Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
31. bře 2009

holky
nevím,jestli se nám nezasekl teploměr,ale venku je O'C 😨 😨 😨 😨

jankatr
autor
31. bře 2009

Luzzi - já jdu dneska ve tři - tak jsem zvědavá jak dopadnu s tou mou prosbou... 😕

myska77
31. bře 2009

Zdravim mamky,

u nas je dneska tak nadherne, uz se tesim ven, snad uz to vydrzi 🙂

Luzza: tak to jsme mely podobnou noc, ja myslela, ze snad porodim, to byly sileny bolesti, kluci me desne kopali do trisel, tlacili na spodek, pak zase rana pod zebra, fakt byli desne akcni a ja se svijela v krecich, rikala jsem manzelovi at si je kouka okamzite vzit, ze se musime stridat 😀 Takze cela noc podle toho taky vypadala, no des. Ted jsem neco poklidila a pujdu asi zase spat.

holky drzim palce u doktoru.

Jinak ja do kocarku na leto koupila takove dvoustranne deky (z jedne strany chladici bavlna a z druhe fleece), pres den, kdyz bude horko, tak bude stacit asi jen plina na prikryti a vecer ta deka. A kdyby bylo joooo zima, tak mame uz ty zimni fusaky. Jo a taky rychlozavinovacky mame.

Dneska jdu vratit tehu kalhoty (driny), jsem si je koupila v unoru, kdyz jsem jeste nemela moc bricho a ted porad zjistuju, ze mi jsou velke. Psali, ze to jsou 38, ale jak jsou elasticke, tak se do nich vejde snad i 42 clovek. Koupila jsem si cerne elaticke 34ky a ty mi jsou pres brisko akorat, tak u nich zustanu 😎 snad mi je vymeni za neco jineho po 2 mesicich 🙄

veruleg
31. bře 2009

ahoj holky
Ten dokument o dvojcatech je super, videla jsem ho uz ve Svedsku s maznelem, ale rada se mrknu znova. Ja jinak nemam jeste nic vyprano na miminka. Cekam az prestanem topit v kachlakach co mame v pokoji a postavi se komoda a pak zacnu.Zadne oblecky jsem zatim nekupovala. Mam obrovsky pytel po sestrence 🙂
Co do kocarku zatim taky nevim, v lete asi fakt jen deku lehci i do autosedacek.....a fusaky na zimu zatim taky nemam....jojo musim pohout utika to nejak rychle.

Tinko :drzim pesti at vse probehne bez komplikaci.

holky to je silene, postupne nam to tady odchazi do porodnice a ted se divam a ja uz jsem 24. tyden 😨

hanulka3112
31. bře 2009

Mysko tak to počasí ti závidím, tady teda kosa jako prase a pod mrakem ☹ jsem zvědavá jestli se to dnes vytáhne.
jani budu na tebe myslet na kontrolu, určitě hned pisni 😉 ale ty jsi držák, takže určitě vše v pořádku 😉 já jdu do poradny až ve čtvrtek, zítra si jedu k obvodní pro razítko do průkajdy 😉

katy.m
31. bře 2009

Ahojte 🙂

Vrátila jsem se z kontroly,takže čípek je v pořádku,kluk je zadečkem dolů a holčička hlavičkou dolů.
Jen mě trápí čím dál častější tvrdnutí břicha,během chůze,ale i v klidu.A to užívám magnezko 3x1 tbl.Prý je to asi váhou miminek,jsou dvě,takže na čípek více tlačí,ale pro jistotu teď budu chodit na kontroly co 14 dní.

Jinak tady máme pochmurno,kde je těch slíbených slunečných 12°C???? 😨

katy.m
31. bře 2009

a už mají 410 a 415g 🙂

tina30
31. bře 2009

ahoj holky, tady je taky pěkně hnusně, podmrakem a teplota 2°C. docela sem se už těšila na těch slibovaných 12°C.

Janka a Luzza - vůbec teda netušim kdy se otočili. aqkorát je fakt, že posledních 10dní jsou více aktivnější. jinak v 35tt byly obě v příčce, v 36tt dr. jejich polohu nekontroloval, to sem byla jen na monitoru, no a ted v 37tt mi dr. řekl že se tak krásně obě natočili hlavičkama dolů. a já si pořád myslela že do žeber mě štouchá hlavička a oni to jsou nožičky.
dr. je taky vážil a měřil, takže áčko má 2550gr a béčko 2750gr. myslim si že je to ok. 🙂

tina30
31. bře 2009

jo a k termínu porodu - zatim nic konkrétního. na kontrolu jdu zase v pondělí, to budu 38+0 a to už jdu do nemocnice. můj dr. mě tam předal. takže když do té doby neporodím, takto pak budeme řešit v nemocnici.

veruleg
31. bře 2009

Tina :to jsou super vahy.... 😉
katy.m : ja jdu na kontrolu v patek a mam to taky po 14 dnech. 14.4: den po velikonocich jdu na tu cukrovku...bleble. Jinak mi pani doktorka rikala ze me nekdy posle do OV na prutoky krve pupecniky. Kdyz si vzpomenu na to co byc delala ve Svedsku, jako bez kontrol tak se pomalu osypu.

Jo holky, vlada pry schvalila plosne ockovani proti pneumkokovi......coz je super. Otazka je odkdy to zacne platit. Ty vakciny jsou docela drahe, ale pujdem do nich i kdyby to pojistovna nehradila. 😒

lenulinka21
31. bře 2009

Ahoj holky,
přidávám se k Veruleg do očkování proti pneumokokovi určitě
půjdeme. Je hodně případů, kdy to miminka mají.

Tina: teda ti mají váhu 🙂 a koukám, že i ty se držíš.

Jinak předpověd selhala zataženo, zima no nic moc.

jankatr
autor
31. bře 2009

Veru - taky jsem to viděla ve zprávách - ale tuším že to jde ještě do senátu (nebo kam... - tak doufám že to tam ti magoři zas nesmetou ze stolu 😖 ) Jen nevím jestli se nás to taky bude týkat - nebo jestli to bude až pro miminka co se naroděj po definitivním schválení 🙄

Obávám se že bysme to asi dohromady nedali - přece jenom je to cca 6 tis na jedno mimčo 😖

Tinko - tak to mě mudr. řekl že kdyby to dřív nebylo tak na konci 38 tt jdem na to. Jinak váhy máš pěkný 🙂

myska77
31. bře 2009

Tino: krasne vysedky a deti maji tedy supe vahy, uplne zavidenihodne.
Katy: dostavate me tady holky tim, jak vam vsem meri cipek, asi si na ne taky dupnu, od priste uz chodim do porodnice, tak to na ne vsechno navalim. Taky Ti uz Katy rostou jak z vody.

Holky ani vas tedy nebudu prudit tim, ze na balkone mame 25°C na slunicku, kdyz je u vas tak hnusne 😀 dojela jsem si do obchodaku na nakupy a obidek, koupila si kabelku a slunila se na lavicce. Ted si dam kaficko a pujdu do hajan, proste pohoda 😵

hanulka3112
31. bře 2009

Mysko, tak tomu říkám pohoda 😵 😀

luzza
31. bře 2009

jani
jsem strašně zvědavá,jak dopadneš,tak se určitě ozvi!!!! 😵 to očkování stojí 6 tis. ?? 😨 já myslela tak 1500, tak to je teda masakr 🙄
mysko
mě už kalhoty,co jsem koupila na začátku těhu nejsou 😀 ,tak to máš krásný problémy 😀

luzza
31. bře 2009

tinko
tak to si mi udělala radost, s tím,jak se dětičky otočily 😅 😅 jinak váhy mají krásný 😉 🙂 takže ve 38.tt jdeš už do špitálu...hmmm tak to dělají myslím i u nás....jako preventivní hospitalizace
katynko
to je dobře,že je čípek OK 🙂 to je důležitý...pak by to tvrdnutí nemělo ani tolik vadit...

luzza
31. bře 2009

holky
u nás se počasí umoudřilo 🙂 je slunečno 😎 😎 a 15 C 🙂

artep26
31. bře 2009

Ahoj holky,
Tinko to je nádhera jak se prťata hezky vylouply 🙂 🙂 a neboj jaro dorazí i k vám, jestli už k vám teda nedorazilo.
Jinak očkování proti pneumokokovi jsem zrovna probírala včera s manžou a taky půjdeme, je toho čím dál víc ...
Všechny jste snad OK, my snad taky, na KO jdu za týden tak uvidíme co mi řekne na to tvrdnutí, snad bude stačit zvýšit dávku Magnezka.
Jinak u nás je od rána bájo počasí, svítí jako blázen, tak peru dětičkám, zítra začnu žehlit ... to už bude horší 😕

sorbona13
31. bře 2009

ahoj holky, právě jsme dorazili zpět z kontroly, kluci se mají pěkně k světu, máme 323g a 354g a ultrazvuk dopadl výborně, krásně jsme viděli všechny orgány a srdíčka krásně tlučou 🙂
V noci jsem měla hroznej sen, zdálo se mi, že mám nádor v prsu 😝

kacatko: my kupujeme sporťák i s fusakama, dostaneme je ke kočáru zdarma a ještě chci koupit nějakou deku, když budou prckové třeba večer na terase v kočáru a bude chladněji, jinak budeme mít jenom zavinovačky.

tina: to jsou super zprávy, váhy mají krásný 🙂

myska: ty si teda umíš žít 🙂 U nás je taky nádherně a zítra má být ještě tepleji, to se asi přesunu z gauče na balkon 🙂

luzza
31. bře 2009

sorbi
to je prima,že se klukům daří dobře 😵 😵

myska77
31. bře 2009

Sorbi: jsem rada, ze Ti kontrola dopadla dobre, klucici jak lusk. Takove hrozne sny mam pred kazdou kontrolou, to asi jak se clovek boji, ze se neco deje s detma.

sorbona13
31. bře 2009

myska: já jsem byla před kontrolou naprosto v pohodě, od doby, co cítím pohyby jsem fakt v klidu, protože je mám pod kontrolou 🙂 I když někdy teda jsou ty kopance už nepříjemný, víc cítím "áčko", ten má placentu na zadní straně, "béčko" je dole s placentou na přední straně a není cítit tak často. Nejvíc mě kopou večer, když si lehnu do postele a chci usnout 😠

tina30
31. bře 2009

holky díky. já jsem taky moc ráda že jsme to dotáhli až takhle daleko. ještě zvládnout ten porod a pak už to bude náááádherný. čim víc se blíží konec těhotenství, tak se nemůžu dočkat až budou mimča na světě.

holky držim vám pěstě, abyste to dotáhli taky tak daleko.

jankatr
autor
31. bře 2009

ahojda kočky - tak máme za sebou kontrolu - podle dnešního měření mají kluci cca 3,3kg a 3kg, ale sám pan doktor říkal že je to dost nespolehlivý, hlavně takhle ke konci. I když rozdíl mezi nima je pořád skoro stejnej - tak nevím. A i když mám sice od manži zakázaný to říkat - prý až bude po všem tak aspoň vám tady to povím - v pátek před sedmou nástup do porodnice na vyvolání 🙂 (Doufám že to tu nečte - hned by mě zpucoval že všechno vykecám 😀 😀 😀 )
Mudr říkal že to vypadá dobře - prý je to na dva prsty otevřené (že by maliník??? 😕 - piju ho teprv od pátku 🙂 ) že bude stačit tabletka a mělo by to jít dobře.
Uznal že při tom jaký jsou to kusanci je zbytečný to protahovat. 🙂

Zkontroloval ještě průtoky pupečníků a všechno je v nejlepším pořádku. Jen škoda že mě nebude i rodit - slouží čtvrtky - ale co se dá dělat - jak řekl pan doktor - důležitější když tam bude manžel 😉

jankatr
autor
31. bře 2009

tak holky ze zářijovek - ne že to prásknete 😉 😅 - říkám to jen vám tady na dvojčátkách - jinde to má být překvápko 😉

myska77
31. bře 2009

Janka: gratuluju, budes v patek mamina, to je nadhera, budete s Tinou po Zanetce dalsi na rade. Kluci maji tedy super vahy, to musim uznat.

jankatr
autor
31. bře 2009

😵 😵 😵

myska77
31. bře 2009

to je neuveritelne, Ty si tohle tema zakladala a uz ses na konci, jaky je to pocit? uteklo to, vid?

veruleg
31. bře 2009

jankatr : v patek na Tebe budu myslet. 😉

nekde jsem cetla ze to ockovani stoji kolem 6 tisic ale pak na jiných strankach ze 2.Tak nevim, zkusim se jen pro info v patek zeptat doktorky. Mozna je dobre kvuli tomu zmenit pojistovnu.....111 uz me zacinaji stvat a ze vsech pojistoven maji nejmensi prispevky, prave i na tohle ockovani.
Dobrou holciny, jdu se zkusit ulozzit. Brisko mam ted nejake napnute, jakoby chtelo puknout.... 😕

luzza
1. dub 2009

dobré ránko dvojmamky 🙂
dnes se mi spalo krásně 🙂 asi jak jsem byla zničená z té předchozí noci 😝 😅