý 😉 😲 😲

luzza
29. bře 2009

sorbi
překrásná fotka 😀 😀

lenulinka21
29. bře 2009

jééé luzz mi taky máme svíčkovou mnam

tina30
29. bře 2009

holky až mi z tý Laurinky ukápla slza. To je tak strašně dojemný. ale vůbec si to nedovedu představit kdyby se stalo něco nám. to chce takový trpělivosti. ale jak je vidě tak laurinka je veliká bojovnice.

veruleg
29. bře 2009

me doktor v Brne...trosku postarsi rekl, ze normalne. Prvni pry pujde dobre a druhe vytahnou treba za nozicku....blbec....No necham to na odbornicich, ale chci se vyhnout tomu bych se potrhala na dvou mistech...to radsi ten cisar 😔

jankatr
autor
29. bře 2009

Katy nestraš - tři doktoři na třech různých pracovištích mi tvrdili že jsou to chlapi jak má bejt - takže všechno máme klučičí - s jinou variantou nepočítám 😅 😅 😅

jankatr
autor
29. bře 2009

No tak to je taky jediný čeho se bojím, ale to je prostě risk u těch dvojčátek. V každém případě pokud by se něco přihodilo než půjdu rodit (že by se třeba ještě jeden z mrňousků pootočil) tak jsem pro císaře v epidurálu - nechtěla bych o ty první okamžiky přijít...

Na druhou stranu pokud je tu šance se tomu císaři vyhnout tak je asi rozumné to zkusit - opravdu to pak s tím vším šitím nejspíš není žádnej med ještě se starat o mimčo - natož pak o dvě... 😕

To s tou Laurinkou už jsem taky viděla - probrečela jsem to skoro celý - dojetím - je to stejně úžasný co dneska ti doktoři dokážou 🙂

jankatr
autor
29. bře 2009

holky - taky je u vás dneska tak ošklivo 😖 - u nás už od rána prší...
Chystáme se s rodinkou ještě na bazén - dokud můžu - pak už se tam asi nějakou dobu nedostanu - tak si to tu kočky užijte 🙂

luzza
29. bře 2009

veru
tak to by mě ten doktor teda dostal 😠

luzza
29. bře 2009

jani
moje veliká útěcha a naděje je při císaři EPIDURÁL 😉 mám ho s anestezií domluvený už teď 😅
před 10 lety to nebylo tak běžný a navíc jsem nerodila v nemocnici,kde pracuju ☹ tam zrovna porodnice malovala 😝 a teď po tolika letech chtějí v mém termínu malovat zase 🙄 🙄 🙄 jestli neporodím do 25.května,mám smůlu 🙄 a budu rodit v nějakém okresním špitále 😒

luzza
29. bře 2009

ale když jsem se objednávala na porod. ambukanci,řekli mi,že to určitě stihnu... TAK DOUFÁM ☹ ☹ ☹ ☹

jankatr
autor
29. bře 2009

Teda Luzzi - ty máš na to malování nějaký štěstí 😅

Holky - tak dnešní bazén dopadl fiaskem 😒 Po necelé půl hodince si malej nějak blbě loknul až ho to nakoplo a začal blinkat 😝 - jenže jsme byli uprostřed bazénu, většina toho sice skončila na takové té plavací desce, ale stejně než jsem ho dostala ven z bazénu... - no takže díky nám byl malej bazén asi tak na hodinu mimo provoz, plavčík tam půl hodiny běhal se síťkou, jako když loví rybičky... - Daník na něj ještě pořád volal kde vidí další kousek - no prostě trapas jak sviňa, Pak to ještě museli nechat nějakou dobu naplno puštěný aby ta voda přetýkala vrchem aby se to pročistilo... takže jsme měli po koupání, do velkého jsme se ani neodvážili, představa že by se mu tam ještě něco přihodilo.... - no to už by nás asi zabili 😖
Takže jak jsem se těšila že si trošku v bazéně ulevím tak zas nic... 🙄 🙄 🙄

adrosek
29. bře 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny,tak já včera byla s kámoškou a pak tady spala takže sem nestihla sem nakuknout,no a dneska sem tady zase měla celý den naše takže o zábavu postaráno
-no už sem vás dočetla
-stou laurinkou je to teda smutný,taky mi ukápla slza,ale jak říkáte,zázrak co ti dr.a ta věda dneska už dokážou že,tak malinké miminka vypiplat
-no já jen douufám,že holky tam vydrží co nejdýl,alespon aby překročili 30.týden
-jinak počasí taky nic moc tady,celý den prší ☹

luzza
29. bře 2009

holky
zas mi tvrdne břuch ☹

luzza
30. bře 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
jani,nic si z toho nedělejte 😉 to se přeci může stát 😅 psala jsem ti už na ivfky 😉 mě to náhodou přišlo vtipný 😉 vždyť je to jen dítě 🙂 kdyby se tam pozvracel opilej chlap,tak by to bylo nechutný... 😝 ale tohle??? 😅 ber to s rezervou 😉

luzza
30. bře 2009

adri
taky jsem chtěla,aby prcci vydrželi do 30.týdne 😀 a teď se modlím,aby to bylo ještě déle 😉 😀

luzza
30. bře 2009

tak chlapi sice vymalovali,ale ten bordel tady 😖
tak si zdřímnu a dopol přijde mamka,tak se do toho dáme... 😝
hlavně že je vymalováno 🙂

sorbona13
30. bře 2009

katynko: Laurinku jsem viděla už dřív, je neskutečný, co doktoři dokážou!
luzza: v tom vašem špitále snad malujou jen když máš rodit 🙂 Břicho mi tvrdne taky dost často, někdy i 3-4x za hodinu, pak zase třeba hodinu nic a v další hodině zase tvrdnutí. Dřív pomohlo lehnout si na bok, teď už nezabírá nic ☹
jankatr: s tím bazénem jsi mě pobavila, představila jsem si ty rybičky, co lovil ten plavčík za povzbuzování vašeho broučka 😀

myska77
30. bře 2009

Ahoj mamky,

vikend byl uplne dokonaly, v sobotu bylo tak nadherne, ze jsme se na verande (na chate na Slapech) opalovali v trickach, uz jsem si i rikala, ze se na tom slunci neda vydrzet, tak jsme se oba s manzelem trochu spalili. No a v nedeli prselo cely den, tak jsme to zabalili odpol. a jeli domu, ale bylo to krasny odreagovani.

A co vy tady, koukam, ze je tu veselo. Janko: taky to uplne zive vidim, jak malej stoji na brehu a ukoluje plavcika 😀
Luzza: opatrne s tim uklidem dneska, at to mate rychle za sebou.
Sorbi: me kdyz uz na tvrdnuti nepomaha ani lehnuti ci sednuti, tak zarucene pomuze tepla sprcha, pokud je tedy clovek doma, tak to vyzkousej az uz nebudes vedet jak si ulevit.

Jinak pekny den, dneska dozehlim posledni veci na prcky a trochu si to doma zase nacincam, zacinam to tady flakat 😵

sorbona13
30. bře 2009

myska: opalovačka na Slapech, tiše závidím 🙂
Ono to moje tvrdnutí trvá tak 10sec., pak to přejde samo, i když nezměním polohu, ale dík za tip. Jak často ti tvrdne břicho? Mně nejvíc tvrdne břicho, když se trochu víc najím, třeba včera 1/2 pizzy 😝, takže jím každé 2 hod. po pidi porcích.

A s tím úklidem to nepřeháněj 😠

myska77
30. bře 2009

me zase nejvic tvrdne, kdyz se vic hybu, treba delsi chuze nebo pohyb po byte, vzdy to ale nejak prejde po chvili sednuti ci lehnuti si, a kdyz ne, tak si jdu dat sprchu. Vetsinou to klukum vysvetlim, ze takhle se maminka netrapi a pohladim oba po brisku a oni se umoudri 😀

adrosek
30. bře 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny dneska,přeji hezký den pokud možno,sice moc dneska není hezky,snaží se vyjít sluníčko ale poprchá trocha
-jinak mě taky tvrdne břicho ces den taky když chodím delší dobu nebo něco dělám,tak musím spočnout

myska77
30. bře 2009

tak jsem holky prihodila do alba svyho brichance. Sem se porad bala, ze to neroste a ted uz mi to docela staci 😀

sorbona13
30. bře 2009

myska: krásný bříško 🙂 Ale na můj pupek ještě pořád nemáš 😉 Mně břicho taky tvrdne nejvíc při chůzi, stačí i krátká procházka a tvrdne třeba každých 5 min. 😠